vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

478 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, dkostas, dvelev

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3960 στις: Ιουλίου 03, 2018, 17:26 »
Χαχαχαχαχα

Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3961 στις: Ιουλίου 03, 2018, 17:39 »
Εγω σε προειδοποίησα   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3962 στις: Ιουλίου 03, 2018, 22:29 »
Αυτό δεν έπρεπε να το γράψεις. Τον ακούω πουυ έρχεται οργισμένος. Μόλις μπήκες στη μαύρη λιστα του.  :ban2:

Παρών,
πριν μια εβδομάδα τον έπιασα στα χέρια μου, αλλά τι να πούμε εμείς οι ψάρακες, τα έχετε πει όλα εσείς.
Παρέλαβα, έπλυνα όπως έπρεπε, έστησα όπως έπρεπε και απολαμβάνω...
Αλλά μπεκρής ήρθε και σε μένα, πίνει αβέρτα ο άτιμος!!!
Ντίνο υπάρχουν ναι...που είναι το προμπλεμ;
(Image removed from quote.)

σκιαχτικα ο π#%$της  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3963 στις: Ιουλίου 03, 2018, 22:55 »
σκιαχτικα ο π#%$της  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
...χαλασες κι εσυ.  :tongue_smilie:
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3964 στις: Ιουλίου 04, 2018, 00:57 »
...στο ότι καθυστερεί η πρώτη παρτίδα κλωνοskyfall...  
https://m.fasttech.com/forums/vapers/t/2706599/we-want-skyfall-rda-esg-clone-from-quality
Μπήκα ειλικρινά σε πειρασμό να δημιουργήσω ένα λογαριασμό με όνομα Τελώνης και να κάνω like σε αυτό το ποστ...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3965 στις: Ιουλίου 04, 2018, 03:33 »
Εγώ πάλι μπήκα στον πειρασμό να φκιάξω λογαριασμό με το όνομα "Φαρισαίος" και να κάμω λάΙκ σε τουτοδωδά το σχόλιο... :lotpot:
Παράθεση
Παράθεση
The first Youtube reviews from this RDA say that is the best RDA they've ever used.

They say that about every rda/rta/rsa/rdta etc they review.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3966 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:18 »
Να πω πως και εγώ με τη σειρά μου επιβεβαιώνω το hype που συνοδεύει τον ατμοποιητή ως προς τη γεύση. Πραγματικά είναι ένα σκαλοπάτι πάνω απο το hastur (αν και η διαφορά είναι μικρή).

Τα υγρά πρέπει να ανοίγουν τέρμα, η δεν παίζει ρόλο, αρκεί να μην υπάρχει υποτροφοδοσία;
Στο συνηθισμένο μου στήσιμο, 6 σπείρες ατσάλι 28ga, 2.5 πυρήνα, νοιώθω πως παίζει καλύτερα στους 190 βαθμούς σε αντίθεση με το hastur που παίζω στους 220. Ιδέα μου ή λογω μικρότερου μεγέθους ισχύει;
Έχω μικροδιαρροές. Φταίει ο καύσωνας ή το στήσιμο;

Αν έχω άλλη απορία, θα επανέλθω.

ΥΓ: Πολύ πίνει ο άτιμος! Θα με καταστρέψει  :tongue_smilie:  :laugh1:  :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3967 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:23 »
Για τις διαρροές ευθύνεται κατά πάσα πιθανότητα το βαμβάκωμά σου (δεν είδα κάτι στην φωτό, τσέκαρέ το να μην ακουμπάει δισκάκι) και το πλήρες άνοιγμα των υγρών που ΔΕΝ χρειάζεται. Ο ατμοποιητής έχει θαυμάσια τροφοδοσία. Ανοίγουμε στην πρώτη φυσαλίδα και λίγο παραπάνω. Ο ατμοποιητής είναι θεόστεγνος. 

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3968 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:25 »
Να πω πως και εγώ με τη σειρά μου επιβεβαιώνω το hype που συνοδεύει τον ατμοποιητή ως προς τη γεύση. Πραγματικά είναι ένα σκαλοπάτι πάνω απο το hastur (αν και η διαφορά είναι μικρή).

Τα υγρά πρέπει να ανοίγουν τέρμα, η δεν παίζει ρόλο, αρκεί να μην υπάρχει υποτροφοδοσία;
Στο συνηθισμένο μου στήσιμο, 6 σπείρες ατσάλι 28ga, 2.5 πυρήνα, νοιώθω πως παίζει καλύτερα στους 190 βαθμούς σε αντίθεση με το hastur που παίζω στους 220. Ιδέα μου ή λογω μικρότερου μεγέθους ισχύει;
Έχω μικροδιαρροές. Φταίει ο καύσωνας ή το στήσιμο;

Αν έχω άλλη απορία, θα επανέλθω.

ΥΓ: Πολύ πίνει ο άτιμος! Θα με καταστρέψει  :tongue_smilie:  :laugh1:  :laugh1:
Hmm, περίεργο. Γενικά εμένα δεν με τρέλανε με κανένα στήσιμο ο συγκεκριμένος... είναι σχετικά middle of the pack.

Για να πάρω καλή γεύση πρέπει να του κάνω υπερτροφοδοσια και άπανωτες τζούρες για να ζεστάνω την καμπάνα.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3969 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:30 »
Δε χρειάζεται τέρμα άνοιγμα τα υγρά. Εάν το βαμβάκωμα είναι σωστό, περίπου στη μέση είσαι οκ. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3970 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:37 »
Ε, λίγο παραπάνω βαμβακάκι τώρα με τις ζέστες, θα παίξει. Για τον έλεγχο υγρών του, πάντως, έχει ό,τι το πιό μελετημένο και λειτουργικό. Μπορείς να τα ανοίξεις ή να τα κλείσεις με απίστευτη ακρίβεια. Στον δικό μου, ακόμα και στις παγωνιές, με 50/50 υγρά, στα 15+/- βατ, τα υγρά ήταν ανοιχτά τόσο που ίσα που φαινότανε για ανοιχτά. Βέβαια με βαμβάκι λιγοστό στις άκρες του, ευλαβικά αφρατεμένο & ακουμπισμένο με κινήσεις μοναχού Σαολίν στις τσεπούλες του.
* Για μένα, δουλεύει καλά μόνο με γκάζια (αυτό που δεν είμαι εγώ δηλαδή). Οπότε το στήσιμο που ανέφερα παραπάνω ΔΕΝ του πάει.
** Για αυξημένη κατανάλωση δεν θα το έλεγα. Ουσιαστικά υγρό έχει μόνο όσο βρίσκεται στο μικρό εκείνο μέρος της μικρής του καμινάδας. Από την στιγμή που το υγρό θα φτάσει στα επίπεδα των ευμεγέθων καμπάνων του, ο χώρος είναι ελάχιστος ως προς το τζαμάκι και σε κάθε παφ μοιάζει να κατεβαίνει αστραπιαία.
*** Για να χουμε να λέμε. Πόση είναι η χωρητικότητα του δικού σου Sky; :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3971 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:41 »
Σας ευχαριστώ. Που θα πάει, θα τα μάθω τα κόλπα του.  :yes:

[member=21374]estorial[/member] Σαν μέτρο σύγκρισης έχω μόνο τον hastur σαν τανκάτο. Ίσως φταίει και ο αρχικός ενθουσιασμός. Επόμενη αγορά χουσάρ και βλέπουμε  :)

Διάβασα στο reddit πως αυτό ταιριάζει στον sky. Το έχει δοκιμάσει κανείς εδώ;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3972 στις: Ιουλίου 05, 2018, 15:50 »
Τον ασχημαίνει.. Πολύ όμως  ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3973 στις: Ιουλίου 05, 2018, 16:44 »
Προσωπικά, συμφωνώ ότι τον ασχημαίνουν (αν και φίλος καρδιακός από δω ενθουσιάστηκε). Της μοδός πάντως είναι να τον μικρύνεις (Skydrop). Στο κατάστημα που ανέφερες παραπάνω θα βρεις τα κλωνοκουστουμάκια του.
Παρεπιπτόντως, ο [member=17987]manajoma[/member] έχει κάνει καταπληκτική δουλειά με τα τανκάκια/dripάκια του. :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3974 στις: Ιουλίου 05, 2018, 17:29 »
Όντως, εξαιρετική δουλειά. Το μόνο που δεν κατάφερε μέχρι σήμερα είναι το driptip του skydrop.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171927 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364