vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)

Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #510 στις: Ιουλίου 10, 2018, 01:29 »
Ναι, πιστεύω ότι ο συνδυασμός τους θα δώσει πολύ καλό τελικό αποτέλεσμα, μετριάζοντας λίγο και την ένταση του latakia, θα το στρογγυλέψει αρκετά το τελικό υγρό.
Virginia δεν θα ακουμπήσω, δεν μου αρέσουν αυτά τα καπνά...
Το virginia  είναι τώρα στην 24η μέρα και είναι πιο ελαφρύ,με αισθητά λιγότερη τη χαρακτηριστική του χορταρίλα.
Όχι ότι με χάλαγε κι από την πρώτη μέρα.
Μοιάζει όλο και πιο πολύ στο prelude.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου φαίνεται ότι εμείς εδώ πέρα, όχι κλαμπ για τα net θα κάνουμε, σέχτα κανονική.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2018, 14:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #511 στις: Ιουλίου 10, 2018, 10:41 »
Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα αρώματα είναι εξαιρετική επιλογή για όποιον θέλει να απολαύσει πραγματικά καπνικά υγρά και αξίζουν το κόπο για σύλλογο, σέκτα, μασονική στοά, Illuminati, Templars και άλλα συναφή :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #512 στις: Ιουλίου 10, 2018, 11:00 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #513 στις: Ιουλίου 10, 2018, 11:04 »
Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα αρώματα είναι εξαιρετική επιλογή για όποιον θέλει να απολαύσει πραγματικά καπνικά υγρά και αξίζουν το κόπο για σύλλογο, σέκτα, μασονική στοά, Illuminati, Templars και άλλα συναφή :laugh1:
#klika με λίγα λόγια και εδώ :))

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #514 στις: Ιουλίου 10, 2018, 12:04 »
....κανονική όμως.. όχι σαν τις "άλλες" τις chiquita :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #515 στις: Ιουλίου 10, 2018, 20:53 »
Βαρέθηκα να περιμένω (το καλοκαίρι γίνομαι ανυπόμονος) και ξεκίνησα τη δοκιμή σε ένα δεκάμελο με latakia & black cavendish σε αναλογία 1.5/2.
Το latakia είναι 1 έτους σε 13% αραίωση, το black cavendish μερικών ημερών σε 10% αραίωση. Δοκιμή ως συνήθως στον hadaly, Ni80 0.32mm, 3mm διάμετρο αντίστασης, 1.4Ω, 21W.

Βαθιά αρωματικό υγρό, στην εισπνοή νομίζω υπερτερούν τα στοιχεία του cavendish, με την γλυκιά, λίγο ξηρή και αρωματική αίσθηση που προέρχεται από την πίεση με την οποία επεξεργάζονται τα φύλλα καπνού, η οποία ακολουθείται από την γνωστή ένταση των καπνιστών αρωμάτων του latakia, μετριασμένη ευχάριστα λόγω αραίωσης.
Στην εκπνοή μου φαίνεται ότι έρχονται ανάμικτες οι γεύσεις, λίγο πριν το τέλος χτυπάει η "καπνίλα" του latakia, αλλά στο τελείωμα επικρατεί τελικά η γλύκα από το cavendish.
Μου έκανε εντύπωση ότι παρότι το latakia έχει πολύ έντονο χαρακτήρα και είναι πλήρως ωριμασμένο, μαλάκωσε από τον συνδυασμό με το cavendish και έγινε πιο απαλό στο άτμισμα.
Ομοίως μειώθηκε και το ποσοστό της μάκας στην αντίσταση, βγάζει 6-8ml πάντα στον hadaly για την καλή του γεύση αλλά και την ευκολία που έχει στο καθάρισμα.
Όπως και το σκέτο latakia, δεν νομίζω ότι μπορώ να το ατμίσω όλη την ημέρα γιατί μπουχτίζει τους γευστικούς μου κάλυκες με την καπνική του γεύση, τα βοτάνια και τα αρώματα ξύλου. Συνεχίζει όμως να είναι εξαιρετική παρέα για στιγμές που θέλω έντονη και απολαυστική καπνική γεύση. Βλέπω να κάνω όλο σχεδόν το στοκ από τα δύο υγρά μίξη γιατί είναι μακράν πιο απολαυστικά μαζί παρά χώρια.
Αυτά προς το παρόν, βάζω ένα ποτήρι weiss και χαλαρώνω ατμίζοντας :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2018, 21:01 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #516 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:03 »
Προλαβα και εγώ και αγόρασα το τελευταίο virginia και μπασμά από τον κρητικό..τελικά νερο να βάλω η να το κάνω 50-50;φοβάμαι μην αλλοιωσω τα αρώματα.διαβασα ολα τα σχολια αλλα δεν ειδα καποια συγκεκριμενη αναφορα.αν καποιος γνωριζει ας μου πει.ευχαριστω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #517 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:05 »
Το ότι αγόρασες τον τελευταίο μπασμά ίσως σε βάλει στο στόχαστρο, κρύβε λόγια  :))

Ό,τι θες θα κάνεις, αλλά έχοντας δοκιμάσει με WFI (όχι νερό, ενέσιμο νερό, το ξέρεις πιθανότατα, αλλά το λέω just in case) σου λέω ότι δεν υπάρχει αλλοίωση στην γεύση. Μείωση στην ένταση έχει αναφερθεί, αλλά δεν το έχω βιώσει εγώ.

Προσωπική άποψη, μην το κάνεις 50-50, ασχέτως νερού. 60pg καλύτερα για καλύτερη τροφοδοσία.

[member=12562]thenetpoet[/member] Όχι άδικα το προσωνύμιο ποιητής  :respect:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #518 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:16 »
Λάμπρο, αν θέλεις να δοκιμάσεις wfi παίξε σε ένα μπουκαλάκι των 10ml.
Αν δεις ότι δεν σου αρέσει, θα έχεις χάσει μια πολύ μικρή ποσότητα υγρού, άσε που το ρίχνεις πάλι μέσα στο υπόλοιπο και δεν καταλαβαίνεις διαφορά.
Στα θέματα τροφοδοσίας, αυτό που έχω να πω είναι προσοχή μη φας καμένο με τέτοιο υγρό. Θα το νοιώσεις μέχρι τα νύχια των ποδιών σου :)

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #519 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:19 »
Θα γίνω εντελώς προκλητικος λέγοντας ότι αυτή την στιγμή το έχω στα χέρια μου και πραγματικά η μυρωδιά μου φέρνει στο μυαλο τις αρμαθες που είχε ο παππους στο Ξηρόμερο κρεμασμενες  ;D ;D.ευχαριστω Κώστα θα σε ακούσω και θα πάω για 60 pg..ρε γ@#ώτο δεν βρίσκω πουθενά το black cavendish..με αυτά που έχω διαβάσει με έχει πιάσει μανία να δοκιμασω.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #520 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:21 »
Εγώ ευτυχώς είχα άγιο με το black cavendish.
Ρίχνε ματιές στο vapecraft, θα τα φέρουν σύντομα απόσο ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #521 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:22 »
Thenetpoet σωστός.γιατι αγχωνομαι;; εξάλλου έχω τα τελευταία κομμάτια... :)θα κάνω και μια δοκιμή σε 10 ml.

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #522 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:23 »
Καλά αν αργήσουν θα χτυπήσω παραγγελία από Ιταλία να τελειώνουμε.αν μου αρέσει το τελικό αποτέλεσμα παραγγελία και στοκαρισμα για κάνα χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #523 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:23 »
Προβλέπω επιδρομή "πεινασμένων ατμιστών" στα Ιωάννινα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Απ: La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ)
« Απάντηση #524 στις: Ιουλίου 10, 2018, 21:24 »
Πάντως πιστεύω στον κόνδορα θα πάθω ταρακουλο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro