vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

450 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, costasibiza84

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3600 στις: Απριλίου 07, 2018, 18:21 »
Καλησπερες σε ολους σας. Χρονια Πολλα.

Δεν ξερω και δεν θυμαμαι αν εχω ξαναρωτησει στο νημα ειλικρινα, σχετικα με το που μπορουμε να βρουμε τα οριγκακια του κλωνου ελλαδα ή αν μπορω απεξω. Εχω τρελλαθει με τις διαρροες τελευταια, εκανα πειραματα με το βαμβακι πιο λιγο, πιο πολυ καλο αφρατεμα και τα σχετικα αλλα μολις πλαγιασει λιγο αρχιζει το τρεξιμο..........λιγο μεν αλλα κολλαει πανω στο πικο και γινεται ενας ψιλοχαμος και σε λιγο θα τον στειλω Σιβηρια μερια οπως τον ΙΑΤΤΥ καποτε.....

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3601 στις: Απριλίου 07, 2018, 18:28 »
απο Ελλάδα, στο καταστημα του κατασκευαστη.
(κατι μου λεει οτι οι διαρροες ειναι απο κακο στησιμο)

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3602 στις: Απριλίου 07, 2018, 22:05 »
Eizomar

Ειχα και εγω το ιδιο πρόβλημα, μεχρι που αποφάσισα να εχω αρκετά ποιο κλειστά τα υγρά... και ως δια μαγείας εξαφανίστηκε.

Δοκίμασέ το. 
Καλή Ανάσταση 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3603 στις: Απριλίου 08, 2018, 22:22 »
Είχα υποσχεθεί σε ένα φίλο, (που λέει ότι εμπιστεύεται τα στησίματα μου :o ) πως μόλις βρω χρόνο θα ανεβάσω μια φώτο με το συνήθης στήσιμο που κάνω στον σκάϊ.
Ορίστε ένα φρέσκο. ),32mm,  316L,  2,5 πυρήνας.


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3604 στις: Απριλίου 09, 2018, 09:53 »
Και εγω το ιδιο στησιμο κανω αλλα με microcoil ss316l και γιαυτο απορω για τις διαρροες. Εφοσον στο περιπου κανουμε ολοι το ιδιο στησιμο , ποσοτητα βαμβακιου, αφράτεμα, τοποθετηση, γιατι να εχουμε διαρροες? Το υγρο μου ειναι VG 100% και δεν νομιζω οτι φταιει. Αν τον εχω δυο μηνες πχ, ζητημα να εμεινε στεγνος εξωτερικα 5 φορες..... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3605 στις: Απριλίου 09, 2018, 10:05 »
Αυτή είναι η μαγεία των κλώνων βρε συ...ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου βγάλει  :))

Βγάλε και τσέκαρε το μονωτικό στον πόλο,μερικά  κομμάτια  είχαν θέμα εκεί  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3606 στις: Απριλίου 09, 2018, 10:10 »
Αυτή είναι η μαγεία των κλώνων βρε συ...ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου βγάλει  :))

Βγάλε και τσέκαρε το μονωτικό στον πόλο,μερικά  κομμάτια  είχαν θέμα εκεί  :yes:
Οκ θα το δω και θα επανέλθω.

Υγ.  Επίθεση των Κλωνων μάλλον: p

Στάλθηκε από το SM-J700H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3607 στις: Απριλίου 09, 2018, 10:17 »
Αν δεις το μονωτικό και είναι  ελάχιστα πιο κοντό απο τον πόλο και  δεν είναι  στο ίδιο ύψος με τον 510 βρήκες το πρόβλημα σου και λύνεται και εύκολα με λεπτό 
τεφλόν ή κανένα πολύ μικρό oring

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3608 στις: Απριλίου 09, 2018, 10:48 »
κοίτα στον θετικό που βάζεις το σύρμα έχει ένα μονωτικό εκεί μέσα,κοίτα μήπως έχει τζόγο

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3609 στις: Απριλίου 09, 2018, 11:10 »
Δε νομίζω η διαρροή να συσχετίζεται με τα μονωτικά των πόλων.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3610 στις: Απριλίου 12, 2018, 18:11 »
Λοιπόν, δυο βδομάδες μετα με τον κλώνοσκαι έχω να αναφέρω τα εξής.

Το jfc είναι τόσο σκληρό που πρέπει να κουβαλάω μαζί μου κάτι για να τον ξέ σφίγγω. Με λιπασμενα ο-rings.

Όποτε είπα να δοκιμάσω το drop kit ( κλώνος  και αυτο). Εδώ πέρα ανοίγουν τα υγρά με το χέρι χωρίς καμία προσπάθεια.

Φταίνε μήπως τα o-rings??

Βάζω τα spare του dropkit στο πώμα. Και χαλάρωσε.

Που μπορώ να βρω τα original ?? Η καλής ποιότητας που ταιριάζει

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3611 στις: Απριλίου 12, 2018, 18:20 »
Τα original από εδώ https://www.esmokeguru.com/el/esg-mods/skyline-accessories.html

Οντως τα υγρά του μεγάλου είναι πιο σφιχτά απο τον κοντό.

Αν έκανες δουλειά με αυτά του κοντού άστο έτσι.

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3612 στις: Απριλίου 12, 2018, 18:53 »
Σιγουρα έχω το skyline λιγοτερο από εσας, επειδή είναι ο τελευταίος που πήρα ασχολούμε συνέχεια μαζί του. Είχα και εγώ διαρροές και βρήκα τη λύση κλείνοντας αρκετά τα υγρά.
Ενώ λοιπόν ηταν όλα καλά όσο τον χρησιμοποιούσα το πρωί έβρισκα πολύ υγρασία.
Το πρόβλημα το εντόπισα στο ότι επειδή σηκώνει πολύ βαμβάκι αν είναι αρκετά μακρύ και γυρίσει κάτω απο την αντίσταση μπορεί να τρέξουν υγρά στο airdisk.
Είναι μια δική μου εκδοχή, από τότε που το προσέχω και με τερμα ανοιχτά υγρά δεν ξαναείχα θεματάκια

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3613 στις: Απριλίου 12, 2018, 19:42 »
Έχει ξαναειπωθεί πως ο συγκεκριμένος ΔΕΝ θέλει πολύ βαμβάκι. Αν έβαζες τόσο πολύ βαμβάκι που να έφτανε να ξαπλώσει πάνω στο air disc, η διαρροή είναι φυσικό επόμενο. 

Υπάρχουν πιο πριν στο νήμα ενδελεχείς αναρτήσεις σχετικά με το βαμβάκωμα.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3614 στις: Απριλίου 12, 2018, 20:53 »
Εγω ανοιξα το ντεκ γιατι οταν μου προτεινατε καποια παιδια απο δω να τα ελεγξω τον ειχα ηδη στησει και στο μονωτικο της βασης ειχε λιγο υγρο............Τον ελυσα λοιπον και διαπιστωσα οτι το μονωτικο του θετικου πολου εχει καποιο θεμα, ολος ο πολος ηταν στο υγρο στην εξωτερικη του επιφανεια και στην πανω μερια του ντεκ, μονο σε εκεινο το σημειο ειχε υγρο.
Ειδα και το ποστ που εκανε ο johnath πριν για το βαμβακι που ισως απλωνεται στο ντεκ και επειδη δεν κανω τετοιο στησιμο και σε συνδυασμο με το οτι το αιρντισκ ηταν και αυτο στην εξωτερικη του επιφανεια-το κομματι που μπαινει μεσα στην οπη μουσκεμα στο υγρο και σκεφτομαι και τα δυο τινά τωρα.
  Παντως το να κατεβαζει υγρο απο το θετικο πολο ειναι αστοχια κατ εμε, επρεπε να εχουν ενα μικρο οριγκακι εσωτερικα εκει και οχι το σκληρο πλαστικο μονωτικο που με λιγη παραπανω πιεση θα γινει κομματακια και δεν βρισκουμε και ανταλλακτικο νομιζω (?) ............και δεν το ρισκαρω.
  Εκλεισα και τα υγρα που προτεινε και καποιος αλλος φιλος εδω αλλα εφαγα καψουλι.:laugh1: μου θυμισε ΙΑΤΤΥ εποχη!!
Παντως τοσες μερες στημενος δεν εχει μαζεψει ποσοτητα υγρου στο κατω μερος της βασης ωστε να ειναι πλυμμηρα μπορω να πω με σιγουρια οτι σταζει παρα βρεχει.....οποτε περναει απο ενα πολυ στενο σημειο το υγρο. Πολος το Νο1 και Αιρντισκ το Νο2.

Το τσεκαρω και επανερχομαι.

Συμπληρωνω οτι ο πολος παιζει μεσα στο πλαστικο μονωτικο, σε απλη γλωσσα κανει οκταρια.........Πριν τον βγαλω, πραγμα που απαιτουσε λιγο δυναμη ηταν πολυ δυσκολο. Τωρα κολυμπαει μεσα στο πλαστικο μονωτικο κατα την τοποθετηση του........... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2018, 21:01 από Eizomar »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1458 171920 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:33
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364