vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

MilkShake & Vape SNV by ECIG

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 13:08 »
Στον Ηussar που έχω τα berries είναι πάρα πολύ κοντά στην γεύση που πήρα απο τους drippers.Στον armed ήταν απογοήτευση σκέτη το snigger.Δεν έχω πλέον τίποτα απο Phenomenon στην κατοχή μου για να σου πω σίγουρα αλλά πολύ φοβάμαι με την ανάλυση που έχουν δεν θα είναι καλά τα πράγματα στο θέμα με το πιπέρι.Όλα τα άλλα πιστεύω δεν θα έχουν θέμα

Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 17:33 »
Έχω ναυτίλους 2 σπίτι του πατέρα μου.Το snigger σε ενδιαφέρει να μάθεις πως παίζει [member=4680]marinico[/member];
Βασικά για το snigger.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 31, 2018, 17:48 »
... Ατμίζεται. Δεν είναι τόσο έντονο το πιπέρι. Με την 0,7Ω μέσα


 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:19 »
Milk Shake n’ Vape Frozen Pink Panties

Όταν ήμουνα μικρός μου άρεσαν πολύ οι φράουλες αλλά με έναν τόνο ζάχαρη από πάνω. Δεν μου άρεσε όμως που έκανε κριτσι-κριτσι η ζάχαρη στα δόντια μου και σε κάποια φάση ανακάλυψα πως ταίριαζε πολύ να στύβεις λίγο λεμόνι από πάνω που και έλιωνε την ζάχαρη και πήγαινε πολύ ωραία με την γλυκιά φράουλα.

Fast forward. Εδώ και πολύ καιρό κολλάω σε διάφορους σεφ να βγάλουν ένα υγρό με βάση την φράουλα και το λεμόνι αλλά όλοι με έχουν γράψει where the sun don’t shine! Όλοι εκτός της Ecig δηλαδή που δεν τους ξέρω και δεν με ξέρουν και συνεπώς δεν με έγραψαν πουθενά. Διάβασα λοιπόν εδώ την παρουσίαση του [member=17746]paloukaros[/member] και φυσικά είκοσι λεπτά αργότερα πλήρωνα στο ταμείο αυτό το υγρό και κάτι άλλα (που περιμένουν την σειρά τους...). Το έφτιαξα μόλις γύρισα, το άφησα ήσυχο 6-7 ημέρες και το δοκίμασα προ ολίγου για πρώτη φορά. Λοιπόν το υγρό είναι φανταστικό! Και στα 10 watts και στα 30! Και σε σφιχτό (σχετικά) ατμο και σε αεράτο (σχετικά) ατμο. Η διαφορά είναι πως στα χαμηλά watts είναι υγρό λεμόνι με φράουλα ενώ στα πιο ψηλά είναι φράουλα με λεμόνι. Είτε έτσι όμως είτε αλλιώς, είναι φανταστικό! Μπράβο τους και δεν τους το είχα (της Ecig δηλαδή...). Βέβαια ούτε τάρτα βανίλιας δεν αντιλαμβάνομαι, ούτε καραμέλα. Το υγρό στον δικό μου ουρανίσκο δεν είναι επιδόρπιο αλλά φρουτένιο. Και ενώ τα σκέτα φρούτα γενικά δεν μ’ αρέσουν, αυτό εδώ δεν μπορώ να το αφήσω κάτω. Τόσο πολύ που δεν μπορώ να τελειώσω αυτή την παράγραφο (κάνα δίωρο μου πήρε να γράψω αυτά τα λίγα).  :yes:

Merci κύριε Paloukare! Σου χρωστάω ένα τώρα και θα στο ξεπληρώσω δίνοντας σου να δοκιμάσεις το νέο παπαγαλόζουμο που είναι ακόμα στο στάδιο των δοκιμών. Για να γίνει βέβαια κάτι τέτοιο θα πρέπει να έρθεις σε κάποια ατμοσυνάτηση του νήματος της κλασικής μουσικής...  :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2018, 15:45 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:26 »
παπαγαλόζουμο v2 :love_hearts: :party_beer_01:

Η λεμονοφράουλα είναι το αγαπημένο μου της σειράς μακράν :thumpup:


...Αυτό το κλασική μουσική ελπίζω να είναι κάτι σε Γονίδη :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:32 »
Θα ήταν, αλλά μου έκανε έξωση ο παπαγάλος από το νήμα. Και πάνω που το είχα ανεβάσει!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:32 »
Μπαρόκος. Ο "Φραουλίτσας" του vaping.gr  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:36 »
Στους dripper η φράουλα είναι πολύ πίσω σε σχέση με το λεμόνι πάντως και η επίγευση της κρέμας αισθητή αρκετά...
Σου το λέω εγώ κύριε CP...Βγάλε το squonk έξω :yes:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:37 »
Μπαρόκος. Ο "Φραουλίτσας" του vaping.gr  :))
Ούτε καν



Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:51 »
Μάκης ο φραουλιτσας  αφου

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 06, 2018, 14:55 »
Εμείς σε πάμε και φραουλάκια cp κι ας μας έχεις πεθάνει με τις κουβερτούρες για οπερέτα και τα συναφή!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 15:33 »

Milk Shake n’ Vape Banana Shake
 
Όταν μπήκα για πρώτη φορά σε ατμομάγαζο να πάρω το αρχικό μου σετάκι, άκουσα την πωλήτρια που συζήταγε με έναν πελάτη για ένα υγρό μπανάνα και είπα από μέσα μου, «Τι λένε ρε; Ποιός θέλει να φουμάρει υγρό με γεύση μπανάνα; Κάνα καμελάκι μάλιστα!». Από τότε έχει περάσει πολύς καιρός βέβαια και ένα καλό υγρό μπανάνα ομολογώ πως πολύ το ποθώ. Κάνω ένα δικό μου αλλά δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο. Μου αρέσει αρκετά το Godfather της Egoist χωρίς όμως κι αυτό να είναι για Όσκαρ. Τα άλλα που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δεν μου έχουν κάνει κούκου, θα έλεγα μάλιστα πως μάλλον απεχθή τα βρίσκω. Πολλή χημικίλα αδελφάκι μου!

Το Banana Shake είναι ένα υγρό που θα ατμίζω κατά καιρούς αλλά δεν θα βάλει τέλος στο ψάξιμο μου για ένα καταπληκτικό υγρό μπανάνα που είμαι σίγουρος ότι υπάρχει κάπου εκεί έξω. Όταν άνοιξα το μπουκάλι για να το φτιάξω, κι εδώ συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει o [member=17746]paloukaros[/member] στην αρχική παρουσίαση του, κατάλαβα αμέσως την μπανάνα (την χημική μπανάνα – αυτό είναι δικό μου...) και την σοκολάτα. Όταν το ξανάνοιξα για να ποτίσω το βαμβάκι μια εβδομάδα μετά, οι ίδιες έντονες μυρωδιές ήρθαν στην μύτη μου. Στο άτμισμα όμως εγώ κατάλαβα εντελώς διαφορετικά πράγματα. Μπανάνα ναι (δεν κρύβεται η μπανάνα) αλλά η σοκολάτα άφαντη. Το ίδιο και τα μπισκότα ή τα ποτά ή η τιραμισού ή όλα τα άλλα που γράφει η Ecig στην περιγραφή της. Αυτό που εγώ αντιλήφθηκα ήταν μπανάνα, ένα καπνικό υπόβαθρο που μου θυμίζει περισσότερο κάποιον μάλλον γλυκό καπνό πούρου και κάποια πικρίλα, όχι δυσάρεστη, προφανώς από την σοκολάτα. Είναι νωρίς βέβαια ακόμα (είμαι μόλις στο πρώτο τανκάκι) αλλά δεν νομίζω να αλλάξει η αίσθηση που μου αφήνει το Banana Shake όσο περνάνε οι ημέρες. Ενδιαφέρον υγρό και μέχρι στιγμής το καλύτερο μπανανοϋγρό που έχω δοκιμάσει Αλλά οι έρευνες συνεχίζονται... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 15:38 »
Tώρα τα συνέδεσα τα κομμάτια του πάζελ:



Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:16 »
H μπανάνα δεν κάνει για τανκάτο,δοκίμασε την σε dripper :yes:
Στον skyline μου εμετούλης έβγαινε το υγρό,χημική μπανάνα οπως λες [member=13885]cpbaroque[/member]

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: MilkShake & Vape SNV by ECIG
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 08, 2018, 16:19 »
"χημική μπανάνα" = το γνωστό σιρόπι για παιδιά με γεύση "μπανάνα";

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364