vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, Mimhsdr, fratz8, bloodlessz, lemon78, manoslykos

Twitter

Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« στις: Μαΐου 17, 2018, 19:31 »
Διέκοψα το κάπνισμα την ημέρα των γενεθλίων μου, στις 24 Απριλίου του 2015. Από τότε, πάνω  από 3 χρόνια, δεν έχω καπνίσει ξανά ούτε ένα τσιγάρο.
Ξεκίνησα το άτμισμα, που απολαμβάνω μέχρι σήμερα πάρα πολύ και παρακολουθώ ανελλιπώς την εξέλιξη των συσκευών άτμισης.

Η εξέλιξη είναι τόσο καταιγιστική και συναρπαστική, που σε ένα εξάμηνο, ίσως λέω και πολύ, συσκευές να θεωρούνται ξεπερασμένες και μοιραία να ξεθωριάζουν στο πέρασμα του χρόνου. Υπάρχουν όμως σταθμοί, ορόσημα, που κανείς μας δεν θα ξεχάσει.

Όταν έγινα ατμιστής, ήταν ήδη σταθμός το Joyetech Evic VT 75W και ο επόμενος σταθμός-ορόσημο ήταν η κυκλοφορία του Eleaf iStick mini 75W.
Tο ζητούμενο της έκδοσης του συγκεκριμένου mod, κατά τη γνώμη μου πάντα κι αν κάνω λάθος διορθώστε με, ήταν η έκδοση ενός value for money mod, που να πληροί αξιοπρεπή standards και να έχει το μικρότερο δυνατό μέγεθος (τουλάχιστον στο θέμα του ύψους), δεχόμενο αποσπώμενη μπαταρία 18650. Πέτυχε απόλυτα αυτούς τους στόχους, γι αυτό μέχρι και σήμερα, η πλειοψηφία των ατμιστών έχει στην κατοχή της τουλάχιστον ένα, θεωρώντας το μάλιστα ως ένα από τα αγαπημένα της. Προσωπικά το έχω παρακάνει κατέχοντας 5 από αυτά, πάνω στα οποία βρίσκονται μονίμως πολύ αγαπημένοι ατμοποιητές διαμέτρου 22mm.

Aπό την πρώτη έκδοση του συγκεκριμένου mod κύλισε πολύ νερό στο αυλάκι, αλλά η εταιρεία ποτέ δεν εγκατέλειψε το best seller της. Αντιθέτως προσέθεσε στην γκάμα των pico σειρά νέων mods, παρακολουθώντας τις εξελίξεις των προτιμήσεων των ατμιστών, για να φτάσουμε μέχρι την έκδοση του pico S που έχω στα χέρια μου. Κι από την 18650 μπαταρία και τη μέγιστη διάμετρο των 22mm να φτάσουμε σήμερα στην 21700 μπαταρία και την αδιανόητη πριν από λίγο καιρό μέγιστη διάμετρο των 26,5mm!

Στα χέρια μου έχω το συγκεκριμένο mod σε kit με τον ατμοποιητή Ello Vate που δέχεται τις νέες αντιστάσεις HW-Net και HW-Multihole, αλλά φυσικά δέχεται κι όλη της σειρά αντιστάσεων HW. Μου ήρθε από την Heavengifts, κερδισμένο δώρο κι είπα να το παρουσιάσω, αφού μέχρι τώρα δεν του έχει γίνει παρουσίαση στο φόρουμ.
H εταιρεία ισχυρίζεται πως πηγή έμπνευσης για τη σχεδίασή του ήταν τα σπορ αυτοκίνητα κι η αλήθεια είναι πως κάπου εκεί παραπέμπουν οι πρώτες οπτικές εντυπώσεις.


Πάμε να δούμε κατ’ αρχάς πως έρχεται το kit και τι περιλαμβάνει.


·        1x  mod Eleaf iStick Pico S Mod
·        1x ατμοποιητή Ello Vate (6.5ml/2.0ml)
·        1x αντίσταση HW-M 0.15ohm
·        1x αντίσταση HW-N 0.2ohm Head
·        1x θήκη προσαρμογής για μπαταρία 18650
·        1x  USB καλώδιο φόρτισης
·        2x εγχειρίδια χρήσης στα αγγλικά

·        Πλήρες σετ ανταλλακτικών o rings κτλ
Τα χαρακτηριστικά των δύο συσκευών του kit είναι τα παρακάτω

iStick Pico S MOD
Μέγεθος: 81 x 52.5 x 28.5mm
 Τύπος μπαταρίας:
Single 21700/18650 cell(δεν περιλαμβάνεται)
 Έξοδος ισχύος: 1-100
W
 Μ
ode: VW/Bypass/TC(Ni/Ti/SS/TCR)
 Εύρος αντίστασης: 0.05-1.5
ohm (TC modes);0.1-3.5ohm (VW/Bypass mode)
 Πόλος: 510
thread

Ello Vate
Επιστόμιο: 810
 Διάμετρος: 28
mm (6.5ml version)/26.5mm (2ml version)
 Ύψος: 56
mm (6.5ml version)/47mm (2ml version)
 Χωρητικότητα υγρού: 2.0
ml/6.5ml
 Αντιστάσεις:
HW-M 0.15ohm; HW-N 0.2ohm Head
 Πόλος: 510
thread

Συνολικό βάρος: 198.7g (έκδοση των6.5ml , χωρίς τη μπαταρία)
                          192.9
g (έκδοση των 2ml EU, χωρίς τη μπαταρία)


Στη βάση του mod υπάρχουν 6 σχισμές εξαερισμού.
Στη πρόσοψή του, πάνω από την οθόνη βρίσκεται το fire button, το οποίο λειτουργεί άψογα, χωρίς την παραμικρή υποψία αστοχίας και κατά το firing είναι εντελώς αθόρυβο, δεν ακούγεται κάποιο κλικ, απλά το αισθάνεσαι στο δάκτυλο.
H ταχύτητα ανταπόκρισης στο firing είναι μόλις 25 χιλιοστά του δευτερολέπτου!

Η οθόνη OLED 0,91 ιντσών είναι ευανάγνωστη και φωτεινή και μπορεί να διαμορφωθεί και να προστεθεί logo με λογισμικό που κατεβάζουμε από την ιστοσελίδα της εταιρείας.

Κάτω από την οθόνη βρίσκονται τα κουμπιά up και down και κάτω από αυτά βρίσκεται η θύρα φόρτισης. Φορτίζεται στα 2Α και το firmware του είναι αναβαθμίσημο.

Την μπαταρία υποδέχεται ένας αποσπώμενος σωλήνας, που η εξωτερική του υφή είναι ανάγλυφη. Δεν ξέρω γιατί έγινε η συγκεκριμένη επιλογή στη σχεδίαση.
Ίσως για τον περιορισμό του βάρους, ίσως για την καλύτερη υποδοχή του αντάπτορα προσαρμογής της μπαταρίας 18650, ίσως απλά ήταν θέμα εμφάνισης. Δεν μπορώ να πω όμως πως τον προτιμώ από την κλασσική υποδοχή της μπαταρίας του αρχικού pico που κλείνει με το βιδωτό καπάκι.
Ο σωλήνας βιδώνει στη βάση του, στο κάτω άκρο του, πάνω στο mod. Ανάμεσα στον σωλήνα και το υπόλοιπο σώμα του mod, υπάρχουν 5 λαμπάκια led που αναβοσβήνουν κατά το firing σε 7 διαφορετικά χρώματα που μπορούν να ρυθμιστούν κατά το γούστο μας.
Στην πάνω βάση του σωλήνα υπάρχει το logo της εταιρείας σε άσπρο χρώμα. Το mod κρατιέται πολύ σταθερά στο χέρι, δεν γλιστράει, είναι συμπαγές, έχει εξαιρετική βαφή και δεν κουδουνίζει απολύτως τίποτα.
Διαθέτει τόσο hardware, όσο και software συστήματα προστασίας των κυκλωμάτων, της μπαταρίας από υπερβολική φόρτιση, υπερβολική κατανάλωση ρεύματος και υπερφόρτιση.

Η προστασία ανάστροφης πολικότητας επιτυγχάνεται πλήρως με την εφαρμογή ειδικού αντιστρεπτικού κυκλώματος μπαταρίας στην πλακέτα κυκλώματος.
Ο ατμοποιητής έρχεται με δύο tanks. Ένα κυλινδρικό χωρητικότητας 2ml κι ένα σε σχήμα βαρελιού (bubble) χωρητικότητας 6,5ml.
Tο δακτυλίδι της ρύθμισης του αέρα βρίσκεται στην βάση, περιστρέφεται άνετα, κρατάει σταθερά τη ρύθμισή του και περιορίζεται από stops. To top cap ανοίγει συρταρωτά, με τρόπο που δεν επιδέχεται μελλοντική χαλαρότητα με τον χρόνο και το γέμισμα γίνεται πανεύκολα από πάνω. Μάλιστα υπάρχουν δύο επιλογές. Στην τρύπα εισαγωγής του υγρού πορεί κανείς να προσαρμόσει δύο διαφορετικές μεμβράνες. Η μια διαθέτει μόνιμο άνοιγμα (προτιμότερη για το γέμισμα με πιπέτα) κι η δεύτερη είναι κλειστή, έχει μια σχισμή, που υποχωρεί όταν σπρώξουμε λίγο το άκρο του μπουκαλιού του υγρού. Μπορεί να επιλέξει κανείς αυτή την μεμβράνη που θεωρεί πως τον βολεύει περισσότερο.

Το επιστόμιο είναι 810 resin και δεν θερμάνθηκε ούτε όταν έφτασα στα 90W. Δεν δέχεται επιστόμια 510, αλλά φαντάζομαι ο Δημήτρης manajoma κάτι μπορεί να κάνει γι αυτό!

Ατμιστική εμπειρία-απόδοση
Πριν πάμε στην απόδοσή του, να δούμε λίγο αυτές τις νέες αντιστάσεις που τον συνοδεύουν.
Θυμάμαι τις πρώτες αντιστάσεις που χρησιμοποίησα στον …αρχαίο Ναυτίλο μου. Βαρκούλες στο γιαλό ήταν. Αυτές εδώ είναι φρεγάτες! Οι ίδιες οι αντιστάσεις είναι κατασκευασμένες με τη μορφή πλέγματος που εξασφαλίζει ταχύτατη θέρμανση.
Η είσοδος του υγρού γίνεται από 6 κάθετες σχισμές περιμετρικά κι  το ίδιο το περίβλημα της αντίστασης θα μπορούσαμε να πούμε πως αποτελεί το κάτω μέρος της καμπάνας. Το πάνω μέρος που συμπληρώνει την μοκρή έτσι κι αλλιώς καμπάνα, είναι το κάτω μέρος του top cap.
Η μικρή σχετικά καμπάνα συμπυκνώνει τον παραγόμενο ατμό δίνοντάς του έντονη γεύση και πλούσια βελούδινη υφή. Η τζούρα είναι απαλή και σχετικά αθόρυβη για τα δεδομένα της κατηγορίας. Ακούγεται μεν, δεν σφυρίζει δε. Κι η κατανάλωση του υγρού είναι λογική πάλι για τα δεδομένα του μεγέθους των συγκεκριμένων αντιστάσεων και του ατμιστικού προφίλ του ατμοποιητή.


Χρησιμοποίησα αρχικά μπαταρία 18650 που μου φάνηκε ανεπαρκής όσον αφορά την αυτονομία. Στη συνέχεια χρησιμοποίησα την Avatar AVB 21700  (4000mAh) που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων αξιοπρεπέστατα και έδωσε στο kit την αυτονομία που του χρειάζεται.

Οι δοκιμές του ατμοποιητή έγιναν με το Hudson Tobacco by Vincent που ταυτόχρονα χρησιμοποιούσα και στον Phenomenon Lite. Εννοείται δεν πήρα την ανάλυση γεύσης του Phenomenon< αλλά πήρα μια πολύ ωραία πλούσια κι έντονη γεύση που αναδείκνυε άλλα χαρακτηριστικά του υγρού. Δεν θέλω να φανώ ιερόσυλος, ούτε να συγκρίνω ανόμοια πράγματα, ο ατμοποιητής είναι εντελώς άλλου προφίλ, μπορεί να δώσει άνετα και mtl και dtl άτμισμα φτάνοντας σε πολύ καλό επίπεδο την απόδοσή του.


Χρησιμοποίησα αρχικά μπαταρία 18650 που μου φάνηκε ανεπαρκής όσον αφορά την αυτονομία. Στη συνέχεια χρησιμοποίησα την Avatar AVB 21700  (4000mAh) που στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων αξιοπρεπέστατα και έδωσε στο kit την αυτονομία που του χρειάζεται.

Για πάμε να δούμε τώρα τελειώνοντας πόσο...pico είναι αυτό το pico


Θετικά (+)
Ποιότητα κατασκευής-βαφής

Βάρος, μέγεθος, κράτημα

Απόδοση του ατμοποιητή

Αντοχή των αντιστάσεων

Φόρτιση στα 2Α

Αναβαθμίσημο firmware

Αρνητικά (-)
Σχεδίαση. Θα τη ήθελα λιγότερο…Star Wars ή τέλος πάντων λιγότερο σπορ αυτοκίνητο

Ο σωλήνας υποδοχής της μπαταρίας είναι σχετικά δύσχρηστος


Επιγραμματικά είναι ένα kit αξιοπρεπέστατο, οικονομικό, τίμιο και έχει πολύ καλή απόδοση.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2018, 22:04 από aragiannis »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 17, 2018, 19:34 »
Ουάου!!!... παρουσίαση :thumbsup_move_1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 17, 2018, 19:38 »
Εμένα μου αρέσει πάντως! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 17, 2018, 19:44 »
Από τις πιο ωραίες παρουσιάσεις.  :respect:
Εντάξει.... Το μοντακι σαν εμφάνιση δεν μου πολυαρεσει, αλλά έχω κρατήσει κ ασχημοτερα  :))

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 17, 2018, 21:53 »
Αυτός είναι ο συγκεντρωτικός πίνακας των αντιστάσεων που δέχεται με την προτεινόμενη ισχύ λειτουργίας και τις ενδεικτικές επιδόσεις της κάθε μιας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 17, 2018, 23:35 »
Πολύ ωραία παρουσίαση, ευχαριστούμε!

Εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό το εργαλείο! Θυμίζει όντως λίγο sports car και αν οι κόκκινες λεπτομέρειες ήταν προς το πορτοκαλί, θα ήταν το κοντινότερο σε McLaren P1 Senna που θα μπορούσα να έχω ποτέ!  :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 17, 2018, 23:49 »
Πολύ ωραία παρουσίαση :thumpup:
Ενδιαφέρον και το mod.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 18, 2018, 00:47 »

Τρύφωνα, πορτοκαλί χρώμα δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε στα λεντάκια  :)

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 18, 2018, 07:19 »
Το resinάκι σου, πάντως, και μικρό και "ψυχοθεραπευτικό" :))

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Eleaf istick pico S 21700
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 19, 2018, 17:42 »
Ήρθε και το καινούργιο μου απόκτημα. :respect::respect::respect:
Απλά πανέμορφο...Και από άλλο πλανήτη σχεδιάστηκα.  :respect: :respect: :respect:
Αν και λίγο βαρύτερο από ότι το περίμενα(142,8γρ,λέει η εταιρία),η αίσθηση στο χέρι είναι απίστευτη.
Έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι,στιβαρό και ποιοτικά το ss που πήρα εγώ δείχνει ότι θα αντέξει τα σημάδια
του χρόνου από θέμα αλλοίωσης.
Η αλλαγή της μπαταρίας γίνεται αυτήν την φορά με διαφορετικό τρόπο,αφού πλέον τα ''αρσενικά''σπειρώματα δεν βρίσκονται επάνω στο καπάκι,αλλά επάνω στο μοντ. Δηλ το μεγάλο καπάκι του, έχει τα σπειρώματα εσωτερικά.
Τα κουμπιά του δείχνουν και αυτά πολύ σταθερά και καλοφτιαγμένα με πολύ καλό κλικ και βρίσκονται όλα,
στην μπροστινή μεριά του μοντ με πολύ ωραίο τρόπο και όχι από κάτω :thumpup:.
Τα ρεύματα αν και δεν είμαι ειδικός και ούτε και θα κάτσω να ασχοληθώ(υπάρχουν άλλοι :laugh1:)...,
εγώ έμεινα ευχαριστημένος με της εργοστασιακές του τιμές για το ss που δουλεύω εγώ στον έλεγχο θερμοκρασίας.
Το μόνο μειονέκτημα που του βρήκα,ήταν ένας μεταλλικός θόρυβος την ώρα που βιδώνεις το καπάκι,καθώς πλέον τα σπειρώματα όπως είπα είναι εσωτερικά,με αποτέλεσμα να έχει λεπτύνει εκείνο το σημείο και τρίζει κάπως. Βέβαια μετά απο 4 ημέρες που το έχω,έχει αρχίσει και στρώνει κάπως η κατάσταση και ελπίζω να εξαφανιστεί τελείως. 
Αλλά και να μην φύγει μικρο το κακό γιατί πλέον με αυτήν την τέρας μπαταρία το ξεχνάς κιόλας μέχρι να την ξανά αλλάξεις...
Μερικά στοιχεία από την εταιρεία...
Parameter:
Size: 52.5mm*28.5mm*81mm 
Weight: 142.8g (without battery)
Battery type: 21700 / 18650
Output wattage: 100W max
Output voltage: 0.5V-9V
Resistance range: 0.05Ω-3.0Ω (VW/Bypass mode)
 0.05Ω-1.5Ω (TC-Ni/Ti/SS/M1/M2/M3 mode)
Colors: red, black, white, silver, dazzling, blue


Και όσο για το μενού...τα λέει πολύ καλά και αναλυτικά ο φίλος μου kotsos Εδώ,Καθώς είναι το ίδιο...


Εδώ με τον hastur,που τους πάντρεψα και δεν θα αφήσω τίποτα να τους χωρίσει :laugh1: :laugh1:...

Και εδώ ένα συγκριτικό με τον μικρο του αδερφό.



Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 22, 2018, 13:08 »
Edit...
Τώρα το είδα ότι υπήρχε ήδη παρουσίαση από τον μετρ του είδους φίλο aragianni. :respect:
Μπράβο, γιατί και εγώ με το ζόρι την έκανα :laugh1:...
Πάντως μετά από τόσες ημέρες χρήσης το συνηθίζεις στο χέρι και το αγαπάς ακόμη πιο πολύ :yes:...

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2018, 09:47 »
Το ασημένιο μου αρέσει πολύ... αναμένω από το κατάστημα που βρίσκετε κοντά μου να το φέρει σε στοκ, γιατί εξαντλήθηκε, και θα πάω να το πάρω. 

Ερώτηση: σε αυτούς που το δουλεύουν καιρό, έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στις βόλτες του σωλήνα της μπαταρίας; Γιατί σε άλλο eleaf που είχα, χάλασαν οι βόλτες... Γενικά, είμαι με 2 μπαταρίες 18650 και εξωτερικό φορτηστή, που θα ήθελα να τις χρησιμοποιήσω και στο pico s (με τον αντάπτορα που έχει η συσκευασία). Όταν φορτίζει η μία, να έχω την άλλη μέσα... αλλά ανυσηχώ με το βίδωνε / ξεβίδωνε συνέχεια αν μου μείνει στο χέρι. 

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 08:08 »
Το έχω 3 μήνες σε καθημερινή χρήση, κανένα μα κανένα πρόβλημα δε μου παρουσίασε στις βόλτες. Δίνει όντως την εντύπωση πως είναι ευπαθές από την πρώτη κιόλας φορά που το βιδώνεις αλλά μια χαρά μέχρι τώρα. 
Λίγο να του πάρεις το κολάι που λέμε, ελαφριά πίεση προς τα κάτω και βίδωμα.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 09:48 »
Το ίδιο κι εγώ. Από τον Μάϊο του 2018 το έχω και πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και καμιά φθορά. 

Αποσυνδεδεμένος kogos

  • **
  • 173
Απ: Eleaf iStick Pico S 100W with Ello Vate
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2018, 10:19 »
 Super. Ευχαριστώ για τα καλά νέα.


Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix