vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, treloneritis, sakissalonika, Eizomar

Twitter

DO ME A FLAVOR - ECIG

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
DO ME A FLAVOR - ECIG
« στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:29 »
Λοιπόν άλλη μια σειρούλα με υγράκια SNV περνάει απο τους dripper μου και πάμε για ένα γρήγορο Σαββατιάτικο mini review
να περάσει και ευχάριστα η ώρα.
Η σειρά είναι η Do me a flavor απο την ecig και έρχεται σε 60ml μπουκάλια με 12 ml αρώματα και εμείς συμπληρώνουμε την
βάση της αρεσκείας μας.Εγώ χρησιμοποίησα μωβ μουλάρα 3mg και τα άφησα κανένα 10ημερο πριν τα ταΐσω στους drippers μου.

Oι drippers της δίκης είναι ο Anarchist RDA με 2πλες απο Νi80 claptonaki 2*26 + 34 , 6 σπείρες 3αρι πυρήνα 0,24Ω πάνω
στο hexohm,ο dead rabbit 24 με το νέο butcher cap με διπλή fused 3*26 + 36 ni80 ,6 σπείρες 3αρι πυρήνα 0,20Ω πάνω στο
VGOD και ο Goon(v1 o ορθόδοξος) με 2πλή fused 24*2 + 36 Ni80,6 σπείρες 3αρι πυρήνα 0,22Ω πάνω στο minikin .




Πάμε στο πρώτο υγρό

WaterLoco

Στο site της εταιρείας η περιγραφή είναι η εξής :

Τρελοποτό βανίλιας με βάση τον ανανά και το καρπούζι. Όλα έχουν την διαδικασία τους και τίποτα δεν είναι αυτό που φαίνεται,
εκτός αν έχεις μπροστά σου το WaterLoco. Σε ένα shaker γεμίζεις μέχρι την μέση ρούμι. Το υπόλοιπο φτιάχνεις το μείγμα
φρούτων που σε τρελαίνει, μπανάνα-ανανά-βερύκοκο. Ανοίγεις ένα καρπούζι στα 2, τρως την καρδιά για αρχή και ρίχνεις το
μείγμα στην θέση της καρδιάς. Καταναλώνεται ασύστολα!

Σε όλους τους dripper των δοκιμών ένα πολύ γλυκό καρπουζάκι που αφήνει μια επίγευση ανανά είναι κυρίαρχο.Η μπανάνα
έρχεται αρκετά αν παίξεις χαμηλά χωρίς να χάνει την ένταση του το καρπουζάκι.Το βερύκοκο το πήρα μόνο απο τον Goon
στα 65 watt έντονα.Το αλκοολικό στοιχείο απο το ρούμι είναι ένα συν για εμένα που δεν είμαι και φρουτάκιας αλλά δεν
έχει μεγάλη ένταση.Γενικά είναι ένα πολύ ευχάριστο υγράκι και ατμίζεται πολύ άνετα.Ειδικά για καλοκαιράκι είναι οτι
πρέπει.


Δεύτερο

La Creme

Στο site της εταιρείας η περιγραφή είναι η εξής :

Δροσιά με δροσιά, γεμάτο μπουκέτο λουλουδιών εσπεριδοειδών, φρεσκάδα δυόσμου με φρουτένια απαλότητα. Απόλαυση με πρώτο
στάδιο, μεσαίο και τελικό, γεύση με γεμάτο στόμα και επίγευση διαφορετική ανάλογα με την ώρα της ημέρας!

Και εγώ λέω οτι το υγρό μου δίνει την αίσθηση οτι έχω στο στόμα μου 2 τσίχλες.Μία δυόσμου και μια με πορτοκάλια,λεμόνια
κτλ.Οπου και να το ταΐσω το υγρό και σε οτι watt έπαιξε μια απο τα ίδια.Λουλούδια και τίποτα περίεργες νότες μόνο στον
φασματογράφο του αγαπητού Cruiser θα εμφανιστούν.Δροσερό και ξινό υγράκι που ατμίζεται χωρίς να μπουκώνει όπως τα
περισσότερα με τις κουλάντες ,μενθόλες ,μέντες και τα λοιπά που πραγματικά σιχαίνομαι.Άξιο αναφοράς για το συγκεκριμένο
να πω είναι οτι η μυρωδιά του υγρού έφυγε αμέσως όταν έσταξα το επόμενο και δεν χρειάστηκε ο βιολογικός καθαρισμός σε
ατμοποιητές,επιστόμια και αλλαγή σε βαμβάκια και coils όπως τα περισσότερα του είδους.

Τρίτο

Yoberry

Στο site της εταιρείας η περιγραφή είναι η εξής :

Τάραξε την ατμιστική σου ρουτίνα με την Yoberry συνταγή. Γέμισε το και χτύπα το να δέσουν τα φρουτένια αρώματα μήλων και
βατόμουρων! Η ατμιστική οικογένεια αγαπά ιδιαίτερα τις θεσπέσιες συνταγές, τα φρουτένια και ζαχαρωμένα με την πρωτότυπη
δροσιά του γιαουρτιού!

Εδώ έχουμε ένα απο τα ξινά γιαουρτο υγρά που έχουν γίνει της μόδας τώρα τελευταία.Ειδικά προς Αγγλία μεριά.Έχω δοκιμάσει
αρκετά τον τελευταίο καιρό .Το συγκεκριμένο θυμίζει αρκετά το Rhodonite σε προφίλ στο λίγο πιο ξινό του.Όλες οι γεύσεις
της περιγραφής είναι παρούσες και εύκολα αντιληπτές.Το υγρό στα χαμηλά watt βγάζει αρκετά τον ξινό του χαρακτήρα ενώ στα
ψηλά αποκτάει μια πιο γλυκιά επίγευση στο τέλος της τζούρας.Ωραίο και ξεκούραστο υγράκι για ADV  :thumpup:

Τέταρτο

Candy Lace

Στο site της εταιρείας η περιγραφή είναι η εξής :

Σε ένα σοκολατένιο καπνικό, διαλέξαμε γλυκά καπνικά αρώματα από τα πιο γνωστά ΝΕΤ, τα συνδυάσαμε με αρωματικό καπνό πίπας
και πήραμε ατέλειωτο tobacco μεστό και γεμάτο όσο δεν έχει ξαναγίνει ποτέ! Οι 16 μήνες ωρίμανσης φαίνονται στο δέσιμο.

Τελευταίο και ίσως το πιο ενδιαφέρον της σειράς για τα γούστα μου.Ανάλυση των NET δεν μπορώ να κάνω αλλά μπορώ να πω οτι
η επίγευση που αφήνει στο στόμα μου το συγκεκριμένο είναι ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ :delicious2:.Στην αρχή της τζούρας γίνονται εύκολα
αντιληπτά τα καπνικά που έχει μέσα αλλά στο τέλος το μέλι και η σοκολάτα είναι όλα τα λεφτά.Η ένταση του μελιού και της
σοκολάτας αυξάνοντας τα watt δυναμώνει και καλύπτει εντελώς τα καπνικά στοιχεία.Το υγρό δοκιμάστηκε λόγο της ιδιαιτερότητας
του και σε τανκάτο ατμοποιητή(calix v3 5 σπείρες kanthal 40αρι 0,70Ω) με τα καπνικά του να γίνονται πιο έντονα και να πέφτει
λίγο το μέλι και η σοκολάτα.Ιδιαίτερο υγρό και σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσετε.


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:41 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:41 »

Θα έπρεπε να υπάρχει κανονισμός στο φόρουμ που να απαγορεύει τα ριβγιούς υγρών τις ημέρες και ώρες που τα μαγαζιά είναι κλειστά!  >:(


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 16:45 »
Βασανίσου.... :laugh1:
Επίτηδες βρε,για να σας προστατέψουμε :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 19:15 »
Κώστα και ανοιχτά να ήταν, σε 10 τζούρες εσύ  παθαίνεις κορεσμό  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 19:35 »
Λιγο ασχετο με το θεμα αλλα το modακι με τον calix ποιο ειναι;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 03, 2018, 19:41 »
Aυτό  το είχα πάρει σετ 17 ευράκια σε flash sale πριν κάτι μήνες :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 26, 2018, 01:20 »
Το candy lace για οσους το εχουν δοκιμασει, βγάζει το γλυκό μέρος πιο πολύ ή το καπνικό;
Αν και φαντάζομαι θα εξαρτάται και από τον ατμοποιητή..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 26, 2018, 02:01 »
Αμαν....με.εφτιαξες.με το τελευταιο...πολυ!!!
Οχι οτι τα αλλα δεν ητο καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 06, 2018, 16:17 »
Μeeting στην ecig κάπου στο κοντινό παρελθόν:



- Λοιπόν χτες που ήμουν στην τουαλέτα μου ήρθε μια καταπληκτική ιδέα για την επόμενη σειρά SnV που ετοιμάζουμε!

- Για πες ρε Βαγγέλη?

- Καταπληκτική σας λέω. Δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς δεν το έχει κάνει ακόμα! Θα είμαστε οι πρώτοι και οι καλύτεροι για άλλη μια φορά!

- Ναι οκ, αλλά ποια είναι η ιδέα?

- Θα χρησιμοποιήσουμε μπουκαλάκια που ΔΕΝ είναι διάφανα. Έτσι δεν θα ξέρει κανείς πόσο ακριβώς υγρό του έχει μείνει. Θα έχει σασπένς, μυστήριο, αγωνία! Θα είναι σαν μια μικρή καθημερινή περιπέτεια, ένα μίνι προσωπικό roller coaster για κάθε μας πελάτη!

- Μπράβο Βαγγέλη! Φοβερή η ιδέα σου! Αυτό θα κάνουμε! Είσαι ο καλύτερος!








(Τα ονόματα έχουν αλλάξει για να προστατευθούν οι αθώοι. Οποιαδήποτε ομοιότης με πραγματικούς Βαγγέληδες είναι καθαρά συμπτωματική.)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:07 »
Έλα μωρέ κι εσύ ντάξει... Βάζεις 1-2 μπουστεράκια και το υπόλοιπο βάση μέχρι να γυαλίσει μέσα η τρύπα. Είπαμε, είναι για φυσιολογικούς ανθρώπους αυτά τα πράματα. Όχι για αυτούς που μετράνε τα μόρια νικοτίνης και βάσης και κοιτάνε μετά με βάση ειδικό χρωματολόγιο την όψη του υγρού αν ωρίμασε αφού το ταλάντωσαν ενδοπαλαμιακά 49 φορές μέχρι να βγάλει 26 φουσκάλες μέσα κλπ κλπ.  :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:10 »
Δεν μίλησα για την παρασκευή. Αυτή την κάνω όπως λάχει. Για το πως βλέπεις πότε τελειώνει μιλάω.

Και μην πεις να το ζυγίζω γιατί θα έρθω εκεί και θα σε πυγοραπίσω.

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:36 »
Ε καλοκαιράκι είναι τα βγάζεις τα στρέφεις προς τον ήλιο και βλέπεις τι έφτιαξες :)

πάντως αυτό Candy Lace είναι ασύμφορο,εξαφανίζεται σε χρόνο τετε :-[


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:38 »
Εκεί που είσαι έχει γίνει super nova ο ήλιος? Γιατί στον δικό μου ήλιο ούτε έτσι φαίνεται :))

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:54 »
Κινητό φακος ακριβως απο κατω απο το μπουκαλι και ολα καλα!Απο τα 13 sins εχει πεσει εκπαιδευση!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DO ME A FLAVOR - ECIG
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:58 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364