vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

474 επισκέπτες, 5 χρήστες
John015, dkostas, vasim, dinos_74, camber

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3810 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:27 »
Εμενα μου μυριζει και λιγο χοτσποτ ισως ή μπουκωμενες εισαγωγες υγρου. Το βαμβακι το ανοιγεις σε ολο το μηκος της βασης η το συγκεντρωνεις ολο μπροστα απο τις εισαγωγες?


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3811 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:32 »
[member=13664]Ribot[/member] Γιώργο το δακτυλίδι στη βάση που λέει Made in USA τί είναι;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3812 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:34 »
Είναι του κονέκτορα του radius.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3813 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:34 »
Το "τέρμα ανοιχτά τα υγρά" ήταν για δοκιμή. Ο Skyline έχει άψογη τροφοδοσία. Σε 50/50 υγρά & σε σφιχτοτζούρικες χαμηλόβατες ατμοκαταστάσεις <16 watts, του φτάνει μία χαραμάδα για να τροφοδοτήσει. :)

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3814 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:39 »
Το τελευταίο που θα σκεφτόμουνα είναι τα watt και ο αέρας που χρησιμοποιείς.

Αν έχεις πχ μια αντίσταση 1Ω, στα 20-25Watt, τα καις τα μπαμπάκια, ακόμα και με τέρμα ανοιχτά τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3815 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:02 »
αντισταση 6 σπειρες 0,32 συρμα σε 2,5 πυρηνα και 1ωμ αντισταση. την εβαλα σε ολες τις φασεις κατασκευης... υψος οσο καθεται ο αξονας στο ντεκ.   το βαμβακι οκ τωρα εκανα αυτο... εχω δοκιμασει και λιγοτερο και περισσοτερο και μακρυτερο. σε αυτο το συρμα ακριβως εχω δοκιμασει τα παντα απο βαμβακωμα τουλαχιστον οσο ξερω εγω.

για το χοτ σποτ πως το δοκιμαζω? εγω απλα διαβρεχω και παταω να δω οπως εχω δει και σε πολα βιντεο πως ατμοποιει αλλα δεν βλεπω κατι ιδιαιτερο. αυτο το στησιμο το δουλευω στις δοκιμες απο 12 εως 15 βαττ. εχω βαλει και 20 για δοκιμη οποτε ειχα καλη γευση χωρις να παρω καμενο εκεινη τη στιγμη... παραπανω δεν πηγα

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3816 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:23 »
Σε σχέση με μένα, το βαμβάκι σου είναι λίγο. Σαν ντρίππερ το στρώνω στον πάτο εγώ.
Στα σοβαρά, τώρα. Το μόνο που βλέπω στις φωτογραφίες σου είναι το βαμβάκι να προεξέχει από τις οπές τροφοδοσίας. Σπρώξε το απαλά με το κατσαβιδάκι ή λαβίδα να "καθίσει" μέσα από τις οπές. Κάπου το έχει αναφέρει αυτό ο κατασκευαστής ή μεταφέρθηκε σαν σχόλιό του στο νήμα του γνήσιου (αν θυμάμαι καλά).
EDIT:
Hotspot σε ανοιχτές σπείρες, δεν νομίζω να έχεις. Παρουσιάζεται σε κλειστές σπείρες, συνήθως. Θα το παρατηρήσεις (αν έχεις) από το ανομοιόμορφο άναμμα της αντίστασης ή και από κάποιο ποδαράκι. Απλά χαϊδεύεις την αντίσταση με το κατσαβίδι (εννοείται χωρίς ρεύμα) & δοκιμάζεις μέχρι να την δεις να ανάβει από το κέντρο προς τα έξω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2018, 22:28 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3817 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:26 »
..εγώ δεν βλέπω κατι λάθος στο στήσιμο, απο τις φωτό τουλάχιστον.
αλλά στα 20 βαττ δεν θα έπαιζα με αυτό το σεταπ.
στο ίδιο στήσιμο μαξιμουμ πάω στα 14
Για το θέμα υποτροφοδοσίας μου κάνει εντύπωση μιας και τα περισσότερα υγρά μου
είναι δε 70vg/30pg πάντα χωρίς wfi και δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα.
Κι εγώ δεν ανοίγω τα υγρά τέρμα αλλά περίπου μέχρι την μέση.

Τώρα για την γεύση, τι να σου πώ... μπορεί να μην σου δίνει αυτό που αναζητάς.
Προσωπικά άριστη γεύση πήρα σε πιο χοντά σύρματα με μπόλικο αέρα και ανεβασμένα τα βαττ, παρά σε στησίματα όπως έχεις τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3818 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:30 »
Oύτε εγώ βλέπω λάθος, απλά θα έβαζα λιγότερο βαμβάκι κι αυτό που σου είπε ο τρελονέρης για τις τρύπες τροφοδοσίας, μην είναι στουμπωμένες. Τι σύρμα είναι αυτό και ποιο δισκάκι έχεις μέσα?

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3819 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:31 »
Η αντίσταση σου είναι πολύ ωραία, προτείνω να κόψεις πιο κοντό το βαμβάκι και να το ζυγίσεις καλύτερα καθώς από την μια μεριά είναι περισσότερο. Προσπάθησε επισης να κάνεις μικρότερο π.
Μην απογοήτευσε , 2-3 φορές και θα πάρεις το κολλάει.

Sent from better smart phone than yours


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3820 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:40 »

Τώρα για την γεύση, τι να σου πώ... μπορεί να μην σου δίνει αυτό που αναζητάς.
Προσωπικά άριστη γεύση πήρα σε πιο χοντά σύρματα με μπόλικο αέρα και ανεβασμένα τα βαττ, παρά σε στησίματα όπως έχεις τώρα.

Δεν νομίζω να ανέφερε ότι δεν τον ικανοποίησε η γεύση που πήρε, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου. Ασχετα αν μπορεί να δουλέψει σαν τσιγαρίσιος, η κατασκευή του έγινε εξ αρχής για γκάζια, αέρηδες & χοντρά σύρματα.
Διαφορετικά, μοιάζει με Ferrari που αγκομαχάει σε μποτιλιάρισμα με κομπλαρισμένη την 7η....  

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3821 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:41 »
Το στήσιμο είναι εξαιρετικό. Αντίσταση σε όλο το πλάτος των πόλων με ισαπέχουσες σπείρες και ύψος του κέντρου του πυρήνα περίπου στο ύψος συγκράτησης του σύρματος. Βαμβάκι με ίσο μήκος αφρατεμένο που στρίβει ελαφρώς αφού ακουμπήσει στην βάση του ντεκ. Αν βγαίνουν κάποιες ίνες από τις εισαγωγές υγρού δεν τρέχει και τίποτα για το πρόβλημα που σου κάνει. Με τα δεδομένα στησίματος  (5,5 σπείρες) ξεκίνα από τα 10W και μην ανέβεις πάνω από τα 15W. Γενικά ο Skyline θέλει αρκετό βαμβάκι. Αν πάλι σου βγάζει καμένο, στείλε τον για ξεμάτιασμα  :))

[member=21779]treloneritis[/member]

Από πού προκύπτει ότι κατασκευάστηκε για αεράτος; Το έχει πει ποτέ ο Βασίλης και μου διέφυγε; Φυσικά Kayfun Lite ή Phenomenon Zest δεν θα γίνει ούτε με το airdisk 1Χ1mm αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3822 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:43 »
..εγώ δεν βλέπω κατι λάθος στο στήσιμο...

Εγώ δεν βλέπω κάτι, period!  >:(


Ο Αόμματος


Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3823 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:45 »
Εν το μεταξύ ο αετός έχει πετύχει το στήσιμο φουμαρει σαν τζιμινιερα και μας έχει γράψει στα παλιά του τα παπούτσια :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3824 στις: Μαΐου 28, 2018, 22:47 »
το εχω βαλει και ετσι να πιανει ολο τον πατο του  ντεκ χωρις κανενα αποτελεσμα. οσο για το βαμβακι ναι το ξερω ετυχε τωρα και βγηκε αλλα το εχω στρωσει και καλυτερα να μην εξεχει καθολου παλι χωρις αποτελεσμα. 
καποιες φορες στην αρχη δουλευει καλα. πρωτες τζουρες παει   στα 13-14 βαττ. ατμιζοντας σιγα σιγα αρχιζει να χανεται η γευση και οσο συνεχιζω γινεται πολυ χαλια. δεν εχω καταφερει ποτε να ατμισω πανω απο μισο τανκακι. τωρα δεν τον εχω ατμισει με το στησιμο της φωτογραφιας... ειπα να δω μηπως χρειαζεται καμια αλλαγη ετσι τον εχω και καθεται ουτε καν διαβρεξα το βαμβακι... 

δεν τον ατμιζω στα 20 βαττ τον ατμιζω στα 12-13-14 και σε αυτα τα βαττ μου κανει το προβλημα.

το συρμα ειναι της UD KA1 28ga.

εχω κανει και μικροτερο Π και πιο καλα ισσοροπημενο το βαμβακι και πιο κοντο παιδια. εχω απελπιστει στην αρχη ειπα πως κανω λαθος και θα το βρω με αλλαγες αλλα τιποτα ισα ισα παει χειροτερα. δεν ειναι οτι βγαζει ατονη γεευση η δεν ειναι του γουστου μου. βγαζει χαλια γευση λαστιχιλα ασχημη και καμενο. τωρα αν το διαβρεξω αυτο το στησιμο και το ατμισω δυο ειναι τα τηνα. ειτε θα ξεκινησει με ατονη γευση που μετα απο 20 τζουρες θα γινει καμενο... ειτε θα ξεκινησει με ικανοποιητικη γευση που στην πορεια θα αλλοιωνεται και μολις φτασω στο μισο τανκακι δεν θα ειναι καμενο αλλα θα ειναι λαστιχιλα ασχημη...  υπαρχει περιπτωση να φταιει το τζαμακι?

μιας και δεν τον ατμισα θα περασω πιο κοντο βαμβακι και θα δοκιμασω και πιο προσεκτικα στρωμενο να καλυψω ολες τις αΤΕΛΕΙΕς ΠΟΥ Μου ειπατε και θα γραψω το αποτελεσμα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364