vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #630 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 13:30 »
Επειδή το Φιντέλ το κάνω μέχρι σήμερα πολύ συχνά, δεν έχει αλλάξει κάτι.

Η ωρίμαση είναι πολύ μικρή, θέλει και άλλο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #631 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 13:43 »
Το άφησα 5 μέρες αναγκαστικά γιατί είναι η πέμπτη προσπάθεια που κάνω να κόψω το τσιγάρο και ήθελα κάτι άμεσα για να αποφύγω το κάπνισμα, από Μix shot μόνο το fidel θυμάμαι να μου άρεσε και από υγρά το YODA, γαυτό το τίμησα πάλι στο ξεκίνημα.
Βάσεις έβαλα Atmos lab, παλιά έφτιαχνα με pink mule.
Ορίστε το πρόβλημα σου και η διαφορά που έχεις στην γεύση του τελικού σου mix :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #632 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 15:03 »
απιονισμενο νερο...

θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και με τις βάσεις της Λάμδα.

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #633 στις: Απριλίου 09, 2019, 14:26 »
Εχει δοκιμάσει κάποιος το Lemon cake που έβγαλε πρόσφατα σε flavour shot η Λαμδα?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #634 στις: Απριλίου 09, 2019, 14:35 »
Έχω κάνει 2 μπουκάλια από το lemon cake, πολύ νόστιμο κέικ λεμόνι, ελάχιστα γλυκό και πολύ ελαφριά η γεύση του λεμονιού.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 09:52 »
Δύο νέα υγρά mix shots της Lamda που ατμίζω σχεδόν δύο μήνες τώρα και έχουν ενταχθεί στα 3-4 υγρά που ατμίζω σε καθημερινή βάση.

RY-L



Βασισμένο στην πασίγνωστη συνωμοταξία των RY καπνικών, συνοδευόμενο από λεμόνι και λάιμ.
Δίνει εξαιρετικά την γεύση του καπνικού, αλλά με την προσθήκη των λεμονιών μετριάζει και στρογγυλεύει την έντονη γλύκα του RY και δίνει ένα ευχάριστα ισορροπημένο αποτέλεσμα. Εύκολο στο άτμισμα, λόγω του λεμονιού δεν μπουχτίζει τους γευστικούς κάλυκες, άνετο all day vape. Κοντράρει στα ίσα την αγαπημένη μου τριμπέκα στο καθημερινό μου πρόγραμμα.

Sanbo



Αδερφάκι του RY-L, βασισμένο και αυτό στην καπνική γεύση αλλά σε μια πιο ξηρή εκδοχή που συνοδεύεται από γεύση σαγκουϊνι που δένεται με το καπνικό με κρέμα καρύδας.
Σαφώς ξηρό καπνικό που κυριαρχεί στη γεύση, με τις νότες του πορτοκαλιού να έρχονται συνοδευτικά σε ένα πολύ καλό γευστικό αποτέλεσμα. Η κρέμα καρύδας δεν μου βγαίνει ως αυτόνομη γεύση, αλλά σίγουρα αντιλαμβάνεσαι όταν το ατμίζεις ότι έχει κάτι επιπλέον ανάμεσα στο καπνικό και το πορτοκάλι.
Πολύ καλό υγρό, σαφώς πιο έντονο στον καπνικό χαρακτήρα από το RY-L κυρίως λόγω της ξηρότητας, ιδανικό για συνοδεία καφέ, για μετά το φαγητό ή τις βραδυνές ώρες με ποτό ή χωρίς.

Ένα μεγάλο πλεονέκτημα αυτών των υγρών είναι ότι αποδίδουν εξαιρετικά σχεδόν σε οτιδήποτε ατμοποιητή τα ατμίσεις. Δοκίμασα μεγάλους και μικρούς ντρίπερ, mtl και dtl τανκάτους και σε όλα είχαν το ίδιο ευχάριστο γευστικό αποτέλεσμα. Τελικά κατέληξα σε le papillon για το Sambo και eviva2 για το RY-L, με απλά στησίματα 0.35mm Νι80 γύρω στο 1-1.1Ω και 18-20W.

Νομίζω ότι η lamda μας έδωσε και πάλι μια σειρά από νέα υγρά (έχει και δύο φρουτένια τα Pearstraw & Yοplay που θα παρουσιάσω αργότερα) που κρατάει τον χαρακτήρα και την ποιότητα που μας έχει συνηθίσει ως εταιρεία.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2020, 11:59 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 17:15 »
Πείτε με βαρετό, ΠΟΛΥ βαρετό, αλλά πέρα από Yoda, 12 monkeys Gaucho και Verano δε με ενδιαφέρει κάτι από Λάμδα πλέον... Ότι με ενδιέφερε και πριν 3 χρόνια δηλαδή. 

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 21:11 »
Ισχύει ότι είναι έτοιμα σε 3 έως 5 ημέρες όπως λέει η εταιρεία;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 21:24 »
Συμφωνώ με τον Γιάννη. Κι εμένα μου άρεσαν πολύ και τα δύο. Είναι 2-3 ημέρες που τα δοκιμάζω, μετά από 2 εβδομάδες ωρίμανσης. Δεν ξέρω αν ισχύουν οι 3-5 ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 10:47 »
Το "έτοιμα" είναι πολύ υποκειμενικό.
Οι 3-5 μέρες για μένα είναι το απολύτως απαραίτητο, πχ στο ry-l να μειωθεί η ένταση του λεμονιού και να φανεί καλύτερα το καπνικό.
Εγώ το αφήνω 5-7 μέρες. Έχω όμως φίλους που το ατμίζουν με το που θα το φτιάξουν.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 11:25 »
Τα δοκίμασα εχθές σε κατάστημα και πήρα αμέσως αμέσως το L.
Δεν ξέρω αλλά μου άρεσε περισσότερο το λεμόνι από το πορτοκάλι.
Καπνικο στοιχείο δεν εντόπισα σε κανένα αλλά μάλλον θα ήταν νωρίς η θα έφταιγε ο ντριπερ

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 21, 2020, 13:49 »
Τα έχω δοκιμάσει και τα 4 και συνοπτικά έχω να πω τα εξής:

RY-L και Sambo σπέρνουν, τόσο στη σύλληψη όσο και την υλοποίηση. Το αχλάδι είναι ένα ωραίο αχλάδι και μέχρι εκεί ενώ το άλλο είναι απλά αδιάφορο.

Στις 5-7 μέρες νομίζω ότι είναι έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 21, 2020, 16:41 »
[member=17626]tsagod[/member]
Αν δεν κατάλαβες το καπνικό, πιθανότατα ήταν τελείως ανώριμο το υγρό... Στην αρχή βγάζει έντονα το λεμόνι.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 21, 2020, 21:12 »
Όπως έγραψα το δοκίμασα την Παρασκευή και το πήρα. Πράγματι πρέπει να μην ήταν έτοιμο καθόλου.

Εχθές και σήμερα που το έβαλα στον δικό μου ατμοποίητη είναι πολύ καλύτερα, ωριμασμενο 4 μερες.

Νομίζω τελικά την θέλει τη βδομάδα του.


Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2020, 14:54 από tsagod »

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #644 στις: Μαΐου 01, 2021, 17:36 »
Καλησπέρα, έχω να ατμίσω δυό χρόνια, δε με κράτησε τελικά. Πήγα λοιπόν σε ένα μαγαζί που σύχναζα ως ατμιστής να πάρω καθαριστικά για τις πίπες μου και είδα 60μλ Yoda της Λάμδα. Το πρώτο μου υγρό και ένα που δεν άφησα ποτέ. Το χτύπησα. Τους πήρε μια δεκαετία να έρθουν back to the future αλλά τα κατάφεραν. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν βλέπω να βγάζουν και το 12 monkeys σε 60μλ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238153 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12