vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, grag, bloodlessz, Sergios, marauder800, lemon78, dvelev, manoslykos, tibolaso

Twitter

VOOPOO Vmate mod 200W

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
VOOPOO Vmate mod 200W
« στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 16:44 »
Μετά την πολύ μεγάλη επιτυχία του Voopoo Drag των 157W, η Voopoo κυκλοφόρησε πρόσφατα ένα άλλο mod που είναι εφοδιασμένο με το ίδιο chipset, το πολύ επιτυχημένο και πολύ αξιόλογο Gene chipset, το Voopoo Vmate των 200W.

H επιδίωξη της Voopoo αυτή τη φορά είναι να προσφέρει στο κοινό της ένα διμπάταρο mod (δέχεται δύο 18650 μπαταρίες), που να είναι όσο το δυνατόν μικρότερο σε μέγεθος, όσο το δυνατόν ελαφρύτερο, πιο ισχυρό, πιο όμορφο, εφοδιασμένο όμως με το ίδιο πολύ επιτυχημένο και αξιόπιστο Gene chipset.

To mod έρχεται στην παρακάτω πανέμορφη και γραφιστικά άψογη συσκευασία.


Στη συσκευασία περιλαμβάνονται τα παρακάτω

·        1x VOOPOO Vmate Mod
·        1x USB Cable
·        1x User Manual
·        1x Warranty card



Χαρακτηριστικά


To mod διατίθεται στα παρακάτω οκτώ χρώματα (τα χρώματα των πλαστικών καλυμμάτων των μπαταριών), με τις επιλογές όμως να γίνονται δεκαέξι, αφού υπάρχει η δυνατότητα επιλογής πλαισίου σε ασημί χρώμα, αλλά και σε πολύ σκούρο ανθρακί προς μαύρο χρώμα.
Υπάρχει η δυνατότητα αγοράς έξτρα καλυμμάτων για τις μπαταρίες, γεγονός που αλλάζει και ανανεώνει την όλη εμφάνιση του mod.

Να ξεκινήσω λοιπόν με την εξωτερική περιγραφή του.
Το Voopoo Vmate 200W είναι πράγματι ένα μικρό σε διαστάσεις διμπάταρο mod.
To δε βάρος του είναι εντυπωσιακά μικρό, αφού ζυγίζει μόνο 100g χωρίς φυσικά τις μπαταρίες.


Το σχήμα του είναι απόλυτα συμμετρικό, με καμπυλωμένες όλες τις ακμές και τις κορυφές του με εξαίρεση τη περίμετρο της βάσης, πράγμα που του δίνει πάρα πολύ καλή ευστάθεια και ισορροπία.
Έχει πολύ καλό κράτημα, υποδειγματική εργονομία κι από εμφάνιση, δεν το συζητώ, στα δικά μου τα μάτια είναι ένα από τα πιο όμορφα mods που έχω δει.
Η ποιότητα κατασκευής του κι η όλη υλοποίηση είναι άριστη, αλλά η επιλογή των υλικών κατασκευής νομίζω πως θα συζητηθεί και θα υπάρξουν αντιρρήσεις κι επιφυλάξεις στο κατά πόσο η συγκεκριμένη επιλογή είναι η ενδεδειγμένη ή αυτή που θα προτιμούσε το κοινό.
Θα αναφερθώ στο θέμα αυτό πιο αναλυτικά παρακάτω.

Στη βάση του mod δηλώνεται με εμφατικό τρόπο το κυριότερο ίσως ατού του mod, πως είναι δηλαδή εφοδιασμένο με το εξαιρετικά αξιόπιστο και ακριβές Gene chip.


Στη πάνω βάση του και στο κέντρο της υπάρχει ο ατσάλινος 510 ελατηριωτός πόλος πλαισιωμένος σε μια πολύ όμορφη υποδοχή, που δέχεται άνετα ατμοποιητές με διάμετρο μέχρι και 25mm.


O κορμός του mod είναι κατασκευασμένος από ελαφρύ κράμα ψευδαργύρου κι υπάρχει όπως προανέφερα δυνατότητα επιλογής χρώματος.
Το πλαίσιο αυτό μπορεί να έχει χρώμα ασημί, αλλά μπορεί να έχει και χρώμα πολύ σκούρο ανθρακί προς μαύρο.

Οι δύο μεγάλες παράπλευρες έδρες είναι ακριβώς όμοιες σε εμφάνιση κι εντελώς συμμετρικές.

Στη μία έδρα απλά αναγράφεται το λογότυπο της εταιρείας.


Στην άλλη παράπλευρη έδρα υπάρχει η  OLED οθόνη και κάτω χαμηλά η θύρα φόρτισης micro usb.


H οθόνη καταλαμβάνει περίπου το ένα τρίτο της έδρας και είναι σχετικά απλή.
Σε VW λειτουργία δείχνει το επίπεδο φόρτισης κάθε μιας μπαταρίας ξεχωριστά, τα watts, τα volts, την τιμή της αντίστασης και τη διάρκεια της τζούρας.
Η οθόνη είναι μινιμαλιστική, μονόχρωμη, αλλά πολύ φωτεινή και ευκρινής.
Θα μπορούσε το πλαίσιο της οθόνης να ήταν πιο μικρό, όμως προτιμήθηκε η συγκεκριμένη επιλογή, δηλαδή η οθόνη να είναι στο κέντρο ενός πολύ μεγαλύτερου πλαισίου και να καταλαμβάνει μόνο το ένα τρίτο του πλαισίου σε εμβαδόν προς χάριν της συμμετρίας των δύο εδρών.
Η συμμετρία είναι ένα από τα ζητούμενα της σχεδίασης του mod και υποστηρίζεται σε κάθε λεπτομέρεια.

Στο επίπεδο της πάνω βάσης και αντιδιαμετρικά βρίσκεται από τη μια πλευρά το fire button κι από την άλλη τα πλήκτρα επιλογών συν (+) και πλην (-).
Και τα τρία πλήκτρα είναι κατασκευασμένα από ένα ανάγλυφο, αντιολισθητικό πλαστικό πολύ καλής ποιότητας. Πάλι λόγω απόλυτης συμμετρίας και βλέποντας το mod σε πρόσοψη, δεν είναι δυνατόν να καταλάβει κανείς ποιο είναι το fire button και ποια τα πλήκτρα επιλογών.
Σε κάτοψη θα δει κανείς δύο εντελώς όμοια πλήκτρα, ένα ενιαίο που είναι το fire button κι ένα που χωρίζεται διακριτικά στη μέση κι έτσι στην ουσία είναι δύο πλήκτρα, τα πλήκτρα των επιλογών.
Και τα τρία πλήκτρα είναι σαφέστατα και ακριβή, χωρίς υποψία αστοχίας, το δε fire button πυροδοτεί τάχιστα, ακαριαία θα έλεγα.
Προφανώς κι εδώ έχουμε ένα χρόνο απόκρισης της τάξης ελάχιστων ms.
Το fire button ίσως είναι πιο βολικό λόγω θέσης να πυροδοτείται με τον αντίχειρα, αλλά και με τον δείκτη που συνηθίζω να πυροδοτώ εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα εργονομίας. Θέλει όμως μια προσοχή, να ρίχνει κανείς μια ματιά, κυρίως όταν αλλάζει κράτημα, για να βεβαιωθεί πως το πλήκτρο που πρόκειται να πατήσει είναι το fire button κι όχι τα πλήκτρα επιλογών.
Λόγω της απόλυτης συμμετρίας η διάκριση των πλήκτρων ενέχει κίνδυνο λάθους, αλλά αν η επιλογή είναι κλειδωμένη τότε δεν υπάρχει κανένα μα κανένα απολύτως θέμα.


Τέλος η σημαντικότερη ιδιαιτερότητα του mod είναι οι χώροι υποδοχής των μπαταριών.
Σε αντίθεση με την συντριπτική πλειοψηφία των mods οι δύο μπαταρίες φιλοξενούνται σε διαφορετικά κελιά η κάθε μία.
Ακριβώς κάτω από το fire button βρίσκεται το κελί υποδοχής της μιας μπαταρίας κι ακριβώς κάτω από τα πλήκτρα των επιλογών βρίσκεται το κελί υποδοχής της άλλης μπαταρίας.
Αντιδιαμετρικά δηλαδή στο σώμα του mod και σε κατακόρυφη διάταξη.
Ο ένας από τους δύο πόλους συγκράτησης των μπαταριών είναι ελατηριωτός κι η αφαίρεση των μπαταριών από τα κελιά τους είναι υποβοηθούμενη από μια μικρή κορδέλα.
Στη περιήγησή μου στο διαδίκτυο είδα η περισσότερη κουβέντα να γίνεται για τα δύο σχεδόν ημικυλινδρικά καλύμματα των κελιών των μπαταριών.
Οι κουβέντες περιστρέφονται στο αν καλώς είναι πλαστικά ή αν θα έπρεπε να είναι κατασκευασμένα από κάποιο άλλο υλικό, μέταλλο, resin κτλ.
Η δική μου γνώμη είναι πως κακώς υπάρχει προβληματισμός γι αυτά τα καλύμματα.
Η επιλογή του υλικού έγινε στην προσπάθεια της εταιρείας να μειώσει όσο ήταν δυνατόν το βάρος της συσκευής.
Τα καλύμματα αυτά είναι κατασκευασμένα από κάποιο είδος πλαστικού που συνδυάζει το ελάχιστο δυνατό βάρος με τη μέγιστη δυνατή αντοχή.
Τα καλύμματα δείχνουν πολύ υψηλής αντοχής στις συνθήκες που επιχείρησα να τα δοκιμάσω χωρίς να προβώ σε ακρότητες. Η δε βαφή τους είναι εκπληκτική.
Η συγκράτησή τους στις θέσεις τους γίνεται με ισχυρούς μαγνήτες κι η εφαρμογή τους είναι υποδειγματική. Άψογη θα έλεγα. Κανένα κουδούνισμα, καμιά έστω υποψία παιξίματος.
Ακόμη κι αν σε ακραίες συνθήκες κάποιο από τα καλύμματα καταστραφεί, πράγμα που μάλλον είναι δύσκολο, υπάρχουν διαθέσιμα οκτώ διαφορετικά σχέδια ανταλλακτικών καλυμμάτων.
Για να πω την αλήθεια μπαίνω στον πειρασμό να πάρω μερικά από αυτά, όχι τόσο γιατί φοβάμαι ένα ενδεχόμενο ατύχημα, αλλά γιατί κάποια από αυτά μου αρέσουν πάρα πολύ κι αλλάζοντάς τα είναι σαν να έχεις ένα καινούριο mod κάθε φορά. Μπορεί να γίνει πολύ ωραίο παιγνίδι ανανέωσης κι αλλαγής της εμφάνισης του mod.


Τέλος να υπενθυμίσω πως το mod οδηγείται από το γνωστό, αλλά ανανεωμένο 32-bit gene chip που αποδίδει πια 200W.
H ποιότητά του, η ακρίβειά του, η αξιοπιστία του δεν νομίζω πως χρειάζονται συστάσεις, αφού είναι ήδη δοκιμασμένο και καταξιωμένο κατά γενική ομολογία.

Προστασίες


Κλείνοντας να δούμε κατά πόσο στέφτηκε με επιτυχία η στοχοθεσία και το όραμα θα έλεγα της Voopoo.
Πάντα με βάση την οφθαλμοφανή επιδίωξη της εταιρείας να δώσει συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στο mod.

Ελάχιστο δυνατό βάρος;                                        þ
Ελάχιστες δυνατές διαστάσεις και μέγεθος;              þ
Ποιότητα, αξιοπιστία, ακρίβεια του 32-bit gene chip; þ
Ομορφιά, εργονομία, λειτουργικότητα;                    þ
Αναβαθμίσιμο firmware;                                         þ

Οι προσωπικές μου εντυπώσεις είναι ενθουσιώδεις κι ένα τέτοιο mod είναι σαν ένα είδος υλοποίησης των επιθυμιών μου. Ίσως γίνομαι υπερβολικός, αλλά επαναλαμβάνω πως πρόκειται αποκλειστικά για τις προσωπικές μου εντυπώσεις και την προσωπική μου αισθητική.
Συγχαρητήρια στην Voopoo για την υλοποίηση!



Θετικά (+)

Διαστάσεις-Βάρος
Ποιότητα κατασκευής
Σχεδίαση-Εμφάνιση
32-bit gene chip
Αναβαθμίσιμο firmware
Επιδόσεις

Αρνητικά (-)

Σχετικά υψηλή τιμή
Υποψία θεμάτων αντοχής των πλαστικών τμημάτων σε ακραίες δοκιμασίες και συνθήκες


Ευχαριστώ για την ανάγνωση






« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 18:09 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 17:33 »
Συγχαρητήρια για την εξαιρετική σου παρουσίαση!
Μια ένσταση έχω μόνο στη διατύπωσή σου
<< Το Voopoo Vmate 200W είναι πράγματι ένα από τα μικρότερα, αν όχι το μικρότερο, σε διαστάσεις διμπάταρα mods. >>
Είναι περίπου στο μέσο όρο της κατηγορίας του π.χ περίπου ίδιο με ikonn,alien,predator
και αρκετά μεγαλύτερο από invoke.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 17:50 »
Για άλλη μία φορά, εμπεριστατωμένη και συνοπτική παρουσίαση. :thumpup:
Ευχαριστούμε και για τον κόπο σου  :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 18:10 »
Δημήτρη σε ευχαριστώ για την εύστοχη και σωστή παρατήρησή σου. Έγινε άμεσα διόρθωση!  :thumpup: Παρασύρθηκα από το πολύ μικρό βάρος.

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 18:51 »
 
ζηλεύω...
 
τόσο τον παρουσιαστή, όσο κ τον κάτοχο :)



Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 19:00 »
[member=21205]otakis[/member] κι εγώ θα ζήλευα αλλά μόνο τον κάτοχο, τι να ζηλέψω από τον παρουσιαστή;  :D

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 19:29 »
Ωραια παρουσιαση,ευχαριστουμε...το κερδισα κι εγω σε διαγωνισμο εδω,μενει να περασει.Το γλυκοκοιταζα ειναι η αληθεια πριν για αγορα κι εκατσε ετσι...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 19:32 »
Σε ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για τον κόπο σου και τη λεπτομερή περιγραφή. 

Η κατάθεση της προσωπικής σου άποψης στα θετικά της παρουσίασης  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2018, 01:11 »
Να καταθέσω κι εγώ την μέχρι τώρα εμπειρία μου με το vmate εδώ και μια εβδομάδα περίπου που βρίσκεται στα χέρια μου, η οποία δεν ξεκίνησε και πολύ όμορφα η αλήθεια είναι - αν και στην πορεία διορθώθηκε κάπως.

Μεγάλο θέμα για μένα τα καπάκια των μπαταριών που έπαιζαν και έτριζαν αρκετά από τη πρώτη κιόλας στιγμή, με λίγη μονωτική ταινία όμως στα εσωτερικά "πατήματα" αυτών το πρόβλημα λύθηκε άμεσα.
Στην αρχή με εκνευριζαν αφάνταστα. Δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ το mod αφού έπρεπε αναγκαστικά να σφίγγεις το "σώμα" ώστε να έχεις το ιδανικό πιάσιμο με την απαραίτητη κόντρα που χρειάζεται για να καταφέρεις να πατήσεις με το δάχτυλο κάποιο κουμπί.
Πιέζοντας λοιπόν τις πλευρές του με την παλάμη ήθελες να αισθάνεσαι ένα γερό grip κι όχι εκείνο που τρίζει και σε κάνει να νιώθεις ότι τα καπάκια μετακινούνται σε κάθε σφίξιμο. Αφού έγινε το θαύμα με την ταινία το ξεπέρασα εύκολα αυτό.

Μεγαλύτερο για εμένα πρόβλημα τα κουμπιά του. Στα γρήγορα λοιπόν, άβολη για εμένα θέση, κρίμα που πατιουνται μόνο από τα "πλευρά" του mod κι όχι από γωνία 45 μοιρών. Μπορείς να το κάνεις κι έτσι δηλαδή αλλά σου δίνει τη αίσθηση ότι θα χαλάσεις σύντομα τη διαδρομή τους. Μόνο απ' το πλάι κλικάρουν σωστά, ούτε από πάνω αλλά ούτε και διαγώνια..

Δεύτερο πρόβλημα με τα κουμπιά, η χαζομάρα να τοποθετήσουν στη μια γωνία το fire και στην απέναντι τα +/-. Ή που θα τα πατάς όλα μαζί λοιπόν (αν τοποθετήσεις την παλάμη ψηλά στο σώμα του mod ), ή που θα κάνεις μία περίεργη γωνία στον δείκτη του χεριού σου (αν η παλάμη βρίσκεται σε βολική θέση πάνω στο σώμα ) με αποτέλεσμα να κουράζεις το δάχτυλό σου πολύ σύντομα, σε σημείο να θες να αφήσεις το mod απ' το χέρι όμως ώστε να ξεκουράσεις το δάχτυλο.. Με τον αντίχειρα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά σε ένα τόσο όμοιο σε κάθε πλευρά του mod μην περιμένεις ότι το fire θα πέφτει πάντα εκεί που το θες. Μεγάλο fail για μένα οι γωνίες που τα τοποθέτησαν..

Και πάμε στο τρίτο πρόβλημα των κουμπιών.
-Γιατί ρε παιδιά τόσο όμοια στην αίσθηση;
-Γιατί να αλλάζω τόσες φορές τα watts όταν εγώ νομίζω ότι πατάω fire περιμένοντας σαν χαζός τη αντίσταση να ανάψει;
-Γιατί πρέπει να ρίχνω πάντα μια ματιά στο mod πριν πατήσω το fire; Και τέλος..
-Γιατί στο "κλείδωμα" μου ακυρώνεις και το fire μαζί με τα +/-; Τουλάχιστον αν κάνω λάθος πατήματα (από δική σου υπαιτιότητα για τον σχεδιασμό που αποφάσισες να κάνεις πράξη ) να μην αλλάζω τα watts έστω.. Ασυναίσθητα λοιπόν σε μια στιγμή περίμενα αντίσταση να ανάψει ενώ εγώ πατούσα τα +/-, τα watts μου ανέβηκαν πάνω απ' τα 100 μέχρι εγώ να αντιληφθώ ότι δεν πιέζω το fire, κι όταν αυτόματα άλλαξα δάχτυλο - ώστε να πατήσω το fire από την απέναντι πλευρά τελικά.. μπαρούτι. Γιατί;;

Τέταρτο πρόβλημα με τα κουμπιά και τη θέση τοποθέτησής τους - μακρυά από ατμοποιητές που παρουσιάζουν συχνά διαρροές. Από τον πόλο μέχρι και τα κουμπιά όλα συνωμοτούν ώστε να πάει το υγρό προς αυτά. Δύο τρία κλικς, μέσα τα υγρά, ο Θεός κι η ψυχή μας μετά.

Πέμπτο και τελευταίο πρόβλημα των κουμπιών -πάλι- το υλικό κατασκευής τους. Έλεος όμως, κακό φινίρισμα πάνω στο σώμα (μεγάλα κενά ), ακόμα χειρότερο το υλικό (μισώ θανάσιμα αυτό το σαγρέ πλαστικό ) και η αίσθηση που δίνουν στα δαχτυλικά μας αποτυπώματα. Και το χειρότερο, το fire τρίζει. Και έχει να κάνει με το υλικό κατασκευής του. Δείχνει σαν να τρίβεται το κάτω μέρος στο μεταλλικό σώμα του mod για όσο διαρκεί η διαδρομή πατήματος του και ένα ελαφρύ τρίξιμο (σαν να έχει πάρει μικρή ποσότητα άμμου εσωτερικά το κουμπί ), είναι αναπόφευκτο. Δεν το κάνει συνέχεια, ώρες ώρες σταματάει κι άλλες πάλι επανέρχεται ακόμα εντονότερο. Κι είμαι σίγουρος ότι έχει να κάνει με το υλικό κατασκευής (το παλιοπλαστικό ντε ) του κουμπιού. Επηρεάζεται από τη ζέστη και το κρύο έξω μάλλον και φέρεται όπως αυτό γουστάρει. Ίσως με την πολύ χρήση να στρώσει μια για πάντα, ίσως όμως και να με κάνει να στείλω το mod στον τοίχο κάποια στιγμή, τόσο εκνευριστικό γίνεται μερικές φορές..


Και πάμε στα θετικά που του βρήκα προσωπικά στα πολύ σύντομα αφού το review λέει τα πάντα παραπάνω.
-Είναι όντως πολύ βολικό το σχήμα του (εξαιρούνται πανηγυρικά τα πλήκτρα ) και για μένα.
-Όμορφη ποιότητα κατασκευής στα υπόλοιπα μέρη (πόλος, κυρίως σώμα, οθόνη.. )
-Ελαφρύ και με αίσθηση στιβαρότητας αφού κατάφερεις να σταθεροποιήσεις τα καπάκια των μπαταριών (αν και εφόσον αντιμετωπίζεις το θέμα που είχε και το δικό μου με τα καπάκια )
-Με καλά ρεύματα (σίγουρα πιο χαλαρά απ' του drag αν η οθόνη σου γράφει τα ίδια ακριβώς νούμερα σε αντίσταση και επιλεγμένη ισχύ )
-Με καλή διαχείριση στις μπαταρίες

Τέλος. Το πήρα επειδή πίστεψα ότι θα βρω σε αυτό τον τέλειο αντικαταστάτη του αγαπημένου Drag. Μόνο στο συνολικό σχήμα το προτιμώ τελικά και στο ότι δέχεται μεγαλύτερους ατμοποιητές. Ήμουν έτοιμος να το βάλω για πούλημα την αμέσως επόμενη μέρα από εκείνη που το πήρα, εντέλει είπα να του δώσω μια ευκαιρία. Με τη μονωτική ταινία στα καπάκια το αγάπησα πολύ περισσότερο, με το fire button όμως έχω συνεχώς σκαμπανεβάσματα στα αισθήματά μου απέναντι του. Τουλάχιστον δεν έχει τίποτα missfires (εκτός από εκείνα που κάνουμε μόνοι μας πατώντας τα απέναντι κουμπιά :)) ), τελικά παρέμεινε στα χέρια μου κι ελπίζω μια μέρα να τα βρω απόλυτα μαζί του. Την κάνει τη δουλειά του αλλά με ένα μεγάλο "αλλά" προς το παρόν.


Καπάκια ανταλλακτικά που βρίσκουμε μιας και μου έκατσε το μισητό ξυλοπλαστικό; :D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2018, 06:45 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2018, 12:24 »
ρε Μάκη σε διάβασα και με έπιασε στενοχώρια 
τι το ήθελες και το έπαιρνες το άτιμο 
σου έκανε την ζωή κόλαση
άμα το πετύχω πουθενά θα το σπάσω  :))


ωραία παρουσίαση παρεπιπτόντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2018, 15:50 »
Του έκανα χάρη λόγω ομορφιάς και πίεσα τον εαυτό μου να το συμπαθήσει λίγο παραπάνω απ' όσο πρέπει. Είναι εξάλλου κι οι ώρες που το κουμπί του δεν κάνει τα σπαστικά χρατς-χρουτς και γίνεται αξιολάτρευτο για λίγες στιγμές μέσα στη μέρα. Αν ήταν τόσο άβολο στο χέρι όσο το drag και είχε και τα παραπάνω προβλήματα να είσαι βέβαιος ότι δεν θα έγραφα τίποτα γι' αυτό, θα είχε φύγει ήδη (είτε σε χέρια άλλου είτε σε κάνα ντουβάρι ) και άντε το πολύ πολύ να έλεγα μερικά πράγματα χωρίς τόση λεπτομέρεια, απλά προς ενημέρωση των υποψηφίων του.

Το χρησιμοποιώ όμως τόσες μέρες ασταμάτητα κι είπα σήμερα το πρωί να επιστρέψω στο Espion της Joyetech, τι χαοτική εργονομική διαφορά όμως μεταξύ τους. Υπέρ του Espion φυσικά.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 11:15 »
Ναι, αλλά με το DRAG ΔΕΝ ρισκάρεις να το πετάξεις στον τοίχο....  :yes: :yes:
Θα απαιτηθούν μερεμέτια!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 13:09 »
Πήρα το μάθημά μου απ' το vmate, μονωτική ταινία και πάμε παρακάτω :))

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 14:45 »
Βασικά για μερεμέτια στον τοίχο αναφερόμουν!! Τι να πάθει το DRAG??????????:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VOOPOO Vmate mod 200W
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2018, 16:07 »
 :OnTopicPlease:    :o 

                                                    χαϊντε..... μην πεσει κανα μπαν.  :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix