vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 4 χρήστες
FaniFox, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Best low budget RDA 2017

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Best low budget RDA 2017
« στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 20:20 »
Μια που φεύγει το 2017 ας κάνουμε και εμείς καμία ψηφοφορία  ;D
Πείτε τι σας άρεσε στον αγαπημένο σας και αν θέλετε πείτε και τι θα περιμένατε να δείτε απο τους κατασκευαστές σε μελλοντικές υλοποιήσεις.

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 20:52 »
Δυσκολα μας βαζεις...
Λαγος ανετα πρωτη θεση γιατι εδειξε το δρομο για χαμηλου κοστους RDA που δεν δισταζουν να κοιταξουν στα ματια πολυ ακριβοτερες υλοποιησεις (και σε αρκετες περιπτωσεις να τους ξεπερασουν).
Απο κει και περα ταλαντευτηκα πολυ μεταξυ Bonza/Drop/Wasp. Ο Wasp για εμενα ειναι καταπληκτικος και ο Drop ενα εργαλειο που απλα δουλευει αψογα χωρις πολλα-πολλα. Ψηφισα τελικα ομως για δευτερη επιλογη τον Bonza για το υπεροχο deck του και ας μην ειναι του γουστου μου η φιλοσοφια του.
Για το μελλον ελπιζω σε...λιγοτερες νεκροκεφαλες χαραγμενες πανω στα καπακια των RDA. Δεν ειμαστε ολοι fan τετοιων λογοτυπων.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 20:57 »
  Για το μελλον ελπιζω σε...λιγοτερες νεκροκεφαλες χαραγμενες πανω στα καπακια των RDA. Δεν ειμαστε ολοι fan τετοιων λογοτυπων.

+10000

Δεν με νοιάζει που να ατμίζει μέλια.

Ο Icon έχει φόντα για καλύτερος κάτι? Τον έχω και δεν έχω ασχοληθεί μαζί του... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 20:59 »
Θεωρώ ότι με ταβάνι τα 50euro υπάρχουν τρομερές επιλογές που δεν υστερούν σε τίποτα.
Ο ψήφος μου θα πάει στην εταιρία που κατεβάζει αναγκαστικά και τις τιμές τον υπολοιπων.
Bonza λοιπόν, με μόλις 28 euro μου έδωσε περισσότερα από ότι περίμενα.
Θα ήθελα να καθιερωθεί το κλείδωμα σε όλους.

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:11 »
wasp $12 αλλά όχι Ελλάδα φυσικά..

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:31 »
Φυσικα και θα βγει πρωτος ο λαγός, προσωπικά αρνητικό  δεν του βρήκα, στα πολύ θετικά για εμένα η γεύση ή ευκολία στο στήσιμο και βέβαια η τεράστια χωρητικότητα υγρού χωρίς διαρροές κλπ.
Είτε σαν ντριπερ είτε πάνω σε ζουλιχτό πυροβολάει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:35 »
Αγαπημένος o Dead Rabbit μπήκε όμως πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και ο Gorge, ότι καλύτερο για να καλύψει την απόσταση μεταξύ του Λαγού και του επίσης λατρεμένου Hadaly που καβαλούσαν καμαρωτοί καμαρωτοί τα squonks μου μέχρι ο "Γιώργης" να ρίξει εμφάνιση. Πλέον βρίσκεται για περισσότερες ώρες στη χρήση μου κι απ' τις συνολικές των άλλων δύο μαζί.

Τον κάνει καλύτερο απ' τους άλλους; Δεν ξέρω. Για το μεγαλύτερο μέρος της μέρας με καλύπτει περισσότερο απ' τον καθένα πάντως, τουλάχιστον γι' αυτό το διάστημα που αναφέρομαι εγώ.

Ένας που πέρασε αδιάφορα από δίπλα μου κι όμως πιστεύω πολύ σε αυτόν χωρίς να τον έχω δοκιμάσει καν, Drop. Ο τύπος που τον σχεδίασε έχει κάνει μαγικά πράγματα με δαύτον. Όσο τον κοιτάζω λεπτομερώς δεν βρίσκω ψεγάδι πάνω του. Νομίζω ότι μιλάμε για τον απόλυτο rda, με όλου του κόσμου τις "ευκολίες" εκτός ίσως του αν "πλαγιάσει" με το deck τίγκα στο υγρό. Λεπτομέρειες.
Ευρύχωρος, απίστευτα βολικά posts, λογικά θα έχει και άψογο airflow έτσι που τον "διαβάζω".. Θα τον δοκιμάσω σίγουρα κάποια στιγμή.

Και φυσικά ο Bonza. Εκτός του ότι όντως πιστεύω ότι θα αποδίδει θεαματικά (δεν τον έχω δοκιμάσει επίσης ), γουστάρω πολύ και τον τύπο που μοστράρει τη μούρη του στο κουτί και τη βάση του rda (αν δεν κάνω λάθος ).


Έχουμε δει και αποτυχίες αλλά και κομμάτια "αδιάφορα". Που απλώς κάνουν τη δουλειά τους χωρίς φανφάρες. Έχουμε δει όμως και μικρά θαύματα σε πολύ χαμηλές τιμές, βάλτε κι από μένα μία στον wasp που ξέχασα να αναφέρω παραπάνω.. ;)


Αυτόν τον Gorgon του Svoemesto τον δοκίμασε κανείς; :))
Αν και εδώ μιλάμε για φτήνια.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:36 »
+10000

Δεν με νοιάζει που να ατμίζει μέλια.

Ο Icon έχει φόντα για καλύτερος κάτι? Τον έχω και δεν έχω ασχοληθεί μαζί του... :hmmm:
o icon προσφέρει αρκετά χαμηλές θερμοκρασiες στα exotic coils και με μια τρύπα αέρα είναι τέρμα αναλυτικός.
Αλλάζει στήσιμο σε δευτερόλεπτα,είναι bf καλός και δεν έχει νεκροκεφαλή  :laugh1:
Ξέρω μερικούς σεφ υγρών που τεστάρουν πάντα τα batch τους στον συγκεκριμένο  ;)

Οι δικιές μου ψήφοι πήγαν σε λαγό και bonza.
Για τον λαγό δεν χρειάζεται να πω περισσότερα,το  έχω τερματίσει το θέμα μαζί του νομίζω...
Για τον Bonza όμως...πραγματικά αυτό το airflow του δεν υπάρχει  :love_hearts:
και το deck του σηκώνει ότι καφρίλα μου έρθει στο μυαλό...  :fight_shot_bandana:


[member=4133]makis206[/member] είχα εγώ Gorgon,πάει άνετα για χρυσό βατόμουρο μαζί με τον entheon
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:48 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος panos_61

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 22:19 »
Καλησπέρα και Καλή Χρόνια!!!!

Dead Rabbit & Bonza για εμένα.


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 22:39 »
Dead Rabbit γιατί ανέβηκα νωρίς στο hype train και δεν κατέβηκα ποτέ.

Wasp γιατί ο μικρούλης είναι φανταστικός. Άσε που τον είχα πάρει ένα 10ρικο και μετά πήρα άλλους πέντε να τους κάνω δώρο σε φίλους.

Δεν ψήφισα τον Drop γιατί ενώ είναι πολύ καλός, από εμφάνιση πάσχει και τον κρατάω στο σπίτι.

Πρέπει να δοκιμάσω asap Gorge και Bonza μου φαίνεται..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 11:21 »
παπιγιόν γιατί αν και δεν είναι low budget, αν τον αγοράσεις δεν θα χρειαστεί να ξαναγοράσεις κανένα άλλο, άρα συνολικά θα σου έρθει πάρα πολύ φτηνα :)
Παίζει με γευσάρα σε τσιγαρίσια & πνευμονικά στησίματα, έχει σε dripper & σε BF, είναι μικρός και κομψός και βγάζει ντουμάνια.
Έπεισα τον [member=10440]microchip[/member] να τον πάρει και δεν τον έχει αφήσει από τα χέρια του, αυτό και μόνο τα λέει όλα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 12:28 »
καλήμερα και καλή χρονία και εμένα είχες ψήσει και τον πήρα τον παπιγίον σε κλώνο αλλά εγώ δεν τα βρήκα μαζί του δεν μπορώ να βάλω το συρματόπλεγμα που γουστάρω για μένα wasp ότι καλύτερο σε μονή αντίσταση και όλοί η υπόλοιπη στον πάγκο  

Αποσυνδεδεμένος oumpra

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 12:55 »
hadaly sxk δεν εβαλες στη λιστα.......!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:04 »
Ο λόγος περί αυθεντικών νομίζω. Αν μπουν κι οι κλώνοι στο "παιχνίδι" την χάσαμε την μπάλα. Πάντα, όμως, υπάρχει και η επιλογή "άλλον".

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Best low budget RDA 2017
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 13:05 »
O Hadaly είναι άτμο  αρχές του 16 μανάρια.Και φυσικά μιλάμε για original εδώ  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12