vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 4 χρήστες
kyrgiannis, dkostas, aalex, vasim

Twitter

Anarchist RIOT RDA by Digiflavor

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Anarchist RIOT RDA by Digiflavor
« στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 20:37 »
Με αφορμή την άφιξη ενός ακόμα Anarchist RIOT RDA για λογαριασμό φίλου και το στήσιμο του
είπα ας κάνω και  μια  παρουσίαση του:






ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

Η πολύ ωραία κασετίνα του που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να μεταφέρουμε ατμιστικό 
εξοπλισμό(χωράει άνετα 3 18650 και αφαιρούνται όλα απο μέσα) περιλαμβάνει:

1x RDA με το Chuff Cap φορεμένο
1x 810 Drip Tip AFC Cap
1x Πολύ ωραίο κατσαβιδάκι philips
1x σακουλάκι με μπόλικα και ποιοτικά orings,βίδες και ένα κρίκο για κλειδιά(για να βάλουμε το κατσαβίδι λογικά)



ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Διάμετρος: 24mm
Μήκος: 33mm
Bάρος: 29g
Σπείρωμα 510
Υλικό: Ανοξείδωτο ατσάλι
Kεραμικό πάτωμα(αφαιρούμενο)
επιχρυσομένο deck
Χωρητικότητα : 3ml + 2 με 2,5ml αν αφαιρεθεί το κεραμικό
810 drip tip



Απο την συσκευασία καταλαβαίνει κανείς οτι πρόκειται  για έναν dripper που στόχο έχει να τοποθετηθεί σε μια πιο premium κατηγορία
απο τους casual Κινέζικης κατασκευής που κυκλοφορούν στις μέρες μας αν και αυτός είναι επίσης Κινέζικης κατασκευής(Digiflavor).
Μεγάλο συν τα 2 caps μέσα στην συσκευασία(ένα chuff cap για cloudchasing και ένα με ρυθμιζόμενο airflow και 810 drip tip για flavor
chasing).Eσωτερικά στα καπάκια υπάρχει ο ίδιος θόλος(κλασσικός πλέον Goon-ish) και μας δίνουν αρκετά καλή γεύση.Για airflow έχει
τον σχηματισμό της black flag και αποτελείται απο 4 τρύπες.Με το flavor chasing cap μπορείς να παίξεις αρκετά  με τις επιλογές του 
αέρα ,ενώ στο chuff cap μένουν σταθερά όλες ανοιχτές.
Το στήσιμο του στα 2 αρκετά μεγάλα post είναι παιχνιδάκι και οι τεράστιες philips βίδες μπορούν να πιάσουν άνετα ότι σύρμα μας 
έρθει στο νου να χρησιμοποιήσουμε.
Στο πάτωμα του επιχρυσωμένου deck συναντάμε ένα κεραμικό δάπεδο το οποίο έχει στόχο να μας δώσει πιο έντονη γεύση και να κρατάει την
 θερμοκρασία πιο χαμηλά στο κάτω μέρος σε περίπτωση που τον χρησιμοποιήσουμε σε υβριδικό μηχανικό mod .
Ο πόλος δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα σε ότι ηλεκτρονικό mod ή μηχανικό τον έβαλα στο διάστημα των 5 μηνών που τον έχω στην
κατοχή μου.
Κατασκευαστικά είναι άψογος και τα  υλικά του σε όλα του τα μέρη  αρκετά ποιοτικά.



ΑΠΟΔΟΣΗ - ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Γενικά πρόκειται για μια πολύ τίμια πρόταση και μας δίνουν τα καπάκια του αρκετές επιλογές αέρα για να τον φέρουμε στα μέτρα μας .
Η απόδοση του με χοντρά σύρματα και διπλή αντίσταση αρκετά καλή χωρίς να υστερεί και με μονή αντίσταση .Φυσικά καλύτερη γεύση και
μεγαλύτερο ντουμάνι μου έδωσαν τα στησίματα με διπλές.
Με το κεραμικό πάτωμα που υποτίθεται είναι αυτό το δυνατό extra που προσφέρει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχω πειραματιστεί αρκετά 
και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι απλά πιάνει χώρο και μειώνει την χωρητικότητα σε υγρό.Kαμία απολύτως διαφορά στην γεύση δεν 
θα δείτε με αυτό ή χωρίς αυτό.Προτείνω απλά να το βγάλετε και να χαρείται τον extra χώρο που θα μείνει ελεύθερος για περισσότερο
βαμβάκι και υγρό.
Θερμοκρασίες ανεβάζει πολύ υψηλές ο συγκεκριμένος λόγω των λεπτών τοιχομάτων που έχουν τα caps οπότε προσοχή που θα βάζετε τα 
δαχτυλάκια σας όταν χρειάζεται τάισμα.
Η αλήθεια είναι οτι τον έχω ευχαριστηθεί αρκετά τον συγκεκριμένο το διάστημα που τον έχω και ας με στεναχώρησε ιδιαίτερα η έλλειψη
BF λειτουργίας που την θεωρώ must την συγκεκριμένη περίοδο που το squonking είναι στα πάνω του αλλά για την  τιμή που τον απέκτησα
(κάπου στις 17 Λίρες απο evolution vaping) τον θεωρώ μια απο τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.Αν σας δωθεί η ευκαιρία και εσάς και
 τον βρείτε σε καλή τιμή πάρτε τον.Αποκλείεται να μην τον ευχαριστηθείτε  :thumpup:

Αυτά...καλά ντουμάνια να έχουμε  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anarchist RIOT RDA by Digiflavor
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 24, 2018, 17:26 »
Μιας και τον έχω και εγω στα χέρια μου μπορω να πω με σιγουριά ότι ειναι στο πάνω ράφι των dripper μου , η κεραμική του βάση δίνει το κατι παραπάνω και μπορείς να παίξεις cloud chasser η flavor chasser ανάλογα το καπ και το στήσιμο 


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Anarchist RIOT RDA by Digiflavor
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 24, 2018, 17:31 »
... Χωρίς κεραμικό

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anarchist RIOT RDA by Digiflavor
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 24, 2018, 22:10 »
Τελικά Σταύρο μαλον έχεις δίκιο για το κεραμικό 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364