vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

462 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, komos

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3525 στις: Μαρτίου 28, 2018, 14:26 »
μου ήρθε σήμερα ένας steam tribe και είναι χαλι μαύρο
καμια σχέση με sxk και coppervape που έχω πάρει μέχρι τώρα
αποφύγετε τον 
έχει διαφορα θεματάκια
η μπίλια του afc σκούριασε και βγήκε οποτε την πέταξα
το μονωτικό που έχει στο θετικό post είναι χαλαρό και μπορεί να κατεβει προς τα κάτω και να βραχυκυκλώσει
το drip tip του το πλαστικό το μαύρο είναι κακοφτιαγμένο και δεν είναι ωραία στρογγυλεμένο στο πάνω μέρος όπως τον άλλον εταιριών (στην φωτογραφία έχω το drip tip τις coppervape, το δικό του δεν θα το χρησιμοποιήσω)
χαμηλή τιμή μεν αλλα εγώ θα σας πρότεινα να αποφύγετε τον συγκεκριμένο



Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3526 στις: Μαρτίου 28, 2018, 14:32 »
Μου έφτασε και εμένα ο sklyline από την Coppervape.

Με το που άνοιξα το κουτάκι του, μου ήρθε το μηχανόλαδο που είχα διαβάσει τόσα πολλά στο φορουμ. οπλίστηκα με οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα και αφού τον κατακερμάτισα στα επι μέρους κομμάτια του τον έτριψα και τον έβαλα για μπανάκι μέσα σε νερό με οδοντόκρεμα για 4-5 ώρες. Μετά σειρά πήρε η ισοπροπυλική αλκοόλη, αφού πλύθηκε με νερό για να φύγει η οδοντόκρεμα, μέσα στην οποία έμεινε για όλο το βράδυ. Τα o-rings είχαν ξεχωριστό μπάνιο σε χλιαρό σαπουνόνερο και καλό στέγνωμα. Μετά έμειναν μέσα σε vg για να βγάλουν την "υγρασία" που πιθανώς μάζεψαν.

Πρώτο στήσιμο λοιπόν 0.35mm ss316l σε 2.5mm αξονάκι στα 0.65Ω και στήσιμο με Cotton bacon. Καλό priming με υγρό και γέμισμα με pina koolada της Nova Vapes.

Ξεκίνησα από τα 20 watts και ανεβηκα μέχρι τα 25. Γεύση καλή εώς αρκετά καλή. Χτύπημα δεν βρήκα ακόμα γιατί το υγρό είναι 70:30 νομίζω και η νικοτίνη στο 6 οπότε σε σχέση με το 9 απου ατμίζω συνήθως δεν περίμενα και πολλά.

Να σημειώσω ότι έχω το airdisk με τις 3 μικρές τρυπούλες της coppervape αφού όταν έκανα την παραγγελία ξέχασα να πάρω και τα υπόλοιπα. Από θέμα τζούρας κατα την γνώμη μου είναι αρκετά απαλή χωρίς πολύ turbulence. Σε σχέση όμως με του άλλους που δουλεύω και έχω βολευτεί όπως prime και berserker, έχει πολύ αέρα ρε σεις.
Φτιάχνει αυτό με τα airdisks ?

Και τέλος μια ερώτηση που μπορεί να είναι και λίγο off-topic.
Ο Doggystyle πως συγκρίνεται με τον sky και τους prime, berserker από θέμα τζούρας και χτυπήματος?

Φίλε Τάσο,

Άν βάλεις μικρότερο airdisc θα σφήξει και η τζούρα. Με τόσες επιλογές, σίγουρα θα βρείς αυτό που θα σου ταιριάζει.

Μια παρατήρηση. Σε πολλές περιπτώσεις (όπως στη δικιά μου), θέλει καλό πλύσημο και το airdisc.

Η off topic ερώτησή σου, θα απαντηθεί σωστότερα στο νήμα του doggy.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3527 στις: Μαρτίου 28, 2018, 16:24 »


Και τέλος μια ερώτηση που μπορεί να είναι και λίγο off-topic.
Ο Doggystyle πως συγκρίνεται με τον sky και τους prime, berserker από θέμα τζούρας και χτυπήματος?
prime δεν ξερω
στους αλλους χτυπημα περνεις πολυ στον σκυλο .

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3528 στις: Μαρτίου 28, 2018, 19:11 »
Ημέρα παραλαβής και για μένα.
Αφού διάβασα σχεδόν όλο το νήμα του Skyline παραπονέθηκα γιατί δεν μπορούσα να τον αποκτήσω (η διαθεσιμότητα των καταστημάτων δεν είναι πάντα πραγματική), όμως με την βοήθειά φίλων από εδώ μέσα επιτέλους είμαι από σήμερα και εγώ κάτοχος ενός κλώνου από την Coppervape.
Ο δικός μου ήταν πολύ καθαρός αλλά με όσα διάβασα δεν τολμούσα να ρισκάρω τη λαδίλα που είχατε ορισμένοι, έτσι τον έλυσα  και πέρασε όλα τα στάδια πλυσίματος (σαπούνισμα, μπάνιο στο γάλα,  βότκα). Το σημείο που θέλει προσοχή στο πλύσιμο είναι να λυθούν η εσωτερική και η εξωτερική καμπάνα (και δεν έχει και κάποιο εργαλείο να βοηθήσει στο λύσιμο).
Για πρώτο στήσιμο ακολούθησα το τελευταίο post του majoragi, δεν έβαλα airdisk και χρησιμοποίησα το πιο χοντρό σύρμα που είχα Ni80 clapton.






Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3529 στις: Μαρτίου 28, 2018, 19:44 »
Περιμένω γνώμες.
Καλοατμιστος
Και έλα σε καμία ατμοσυναντηση να τον στήσουμε
AFK

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3530 στις: Μαρτίου 28, 2018, 20:03 »
Άρχισαν οι αποστολές για "μπανάκια" στα Λουτρά Αιδηψού.
Μερικοί το πρωί την γλύτωσαν...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3531 στις: Μαρτίου 28, 2018, 21:16 »
  Το σημείο που θέλει προσοχή στο πλύσιμο είναι να λυθούν η εσωτερική και η εξωτερική καμπάνα (και δεν έχει και κάποιο εργαλείο να βοηθήσει στο λύσιμο).
Καλοάτμιστος. Δεν χρειάζεται κάποιο εργαλείο. Βάζεις το μικρό δαχτυλάκι μέσα στην καμπάνα και την περιστρέφεις μέχρι να την πάρεις στο χέρι.

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3532 στις: Μαρτίου 28, 2018, 23:24 »
Ο skyline είναι ο τρίτος επισκευάσημος που έχω μετά από insane και hussar. Είναι διαφορετικός από οτι είχα μέχρι σήμερα και θα έλεγα οτι δυσκολεύτηκα αρκετά στην αρχή. 
Ανοιξα πολύ τα υγρά είχα σκασιματα και διαρροή τα έκλεινα πήρα καμένο. Στο τέλος βρήκα οτι στις 2,5 περίπου περιστροφές είναι καλά.
Από το μεσημέρι πρέπει να είμαι στα 15ml, έχει κατανάλωση, αλλά και φοβερή γεύση και πολύ ατμό.
Με μια τρύπα αέρα ανοιχτή έχει διπλάσιο απο τον hussar.
Αν και είναι στα χέρια λιγες ώρες καταλαβαίνω γιατί έχουν γραφτεί τόσες σελίδες. 
Είναι ατμοποιητης που σηκώνει πολλές δοκιμές και  πολύ παραμετροποίηση.
Νομίζω ότι θα είναι πανω στο μοντάκι  για καιρό.

Ευχαριστώ για την πρόσκληση σε ατμοσυνάντηση. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3533 στις: Μαρτίου 29, 2018, 00:00 »
Με το μεγάλο airdisc που χρησιμοποιώ, τα υγρά τα έχω πάντα φουλ ανοιχτά και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα διαρροών ή υπερτροφοδοσίας. Στήνω Ni80 0.4mm, 3mm διάμετρο αντίστασης, 6/7 σπείρες.

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3534 στις: Μαρτίου 29, 2018, 14:13 »
 Εγώ αυτό πιστεύω και θεωρώ ότι υπάρχουν άλλοι σφιχτοί, όπως το Φαινόμενο που χρησιμοποιώ για σφιχτές τζούρες και άλλοι, που δίνουν καλύτερα πράγματα. Η γνώμη μου είναι και δε σημαίνει ότι επειδή εσύ τον απολαμβάνεις στα σφιχτά του ότι παραμυθιάζεσαι. Εσύ θεωρείς αυτόν τον καλύτερο για mtl, εγώ προτιμώ άλλους γι' αυτή τη χρήση. Είναι θέμα γούστου, τέλος!
 

Παρ' ότι για τα γούστα μου αποδίδει πολύ ωραία και στα σφιχτά του ο sky(μιλάω για τον γνήσιο,αυτόν έχω),θα συμφωνήσω ότι στα αεράτα του απογειώνεται.Έβαλα φρουτογλυκό(Τεντυμπους) με το skydrop,αέρα ανοιχτό(όσο εγώ μπορώ να αντέξω) και χτυπάει στα ίσα dripper όπως ο Apollo και Richelieu.Πραγματικά ανυπομονώ να διαπιστώσω αν αυτό που θα παρουσιάσει ο esmokeguru τον Μάιο στο hall of vape της Γερμανίας(όπως ο ίδιος έχει προαναγγείλει στο group στο fb),θα είναι dripper.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3535 στις: Μαρτίου 29, 2018, 14:15 »
rda θα ειναι ηδη ψαχνουν ονομα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3536 στις: Μαρτίου 29, 2018, 14:17 »
Το Skyline RDA μια χαρά μου ακούγεται.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3537 στις: Μαρτίου 29, 2018, 14:28 »
Παρ' ότι για τα γούστα μου αποδίδει πολύ ωραία και στα σφιχτά του ο sky(μιλάω για τον γνήσιο,αυτόν έχω),θα συμφωνήσω ότι στα αεράτα του απογειώνεται.Έβαλα φρουτογλυκό(Τεντυμπους) με το skydrop,αέρα ανοιχτό(όσο εγώ μπορώ να αντέξω) και χτυπάει στα ίσα dripper όπως ο Apollo και Richelieu.Πραγματικά ανυπομονώ να διαπιστώσω αν αυτό που θα παρουσιάσει ο esmokeguru τον Μάιο στο hall of vape της Γερμανίας(όπως ο ίδιος έχει προαναγγείλει στο group στο fb),θα είναι dripper.
Καλό dripper δεν χτυπάει ούτε κατά διάνοια, ούτε απ΄έξω δεν περνάει στη σύγκριση.
Μη ξεχνάμε ότι για να βγάλει την γεύση, καταναλώνει μεγάλες ποσότητες υγρού σε κάθε τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3538 στις: Μαρτίου 29, 2018, 20:52 »
Το διάβαζα ότι τρώει υγρά, αλλά δεν το πίστευα. Μέχρι που άρχισα να ψάχνω μπας και έχει διαρροή γιατί μισό τανκ μέσα σε 1 ώρα είναι πολύ.

Πάντως με 6αρι υγρό με χτύπησε στο κεφάλι... όποτε μάλλον πρεπει να το ρίξω στο 3 για το συγκεκριμένο ενώ σε prime /berserker παίζω με 9mg.

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3539 στις: Μαρτίου 29, 2018, 21:24 »
απο το πολύ ρουφα ρούφα είναι , οχι απο την νικοτίνη :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364