vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

451 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasilis27p, dkostas, pngtszs1976, camber, gigelis78

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3900 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:02 »
Συνδύασέ τα. Σφιχτό στον πυρήνα, αραιό και ξεμαλλιασμένο από κει και πέρα

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3901 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:06 »
...παρεπιπτοντως το προηγουμενο βαμβακι που εβγαλα ηταν πιο πολυ μαυρισμενο απο την μια μερια καθως και απο την ιδια μερια η ακριανη σπειρα σε drybarn που εκανα αναβε πιο γρηγορα απο την απεναντι ακριανη...εχω μπερδευτει ασχημα :o :o :o :o

Κανονικά, οι σπείρες πρέπει να ανάβουν από το κέντρο πρός τις άκρες και ομοιόμορφα. Μήπως έχεις hotspots και παίρνεις καμμένο;
Πώς είναι η αντίσταση; Κολλημένες οι σπείρες ή σε κάποια απόσταση μεταξύ τους;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2018, 22:14 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3902 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:07 »
το λες κ μονος σου: εβαλες λιγο βαμβακι...  
ειναι αδυνατον να παρεις καλο αποτελεσμα με λιγο ή πολυ.
κανε αντισταση σε 2,5 πυρηνα. 5 σπειρες. να μην ακουμπανε μεταξυ τους,
παρε ενα κομματι βαμβακι κ ανοιγε το. να παρει ενα σχεδιο σαν ιστος αραχνης.
διπλωσε το μετα κ κανε την κινηση "πλαθω κουλουρακια" να γινει ομοιομορφο.
το περνας μεσα απο την αντισταση σου σχετικα σφιχτα. κανε μερικες κινησεις μπρος πισω να δεις οτι μπαινει βγαινει γλυκα, με μικρη αντισταση μεσα στον πυρηνα.
μετα χτενισε λιγο τις ακρες, να αφρατεψει. βρεχτο με το υγρο σου κ βαλτο ομοιομορφα μεσα στο χωρο του ντεκ.
να κλεισουν οι τρυπες τροφοδοσιας.
προσεχε οι τρυπες στο δισκακι αερα να μην ειναι καλυμενες με βαμβακι, για να μπορει να τραβαει αερα ο χωρος.
επισης κοιταξε να ειναι καλα κουμπωμενο το δισκακι στην εδρα που μπαινει. πρεπει να ειναι προσωπο εκει, να μην σου εξεχει.

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3903 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:30 »
Επιτέλους είμαι και εγώ κάτοχος του κλωναριου σκαιλαιν.

Ευχαριστώ πολύ τον @armadoran αφενός που μου τον κράτησε 2 εβδομάδες, αφετέρου για τις συμβουλές του πάνω στον ατμοποιητη. Να'σαι καλά μαν.

Τίποτα παιδιά, είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Από τον ντογκυ που χρησιμοποιώ θεωρώ ότι έκανα μεγάλο upgrade, σε όλους τους τομείς.

Δοκίμαζα από χθες το βράδυ, δισκακια, στησίματα (λεπτά συρματακια) και έχω την εντύπωση ότι βρήκα αυτό που μου αρέσει με SS 0,32mm, 6 σπείρες ανοιχτες σε πυρήνα μπατονετας. Διαβάζει στα 0,6ωμ σε έλεγχο θερμοκρασίας σε εκείνο το airdisk με τις 3 μικρούλες τρύπες και όλα καλά.

Για τον φίλο Αετό , φοβάμαι στουμπωμενο βαμβακωμα.

Να είστε καλά γενικά όλοι εσείς που ασχολείστε ενεργά στο φόρουμ. Διαβάζοντας σας , έχω μάθει πολλά και έχω να μάθω ακόμα περισσότερα. Καλή συνέχεια


Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3904 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:33 »


Τίποτα παιδιά, είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Από τον ντογκυ που χρησιμοποιώ θεωρώ ότι έκανα μεγάλο upgrade, σε όλους τους τομείς.
ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ
ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΕΙΣ
(αυτοι οι νεοι μολις δοκιμασουν αλλο ατμο,αμεσος να πουν οτι ο doggy ειναι κατωτερος)
(μικροι ειναι θα μαθουν την αξια ενος doggy)   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3905 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:35 »
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member]
ετσι το κανω φιλε ακριβως αλλα χωρις αποτελεσμα. και μαλιστα με διαφορες διαβαθμισεις στο σφιξιμο μεσα στον πυρηνα.

[member=21779]treloneritis[/member]
ειναι αρκετα αραια. φαντασου οτι το μηκος του coil δηλαδη οι δυο ακριανες σπειρες ειναι ακριβως οσο αποσταση εχουν μεταξυ τους οι δυο τρυπες που σφιγκει το συρμα. οι αλλες δυο αναμεσα ισοποσα μοιρασμενες και οι 4 ισες αποστασεις μεταξυ τους και αραιες ισοποσα. το θεμα ξερεις ποιο ειναι? οτι οταν εχω υποτροφοδοσια την εχω στα 12 watt παραδειγμα και αμα κατεβασω στα 8 παλι την εχω... κανονικα δεν θαπρεπε να εχω μολις κατεβασω τα watt. δεν εχω και το πολυμετρο μαζι μου να μετρησω να δω αν υπαρχει τελεια επαφη απο τον πολο ως τα ακρα της αντιστασης. απο εβδομαδα θα το εχω. να παιζει κανενα τετοιο θεμα και ναχω hotspot τελικα? αν παιζει τετοιο θα το βρω με το πολυμετρο...

[member=7533]drum[/member]
εχεις δικιο φιλε και το ξερω αλλα δοκιμαζω να δω που βετιωνει και που χειροτερευει για να εστιασω μηπως και βρω μια ακρη. τα εχω κανει και τα κανω  οπως τα λες αλλα μιας και δεν ειχα αποτελεσμα για την ωρα το μονο ρεαλιστικο συμπερασμα ειναι αναγκαστικα οτι κατι κανω λαθος στο βαμβακι. βασικα και με το λιγο τωρα που γραφω αρχισε να φερνει βαμβακιλα μετα απο δεκα λεπτα σχετικα καλυτεροου ατμισματος. :wall:
παντως αυτη τη στιγμη ουτε με σφαιρες δεν ειναι σφιχτο το βαμβακι. θα δοκιμασω παντως ακριβως το στησιμο που λες... αν και τα εχω κανει η μονη λεπτομερεια που δεν εκανα ηταν να βαλω το βαμβακι βρεγμενο μεσα στο ντεκ. εγω το βαζω στεγνο ως τωρα

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2018, 22:40 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3906 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:36 »
Dino, στον γιατρό ακόμα να πας ε?

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3907 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:41 »
να πω μια βλακεία ε :)
μπας λέω τώρα και το oring που έχει για να κλίνη η καμπάνα τα υγρά είναι κάπως και φράζει την τροφοδοσία?
εγώ πάντως πιο απροβλημάτιστο ατμό δεν έχω πιάσει στο χέρι μου

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3908 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:47 »
@dinos_74
Φίλε μου, δεν ρίχνω σε καμία περίπτωση τον ντογκυ. Ίσα ίσα που είναι πολύ καλός και απροβληματιστος. Τον χρησιμοποιώ ακόμα, ήταν ο πρώτος μου επισκευασιμος ( o Σκάι ο 2ος) και είναι και οι μόνοι ατμό που έχω.
Ο Σκάι πιστεύω σου ανοίγει περισσότερους ατμιστικους ορίζοντες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3909 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:50 »
...παρεπιπτοντως το προηγουμενο βαμβακι που εβγαλα ηταν πιο πολυ μαυρισμενο απο την μια μερια καθως και απο την ιδια μερια η ακριανη σπειρα σε drybarn που εκανα αναβε πιο γρηγορα απο την απεναντι ακριανη...εχω μπερδευτει ασχημα :o :o :o :o
Διόρθωσέ με, αν δεν έχω καταλάβει σωστά. Με το παραπάνω εννοείς ότι η αντίστασή σου ΔΕΝ ανάβει από το κέντρο της προς τα άκρα, αλλά ανάβει ξεκινώντας από το άκρο;
να πω μια βλακεία ε :)
μπας λέω τώρα και το oring που έχει για να κλίνη η καμπάνα τα υγρά είναι κάπως και φράζει την τροφοδοσία?
εγώ πάντως πιο απροβλημάτιστο ατμό δεν έχω πιάσει στο χέρι μου

Και αυτό παίζει, Χρήστο. Εχει αναφερθεί μάλιστα κάπου, αν θυμάμαι καλά..

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3910 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:58 »
όταν τα βρείς με τον sky
ο doggy απλά γίνετε διακοσμητικό στοιχειο για το σύνθετο
συγγνώμη Ντίνο μου :))

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3911 στις: Ιουνίου 02, 2018, 22:59 »
θα δειξω ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ.
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3912 στις: Ιουνίου 02, 2018, 23:17 »
σε αυτην την αντισταση ναι ξεκιναει να κοκκινιζει απο το κεντρο δηλαδη οι δυο μεσαιες σπειρες αλλα επειδη ειναι μονο 4 ολες οι σπυρες παρατηρησα οτι η μια ακριανη αναβει νωριτερα απο την αλλη. δηλαδη ξεκινανε οι δυο μεσαιες σπειρες να αναβουν και κατοπιν αναβει η μια ακριανη σπειρα και μετα η αλλη ακριανη... αυτη ειναι η σειρα.  ισως 
πιο πριν με αλλα στησιματα δεν ειχα προσεξει κατι τετοιο αλλα ειχα περισσοτερες σπειρες και δεν εκανα τοσο drybarn ωστε να φτασουν να κοκκινισουν και οι ακριανες σπειρες. απλα κοιτιυσα λιγο ισα να δω αν αναβει πρωτα το κεντρο και σταματαγα. τωρα που ειναι 4 ειδα αυτο το φαινομενο. οι βιδες ειναι βιδωμενες σφιχτα κανονικα δεν οφειλεται σε τετοια δουλεια. μπορει να ειναι και τυχαιο ...αυριο θα δοκιμασω και σε αλλο  setup και επισης απο εβδομαδα οπως ειπα θα κανω μετρησεις με το πολυμετρο αν και δεν νομιζω να βρω κατι αλλα ποτε δεν ξερεις... στα ηλεκτρονικα που ειναι και η δουλεια μου μερικες  φορες σε σπαζοκεφαλιες βλαβες φταιει κατι που ποτε δεν το περιμενεις και ειναι ο τελευταιος ενοχος στις λογικες σκεψεις

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3913 στις: Ιουνίου 02, 2018, 23:26 »
μηπως ....λεω εγώ τώρα..... ;D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3914 στις: Ιουνίου 02, 2018, 23:50 »
Δεν νομίζω. Και το πιθανότερο είναι ότι και σε άλλον skyline να δοκιμάσει πάλι τα ίδια θα του κάνει. Μήπως δεν ανοίγει τα υγρά ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9643 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364