vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

461 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3855 στις: Μαΐου 29, 2018, 15:59 »
Για τον φίλο που έχει πρόβλημα με τη γεύση και το καμμενο, προτείνω και εγώ ένα πολύ καλό πλύσιμο σε όλα.
Και ο δικός μου κινεζοκλωνος ήρθε πανβρωμικος και χρειάστηκε αρκετά σχολαστικά πλυσίματα για να αποδώσει τα μέγιστα.
Αλήθεια, το βαμβάκι είναι καμμενο όταν το ελέγχεις στην αλλαγή ή μόνο η γεύση αλλοιώνεται και νομίζεις ότι δίνει καμμενο;

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3856 στις: Μαΐου 29, 2018, 20:49 »
Θέλω να τον δοκιμάσω χωρίς κανένα πιν. Ελεύθερο...
Εσείς που δεν χρησιμοποιείτε πιν τι σύρμα και στήσιμο προτιματε;

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3857 στις: Μαΐου 29, 2018, 21:12 »
Fused clapton N80 2-28/36 με τις ευλογιες του paloukarou σε 2.5 πυρηνα 6 ραπς 0.45 με 0.50 ωμ, στα 30 με 35 βαττ. Χολη του βαζεις, μελι σταζει. 

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3858 στις: Μαΐου 29, 2018, 21:23 »
Μόλις εστησα με superfine mtl  της vandyvape...3αρι πυρήνα, 5 σπείρες στα 0.7,ohm με 20 ολάκερα βατακια....

Καλά τα πάει...

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3859 στις: Μαΐου 29, 2018, 21:41 »
Το καλύτερο στήσιμο για εμένα ήταν 2*Ni80 .42mm twisted, 2,5 πυρήνα, 4 σπείρες (0,245Ω). Χωρίς airdisk, τέρμα ανοιχτός αέρας, βαμβάκι ελάχιστο.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3860 στις: Μαΐου 29, 2018, 22:48 »
...είτε με fused "eric" clapton είτε με twisted "sister" είτε με parallel  "universe"
είτε με allien "fall in love with an.."  θα πάρεις eξαιρετικό αποτέλεσμα.
Προσωπικά αυτό που ευχαριστιέμαι πάνω απ' όλα είναι αυτή η ροή που έχει πάνω στην τζούρα ... δεν θα πω μοναδική, αλλά είναι υπέροχη :)

p.s αυτήν τη σχεδόν "ηδονική" ροή την συνάντησα μόνο στον engine nano (εως τώρα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2018, 22:54 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος kiko7

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3861 στις: Ιουνίου 01, 2018, 04:19 »
απο οτι βλεπω ολοι εχετε παρει τον skyline μετα απο τους καινουργιους νομους.
τον εχει το gearbest 16 ευρω μαζι με μεταφορικα...
να το ρισκαρω?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3862 στις: Ιουνίου 01, 2018, 06:10 »
Δικό σου το ρίσκο, μικρό το ποσό, οπότε εσύ αποφασίζεις. Από την άλλη,στην ελληνική αγορά, μπορείς να τον βρεις (στην 2πλάσια τιμή) με μία αναζήτηση στο google. Τον έχω πετύχει επίσης, τυχαία, σε αρκετά καταστήματα, να υπάρχει στο φυσικό κατάστημά τους μόνο (όλος ο ατμο ή ανταλλακτικά του) αποφεύγοντας να τον ανεβάζουν στο ηλεκτρονικό τους κατάστημα.
Εναλλακτικά, δεν θα δυσκολευτείς να τον βρεις σε μεταχειρισμένα ή ανταλλαγές.
* εδώ στο φόρουμ για να δεις αυτήν την ενότητα θα πρέπει να φτάσεις τα 50 μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3863 στις: Ιουνίου 01, 2018, 09:37 »
Υπάρχει νήμα της gearbest.
Ρώτα εκεί τον εκπρόσωπο της. 

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3864 στις: Ιουνίου 01, 2018, 10:07 »
Καλημέρα...
Άντε... λίγες ώρες και σήμερα να γίνω κι'εγώ κάτοχος.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3865 στις: Ιουνίου 01, 2018, 16:51 »
επανερχομαι για το τελικο μου συμπερασμα.

επειδη εκανα μεγαλη περιεκτικοτητα σε vg αν και δεν ηταν πολυ παχυρευστη την αραιωσα με 10% και εγινε αρκετα λεπτορευστη. αυτο βελτιωσε ελαχιστα την κατασταση δειχνοντας μου πλεον ξεκαθαρα οτι το προβλημα ηταν υποτροφοδοσια. αυτο το καταλαβα γιατι οταν ανοιγοκλεινα την καμπανα η τραβουσα κουφιες τζουρες πριν τραβηξω κανονικη ο ατμοποιητης για λιγες τζουρες δουλευε καλα με γευση και χτυπημα αρα δεν εφταιγε κακη γευση απο oring και καθαριοτητα. 
παρολα αυτα σκεφτηκα μηπως καποιο oring ειχε διαροη με συνεπεια κακη υποπιεση στο τανκ οποτε μουσκεψα για ωρες τα δευτερα ανταλακτικα oring σε vg. ελυσα και επλυνα σχολαστικα τον ατμοποιητη παντου με σοδες ξυδια μιγματα σαπουνια παντου σε ολα τα μερη του και εσωτερικα δεν εμεινε τιποτα ο ατμοποιητης εγινε γυαλι απο καθαριοτητα..ετσι για να ειμαι 100% σιγουρος απο αυτη την πλευρα.
κατοπιν τον εδεσα με τα ανταλακτικα oring και αρχισα τις δοκιμες λαμβανοντας υποψιν ολες τις παρατηρησεις σας. 
ξεκαθαρη υποτροφοδοσια απο αρχης. αρχισα να δοκιμαζω στησιματα διαφορα ξανα τα παντα. κανενα ρολο δεν επαιζαν σχεδον οι αλλαγες. το μονο που εκανε δουλεια ηταν να πειραζω την καμπανα βιδωμα ξεβιδωμα ολη την ωρα η να κανω κουφιες τζουρες. οταν τα εκανα αυτα ολα οκ γιοα λιγο. βασικα τις τελευταιες μερες εχω φαει τοσο καμενο οσο δεν εφαγα τα 4-5 χρονια ποσα ειναι εχασα το λογαριασμο που την παλευω με το ατμισμα. δεν ξερω αν κανω εγω λαθος καπου η επεσα σε ελατωματικο ατμοποιητη ομως μου φαινεται δυσκολο με τοσες [προσπαθειες να μην πετυχα ουτε ενα στησιμο.
επισης με καθαρο μυαλο πλεον και το πιο λεπτορευστο υγρο μου εδειξαν την υποτροφοδοσια σε ολο το μεγαλειο της. να σημειωσω οτι μετα απο μισο τανκ το συρμα και το βαμβακι βγαινουν μαυρα. δεν παιζει ασχημη γευση απο πλυσιμο γιατι οταν πειραξω την καμπανα παιρνω δυο τζουρες θεικες και μετα το καμενο.
επισης να παρατηρησω οτι δεν φταιει η αρχικη βαμβακιλα και η αρχικη συρματιλα μιας και τοτε επειδη εχω μουσκεψει εγω χειροκινητα το βαμβακι οι πρωτη τζουρα και οι 3-4 μετα ειναι τελειες μεχρι να αρχισει η υποτροφοδοσια.

τελος για μενα αυτος ο ατμοποιητης ηταν η πιο ατυχη επιλογη μου την δεδομενη στιγμη που δεν εχω περιθωριο να το διορθωσω και να αγορασω κατι αλλο για το επομενο δεκαπενθημερο εμεινα "ξεβρακωτος". συρματα βαμβακια ατμοποιητης ολα στην αποθηκη στην σαβουρα.

παιδια σας ευχαριστω ολους 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3866 στις: Ιουνίου 01, 2018, 17:04 »
Για τελευταία φορά θα σου πω ότι δε βάζεις τη σωστή ποσότητα βαμβακιού. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3867 στις: Ιουνίου 01, 2018, 17:08 »
...δειχνοντας μου πλεον ξεκαθαρα οτι το προβλημα ηταν υποτροφοδοσια. αυτο το καταλαβα γιατι οταν ανοιγοκλεινα την καμπανα η τραβουσα κουφιες τζουρες πριν τραβηξω κανονικη ο ατμοποιητης για λιγες τζουρες δουλευε καλα με γευση και χτυπημα

[member=11362]ΑΕΤΟΣ[/member],
Θα συμφωνήσω με τον αποπάνω μου, λόγω αυτής της περικοπής σου. Το άνοιξε-κλείσε της καμπάνας, ή οι κούφιες εισπνοές, αναγκάζουν το υγρό να μπει με το ζόρι στο βαμβάκι και όχι όπως θα έπρεπε, με την υποπίεση μέσα στο τανκ.
Ρίξε μιά ματιά και εδώ. Για τον γνήσιο μιλάει βέβαια, αλλά θα έλεγα πως "ειδικεύεται" σε high-end αναλύσεις/βελτιώσεις, με...τευτονική σχολαστικότητα. Και αγγλικά να μην κατέχεις τα δείχνει όλα σε πολύ αργούς ρυθμούς, έτσι ώστε να καταλάβεις το τί κάνει.
Πάντως, το μόνο που δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα, είναι κακή τροφοδοσία (και θα τολμούσα να στοιχηματίσω πως ούτε ελλατωματικό κομμάτι παίζει για αυτό το θέμα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2018, 17:41 από treloneritis »

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3868 στις: Ιουνίου 01, 2018, 18:12 »
Γιατι δεν κάνεις μία προσπάθεια με πολύ πιο λίγο βαμβάκι??

Ας πούμε κάνε μία προσπάθεια να σου βγάλει τα υγρά απο το airflow.

Δοκίμασε και πιο σφιχτό δισκάκι για να δημιουργήσεις μεγαλύτερη υποπίεση στο τανκ.

Πάντως μην στεναχωριέσαι ούτε εγώ τα έχω βρει μ'αυτόν :).

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3869 στις: Ιουνίου 01, 2018, 19:53 »
τον ξαναεπιστρατευσα.  αν καταλαβα καλα στο βιντεο το βαζει σφιχτουτσικο στον πυρηνα και απεξω το κοβει με συγκεκριμενο τροπο για να το λιγοστεψει. εκανα το ιδιο το εβαλα λιγο σφιχτο και εκοψα απεξω ακριβως οπως το κοβει στο βιντεο τις ιδιες κινησεις. σηκωσα και την αντισταση πιο πανω γιατι στο βιντεο ειδα την σηκωνει ψηλα στο υψος των πολων. βελτιωθηκε η κατασταση αλλα και παλι δεν ατμιζεται εχει υποτροφοδοσια απλα ειναι σε λιγοτερο βαθμο. μαυριζει το βαμβακι σε ενα τεταρτο γινεται χαλια. δεν ξερω βλεπω οτι το coton bacon v2 λενε παντου οτι φουσκωνει... μηπως με αλλο βαμβακι ειχα καλυτερη τυχη...επισης το συρμα εχω 0,32 δεν ξερω αν με 0.40 επαιζε καλυτερα. τωρα δεν τολμαω να τον παω πανω απο 9 βαττ.... οχι οτι στα 9 ατμιζει καλα αφου στο τεταρτο μαυριζει το βαμβακι και γινεται αφορητο το ατμισμα.


[member=16791]armadoran[/member][/color]
δοκιμασα και λιγο βαμβακι τις προηγουμενες μερες τοσο που ξερναγε το μισο υγρο απο κατω και παλι και απο airdisk εχω το 3 χ 1 το σφιχτοτερο της συσκευασιας... ισως αν ειχα το σφιχτοτερο ακομα να ηταν καλυτερα αλλα και παλι δεν επρεπε να υπαρχει τετοια συμπεριφορα. με ποιον τα βρηκες? οταν τον αγορασα ημουν αναμεσα σε αυτον και στον kayfun prime

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364