vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis

Twitter

Want, i-want clearomizer

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 23:57 »
Giant δοκίμασε, ή αλλιώς Dual Coil Cartomizer( όπως είναι η κανονική του ονομασία).
Άσε τον EGO-T. Θα μπλέξεις με άλλα προβλήματα.
Ρε παιδιά τι μανία προς το EGO-T, αυτά άκουγα και διάβαζα στο Forum και το είχα αποκλείσει :wall:. Είμαι νέος ατμιστής και ήθελα ένα ΗΤ να μην με απογοητεύσει Αγόρασα, λοιπόν,  το πρώτο μου ΗΤ, ένα ΗΤ που προτείνεται απο αρκετούς, αργότερα ( άρχισαν τα προβλήματα μπουκωνε το καρομαίζερ και πέταμα , έψαχνα εναλλακτικές λύσεις, Η Petra ευτυχώς εχει προτείνει καλές και εναλακτικές λύσεις, δοκίμασα και αυτές, μέχρι που πριν λίγες ημέρες δοκίμασα τύπου EGO-T. Αποτέλεσμα  το πρώτο μου ΗΤ το χάρισα στην αδελφή μου και πήρα το ΕGO-T. άλλη γεύση, άλλη ποιότητα, άλλη αίσθηση.
YΓ. Τώρα καταλαβαίνω τις γέυσεις και όχι μόνο τον καπνό.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:02 »
Γειας παιδιά. Νέος ατμιστής. Πήρα το πακέτο i-want .Στην αρχή πηγα να τον πετάξω απογοητέυτηκα με την γευση του καμμένου και την κακή απόδοση της γεύσης του υγρού γενικά.  Μετά απο δύο μέρες κάπως έφτιαξαν τα πραγματα. Ολα τα προβλήματα που ανεφέρονται στις κριτικές του i-want είναι αληθινά. Τώρα τι κανω? Έχει δοκιμάσει κανείς τον giant πάνω στις 650 αρες παταρίες του πακέτου ι- want? Αντέχουν το άτμισμα με τον giant.? Μήπως να πάρω άλλη μάρκα που να πηγαίνει με τις 650 αρες παταρίες του ι-want?  Τι προτείνεται βρε παιδιά? Υγρά πρόταση? έχω ακούσει ότι της nobacco ειναι εγκεκριμένα απο ΕΟΦ.   
Ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα ,καλως ήρθες!
Λοιπόν έχω δοκιμάσει τον giant με 650 μπαταρία και αντεχει το ατμισμα,αλλα εγω θα σου προτεινα να πάρεις dual coil lr cartomizers της smoktech.Απο υγρα ειναι καθαρά δικό σου θέμα απλα θα σου προτεινα ενα βαρυ καπνιστικο με 18αρα νικοτινη μιας και ειναι αρχή και ένα με γευση όπως το banana foster της nobacco που είναι τελειo για chill out καταστασεις!

Αποσυνδεδεμένος Dimi21

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 20:14 »
Παιδιά αφήστε το έχω απογοητευθεί.

 Πρίν από δύο εβδομάδες ακριβώς αγόρασα το nobacco i want που ήταν το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο.Είχα ενθουσιαστεί και για μιάμιση εβδομάδα όλα ήταν τέλεια.Τις τελευταίες τρείς μέρες όμως μου έρχεται συνεχώς γεύση καμμένου πλαστικού.Η γεύση είναι τόσο αηδιαστική που μου έρχεται εμετός μετα από κάποιες τζούρες.Το έδωσα και στην μητέρα μου να το δοκιμάσει μπάς και είναι η ιδέα μου αλλά επιβεβαίωσε την άποψη μου και μου είπε πως της έφερε αναγούλα.Νομίζοντας πως είναι θέμα ατμοποιητή έβαλα τον δεύτερο που είχε το πακέτο αλλά από την πρώτη τζούρα μου ήρθε πάλι γεύση καμμένου.Έχω αποθαρυνθεί τόσο πολύ που μου έρχεται να το παρατήσω και να γυρίσω πάλι στο κανονικό τσιγάρο :-\.Όμως δεν θέλω γιατί πέρα από τα λεφτά που έδωσα και θα τα κλαίω θέλω να κάνω μια προσπάθεια να κόψω το κανονικό τσιγάρο.Οπότε έχετε καμία λύση να προτείνετε?Σκέφτηκα να αγοράσω ατμοποιητη από giant μπας και το λύσω το πρόβλημα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι συμβατός.Πιστεύετε οτι θα κάνει?Θα λύσει το πρόβλημα?Συγνώμη αν το θέμα έχει απαντηθει παραπάνω αλλά δεν πολυκαταλαβαίνω ορολογίες και θέλω να είμαι σίγουρος.   

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 20:26 »
Φίλε μην ξαναρχίσεις το κάπνισμα  >Απλώς έκανες κακή αρχή με το want που αγόρασες  :wall: :wall:. Σου προτείνω για αρχή να πάρεις το καρτομάισερ giant ή ακόμη καλύτερα τα 5 τεμάχια mini and more (8 ευρώ )ή ακόμη καλύτερα  KR808D 5 τεμάχια ( 5 ευρώ). Μόλις μπουκώνει, ζορίζεται η τζούρα τα πετάς. :bye:.....( δεν σε νοιάζει άλλωστε είναι μικρό το κόστος αγοράς).
Αργότερα που θα μυηθείς στο ΗΤ, ξεκίνα με ατμοποιητή τύπου ego-T και θα με θυμηθείς ( αργότερα όμως :thumpup: :thumpup: :thumpup:)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 21:25 »
Νεκτάριε, του έδωσες μια καλή συμβουλή. Μια διευκρίνηση μόνο. Τα μικρά κάρτο που πωλούνται με την 5δα ΔΕΝ θα τα ζητήσει ως kr808 αλλά ως 510d. Κι αυτό γιατί τα 808 έχουν άλλο σπείρωμα (κούμπωμα) και ταιριάζουν απευθείας μόνο στις αυτόματες μπαταρίες hybrid 901. Οι ego του want έχουν σπείρωμα 510 και θέλουν τα δίδυμα αδελφάκια του 808, τα 510d που κουμπώνουν κατευθείαν στη μπαταρία του.
Εχουν στην Αθήνα το altersmoking και άλλοι. Δες στα νήματα των εμπόρων και πάρε τους τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 21:39 »
Petra απο εσένα τα έμαθα, όταν ήμουν απογοητευμένος απο μια αγορά που έκανα  :D :D :D :D :D Όντως έχεις δίκαιο, (είχα Hybrid) και μπερδεύτηκα.Dimi21  να "διαβάζεις" την Petra, σε πολλά έχει πολύ καλή κρίση και άποψη:respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Dimi21

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 22:39 »
Ok σας ευχαριστώ και τους δύο για την βοήθεια σας :) :) :)
Η αλήθεια είναι ότι μου δώσατε κουράγιο για να συνεχίσω.Αύριο θα δώ τι ατμοποιητή θα πάρω.Εγω είχα φοβηθεί ότι μόνο ένα είδος ατμοποιητή για ένα συγκεκριμένο μοντέλο.θα δω τις επιλογές μου και θα διαλέξω.
Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια σας.Συγνώμη για την αγνοια μου αλλά είμαι τελειως άσχετος. :-[

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 11:19 »
Τελικά και συγκριτικά σχόλια για τον ατμοποιητή+φίλτρο του want και το προσάρμοσα ( με τον αντάπτορα) στο hybrid μου. Αρχικά Σχόλια
Θετικά
Α) προσεγμένη κατασκευή
β) καθόλου υγρό στο στόμα
γ)καθόλου καμένο
δ) δεν εξαντλεί την μπαταρία του hybrid μου
Τελικά Σχόλια 
Θετικά
α) Καθόλου υγρό στο στόμα
β) Δεν εξαντλεί την μπαταρία

Αρχικά Αρνητικά
α) Το καπάκι που ανοίγουμε να βάλουμε το υγρό είναι πολύ μαλακό και έπειτα απο αρκετές χρήσεις μπορεί να φθαρεί.
β) Δεν έχει μαλακό - εύκαμπο πιπάκι.
Τελικά Αρνητικα
α) Το καπάκι που ανοίγουμε να βάλουμε το υγρό είναι πολύ μαλακό και έπειτα απο αρκετές χρήσεις μπορεί να φθαρεί.
β) Δεν έχει μαλακό - εύκαμπο πιπάκι.
γ) πολύ Μικρή διάρκεια ζωής
δ) Σφικτή Τζούρα
ε) Δεν αναδεικνύει τις γεύσεις
ζ) Βγάζει ένα απαίσιο μαυρο Υγρό.

 


Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:20 »
Καλησπέρα παιδιά...Ας ξεκινήσω μπαίνοντας κατευθείαν στο θέμα...
Έχει αγοράσει η μητέρα μου το want και μετά από μιαμιση εβδομάδα χρήση,χθες το tankomizer της έβγαλε το εξής πρόβλημα:
Ενώ ρουφάει δεν έρχεται ατμός σχεδόν καθόλου στο στόμα και κάνει μπουρμπουλήθρες από το πλαϊνό κενό που έχει για να ανεβαίνει ο ατμός επάνω...
Διάβασα κάτι σχετικό εδώ με τις μπουρμπουλήθρες αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Κάποια γνώμη; Αυτό ήταν; Να αλλάξει το tankomizer ή υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:25 »

Αυτό το κάνει συνήθως στην αρχή, όταν αναπληρώσουμε με υγρό. Μετά από μερικές τζούρες κατεβαίνει η στάθμη και εξαφανίζεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:37 από parpen »

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:28 »
Δοκιμασε να το ξεβιδωσεις απο τη μπαταρια και να φυσηξεις απο το πιπακι εχοντας το αλλο ακρο σε μια χαρτοπετσετα (με αυτο το τροπο θα πεταξει τη περισσεια υγρου και λογικα δε θα κανει μπουρμπουληθρες) . Εχω το Want και το χρησιμοποιω απο τις 12 νοε. Ελπιζω να βοηθησα

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:31 »
Δεν έχω το want αλλά από όσα έχω διαβάσει απο τους άλλους μήπως το γέμισε λάθος (δηλ εβαλε το υγρό στο πλαινό κενό?)

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:34 »
Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τις άμεσες απαντήσεις σας...

στον φίλο parpen να πω ότι τραβήξαμε αρκετές έως πάρα πολλές τζούρες και δυστυχώς το πρόβλημα εξακολουθούσε να υπάρχει...

στον φίλο istergios τώρα να πω ότι δεν το δοκίμασα αυτό, αλλά το ανάποδο, επιχείρησα να βγάλω τον αέρα δλδ από την από πάνω μεριά, χωρίς αποτέλεσμα...όταν πάω σπίτι θα το δοκιμάσω

φίλε panos σίγουρα όχι μιας και δεν ήταν η πρώτη φορά που το έκανε και την ρώτησα και γω το ίδιο ;)

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 10:55 »
Εμένα μου το κάνει αυτό όταν ξεχνάω να βάλω το καπακάκι του  :eyesplash:

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:14 »
θα δοκιμάσω μήπως αλλάξω το λαστιχένιο καπάκι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:19 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix