vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
JohnDag, manoslykos, agelosd, Milarepa

Twitter

Υγρά Nobacco

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:53 »
Εγώ πάλι έχω δοκιμάσει french pipe, ΡΥ2, ΡΥ3, και...Turcish blended για το οποίο turckish δεν διάβασα καμιά καλή κριτική ως τώρα. Όλα τα παραπάνω σε 11mg νικοτίνη.

Εμένα τα 3 πρώτα δεν μου άρεσαν καθόλου (πολύ γλυκά ή με άρωμα που δε μου φέρνουν κάτι σε καπνικό)και δεν έχω ιδέα τι θα τα κάνω (μάλλον θα μείνουν για περίπτωση που δε θα έχω κάτι άλλο να καπνίσω) και το Turcish το θεωρώ κορυφαίο με υπέροχο άρωμα και είναι το μόνο που χρησιμοποιώ...

Οι κριτικές όμως είναι εντελώς υποκειμενικές και αν για παράδειγμα εγώ διάβαζα τόσο ενθουσιασμό για το french pipe θα το αγόραζα και θα απογοητευόμουν οπότε...καλά ξεμπερδέματα φίλε G αν και δε νομίζω ότι θα καταλήξεις στο δικό σου αν δεν τα δοκιμάσεις ο ίδιος ΟΛΑ!

Στα κεντρικά της nobacco βέβαια μπορείς να τα δοκιμάσεις πριν αγοράσεις. Έχουν όλο το χρόνο του κόσμου και τεράστια υπομονή να σε εξυπηρετήσουν...τόση που μπορεί να διαλύσουν τα νεύρα του επόμενου στην ουρά! (Το λέω γιατί ήμουν 2ος στην ουρά χθες και έκανα ασκήσεις υπομονής μέχρι να αποφασίσει ο μπροστά μου)  :))  :)) :))

Οπότε από μένα θετική ψήφο μόνο στο Turcish!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:57 »
Τον USA Mix εχω κι εγώ αλλά δεν έχω προλάβει να τον δοκιμάσω ακόμα! Περιμένω να τελειώσω τον RY4 πρώτα!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:59 »
Virginia στα 16 mg σε atom ωραίο και γλυκίζει όταν βγάζεις τον ατμό και σε carto υπέροχο χωρίς την έντονη γλύκα όπως σε atom!

τι γεύση βγάζει το συγκεκριμένο? σε τι το έχεις ατμίσει? Με τι θα το σύγκρινες το συγκεκριμένο?
εχει αρωμα πιππας οπως κ η ονομασια !!!! με τη διαφορα οτι ειναι στη καλυτερη βερσιον που μπορεις να εχει τυχει να μυρισεις απο καποιον τυπο καπου κοντα σου που καπνιζε πιππα !!! οσο για τον "τζι" να πω πως ετσι αναγραφουν τη συντομια πανω στο μπουκαλακι ΠΦΠ,,,, ελα ντε, απο που?

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:06 »
Dio ρε μπας και είναι P@π@ριαFrenchPipe ?  :)) :)) :))

Παίδες προσπαθήστε πάντως να προτίνετε κάτι γιατί προσπαθώ από τα συμφραζόμενα να καταλάβω πια προτίνετε και πια απλά τα αναφέρετε..

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:10 »
βρε συ "τζι" αν δεν δοκιμασεις εσυ, τι να καταλαβεις απ τη δικη μου γευση?!!!! ειναι υποκειμενικο εντελως το τι ειναι καλυτερο, καλυτερο ειναι αυτο που μας αρεσει, αλλα στους αλλους αρεσει? ετσι ειναι, στην αρχη θα φας λιγο τα μουτρα σου μεχρι να καταλαηξεις ε κ μετα στη πορεια ολο κ θα τυχει κατι νεο να δοκιμασεις..... το καραμελα παραδεθγμα, ενα που το φτιαχνουν παιδια απο εδω μεσα κ το εχουν για "αγιασμο" δεν καπνισεται με τιποτε,,,, σαν να μασα καραμελα ολη τν ωρα ειναι, αρα, ειναι υποκειμενικο το τι θεωρουμε ως καλυτερο!

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:12 »
golden margy μακραν εγω ;D

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:14 »
να κανω μια παρατηρηση, σε οσουν λενε ποιο υγτο τους αρεσει ας μας λενε κ τι τους θυμιζει γενικοτερα, ετσι για να εχουμε πιο ολοκληρωμενη ιδεα, να το φανταστουμε καλυτερα τελος παντων ;)

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:34 »
GOLDEN MARGY και τα μυαλα στα καγκελα!!! :respect: :respect: :respect:
Μακραν του δευτερου!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:36 »
Ναι ρε συ dio αλλά (θα φέρω ακραίο παράδειγμα για να καταλάβεις) όταν στο 90% τον ατμιστών εδώ αρέσει το Zouxou (τυχαίο όνομα) τότε έχεις και πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να σου αρέσει και εσένα... αυτό και μόνο αυτό θέλω να "μαρκάρω".  Γιατί άλλο να πας και να αρχίσεις να δοκιμάζεις στο κατάστημα της NObacco όλη τη γκάμα υγρών της και άλλο να πας και να δοκιμάσεις max 5 και να βρεις ένα που σου αρέσει...Με νοιώθεις?

btw, updated ως εδώ.

Αποσυνδεδεμένος bitzimon

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:46 »
Golden margy 12   βαθμός 10+
turkish blend  16                9
usa mix           16                9
preggio           18              -1000(τουλάχιστον)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:21 »
Ναι ρε συ dio αλλά (θα φέρω ακραίο παράδειγμα για να καταλάβεις) όταν στο 90% τον ατμιστών εδώ αρέσει το Zouxou (τυχαίο όνομα) τότε έχεις και πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να σου αρέσει και εσένα... αυτό και μόνο αυτό θέλω να "μαρκάρω".  Γιατί άλλο να πας και να αρχίσεις να δοκιμάζεις στο κατάστημα της NObacco όλη τη γκάμα υγρών της και άλλο να πας και να δοκιμάσεις max 5 και να βρεις ένα που σου αρέσει...Με νοιώθεις?

btw, updated ως εδώ.

Σκέψου ότι για το Tribecca ''κόβουν φλέβες'' οι περισσότεροι συνατμιστές εδώ και ακριβώς όπως εσύ είδα ότι το προτιμούν και το χουν κορυφή και και και και... αλλά εγώ μόνο που το θυμάμαι με πιάνουν τα νέυρα! Υποκειμενικά Εμετικό!!!  :thumpdown: :o >:(

Για αυτό και σου λένε τα παιδιά ότι είναι καθαρά υποκειμενικό!
Αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να καταλαβεις τι ακριβώς σου ταιριάζει
απλά τώρα θα παρεις μια ιδέα στο τι προτιμούν οι περισσότεροι ώστε να ξεκινήσεις να τεσταρεις αυτα!

Πάντως μου αρέσει το post !  :thumpup:



@ Dio13

thanks for the info!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:29 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:28 »
Ναι DonVito καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς. Απλά με threads σαν το δικό μου κάποιος νέος χρήστης μπορεί εύκολα να βρει τα πιο δημοφιλή υγρά της Nobacco χωρίς κόπο. Εμένα που πήρε πάνω από 20 ώρες ανάγνωσης για να αρχίσω να σχηματίζω άποψη και να πάω να κάνω την πρώτη μου αγορά. Αυτό είναι που πρέπει να βελτιωθεί σε αυτό το forum αν υπάρχει κάτι που επιδέχεται βελτίωσης. ;)

bitzimon με το Turkish Blend εννοείς φαντάζομαι το Turkish Tobacco..

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:34 »
και για αυτό μου άρεσε όπως σου είπα το Post γιατί θα δω τα πιο δημοφιλή!

By the way στην Nobacco στο Βύρωνα έχει αρκετά ανοιχτά μπουκαλάκια στον πάγκο που μπορείς να δοκιμάσεις και είναι από αυτά που 'παίζουν' πιο πολύ!  :D

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:42 »
First post updated..ρίξε μιά ματιά.. ακριβώς για το κατάστημα του Βύρωνα αναφερόμαι και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Υγρά Nobacco
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 19:05 »
Αγορια ξερουμε τη διευθυνση του καταστηματος στο Βυρωνα; Ειναι αυτο που υπαρχει στο σαιτ της νομπακο; Γιατι το συγκεκριμενο ειναι φαρμακειο, αυτο ειναι; Συγγνωμη για το εκτος θεματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix