vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 10:07 »
Έχουν φτιάξει τέτοια πλακετάρα και τσιγκουνεύονται να πάρουν έναν σχεδιαστή;  :'( Δηλαδή έλεος με την κακογουστιά τους.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 11:59 »
Λοιπόν,
βλέποντας τη φωτό του [member=4133]makis206[/member] και τους προβληματισμούς αρκετών εξ υμών σχετικά με την αισθητική του υπερυψωμένου πόλου, δηλώνω ευθαρσώς και μετά παρρησίας ότι δεν με ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ το οπτικό αποτέλεσμα και ότι μπορώ να αποδεχθώ με χαρά οποιοσδήποτε από σας να μου το χαρίσει! :yes: :yes:

Βρε εντάξει, θα το χρησιμοποιούμε με 23άρηδες ατμοποιητές μάξιμουμ δεν τίθεται θέμα λέμε.. :))

Όσον αφορά τον ίδιο τον πόλο τώρα νομίζω ότι απλά έβαλαν αρκετά παχιά "πλάκα" εκεί πάνω, γι' αυτό και εξέχει τόσο απ' την πάνω επιφάνεια του ίδιου του mod. Εσκεμμένα, από λάθος υπολογισμούς, από αδιαφορία, ένας Θεός ξέρει. Πάντως δεν πιστεύω ότι τίθεται ιδιαίτερο θέμα με το πέσιμο αφού ακόμα και ο 25άρης πατάει αρκετά γερά πάνω στην "πλάκα" του πόλου κι ας περισσεύει 1-1.5mm στην κάθε πλευρά, δεν είναι τόσο μεγάλο το θέμα πέρα του αισθητικού φυσικά που εννοείται ότι βρίσκω λογικό να ενοχλεί κόσμο.

Απ'την άλλη έτσι που πάμε με τα υγρά όλοι στους 22άρηδες θα γυρίσουμε εκτός τον Σταύρο οπότε.. :))

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 13:17 »
ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να αλλάξεις το κλίμα!!!!! Είπαμε, μόνο εμένα αρέσει!!!!!

Κανονίστε!!! ΠΜ για διεύθυνση κλπ!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 16:27 »
Θα περιμένεις λίγο να το ευχαριστηθούμε εμείς πρώτα και βλέπουμε...…………. ;)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 29, 2018, 00:25 »
Κάτοχος κι εγώ, εδώ και τρεις εβδομάδες, του Voopoo Drag 2 και του Voopoo Drag mini.

Κατ’ αρχάς θέλω να συγχαρώ τους τρεις φίλους, Μάκη, Βασίλη και Κώστα, που με αυτή τη σειρά κάλυψαν την παρουσίαση του Voopoo Drag 2 με υπερπλήρη κι εξαιρετικό τρόπο  :respect:.

Ειλικρινά, δεν έχω να προσθέσω κάτι και δεν θα το κάνω. 
Με έχει καλύψει απόλυτα η παρουσίαση τους. Η ημετέρα ταπεινότης περιορίστηκε στην παρουσίαση του Voopoo Drag mini και του Voopoo UFORCE T2 σε ξεχωριστό νήμα εδώ.

Απλά θέλω να δηλώσω κι εγώ με τη σειρά μου τον ενθουσιασμό μου και ταυτόχρονα να ζητήσω τη βοήθεια του Μάκη ή όποιου άλλου φίλου, σε μια κατασκευαστική αστοχία που αντιμετωπίζω στη δική μου συσκευή.
Στη παρουσίασή μου του Voopoo Vmate (εδώ), είχα αναφέρει πως τα δύο πορτάκια που καλύπτουν τον χώρο υποδοχής των δύο μπαταριών εφαρμόζουν άψογα, χωρίς την παραμικρή υποψία παιξίματος και αστοχίας. 
Και πράγματι, μετά από τόσο καιρό που το έχω στην κατοχή μου, τα πορτάκια εξακολουθούν και είναι άψογα. Σε αντίθεση με τη συσκευή του Μάκη.
Δεν συμβαίνει δυστυχώς όμως το ίδιο και με το  πορτάκι του Voopoo Drag 2. Στη δική μου συσκευή, το πορτάκι δεν εφαρμόζει καθόλου καλά. Ακούγεται διαρκώς ένα εκνευριστικό κλικάρισμα και νιώθω επίσης στο χέρι μου το παίξιμο της κακής εφαρμογής. 
Δεν πτοείται φυσικά ο ενθουσιασμός μου για όλα τα άλλα που μου προσφέρει το mod, αλλά θα ήθελα μια σχετική βοήθεια για να δώσω μια ικανοποιητική λύση στο πρόβλημα αυτό.
Μια αναλυτική βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη και θα ήμουν ευγνώμων. 
Λέω αναλυτική, γιατί είμαι το ακριβώς αντίθετο του…μάστορα!  
Μιας και δεν έχω να προσθέσω απολύτως τίποτα στις εξαιρετικές και άψογες παρουσιάσεις που έχουν προηγηθεί, θα αναρτήσω ένα σχετικό φωτορομάντζο της δικής μου συσκευής και το πλήρες εγχειρίδιο οδηγιών, χρήσης και χαρακτηριστικών που συνοδεύει τη συσκευή στη συσκευασία της, για να μπορέσουν να το δουν όσοι φίλοι δεν έχουν τη συσκευή.

Και πάλι συγχαρητήρια για τις παρουσιάσεις και δηλώνω πλήρη ταύτιση απόψεων.
Είμαστε τυχεροί που έχουμε στην κατοχή μας το υπέροχο Voopoo Drag 2
Κι αν με βοηθήσετε να λύσω και το θέμα της κακής εφαρμογής που ανέφερα, θα με κάνετε εκστατικά ευτυχισμένο!




 

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 29, 2018, 00:47 »
Συγχαρητήρια και για την δική σου παρουσίαση , καλύπτει κομμάτια που ίσως δεν καλύψαμε εμείς , περιέχει αρκετό και καλό φωτογραφικό υλικό , και γενικά είναι καλό να ακούγονται αρκετές γνώμες για ένα προϊόν , έτσι ώστε όποιος θα θέλει να το αγοράσει να έχει μια καλύτερη άποψη ! Όσον αφορά το παίξιμο στο πορτακι , θα σου πω ένα μπακάλικο τρόπο που έκανα εγώ και με έσωσε . Δίπλωσα ένα χαρτί τέσσερις φορές , έκοψα ένα ορθογώνιο κομμάτι που να καλύπτει περίπου το 80 της εκατό της επιφάνειας του καπακιού και το έβαλα από τη μέσα πλευρά. Εφαρμόζοντας το καπάκι , οι μαγνήτες είναι δυνατοί και το κρατούν στην θέση τους , χωρίς παίξιμο η κροτάλισμα ... Βρήκα την υγειά μου σου λέω ...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 22:13 »
Εδώ ένα καλό REVIEW


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 05, 2018, 14:48 »
Ηρθε και το δικό μου.
Εντάξει, καλό είναι, αν και overkill για εμένα. Διαφορά από το προηγούμενο δεν κατάλαβα να πω την αλήθεια, και εκείνο διαμάντι είναι.
Για 38 ευρώ που στοίχισε θα έπαιρνα και δεύτερο πάντως.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 20:20 »
Το έχω πλέον εδώ και 2 ώρες, πολύ όμορφο, ελαφρύ και μικρότερο από το 1, κάθεται ένα κλικ καλύτερα στο χέρι - αν και δεν με ενόχλησε ποτέ το μέγεθος ή το βάρος του. Γενικά ωραία αίσθηση του υλικού αλλά μου άρεσε και το μέταλλο του 1. Η πλάκα του 510 δε με ενοχλεί καθόλου, η πόρτα όμως και οι μαγνήτες της δε με πείθουν πάρα πολύ, θα δούμε σε βάθος χρόνου.

Απόκριση ταχύτατη, όπως το 1. Γενικά δεν έψαξα τίποτα από τις ρυθμίσεις, θα παίξω το ΣΚ, ίσως δοκιμάσω και έλεγχο θερμοκρασίας πρώτη φορά.

Αν βγάλει κι αυτό 2.5 χρόνια χωρίς κιχ τότε money well spent. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 08, 2019, 12:16 »
Μια μικρή παρουσίαση στο νέο Voopoo Drag2 Platinum, είχα την τιμή και τη χαρά να μου το αποστείλει η εταιρεία για παρουσίαση στο φόρουμ μας, την οποία και ευχαριστώ πολύ.

Για ευνόητους λόγους δεν ανοίγω νέο νήμα μιας και πρόκειται για το ίδιο  ουσιαστικά πακέτο, με τη διαφορά όμως ότι πλέον απέκτησε μια πανέμορφη μαύρη μεταλλική επίστρωση (δεν μπορώ καν να διανοηθώ πως το έφτιαξαν αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα ) που σύμφωνα με την Voopoo δεν ξεβάφει όπως συνέβαινε με τις παλιότερες μαύρες συσκευές της μετά από χρήση, ενώ παράλληλα αντέχει περισσότερο κι από τις γρατσουνιές που χαλάνε με τον καιρό το οπτικό κομμάτι μιας τόσο όμορφης κατασκευής. Δείχνει σαν ένας μαύρος καθρέπτης, δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Απίθανο!

Από την πρώτη επαφή μαζί του θα προσθέσω ότι ΔΕΝ μαγνητίζει τα δακτυλικά αποτυπώματα, κάτι που με εξέπληξε πολύ ευχάριστα αφού από τις πρώτες κιόλας φωτό που κυκλοφόρησαν στο διαδίκτυο ήταν το μόνο "μελανό" του σημείο στη σκέψη μου.! Κι όμως κατάφεραν να αποφύγουν και αυτόν τον μπελά, δεν είναι και λίγο αν το δεις από κοντά - κάτι που ελπίζω να μεταφερθεί επαρκώς από τις φωτό μου που ακολουθούν παρακάτω.

Η ίδια "επικάλυψη" και στον Uforce Τ2 που συνοδεύει το πακέτο, συνδυάζοντας τα το αποτέλεσμα δείχνει πολύ όμορφο. Σε αυτό βέβαια συμβάλλει και το drip tip που έρχεται στον ίδιο σχεδιασμό με το resin του mod.

Δικό σας! :)

 






« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2019, 12:45 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 08, 2019, 13:05 »
To κενό μεταξύ ατμοποιητή και μοντ υπάρχει ακόμα; Φαίνεται πάρα πολύ ωραίο πάντως!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 08, 2019, 13:15 »
Δυστυχώς το κενό υπάρχει ακόμα αφού δεν έγινε κάποια αλλαγή στο σημείο, ο 510 του mod παρέμεινε ως είχε δηλαδή. Προσωπικά εξακολουθώ να μην έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό πάντως, πολύ μικρό το κακό κι απ' την άλλη προστατεύεται το πάνω μέρος από τις γρατσουνιές ενός ατμοποιητή. :)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 08, 2019, 13:31 »
Μάκη,
δείχνει πάρα πολύ ωραίο! Συμφωνώ μαζί σου για το θέμα του πόλου. Το περιμένω κι εγώ μέχρι το τέλος της εβδομάδας, αλλά με τον καινούριο ατμοποιητή, τον ΜΑΑΤ. 
Να πω πως θέμα με την βαφή αντιμετώπισα στο Drag mini σε απίστευτο βαθμό, αλλά όχι ακόμη στο Drag 2, αν και τα χρησιμοποιώ και τα δύο καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 08, 2019, 13:48 »
Σίγουρα το Drag2 χρειάζονταν πολύ περισσότερο χρόνο μέχρι να αρχίσει να ξεθωριάζει σε σύγκριση με το πρώτο μαύρο Drag. Μέρα με νύχτα όμως!
Αλλά μέχρι σήμερα έχω δει μερικά ξεθωριασμένα Drag2 οπότε υπάρχει η φοβία ότι όντως κάποια στιγμή θα συμβεί στον οποιοδήποτε αυτό. Σίγουρα ελπίζω να ήταν καθαρά "μεμονωμένα περιστατικά" αυτά που συνάντησα αλλά κρατώ επιφυλάξεις.

Όλα φαίνεται να άλλαξαν στο Platinum όμως, ο χρόνος θα το δείξει κι αυτό βέβαια αλλά όλα δείχνουν ότι με την νέα -πανέμορφη ξαναλέω- επίστρωση εξαλείφεται και το πρόβλημα. Ευχή μου σε κάθε περίπτωση.

Με το καλό και στα δικά σας κύριε! :)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Voopoo Drag 2 (μαζί με Uforce Τ2 rta)
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 08, 2019, 14:00 »
Οοοο! Θένκιου ντίαρ!  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364