vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 7 χρήστες
ipomonias, Aoratix, dkostas, vasilis27p, giorgos1999, grag, Lazy Dog

Twitter

Αρωματα Flavourist

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 29, 2017, 14:28 »
το αρωμα του παντως πολυ μεθυστικο και ζηταει και μικρα ποσοστα.αν ισχυει οτι ειναι και καθαρο θα γινει μονιμο 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 29, 2017, 16:18 »
Το Boulevard κερδίζει επάξια περιγραφή στις χειρότερες γεύσεις.Θα επανέλθω με τη περιγραφή.Το αναλύω ακόμα,ψάχνω τη σωστή λέξη της αηδίας.

Με λίγα λόγια.Πάρε M type και velvet και πάντρεψέ τα.
Ξανά edit.Και λουκούμι τριαντάφυλλο.

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 29, 2017, 16:20 »
μη μας κανεις τετοια τωρα.και ετρεφα πολλες ελπιδες για αυτο! :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 29, 2017, 16:40 »
Οσο το ατμίζω τόσο κλαίω τα 6 ευρώ μου.Για το boulevard μιλάω.
Το M type το θεωρώ δεδομένο μέσα.Τόσο δεδομένο όσο και ένας βρυκόλακας το σκόρδο και το λιβάνι όταν τα μυρίσει-γευτεί.Δε ξέρω πως προκύπτουν οι περιγραφές της κάθε εταιρείας.Φουντούκι;Καμμένο στο καρβουδιστήρι.Βγάζει και ένα τριαντάφυλλο στη μέση της γευσης άκρως ενοχλητικό.Παράλληλα βγάζει και κάτι λουλουδάτο αλλά μου διαφεύγει το είδος αν ειναι mirabilis jalapa ή κάτι άλλο.
Δοκίμασα και τα υπόλοιπα της σειράς,το solo πχ.Το ο,τι έχει κάποια και καλά υλικά του CL,αυτο,δεν το καθιστά CL.Οποιος το ξεκίνησε αυτό ως συγκριση ή ως παρομοίωση δε ξέρει τι του γίνεται έτσι απλά.

Το solo πρέπει κανείς να το δει ως ξεχωριστό υγρό και να μην έχει κατα νου του το CL.Ετσι,ναι,στέκεται και είναι ευχάριστo.

Ωραία εκπληξη αν και δεν είναι μέσα στις γευσεις μου ειναι αυτό με τα ριμπενοαχλαδοφραγκοσταφυλο κάτι τεσπα.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 29, 2017, 17:25 »
Εγώ το boulevard το δοκίμασα σε μια μικρή ποσότητα ύστερα από μια εβδομάδα ωρίμανσης. Το κύριο σώμα που αντιλήφθηκα ήταν κάτι που έμοιαζε εξαιρετικά με φυστικοβούτυρο. Ίσως ο συνδυασμός butterscotch και φουντουκιού να δίνει αυτήν την εντύπωση. Στο υπόβαθρο υπήρχε μια αίσθηση σοκολάτας παρέα με σκούρα καπνά που δε γινόντουσαν πολύ αντιληπτά, ίσως φταίει η μικρή ωρίμανση ή να το σκεπάζουν τα γλυκοξηροκάρπια.

Πάνω-κάτω, πάντως, άτμισα ό,τι ακριβώς μύριζα από το μπουκαλάκι. Κακά τα ψέματα από την πρώτη όσφρηση το λάτρεψα. Θα δω πώς θα γίνει σε 2-3 'βδομάδες κι ελπίζω να μην αλλάξει ιδιαίτερα από αυτό που μου δίνει τώρα. Αν είναι πάνω-κάτω αυτός ο κορμός του και βγουν στοιχεία που τώρα δεν αντιλαμβάνομαι σαν το ξηροκαρπικό του κομμάτι, άνετα το κατατάσσω στο top5 των αγαπημένων μου γλυκοκαπνικών.

ΥΓ: Τριαντάφυλλο ούτε σε παράλληλο σύμπαν δεν έχει. Το M-Type δεν ξέρω πώς είναι σε γεύση κι ούτε πρόκειται να μάθω μιας και καταργήθηκε, το καπνικό που εξέλαβα ωστόσο δε με χάλασε καθόλου και προσωπικά θα το ήθελα και πιο έντονο.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 29, 2017, 17:28 »
Η κόλαση μου ο παράδεισος σου

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 29, 2017, 18:11 »
Εγω  παντως   δεν εχω διακρινει   πουθενα   [ αρωματικα μορια ] τυπου  Tabanon(e) (and tobacco essential oils) στο boulevard  βλεπε  [   m-type ]  

αντιθετα   βλεπω   οτι   αρωματα   σε  [  συνθεση ] να   δινουν   ενα  καλο  555 ,  η εαν  θες   ενα  παλαιο '' fatima blend '' by the Liggett & Myers (L&M) tobacco company

μπορει  καποιος  μην εχοντας  λαβει  στην  γλωσσα του   100% pure tobacco extract  να  νομιζει   οτι   ολα  τα  tobacco extract   ειναι   m-type  

βγαζει  καπου   μια  υποψια σανταλόξυλο  ........και   το  απογειωνει  σαν  αρωμα  


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2017, 18:19 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 29, 2017, 18:21 »
Οσο το ατμίζω τόσο κλαίω τα 6 ευρώ μου.Για το boulevard μιλάω.
Το M type το θεωρώ δεδομένο μέσα.Τόσο δεδομένο όσο και ένας βρυκόλακας το σκόρδο και το λιβάνι όταν τα μυρίσει-γευτεί.Δε ξέρω πως προκύπτουν οι περιγραφές της κάθε εταιρείας.Φουντούκι;Καμμένο στο καρβουδιστήρι.Βγάζει και ένα τριαντάφυλλο στη μέση της γευσης άκρως ενοχλητικό.Παράλληλα βγάζει και κάτι λουλουδάτο αλλά μου διαφεύγει το είδος αν ειναι mirabilis jalapa ή κάτι άλλο.
Δοκίμασα και τα υπόλοιπα της σειράς,το solo πχ.Το ο,τι έχει κάποια και καλά υλικά του CL,αυτο,δεν το καθιστά CL.Οποιος το ξεκίνησε αυτό ως συγκριση ή ως παρομοίωση δε ξέρει τι του γίνεται έτσι απλά.

Το solo πρέπει κανείς να το δει ως ξεχωριστό υγρό και να μην έχει κατα νου του το CL.Ετσι,ναι,στέκεται και είναι ευχάριστo.

Ωραία εκπληξη αν και δεν είναι μέσα στις γευσεις μου ειναι αυτό με τα ριμπενοαχλαδοφραγκοσταφυλο κάτι τεσπα.
Ρε φριτεζα το άφησες καθόλου στην ησυχία του, ή ορμιξες βουυρ στο ΠΑΤΣΑ;

Υγ. Αν δεν το άφησες να ωριμάσει λιγο, τσάμπα το θαβεις...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 29, 2017, 18:49 »
Το ρε το θεωρω περιττό.Μια πρώτη εικόνα σχημάτισα.Σαφως και θα επανέλθω όταν έρθει η ώρα του (δέκα ημέρες κατα δήλωση κατασκευαστή.)
Ναι,υπάρχει υπόνοια σανταλόξυλου όντως.Εκλαμβάνω και λίγο γαρύφαλλο-τριαντάφυλλο πάντως παιδιά.

Ντισκλέημερ:Προσωπικη άποψη πάντα.Δε με ενδιαφέρει να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με καποιον.Απλά τη γνώμη μου γράφω.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 29, 2017, 19:00 »
Κύριε φριτεζα δεν ήθελα να σε προσβάλλω με το ρε αντιθέτως ήταν φιλικο.
Αυτο δεν ήταν μια πρώτη εκτιμηση για το υγρό αλλά το θάψιμο του αιώνα. Και μάλιστα χωρίς καθόλου αναμονή. Τεσπα ελπίζω να μην ξενερωσε κανένας από αυτούς που το περιμένουν.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 29, 2017, 19:09 »
[justify][member=13979]Fritezas[/member], καλησπέρα. Συμφωνώ απόλυτα με τον tsagod. Ήταν ως καλοδεχούμενο και τρισχαριτωμένο αγκίστρι στ’ αθώα μας χειλάκια, όμως έτσι χάνουμε το κορμί. Σήμερα ρωτάω, σήμερα αγοράζω, σήμερα ωριμάζω -σε 10, 15, 20 μη γήινες ημέρες στον πλανήτη σας-, και σήμερα αηδιάζω με απορία στο Μιραμπίλις Τζαλάπα (!). Και πώς πού; [/justify]

[justify][τόσες μέρες δεν έχω ιδέα πώς είναι τα δικά μου υγρά. Ακόμα επιμένουν φίλοι και συγγενείς πως πρέπει να αναμένω κάμποσες εβδομάδες ακόμα. Προφανώς και χάνω επεισόδια απ’ την περιγραφή σου διότι όπως και να τη διαβάσω άκρη δεν βγάζω].[/justify]

[justify]Σημ. Συμφωνώ όμως στα περί τριαντάφυλλου (με ακολουθία ίσως υποχθόνιας “κάτι” ως σοκολάτα, και φουντουκιού, θα συμπλήρωνα ο καψερός). Ακόμα και σε 2ης γραμμής επισκευάσιμο είναι χαρακτηριστικό και με κεντρικό μάλιστα ρόλο. / όσα πρόλαβα να δω από περιέργεια, πριν από ελάχιστα λεπτά της ώρας. / περί γούστων βέβαια συμφωνούμε όλοι νομίζω. Ας ψήνουν άλλοι τα ψάρια κι απ’ τις δυο πλευρές. Κανένα πρόβλημα.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 29, 2017, 19:56 »
Στα τόσα χρόνια ατμιστών που πιθανόν να είστε,θεωρώ πως μπορείτε να καταλάβετε τη δυναμική μιας γευσης-αρώματος.Το θεωρώ τόσο δεδομένο το παραπάνω όσο το να ρίξεις πχ σε λευκό χρώμα,λίγο κόκκινο=ροζ.

Δεν σας έχει τυχει ενα άρωμα να είναι απλά κατα τα δικά σας γούστα,ενοχλητικό;Όχι άσχημο ή δυσάρεστο ή με WAF=0*.Ενοχλητικό.

Ολοι στα μαγειρέματά μας,στη πρώτη δοκιμή ξέρουμε κατα που θα πάει η δουλειά,σκοτεινό ντουλάπι ή νεροχύτη.Επίσης σίγουρα μπορείτε να ξεχωρίσετε πάνω απο τη χημικίλα ενός αρώματος τι υποβόσκει απο κάτω και αν είναι καλό ή όχι.
Με λίγα λόγια,κατανοούμε οι περισσότεροι ποιό υγρό θα κινηθεί καλά και ποιό όχι στην ωρίμανση.

Και γιατί να σταθούμε στο ότι δε μου άρεσε έμενα το Χ άρωμα,και να μη σταθούμε στο οτι μου αρέσαν 2;Αυτό με το αχλαδοσταφυλοριμπενακι και το solo.

Tip====>> Με λίγο fudge brownie συνέρχεται κάπως.

*Wife Acceptance Factor :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 29, 2017, 20:02 »
Μέχρι πριν λίγο καιρό, θα συμφωνούσα απόλυτα μαζί σου ως προς το "σε diy βλέπεις προς τα που πάει η δουλειά". Μέχρι που έγινα ο ίδιος μάρτυρας της διάψευσης μιας τέτοιας συνθήκης!


Τον τελευταίο καιρό, πειραματίζομαι με κάτι. Την πρώτη εβδομάδα που το δοκίμασα, απογοητεύτηκα. Την δέκατη πέμπτη μέρα που κατά λάθος το δοκίμασα ξανά, μου θύμισε κατά πολύ το Black Flag. Μάλλον προς το Fallen έφερνε, αλλά όχι τόσο βαρύ. Για συνταγή, θα πρέπει να περιμένετε!


Οπότε θα σου συνιστούσα να δεις τη συμπεριφορά του λίγο πιο μετά. Όχι τίποτα άλλο, να έχω και εγώ ένα ολοκληρωμένο μπούσουλα όταν με  το καλό αποφασίσω να τα δοκιμάσω  ;D

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 29, 2017, 20:13 »
Έχω στην άκρη άλλο ένα δεκάμελο να γίνεται.Χωριό που φαίνεται όμως κολαούζο δε θέλει λεεί το απόφθεγμα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 29, 2017, 20:16 »
[justify][member=13979]Fritezas[/member]. Δεν είναι τι διάλεξα εγώ (ο χ εγώ) απ' όσα είπες, ούτε πήρα το λιγότερο καλό από τα λεγόμενά σου και σε έριξα στην αρένα. Αναγνώσαμε έναν απελπισμένο γευσιγνώστη που πήρε τα αισθητήρια όργανα ανά χείρας. Προσωπικά, δεν συμφωνώ ούτε με τον Cruiser79, για τον απλούστατο λόγο πως, δυστυχώς, δεν έχω την ικανότητα να διακρίνω ούτε τα βασικά στοιχεία σε ένα υγρό, πόσο μάλλον σε diy και έτοιμες συνταγές προς γρήγορη κατανάλωση. / Αν έρθω εγώ σαν Joe, ο πλέον άχρηστος σε diy, και δηλώσω όσα δήλωσες, πόσο σοβαρά θα με υπολογίσετε; γιατί να υπάρχει διάκριση; [/justify]

[justify]Τι άλλο να σου πω, εγώ ένα απλό γατί είμαι. Σε παραπέμπω στο φιλοθεάμον κοινό που ελπίζω να αποθέωνε κι εμένα εξίσου. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364