vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, I.P, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa, bakoulini, lemon78

Twitter

Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 19, 2019, 13:44 »
[συγγνώμη, εκτός θέματος και εσωτερικό αστείο]
Βρε αλιτήριε karxaria, πες για τον kennedy, αλλά σε δύσκολα mm, στα 22 που χου. Πώς πάνε τα άλατα, στη μέση μας χαχαχα. / σοβαρά τώρα, μίλα ρε συ.  ;D
Ο Kennedy  είναι ταμάμ για 24GA σύρματα αλλά απο αυτους που έχω δοκιμάσει την καλύτερη απόδοση δείχνει να τα έχει με fralien μέσα του.Οταν χρησιμοποιούσα Kennedy και γενικά bottom airflow drippers δεν υπήρχαν τα άλατα ρε συ Joe αλλά το μέταλλο του αν δεν έχεις το χάλκινο deck είναι μια χαρά.Σε brass και copper deck γενικά δεν θα έβαζα ούτε για πλάκα  άλατα με τις διαβρώσεις που βλέπω οτι κάνουν.

[member=12562]thenetpoet[/member] είπαμε να μας βλέπει λίγο ο Θεός ,όχι να μας φυλάει μην καταπιούμε τίποτα :))

[member=7454]Cruiser79[/member] όλο κάτι θα βρει,δεν τον πιάνεις πουθενά τον συγκεκριμένο.Το κύρηγμα σου θα το φας θες δεν θες αν έχει ορεξούλες ...Πάντως για τα άλατα συμφωνεί και τα μελετάει αυτή την περίοδο απο ότι ξέρω.Είχε πει και σε συζήτηση και μετά σε κάποιο σημείο του live οτι κάτι θα δημοσιεύσει σύντομα.Με ss και tc δεν ξέρω τι γίνεται αλλά ξέρω απο πρώτο χέρι οτι το kanthal και το ni80 τα διαβρώνει πολύ γρήγορα και σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο.Δεν ξέρω αν το alas που λέτε έχει και κάποια διαφορά απο τα υγρά αλάτων του εμπορίου αλλά το να βλέπω σε τέτοια τραγική κατάσταση τα deck των ατμοποιητών μου να μου λείπει...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 19, 2019, 13:49 »
[justify][member=17746]paloukaros[/member], δηλώνω δημόσια οπαδός σου, ειλικρινά σε χαίρομαι, είσαι κούκλος σε όλα σου. / [και ασφαλώς, δεν μίλησα ως ντριπεράς, καμία σχέση, όμως όσα πρόλαβα να δω σε επιβεβαιώνουν στα περισσότερα. Είσαι κούκλος, τέλος]. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 19, 2019, 14:13 »
thx για τα καλά σου λόγια Joe :-[ ...να δω τον καφέ πότε θα πιούμε :))

Πάντως η γρήγορη διάβρωση των συρμάτων απο τα υγρά με άλατα είναι γεγονός και εγώ είμαι ιδιαίτερα επιφυλαχτικός με αυτά.Όποιος τα χρησιμοποιεί σε pods ή επισκευάσιμους θα του πρότεινα να αλλάζει αρκετά συχνά coil και βαμβάκι .Δεν γίνεται να καταστρέφουν alien και framed staples και να μην υπάρχει θέμα :nope:

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 26, 2019, 19:53 »
Αγορασα εν τελει το συγκεκριμενο υγρο, για τη μανα μου αν και μεχρι τωρα μονο εγω το δοκιμασα, ετσι οπως ειναι χωρις αραιωση. Λοιπον το εβαλα σε εναν aspire ce 5 και δε ξρω τι λετε εσεις για τα αλλα, αλλα ειναι τurbo οσων αφορα τον λαιμο, εχει δυνατο χτυπημα, τωρα για το "εγκεφαλικο" χτυπημα, σιγουρα υπαρχει αν και δεν εχω κανει πολλες μαζεμενες τζουρες, δεν μπορω. Δεν ειμαι σιγουρος ποση διαφορα θα εχει με μια απλη 20αρα. Anyway θα σας πω καποια στιγμη και τις εντυπωσεις της μανας μου, αν και δεν ξερω αμα θα το αντεξει....

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 29, 2019, 20:34 »
Πρωτη δοκιμη με αλατα νικοτινης και εχω να πω πως βρηκα την εμπειρια ατμισματος πολυ καλυτερη απο πριν, ατμιζω σε pico & mello 3 με αντισταση του Triton 1.8 στα 10 με 11 watt, κανενα τσουξιμο και ενοχληση οπως πριν, πολυ πιο smooth τζουρα, καλυτερη αισθηση και γεμισμα παροτι το χτυπημα ειναι ανεπαισθητο, εν τελη ειμαι πολυ ευχαριστημενος για πρωτη φορα που δοκιμασα και μαλλον θα συνεχισω να ατμιζω με τη συγκεκριμενη νικοτινη.

Το αρνητικο αν και δε θα το ελεγα και διαιτερα αρνητικο αναλογως βεβαια πως το σκεφτεται ο καθενας ειναι πως ισως να αυξησω τη δοσολογια σε mg λογω του ελαχιστου χτυπηματος.

Βασικα με δικα μου λογια θα ελεγα πως σου δινει ενα μικρο χτυπημα αλλα ικανοποιητικο νιωθεις να σε γεμιζει χωρις να σου ξηραινει το λαιμο, θα το παρομοιαζα πολυ πιο κοντα στου κανονικου τσιγαρου σε σχεση με τη base νικοτινη που ξεραμε, ετσι το αντιλαμβανομαι εγω τουλαχιστον.

Τωρα το κατα ποσο ειναι ''υγιεινο'' για τον οργανισμο μας σε σχεση με τη base νικοτινη αυτο θα το μαθουμε σε βαθος χρονου, σαν αισθηση παντως η πρωτη μου εμπειρια με τη συγκεκριμενη nic ειναι πολυ θετικη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2019, 20:50 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος bep1995

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 30, 2019, 01:09 »
Τι μάρκα είναι και με πόσα mg ατμίζεις ;;

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 30, 2019, 01:28 »
[member=7377]giorgosmc[/member]
Το βασικό πλεονέκτημα των υγρών με άλατα νικοτίνης, λέγεται, είναι ότι σε " υποχρεώνουν" να ατμίζεις κατά πολύ λιγότερο λόγω " μπουχτίσματος"
Εξαιρετικά χρήσιμο θα ήταν, να μας ενημέρωνες, πόσα ml και τι νικοτίνη κάνεις συνήθως και πόσα ml με άλατα νικοτίνης των 20mg/ml
Διότι αν καταναλώνεις πχ 10 μλ/ημέρα με τα κανονικά υγρά έστω 6mg/ml τότε έχεις 60mg νικοτίνη την ημέρα, ενώ αν καταναλώνεις πχ 8 ml/ημέρα με salt nicotine των 20mg/ml τότε έχεις  160 mg νικοτίνη την ημέρα.
Αν ναι, αξίζει η πρόσληψη 2,5 φορές περισσότερη νικοτίνη ήτοι 250% παραπάνω, για να έχουμε  τα άλλα πλεονεκτήματα  των υγρών με salt nicotine.??
Εχει ενδιαφέρον και χρησιμότητα η άποψή σου. Εαν τα 10ml με κανονικό υγρό καταφέρνεις να τα κατεβάσεις σε 3 ml με άλατα νικοτίνης, τότε έχει ενδιαφέρον η υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 30, 2019, 04:28 »
Πριν δυσκολα ξεπερνουσα τα 4 με 5 ml την ημερα, τα υγρα τα φτιαχνω μονος μου, θυμαμαι φορες να βγαζω με 100 ml μεχρι και 2 μηνες, ως συνηθως εκανα 10αρα, σημερα πρωτη φορα με τη νικοτινη αλατων ξεκινησα παλι με 10αρα της NicNic και μιας και ειναι νωρις δεν εχω ακομα εικονα κατα ποσο μειωσα και αν μειωσα ή οχι σε καταναλωση, ατμιζω με mello 3 με αντιστασεις 1.8 του Triton πανω σε pico στα 10 με 11 watt (αναλογως το mood)

Η εμπειρια μου οπως εγραψα πιο πανω ηταν αρκετα ευχαριστη μιας και δεν ειχα σε καμια περιπτωση αυτο το hit στο λαιμο που ειχα πριν με τη κανονικη νικοτινη αλλα απο την αλλη δεν ειχα ουτε και τα αρνητικα αυτου δλδ τσουξιμο, ξηροτητα στο λαιμο, βηχας ουτε στον ελαχιστο βαθμο που πολλες φορες ολα αυτα με εκαναν ακομη και να το αφηνω στην ακρη γιατι δε το σηκωνε ο λαιμος μου, ειχα ομως ενα αλλο γεμισμα περισσοτερο εγκεφαλικο θα ελεγα αλλα και με ενα πολυ πιο smooth hit στο λαιμο

Τωρα το αν αυξησει καποιος ή μειωσει τη νικοτινη, δεν υπαρχει κανονας σε αυτο, ειναι καθαρα προσωπικο στον καθενα, και για να μιλησω και προσωπικα, εγω απο την αλλη το ηλεκτρονικο τσιγαρο δε το κανω ντε και καλα για να ελαττωσω τη νικοτινη ουτε και να τη μηδενισω. Το κανω επειδη με ευχαριστει να παιρνω τη νικοτινη που ζηταει ο οργανισμος μου χωρις τη πισσα και τα καρκινογονα του κτ και επειδη απλα το απολαμβανω με το καφε, με το ποτο, μετα το φαγητο κτλπ. Και μιας και ειμαι και λιγο ''αρρωστακι'' με τη νικοτινη χαριτολογωντας παροτι δε το εχω ολη μερα πιπιλα, προσωπικα τωρα με την αλατων προτιμω να την αυξησω στα 20mg απο τα 10 που εκανα πριν μιας και το hit σχεδον δε το νιωθεις και να μειωσω ακομη περισοτερο τα ml που κανω μεσα στη μερα μιας και θα με γεμιζει περισσοτερο λογω της καλυτερης απορροφησης απο τον οργανισμο.

Δηλαδη προτιμω να μειωσω τη δοσολογια και να αυξησω το βαθμο της nic και εκει που με τη κανονικη νικοτινη ''γεμιζα'' με 50 τζουρες μεσα στη μερα για παραδειγμα τωρα να γεμιζω με 20, θα τη δουλεψω λιγο καιρο και θα επανελθω με εκ νεου αποψη.

Και μια συμβουλη προς τους συνατμιστες, σε καμια περιπτωση μην ατμισετε νικοτινη αλατων σε sub-ohm ατμοποιητη ή σε πολλα watt και για καλυτερη εμπειρια οχι πολυ αερατη τζουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2019, 04:43 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 30, 2019, 12:08 »
Γενικά μιλώντας πάντως, και ο Φαρσαλινός υποστηρίζει ότι είναι καλύτερο να ατμίζεις λιγότερα ml ημερησίως με υψηλότερη νικοτίνη παρά περισσότερα ml με χαμηλότερη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 30, 2019, 18:07 »
Εν τελη ανεβηκα απο τα 10 στα 13mg με την αλατων, το χτυπημα εξακολουθει να ειναι σχεδον ανεπαισθητο, τραβηξα μερικες καλες απανωτες και ενιωσα αμεσως μια χαλαρωση σαν να καπνισα κτ μετα απο πολυ καιρο και ενα ψιλο μπουχτισμα στο στηθος, δεν επιχειρω να ανεβω και αλλο γιατι μετα θα ειναι μαστουρωμα και δε λεει γιατι θελω να κανω και στην οδηγηση  :dance2:

Παντως ναι η συγκερκιμενη νικοτινη σε τραβαει ακομη πιο αποτελεσματικα μακρια απ το κτ, ειδικα για τους καινουριους θεωρω πως ειναι μονοδρομος να πανε σε salt αλλα προσοχη με τις περιεκτικοτητες και υπερβολες του τυπου 50mg γιατι θα κανεις καινουριο κεφαλι  :fight_hammered2:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2019, 18:18 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 30, 2019, 18:27 »
Εν τελη ανεβηκα απο τα 10 στα 13mg με την αλατων, το χτυπημα εξακολουθει να ειναι σχεδον ανεπαισθητο, ...
Για κατανάλωση σε ml με την χρήση των δύο τύπων υγρών, δεν λέτε. Αυξήθηκε ή μειώνεται, και πόσο.
Δεν θέλω να γίνω κουραστικός, αλλά ρωτάω και ξαναρωτάω για συγκεκριμένο προσωπικό λόγο.
Είμαι εθισμένος στη νικοτίνη εδώ και 51 χρόνια (κάπνισμα και άτμισμα) Ατμίζω 10ml με 6ρα νικοτίνη σε MTL.
και το έχω << πιπίλα>>. 
Πήρα λοιπόν πέντε 10μελα, διάφορα έτοιμα υγρά με nic-salt 20mg/ml nic, μπας και μειώσω την κατανάλωση.
Αρχισα να τα ατμίζω σε AIO της joyetech με 1Ω και 1,5Ω αντιστάσεις.
Το αποτέλεσμα σε κατανάλωση ?. Αντί 10 ml/ημέρα με συμβατικό υγρό, το κατέβασα σε 8ml/ημέρα με νικοτίνη αλάτων.
Και ρωτάω ? το ίδιο συμβαίνει σε όσους το έχουν πιπίλα ή μόνον σε μένα που δεν με πιάνει η νικοτίνη λόγω υπερ-πολυετούς χρήσης ?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 30, 2019, 19:17 »
Αυτό ειναι σχεδόν τριπλασιασμός νικοτίνης! 
Εγω με κατανάλωση 15ml 3mg καθημερινά τα τελευταία 2 χρόνια, σε ολοήμερη κατανάλωση salt αραιωμένη στα 15mg δεν μπόρεσα να κάνω πάνω από 3 ml.
Με ζάλιζε ελαφρά σε μακρόσυρτες τζούρες (με Justfog C601) και με μπούχτιζε επιπλέον κατανάλωση. 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 30, 2019, 19:21 »
Οπως ειπα και πιο πανω ακομα στο ερώτημα  αν μειωσα ή οχι τη χρηση δε μπορω να απαντησω γιατι ειναι υπερβολικα νωρις ακομα, μολης χθες το βρασυ ξεκινησα με νικοτινη αλάτων και δεν εχω ακόμα καθαρη εικονα.

Τωρα απο κει και περα δε μπορω να απαντησω σε κατι αλλο γιατι δε γενικεύονται τα συγκεκριμένα ερώτηματα που έθεσες, είναι καθαρα στο προσωπικο γούστο του καθενος αλλα καί το κατά ποσο εθισμένος ειναι στη νικοτίνη.

Παντως προσωπικα πιστευω πως είτε μειώσεις ml ειτε οχι, ειτε εξακολουθείς να το εχεις πιπιλα ειτε οχι, αν το δεις καθαρα μονο για ευχαριστηση τοτε θα πω ναι  για τη nic salt γιατι ποιος δε θα ηθελε να τον γεμίζει καλυτερα η ουσια που εχει αναγκη ο οργανισμος του ή απλα που του αρεσει να παίρνει? Και τωρα μιλαμε για εμενα και εσενα που δεν ατμιζουμε απο χομπυ αλλα για να παίρνουμε τη νικοτίνη γιατι εγω ατμιζω καθαρα μονο mtl για φαρμακευτικό σκοπο και ιατρικους λογους και μονο εδω και χρονια.

Να ρωτησω κατι, οι βάσεις vg/pg αλατων τα λεγόμενα booster τα 10μελα ατμιζονται και σκετα ή θέλουν αραιωση με νερο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2019, 19:31 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 30, 2019, 19:40 »
Η συζυγος τα ατμίζε στα 18mg για 6 μήνες, δεν έπαθε τίποτα, απλά ενω κάπνιζε 4-5 τσιγάρα την ημέρα τα έκοψε κι αυτά.
Τώρα την μείωσα κρυφά στα 15mg, θα δείξει...
Πάντως και εγω 2 πακέτα prince την ημερα κάπνιζα από το 1982 μέχρι το 2015, μια χαρα ειμαι τωρα με τα 3mg απλής νικοτίνης.
Η αλάτων, όσες δοκίμασα, εχουν μια χαρακτηριστική γευση, άλλες λίγο άλλες πολύ. Κάτι δεν μου πάει καλά με αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 30, 2019, 19:48 »
Αυτό ειναι σχεδόν τριπλασιασμός νικοτίνης!
Εγω με κατανάλωση 15ml 3mg καθημερινά τα τελευταία 2 χρόνια, σε ολοήμερη κατανάλωση salt αραιωμένη στα 15mg δεν μπόρεσα να κάνω πάνω από 3 ml.
Με ζάλιζε ελαφρά σε μακρόσυρτες τζούρες (με Justfog C601) και με μπούχτιζε επιπλέον κατανάλωση.
Επειδή διαβάζω όλα σχεδόν τα post που με ενδιαφέρουν, γνωρίζω ότι εσύ και πολλοί άλλοι, μπορούν να μειώσουν (αν θέλουν) δραστικά την κατανάλωση (για τούς λόγους που αναφέρεις) χρησιμοποιώντας την nic salt . Αλλωστε είσαι και 15 χρόνια νεώτερος. Ισως επειδή κάπνιζα επί 44,5 χρόνια 3,5-4 πακέτα More κόκκινο την ημέρα, και σαν ατμιστής 6,5 χρόνια ,περίπου 10ml/ημέρα σε MTL , τελευταία με 6ρα νικοτίνη, έχω πάθει ανοσία στην νικοτίνη και δεν με ζαλίζει ή μπουχτίζει, είτε 6ρα είναι είτε 18ρα έιται 20ρα nic salt. Τι να πω, ας πρόσεχα.  Τουλάχιστον με τον τρόπο που ξέρω, έχω 10 ώρες ατμιστικής απόλαυση. Λίγο είναι ? Να είσαι καλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 73 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix