vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

464 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, dkostas, zamploutos, grag

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3825 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:50 »
βγαζει χαλια γευση λαστιχιλα ασχημη και καμενο. τωρα αν το διαβρεξω αυτο το στησιμο και το ατμισω δυο ειναι τα τηνα. ειτε θα ξεκινησει με ατονη γευση που μετα απο 20 τζουρες θα γινει καμενο... ειτε θα ξεκινησει με ικανοποιητικη γευση που στην πορεια θα αλλοιωνεται και μολις φτασω στο μισο τανκακι δεν θα ειναι καμενο αλλα θα ειναι λαστιχιλα ασχημη...  υπαρχει περιπτωση να φταιει το τζαμακι?

χαζοερώτηση.... τον έχεις καθαρίσει καλά?
εχει αναφερθει περι άσχημης γεύσης λόγω o-rings και μηχανολαδων στους κλωνους...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3826 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:51 »
Πάντως θεωρώ απίθανο με μικρορυθμίσεις στο βαμβάκι να πάει κανείς από την λαστιχίλα και το καμένο σε άψογη γεύση. Μήπως είναι κάτι άλλο; Μήπως η αντίσταση ακουμπάει πάνω στο airdisk; Ή αυτό που λέει ο Νίκος από πάνω; :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3827 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:54 »
  [member=21779]treloneritis[/member] Από πού προκύπτει ότι κατασκευάστηκε για αεράτος; Το έχει πει ποτέ ο Βασίλης και μου διέφυγε; Φυσικά Kayfun Lite ή Phenomenon Zest δεν θα γίνει ούτε με το airdisk 1Χ1mm αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα.
Αυτός ο ατμοποιητής με παίδεψε όσο κανείς άλλος. Και με έβαλε να ψαχτώ όσο κανείς άλλος. Σίγουρα θυμάσαι τις αντικρουόμενες απόψεις (που εξακολουθούν να γράφονται). Δεν είναι δυνατόν οι πλέον έμπειροι (έλληνες & ξένοι) να τον εκθειάζουν (μιλάμε για την απόδοση γεύσης) και άλλοι (όπως ελόγου μου) να παίρνουν κάτι καλύτερο από σκέτη βάση.
Στα της κολοκυθόπιττας λοιπόν, αν και δεν είναι καθόλου του δικού μου του ατμιστικού προφίλ, ο συγκεκριμμένος ατμο στα γκάζια μεταμορφώνεται. Οσο και να διαφωνεί ο όποιος Βασίλης, το υποκείμενο (το ατμιστικό, όχι το χαμένο) είμαι εγώ. :) 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3828 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:55 »
Από πού προκύπτει ότι κατασκευάστηκε για αεράτος; Το έχει πει ποτέ ο Βασίλης και μου διέφυγε; Φυσικά Kayfun Lite ή Phenomenon Zest δεν θα γίνει ούτε με το airdisk 1Χ1mm αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα.
Ναι το είχε πει, πριν βγάλει την πρώτη έκδοση την οποία είχε σχεδιάσει μόνο με το ανοιχτό ντεκ και τελικά την έβγαλε και με το σφιχτό. Μετά ήρθε και το skydeck με τα δισκάκια, αλλά χωρίς άλλη αλλαγή. Παίζει ρόλο και η διάμετρος του λαιμού της καμπάνας, όχι μόνο το πιν του αέρα στην αντίσταση. Ο Βασίλης να ξέρεις ατμίζει με το πιο ανοιχτό δισκάκι. Τα ίδια τώρα και με τον skyfall, αφού γύρισε πάλι η τάση σε πιο σφιχτές καταστάσεις και πρέπει να ικανοποιηθούν κι οι σφίχτες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3829 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:58 »
Μα του ομοφιλοφύλουνα. Να τον εκθειάζει ο Jay και να θέλω να πάρω την ματσόλα, εγώ; Δεν γίνονται αυτά τα πράματα. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3830 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:00 »
κι εγω εχω πάρει εξαιρετικά πράγματα χωρίς δισκάκια...
αλλα είπαμε...είναι τόσο παραμετροποιήσιμος όσοι οι ατμιστές :)

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3831 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:07 »
Θα σύστηνα να μην κάνεις Π το βαμβάκι, σπρώχτο κάτω απο τα πλα'ι'νά της αντίστασης (οχι την αντίσταση).

Μην αφήνεις να εξέχει βαμβάκι απο τις τρύπες που μπαίνει το υγρό. Να εφάπτεται εσωτερικά της τρύπας, και να μην είναι πολύ σε ποσότητα.

Όλο το άλλο, άπλωσέ το μπροστά και κάτω.

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3832 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:07 »
@αετος αν δεν σου πετυχει το στήσιμο, είναι αργά και ίσως έχεις εκνευριστει , άστο για αύριο με καθαρό μυαλό με το φως της ημέρας να ξαναπροσπαθήσεις , έχει δουλέψει σε όλους μας

Sent from better smart phone than yours


Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3833 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:07 »
Πάντως θεωρώ απίθανο με μικρορυθμίσεις στο βαμβάκι να πάει κανείς από την λαστιχίλα και το καμένο σε άψογη γεύση. Μήπως είναι κάτι άλλο; Μήπως η αντίσταση ακουμπάει πάνω στο airdisk; Ή αυτό που λέει ο Νίκος από πάνω; :dontknow:
cP, τα πρωτα μου στησιματα, μπουκωνα ολο το βαμβακι μπροστα στις εισαγωγες και ειχα ακριβως οτι και ο Αετος. Δυο τρεις τεσσερις τζουρες και μετα καμενη σολα. Με το που απλωσα το βαμβακι σε ολο το ντεκ ο ατμο παει τρενο απο τα 18 (τσιγαρεκ) μεχρι τα 40 βαττ (ντουμανεκ) με κανενα προβλημα υπο/υπερτροφοδοσιας. Φυσικα βοηθησε και το μπεηκον το πραημ το οποιο με κοΤζενΝτο καμμια σχεση δεν εχει.

Θα συμφωνησω με το τρελονεριτη, ο συγκεκριμενος ατμο για dtl στησιμο, με παιδεψε και εμενα περισσοτερο μεχρι και απο φαινομενο. Το μτλ του σαφως ευκολοτερο.

[member=11362]ΑΕΤΟΣ[/member], θα σου ελεγα να σηκωσεις λιγο την αντισταση γιατι ειναι πολυ κοντα στο airdisk ( φανταζομαι στα 12-14 βαττ δεν παιζει και μεγαλο ρολο ) και να κοψεις κανα δυο χιλιοστα βαμβακι απο καθε μερια. Ειναι αρκετα μακρυ αυτο που φαινεται στις φωτογραφιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2018, 23:22 από Silas »

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3834 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:10 »
ξεκινησα απο τα 10 βαττ και εχει χαλια γευση. θα τον παρατησω με κουρασε και αυριο θα τον λυσω να τον πλυνω να δω τι γινεται. ηταν αρκετα καθαρος οταν ηρθε αλλα τον επλυνα με υγρο πιατων και τριψιμο με οδοντοβουρτσα ολα τα μερη του και παντου. αυριο θα πιασω να τον ξαναπλυνω θα τον στησω λαμβανοντας υποψην ολες τις πληροφοριες που μου ειπατε  να δω αν αλλαξει κατι και αν δεν αλλαξει εφυγε δεν μπορω να τον προσπαθησω αλλο εχω 5 μερες τωρα ασχολουμαι με αυτο το πραγμα. 

σας ευχαριστω ολους παιδια για την αμεση και πολυτιμη βοηθεια που μπορει να μην ελυσα το προβλημα αλλα μου ειπατε οτι τον στηνω σχετικα καλα και εχω σιγουρο αυτο τουλαχιστον. καλο σας βραδυ

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3835 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:15 »
Εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω και τι βαμβάκι χρησιμοποιείς

Sent from better smart phone than yours


Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3836 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:22 »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3837 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:29 »
Αετός, επειδή αισθάνομαι πως είσαι λίγα βήματα πριν βάλεις μπροστά τα καντήλια, κάνε μια μικροεπένδυση των 10 ευρώ: Αγόρασε ένα γνήσιο σετ o-rings & το αντίστοιχο γνήσιο airdisk.

Μάλλον όλα αυτά που τραβάς τώρα, θα τα θυμάσαι σαν κακό όνειρο καλοκαιρινής νύχτας με υγρασία και κουνούπια. 😊

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3838 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:31 »
Μία χαρά. Θα ήθελα επίσης να σου πω ότι το κανθαλ θέλει αρκετή ώρα χρήσης μέχρι να αρχίσει να αποδίδει σωστά, μέχρι εκείνη την ώρα βγάζει μια πολύ άσχημη μυρωδιά.

Λίγο απολα λοιπόν. Καινούργιος ατμό,κανθαλ, βαμβάκι ποσότητα και λίγο κούραση με νεύρα είναι αρκετά για άσχημο ατμιστικο αποτέλεσμα.

Sent from better smart phone than yours
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2018, 00:00 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3839 στις: Μαΐου 28, 2018, 23:37 »
υποτροφοδοσια, που ειναι το πρόβλημα? βάλε λίγο νερό στο υγρό σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171948 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364