vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3645 στις: Απριλίου 22, 2018, 00:07 »
Συγκριτικά Skyline με Hussar (κλώνους) ποιος αποδίδει καλυτερα σε γλυκα καπνικα ?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Εαν θες υψηλη ενταση στις γλυκες γευσεις θα πας για prime και θα τα σκασεις για γνησιο.Τους ειχα και τους 3 και ο prime ειναι σε αλλο επιπεδο στις γλυκες γευσεις.Ακολουθει απο κοντα ο χουσαρ και ο σκαι τελευταιος.Προσωπικη αποψη βεβαιως βεβαιως
Για καπνικα δεν εχω αποψη εαν και νομιζω οι ντριπερ αποδιδουν καλυτερα τα καπνικα διοτι οι τανκατοι εμενα προσωπικα μου τα γλυκιζουν σε μεγιστο βαθμο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3646 στις: Απριλίου 22, 2018, 00:14 »
Ποιους τρεις? Prime γνήσιο και τους άλλους δύο κλώνους? Μα ο άνθρωπος ρωτάει για δύο συγκεκριμένους κλώνους κι εσύ του λες να πάει να σκάσει 120€ για έναν τρίτο γνήσιο, ο οποίος δεν έχει καμιά σχέση με τους άλλους δύο? Εγώ λέω να πάρει doggy τότε.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3647 στις: Απριλίου 22, 2018, 00:26 »
Αυτο το λες εσυ.Εγω εχω διαφορετικη αποψη και την εγραψα ποιο πανω.
Και ναι  αξιζει να σκασει για τον prime 120e διοτι ο κλωνος εχει αρκετα θεματα με υπερτροφοδοσιες και ισως ταλαιπωρηθει.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3648 στις: Απριλίου 22, 2018, 00:26 »
Πάρε εκείνον που σε βολεύει αρχικά σαν εισαγωγή αέρα, εμφάνιση και γούστα στησιματος. Ο καθένας λέει τα δικά του όσο αναφορά τη γεύση. Και οι 2 είναι κορυφαίοι και προσωπικά τους ευχαριστιέμαι το ίδιο.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3649 στις: Απριλίου 22, 2018, 01:07 »
Για να δώσω περισσότερες πληροφορίες κάνω καθημερινα το Smoke της after8 και εχω τον Hussar απο τον οποίο είμαι αρκετα ικανοποιημένος... Αλλα επειδή θελω άλλον εναν για το συγκεκριμένο υγρό ισως και 1 κλικ με περισσότερο αερα σκεφτόμουν τον skyline... Αρκεί βέβαια να πλησιάζει την γεύση του Hussar. (Μιλάω για κλώνους)

Sent from my LG-H960 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3650 στις: Απριλίου 22, 2018, 12:37 »
Περι Hussar και Sky δεν μπορω να σου πω γιατι δεν εχω hussar,

αλλα επειδη ατμιζεις smoke μπορω να σου πω οτι ο Cloud παιζει το smoke καλυτερα οχι μονο απο τους δυο ατμο που αναφερεις,

αλλα γενικα ισως ειναι ο ατμοποιητης που το smoke εχει περασει βερες μαζι του.

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3651 στις: Απριλίου 22, 2018, 13:19 »
Τον ειχα ειχα σκεφτει σαν επιλογή οταν ειχα πλανο να πάρω εναν καλο... Βέβαια όταν επεσε ο Hussar της coppervape στα χερια μου και εντυπωσιάστηκα αλλαηε αυτο το πλανο εξου και η αναζήτηση μου προς κλωνο skyline. Αλλά αν τον βρω και τον δοκιμάσω με smoke ισως αναθεωρησω πάλι σχεδια αφου νομίζω δεν παιζει κλωνος σε αυτόν.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3652 στις: Απριλίου 22, 2018, 15:59 »
Νομίζω ότι εκανα ένα πολύ μεγάλο λάθος.

Για να μην μακρηγορήσω, ένας φίλος που έβαλα στο ατμισμα είχε ένα θεματάκι με τον άτμο του όταν ήρθε να με επισκεφθεί και για να μην μείνει χαρμάνης του έστησα τον sky τον δικό μου. Του άρεσε παρα πολύ Και μετά πολλά ψήθηκε να πάρει skyline. Χθες έφυγε και η παραγγελία από fastech.

Στο δύσκολο του θέματος, ο φίλος μου αυτός δεν έχει ξαναστήσει. Ατμιζει με έναν Mello 4 με την 0.3 αντίσταση. Θα ηθελα από τους καλούς γνώστες να μου προτείνουν έναν τρόπο στησίματος για τελείως αρχάριο. Εμένα μου φάνηκε εύκολος αλλά έχω στήσει και άλλους 10 ατμοποιητες διαφόρων ιδεολογιών.

Άρα ψάχνω προτάσεις σύρματος και μπούσουλα για το βαμβάκι για να μην ταλαιπωρηθεί πολύ.


Μήπως θα ήταν καλύτερη ιδέα να τον πάω σε ένα κατάστημα να του δείξουν εκεί ??


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3653 στις: Απριλίου 22, 2018, 16:23 »
Συγκριτικά Skyline με Hussar (κλώνους) ποιος αποδίδει καλυτερα σε γλυκα καπνικα ?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
αν δε δοκιμασεις μην περιμενεις να βγαλεις συμπερΖμα απο οτι σου πουμε εδω.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3654 στις: Απριλίου 22, 2018, 16:51 »
Θα προτεινω 0,40μμ Νι80 2,5 πυρηνας , 6 σπειρες.
Στο βαμβακωμα θελει τη προσοχη του. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3655 στις: Απριλίου 22, 2018, 16:51 »
Νομίζω ότι εκανα ένα πολύ μεγάλο λάθος.

Για να μην μακρηγορήσω, ένας φίλος που έβαλα στο ατμισμα είχε ένα θεματάκι με τον άτμο του όταν ήρθε να με επισκεφθεί και για να μην μείνει χαρμάνης του έστησα τον sky τον δικό μου. Του άρεσε παρα πολύ Και μετά πολλά ψήθηκε να πάρει skyline. Χθες έφυγε και η παραγγελία από fastech.

Στο δύσκολο του θέματος, ο φίλος μου αυτός δεν έχει ξαναστήσει. Ατμιζει με έναν Mello 4 με την 0.3 αντίσταση. Θα ηθελα από τους καλούς γνώστες να μου προτείνουν έναν τρόπο στησίματος για τελείως αρχάριο. Εμένα μου φάνηκε εύκολος αλλά έχω στήσει και άλλους 10 ατμοποιητες διαφόρων ιδεολογιών.

Άρα ψάχνω προτάσεις σύρματος και μπούσουλα για το βαμβάκι για να μην ταλαιπωρηθεί πολύ.


Μήπως θα ήταν καλύτερη ιδέα να τον πάω σε ένα κατάστημα να του δείξουν εκεί ??

Εγώ θα του πρότεινα να δει 3-4 βίντεο στο YouTube και φυσικά τα βασικά εργαλεία που θα χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3656 στις: Απριλίου 22, 2018, 20:00 »
Τα εργαλεία τα έχω ήδη παραγγείλει.

Ένα ίσιο coil jig, flush cutter για σύρματα, κατσαβίδια, κεραμική λαβίδα, γωνιακή λαβίδα.

Εννοείται ότι θα του τον περιποιηθώ εγώ κατάλληλα όταν έρθει, μην φάει μηχανολαδο.

Τώρα δεν τον κόβω να κάτσει να δει βίντεο στο YouTube. Εγώ σκέφτηκα να τον βάλω να στήνει τον δικό μου μέχρι να έρθει ο δικός του :p οποπτε δεν θα φάει ούτε Καμμένα ούτε διαρροές ο ίδιος. Απλά δεν ξέρω πως να του κάνω την πρώτη εισαγωγή, δηλαδή να μάθει τα βασικά για burn, ποσό βαμβάκι είναι αρκετό η λίγο. Κάτι σαν ένα checklist να ακολουθεί.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3657 στις: Απριλίου 22, 2018, 20:03 »
τί ειναι όλα αυτά ρε παιδιά? εγω γιατί δεν τα έχω?  :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3658 στις: Απριλίου 22, 2018, 20:05 »
...αστα φιλος. δεν κσες εσυ απο αυτα.  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:
λαβιδες τσιμπηδες πυγολαμπιδες δυναμιτη κ φουρνελο.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3659 στις: Απριλίου 22, 2018, 20:06 »
παιδια τα εργαλεια ειναι σε αλλο νημα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364