vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 16, 2018, 22:10 »
Να το πάω και λίγο παραπέρα παιδιά;
Για μένα , το ότι βγήκε σε 4 ml , λέει πολλά.
Πήραν το ρίσκο; Παρέκαμψαν νομοθεσίες; Τόλμησαν; Δεν ξέρω.
Ό,τι και να έγινε , αυτό που έχω να πω είναι ένα μεγάλο "μπράβο"
στα παιδιά που τα κατάφεραν και έλυσαν το εφιαλτικό πρόβλημα των 2 ml.
Επίσης , μπράβο στο γνωστό ατμιστικό κατάστημα της Αθήνας (όλοι ξέρετε ποιο λέω)
που τον διαθέτει , διότι σε κάποιο... άλλο μαγαζί μού είπαν ότι αυτά απαγορεύονται κλπ κλπ....

Στο ατμιστικό κομμάτι , τώρα , τα έχω πει και πιο πάνω.
Τώρα , αν αρχίσουν ξαφνικά κι αναίτια τα προβλήματα από 'κει που
δεν το περιμένουμε , ε, τι να πω πια...
Μακάρι να πάνε όλα τόσο καλά όσο δείχνουν ,
γιατί με όσα διαβάζω σε άλλα νήματα για ατμοποιητές , τραβάω τα μαλλιά μου.
Θα 'ναι κρίμα να μην βρούν επιτέλους όλοι οι φίλοι συνατμιστές
κάτι πράγματι καλό κι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ (στους εργοστασιακούς).
Ελπίζω , ό,τι θα μας απασχολεί στο παρόν νήμα , να είναι μόνο για θετικά.
Καλοάτμιστοι!

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 16, 2018, 22:20 »
Αν δεν βγαλει μελλοντικα προβληματα, νομιζω οτι θα γραψει ιστορια στην κατηγορια (εργοστασιακων κεφαλων) mtl αναλογη με του πρωτου Ναυτιλου.

Χτυπα ακριβως στην καρδια του target group του, που ειναι οι mtl ατμιστες που θελουν να εχουν μια ικανοποιητικη γευση, αλλα δεν θελουν να μπλεκουν με επισκευασιμους, συρματα, βαμβακια, εργαλεια κλπ και να τρωνε τα νιατα τους ασχολουμενοι με τον εξοπλισμο του η.τ. τους
Και αυτο γιατι αφαιρει πολυπλοκοτητα απο την ζωη τους.
Δεν εχει orings που να αλλαζεις, ειναι μονο 2 κοματια ολος ο ατμοποιητης, εχει απιστευτα ευκολο συστημα αναπληρωσης (που κλεινει απο μονο του την τροφοδοσια υγρων οταν γεμιζεις), ειναι 4 ml, εχει ικανοποιητικη γευση και ντουμανι.

Δεν ανοιγουν φυσικα οι 7 ουρανοι της γευσης, ουτε ψελνουν τα Χερουβειμ, εργοστασιακες κεφαλες παιρνει.
Αν δειξει και μια σχετικη αντοχη στην χρηση (ειδικα το πανω καπακι με το περιστρεφομενο συστημα για να γεμιζεις) θα μιλαμε για το Go to κοματι για τον νεο ατμιστη καθως και για ολους αυτους που θελουν ατμοποιητη με εργοστασιακες..
Έτσι, έτσι είναι. Ο χάρος βγήκε παγανιά, και τα 'πέ όλα.
Εγώ απλώς να συμπληρώσω ότι οι πρώτες μου εκτιμήσεις είναι ότι οι 2 Τσάκαλοι χτυπήσανε χρυσορυχείο, και το ότι ο ζενίθ στα 29 € είναι α-να-λώ-σι-μος.
Φύγε συ,έλα συ.
Γι αυτό άλλωστε δεν του προσάπτω ως σοβαρό μειονέκτημα το ότι αν πέσει λίγο άγαρμπα,μάλλον πας για καινούριο.
Δεν έχω ακούσει τίποτα,αλλά νομίζω πως έρχονται και mods.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 17, 2018, 00:06 »
Τον έχω στα χέρια μου από το μεσημέρι.
Εντυπώσεις: Πανεύκολο γέμισμα, 4ml, ικανοποιητική γεύση, μηδέν γουργουρητά.

Επίσης με λίγο λιμάρισμα στο καπάκι της μπαταρίας χωράει άνετα στο pico.
Εξέχει μισό χιλιοστάκι αλλά με τη θήκη ούτε φαίνεται ούτε ενοχλεί στην αφή.

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 17, 2018, 00:07 »
Τον έχω στα 2μλ αλλά αν τον βρω στα 4μλ... αφου τον δοκιμάσω κανα μήνα...
θα παω να τον πάρω... πετώντας. ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 17, 2018, 21:24 »
Σήμερα έφαγα καμένο με την 1.6 και με 70/30 υγρό σε απανωτές τζούρες.
Ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα για συγκρίσεις, πάντως με τα ίδια υγρά ο ναυτίλος 2 μου δίνει καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 17, 2018, 22:35 »
Γενικά, το ρούφηγμα της τζούρας σου πρέπει να συνεχίζεται για λίγο ακόμα μετά που θα αφήσεις το fire button. Έτσι, και θα τραβάς τον ατμό που δημιουργείται το τελευταίο δευτερόλεπτο μετά που θα αφήσεις το fire button (όπου η αντίσταση είναι ακόμα ζεστή και ατμοποιεί) και ταυτόχρονα, με την παράταση του ρουφήγματος, θα ποτίζεται η αντίσταση με νέο υγρό και θα είναι έτοιμη για την επόμενη απανωτή τζούρα.
Αν δεν πιάσει αυτό, κατέβα 1/2-1 watt. Όσο περισσότερα τανκάκια έχει ατμίσει ήδη η αντίσταση, τόσο περισσότερο μπουκώνει και θέλει περισσότερο αέρα (για την ίδια αίσθηση τζούρας) και ίσως ένα κλικ λιγότερα watts.

Όσον αφορά την ιστορία της γευστικής σύγκρισης με τον Ναυτίλο 2, έχει εξηγηθεί στα προηγούμενα ότι, λόγω διαφορετικών διαστάσεων του πηνίου των αντιστάσεών τους, αποδίδουν διαφορετικά γευστικά χαρακτηριστικά στο ίδιο υγρό. Εδώ, ο ναυτίλος 2, ο ijoy elf και ο triton mini, που παίρνουν ακριβώς την ίδια αντίσταση, έχουν αντιληπτή γευστική διαφορά στο ίδιο υγρό για τα ίδια watts και ίδιο αέρα (μυστήρια πράματα ;D).

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 22:24 »
Μολις εκανα κι εγω την παραγγελια μου απο zerobacco. Εχω ηδη Nautilus 1, triton mini, cubis pro, cubis 2 (που με ψοφησε στο καμενο)... Ας δοκιμασουμε και κατι καινουργιο!

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 19, 2018, 22:31 »
Θα δοκομάσεις κάτι καινούργιο , που θα σου μείνει ως βασικός , πιστεύω.
Κι όταν έρθει η ώρα να ξαναγεμίσεις το τανκάκι , θα κάνεις μια απλή περιστροφή από πάνω ,
θα γεμίσεις , και εντός 5 δευτερολέπτων θα ατμίζεις πάλι , χωρίς κόπο.

Εν τω μεταξύ , μέχρι στιγμής , οι αντιστάσεις , εκτός από προσιτές και με πολύ καλό βαμβάκι ,
αντέχουν πάνω από 30 ml !
Μιλάω γι αυτήν που ήταν προεγκατεστημένη...
Aspire ακούς;;;

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 20, 2018, 00:00 »
Στις δυο μέρες που τον χρησιμοποιώ δείχνει να είναι ανώτερος και από τον nautilus 2 και από τον Cubis 2.

4ml
Εύκολο γέμισμα
Διαρροές και υγρασία ούτε για δείγμα ακόμα και αν τον κανείς τούμπες.
Σμουθ τζούρα.
Καλό ντουμάνι ακόμα και με την 1,6 στα 11W
 Πολύ ωραία γεύση.
Φθηνές αντιστάσεις με πολύ καλό βαμβάκι που φαίνεται να αντέχουν πάνω από 30ml.
Νορμαλ κατανάλωση.
Άψογη τροφοδοσία.
Και επίσης ένα σημαντικό που δεν ξέρω αν το ανέφερε κάποιος είναι ότι η αντίσταση δεν κρατάει τη γεύση του προηγούμενου υγρού. Στις 3 τζουράς δίνει καθαρή γεύση του νέου υγρού.

Το μόνο μείον του είναι το πλύσιμο και το στέγνωμα, που κ αυτό λύνεται με το σεσουάρ




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 11:03 »
Από τις 29 του Δεκέμβρη που τον πήρα στα χέρια μου του έβαλα την all day vape βάση, και δεν τον έχω αφήσει ακόμα Πρέπει κάποια στιγμή να επιστρατεύσω τον Melo 4, γιά να προσπαθήσω να τον λύσω. μόλις τώρα είδα στο vape experts στα καινούργια προϊόντα, ότι θα φέρουν ανταλλακτικό τζαμάκι.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 11:10 »
Άρα λύνεται...

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 11:24 »
Η νεκροψία θα δείξει χαχα

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 17:48 »
Την 1,6 μέχρι πόσα watt την έχετε δοκιμάσει;

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 24, 2018, 18:47 »
ανετα εως13,5

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 25, 2018, 20:38 »
Για ενα 24ωρο που τον λειτουργω με την 1.6, εχω να πω μονο τα καλυτερα. Μηδεν προβληματα με τρομακτικη ανεση στο γεμισμα και η γευση για τα γουστα μου τουλαχιστον λιγο καλυτερη απο Nautilus 1 που χρησιμοποιω κατα κορον μιας και οσοι περασαν απο τα χερια μου ειχαν διαφορα θεματακια που παντα με ξενερωναν και γυρνουσα ξανα στον βασιλια της Aspire. Το μονο που με χαλαει ελαχιστα αν και αναμενομενα, ειναι πως προεξεχει λιγακι απο το σπειρωμα του Provari Radius που εχω. Κατα τα αλλα εκανε δυνατη αρχη. Το μελλον θα δειξει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556735 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 234 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181505 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 101 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139054 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz