vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

473 επισκέπτες, 5 χρήστες
bonhamas, dkostas, liabovas, grag, Ηρακλης

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3510 στις: Μαρτίου 27, 2018, 12:08 »
Σφιχτός sky είναι σαν να έχεις moto gp με κόφτη στα 200χλμ που μπορεί κι έτσι να ξύνεις μαρσπιέδες, να έχεις κρατήματα, φρένα και κορυφαία τεχνολογία στο πακέτο αλλά δεν παύει να είναι ευνουχισμένο το εργαλείο. Ωστόσο πολλοί τον απολαμβάνουν μ' αυτό τον τρόπο, οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.Ρε μάστορα, δύο κλωνοsky έπεσαν στα χέρια μου και η λαδίλα τους δεν έφευγε με τίποτα, τι να κάνουμε τώρα, να μην το πούμε? Βλέπεις να το έχω γράψει και για άλλους ατμοποιητές? Εδώ ο imeo και συστήνει στους χρήστες να βράσουν τον ατμοποιητή του σε γάλα για να φύγει η γλίτσα, γιατί σου κάνει εντύπωση?
δεν κάνει ε?
δηλαδή πάλι παραμυθιάζω τον εαυτό μου ότι ατμίζει καλά τόσο καιρό?
ξέρω, φεράρι που την πάω με 40
κιοφτές χωρίς αβγό
πίτα χωρίς γέμιση ένα πράμα
στεναχωρέθηκα τώρα  :tongue_smilie:
τώρα που θα έρθουν οι καινούργιοι θα τους κάνω απόσταξη να βγάλω το λάδι τις χρονιας
πάω να κάνω αγνόηση το νήμα
δεν ξαναγράφω ούτε ξανάδιαβάζω εδώ μέσα γιατί θα σαλέψω  :idiot1: 

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3511 στις: Μαρτίου 27, 2018, 12:19 »
Τον εχω περιπου 2 μηνες απο coppervape. Ηταν αρκετα καθαρος οταν ηρθε και με δυο μπανακια σε υπερηχους με σαπουνι ηταν σουπερ.

Μεχρι χθες τον δουλευα με το μεγαλο το airdisk
ειχα δοκιμασει αυτο με τις 3 μικρες και δεν μου αρεσε καθολου
πολυ σφιχτη τζουρα αλλα απο γευση πατος σε σχεση με αλλους σφιχτους που εχω
χθες τον αφησα χωρις airdisk και εβαλα exotic συρμα.
Alien Coil Wire Ni80 (0.3mm &#45 x 0.8mm Flat Wrapped With 32- AWG)+ βαμβακι fiber freaks original No2
5 κολλητες σε 3αρι πυρήνα 0,37ωμ στα 30w με καμπυλη pre-heat μαξιμουμ 30% και διαρκεια 1,5 sec απο arctic fox 
το βαμβακι το εστριψα σε κατι σαν scottish roll, το περασα ελαχιστα χαλαρο στην αντισταση και δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα παπιγιον κλπ.
και επιτελους πηρα κατι καλο. εχω καταναλωσει τα κερατα μου απο χθες αλλα μου ερχεται πολυ ωραια η γευση και ο ατμος 

για εμενα ο συγκεκριμενος δεν ειναι για μικρα συρματα και μικρα airdisk. δεν νομιζω οτι η καμπανα του μπορει να τα υποστηριξει.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3512 στις: Μαρτίου 27, 2018, 12:26 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον Άγη...Θέλουν γκάζια οι καμπάνες του για να ζεσταθούν και να αποδώσουν όπως πρέπει :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3513 στις: Μαρτίου 27, 2018, 13:04 »
δεν κάνει ε?
δηλαδή πάλι παραμυθιάζω τον εαυτό μου ότι ατμίζει καλά τόσο καιρό?
(...)
δεν ξαναγράφω ούτε ξανάδιαβάζω εδώ μέσα γιατί θα σαλέψω  :idiot1:
Γιατί να σαλέψεις και πού διαφωνείς? Επειδή θεωρώ ότι για σφιχτός ατμοποιητής δεν δίνει για μένα αυτό που μπορεί? Εγώ αυτό πιστεύω και θεωρώ ότι υπάρχουν άλλοι σφιχτοί, όπως το Φαινόμενο που χρησιμοποιώ για σφιχτές τζούρες και άλλοι, που δίνουν καλύτερα πράγματα. Η γνώμη μου είναι και δε σημαίνει ότι επειδή εσύ τον απολαμβάνεις στα σφιχτά του ότι παραμυθιάζεσαι. Εσύ θεωρείς αυτόν τον καλύτερο για mtl, εγώ προτιμώ άλλους γι' αυτή τη χρήση. Είναι θέμα γούστου, τέλος!
 
Πάντως οι βρομιάρηδες κλωνοsky ήταν του Μπαρόκ και της Ανάρχως. Της δεύτερης, τον έστησα με ίδιο σύρμα, βαμβάκι, αντίσταση με τον δικό μου και το ίδιο υγρό (granny's vanilla) από το ίδιο μπουκαλάκι που είχα μαζί μου και η γεύση ήταν φανερά αλλοιωμένη και μουντή με μια αίσθηση γλίτσας. Φαινομενικά ήταν πεντακάθαρος αλλά προφανώς οι πόροι του μετάλλου είχαν κατάλοιπα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3514 στις: Μαρτίου 27, 2018, 14:13 »
Αυτός ο άσχετος ο ριΒοτ, είναι μεγάλη ανακατωστρα. Με έκανε μεσημεριατικο να στήσω έναν φαινο.  8)
Μάλλον είχα ξεχάσει την ακριβή έννοια της σφιχτης τζουρας.  :thumpup:
Παρόλα αυτά όμως  ο Σκαϊ, οι Σκαϊ, αυτοί οι λίγοι που έχω τέλος πάντων, παραμένουν η μεγάλη μου αδυναμία. Παραδέχομαι ότι λειτουργεί η δύναμη της συνήθειας, μιας κ κοντεύει ένας χρόνος συμβίωσης μαζί τους.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3515 στις: Μαρτίου 27, 2018, 18:27 »
Moλις εκανα ενα μικρο test γευσης.
Οπως εχω πει αυτος ο μικρουλης ειναι ενα θαυμα γευσης.

Στο test λοιπον.Μοντακι sx mini(ξερετε οτι παιζει ρολο και το σωστο ρευμα).
Υγρο delizia με 9αρα νικοτινη 30 vg--70 pg.

Πρωτος διαγωνιζομενος-----bachelor nano.
Δευτερος διαγωνιζομενος--- skyline (clone)με ντριπ τιπ και τζαμακι απο ρητινη.
(παιζει ρολο αυτο στην γευση)

Συρμα 26ga-- 2,5mm πυρηνας-- 0,78ohm--27 watt.

Και οι δυο ειναι γνωστοι για την πολυ καλη τροφοδοσια που εχουν,ισως ο nano εχει λιγο καλυτερη κατα την γνωμη μου και  αυτο λογο του στυλ της αντιστασης και των οπών που εχει για το βαμβακι.

Μεσες ακρες ηξερα μεχρι που μπορει να φτασει την γευση ο μικρουλης,αλλωστε  εχω πει οτι ειναι απλα στον Θεο η γευση του με 10 στα 10.
Ο ατμος χλιαρος προς ζεστος,ανετος για το στομα ετσι οπως μου αρεσει.Το ντριπ τιπ ζεσταθηκε αρκετα οπως και ο ατμο το ιδιο.

Στο αουτσαιντερ τωρα.
Skyline........................................................
Παντα επαιζα κοντα στα 15-18 watt το πολυ.
Σημερα λοιπον γκαζια(για μενα)στα 27.

Για να πω την αληθεια το ειχα στανταρ οτι ο sky θα κλασει μποστα στον nano,οτι δεν θα μπορουσε να πιασει την λεπτομερια,την πυκνοτητα του ατμου,την  smoth τζουρα,το παρτυ αυτο στον λαιμο αλλα και το χτυπημα.
Αρκετες φορες πριν τραβηξω ειπα........αρε μπανανα που θα θας τωρα και σε εχουν για δυνατο ατμο.
Μεχρι να αποφασισω να δοκιμασω τον sky ,ειχα σχεδον αδειαση τον nano απο υγρο.(2ml).

Πηρα λοιπον την αποφαση και εβαλα τον sky στο sx.

Eπρεπε να παρω πολλες απανωτες τζουρες μεγαλης διαρκιας μεχρι να καταλαβω οτι ..................
αυτο που νιωθω ΔΕΝ ειναι αυτο που πιστευα.

Δεν μπορουσα να φανταστω οτι αυτος ο ατμο μπορει να βγαλει τετοια γευση,τετοιον γεματο ατμο, τοσο smoth ατμο,τετοια αναλυση γευσης,τετοιο χτυπημα.

Ο ατμος χλιαρος με ενα τακ προς το ζεστο,το ντριπ τιπ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ, και ο ατμο γενικα δεν μπορω να πω οτι ζεσταθηκε.

Συμπερασμα
Εαν δεν ειχα σκαλωμα με την γευση του nano 
θα εβαζα στον nano 10 και στον sky 10.
ΑΛΛΑ μιας και ο nano ειναι ο πρωτος μου (  :love_hearts: )
θα βαλω 10 στον nano  και 9,9 στον sky.
Στο ποσο πινει ο καθε ατμο εκει ειναι ενα αλλο θεμα..............


edit.το ιδιο post θα μπει και στα δυο νηματα των ατμο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3516 στις: Μαρτίου 27, 2018, 19:12 »
Κοίτα μη παθεις κανα Κουνγκ ντε Φουντρ που επαθε κι ο cb και έχουμε τρεχάματα..!!

Χουμοράκι, ωραία πάντα τα Side by side και το δικό σου καλύτερο, θα βλέπει κι ο Άβερελ Joe απο μιαν άκρη καi θα καμαρώνει για τα παιδιά της μεγάλης του πόθεν έσχες Γερμανού σχολής
:laugh1::thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3517 στις: Μαρτίου 27, 2018, 19:19 »

Ετοιμάσου τώρα Ντίνο να δοκιμάσεις και τον Unfollow στα 10-11 watts να δεις τι σημαίνει καψούρα ή coup de foudre (έκφραση που αρέσει στον φίλο μου τον chillo που δεν έχει μάθει ακόμα το όνομα μου - CP)... :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3518 στις: Μαρτίου 27, 2018, 19:22 »
Ντίνο, μήπως να το έβαζες καλύτερα στο νήμα των vs (όπως λέμε Κράμμερ vs Κράμμερ) ;  

*** CP, cp, cp....Certificate of Proficiency?   ::)

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3519 στις: Μαρτίου 27, 2018, 19:29 »
Ντινο με ποιο δισκακι εκανες το τεστ?
Δεν μας ειπες

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3520 στις: Μαρτίου 27, 2018, 19:36 »
Θα σου γράψει κανένα Πάριος τώρα κ θα δεις τον Ιωσήφ μαζορετα  :))

Ντίνο στο είχα πει ότι θέλει γκάζι ο Σκαϊ φίλε.
Όσο ασχολησε μαζί του τόσο θα σε φτιάχνει.  ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3521 στις: Μαρτίου 27, 2018, 20:04 »
Ντινο με ποιο δισκακι εκανες το τεστ?
Δεν μας ειπες
3x1(3 τρυπες )
Kaι για να ειμαι δικαιος και τον nano τον ειχα στον ιδιο αερα.

Θα σου γράψει κανένα Πάριος τώρα κ θα δεις τον Ιωσήφ μαζορετα  :))

Ντίνο στο είχα πει ότι θέλει γκάζι ο Σκαϊ φίλε.
Όσο ασχολησε μαζί του τόσο θα σε φτιάχνει.  ;)
κοιτα να δεις που τωρα στα γεραματα θα αρχισω τα γκαζια και τις παντιες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3522 στις: Μαρτίου 27, 2018, 20:21 »
Ντίνο, βάλε 0,4mm Ni200 και θα δεις γκάζια και μπαντιλίκια κι ό,τι τραβάει η ψυχή σου. 

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3523 στις: Μαρτίου 28, 2018, 00:30 »
Εμένα που δεν είναι ο πρώτος επισκευάσιμος αλλά ο 12ος ή 13ος έφυγε στα σκουπίδια!Λαδίλα,κάθε λίγο και λιγάκι no atomizer + από το πολύ λύσε-δέσε για πλύσιμο και για να δώ τι φταίει και δε διαβάζει την αντίσταση έχασα και τη βίδα του πόλου και υσήχασα!Πάλι καλά που την έχασα στις 2 το βράδυ και δε βγήκα στην βεράντα να τον κοπανάω με καμία βαριοπούλα!
Τελικά κοιμάμαι όρθιος!Ευτυχώς που δεν άδειασα το καλαθάκι του δωματίου με τα σκουπίδια!Πρώτον ο ατμοποιητής δεν ήταν ελατωματικός,έβγαζε no atomizer γιατί το ποστ που κάνει επαφή με τον πόλο ήταν σηκωμένο πάνω(στραβωμάρα 1).Δεύτερον η βίδα του πόλου δε χάθηκε,την πέταξα στα σκουπίδια μαζί με τη χαρτοποτεσέτα που κράταγα τον ατμοποιητή! :idiot1: :idiot1: :idiot1:(θα έβαζα τη γνωστή χειρονομία με τη παλινδρομική κίνηση εσφιγμένου γροθιάς αλλά δεν υπάρχει σε emoticon!)
Κράχτε ελεύθερα...

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3524 στις: Μαρτίου 28, 2018, 13:23 »
Μου έφτασε και εμένα ο sklyline από την Coppervape. 

Με το που άνοιξα το κουτάκι του, μου ήρθε το μηχανόλαδο που είχα διαβάσει τόσα πολλά στο φορουμ. οπλίστηκα με οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα και αφού τον κατακερμάτισα στα επι μέρους κομμάτια του τον έτριψα και τον έβαλα για μπανάκι μέσα σε νερό με οδοντόκρεμα για 4-5 ώρες. Μετά σειρά πήρε η ισοπροπυλική αλκοόλη, αφού πλύθηκε με νερό για να φύγει η οδοντόκρεμα, μέσα στην οποία έμεινε για όλο το βράδυ. Τα o-rings είχαν ξεχωριστό μπάνιο σε χλιαρό σαπουνόνερο και καλό στέγνωμα. Μετά έμειναν μέσα σε vg για να βγάλουν την "υγρασία" που πιθανώς μάζεψαν.

Πρώτο στήσιμο λοιπόν 0.35mm ss316l σε 2.5mm αξονάκι στα 0.65Ω και στήσιμο με Cotton bacon. Καλό priming με υγρό και γέμισμα με pina koolada της Nova Vapes. 

Ξεκίνησα από τα 20 watts και ανεβηκα μέχρι τα 25. Γεύση καλή εώς αρκετά καλή. Χτύπημα δεν βρήκα ακόμα γιατί το υγρό είναι 70:30 νομίζω και η νικοτίνη στο 6 οπότε σε σχέση με το 9 απου ατμίζω συνήθως δεν περίμενα και πολλά. 

Να σημειώσω ότι έχω το airdisk με τις 3 μικρές τρυπούλες της coppervape αφού όταν έκανα την παραγγελία ξέχασα να πάρω και τα υπόλοιπα. Από θέμα τζούρας κατα την γνώμη μου είναι αρκετά απαλή χωρίς πολύ turbulence. Σε σχέση όμως με του άλλους που δουλεύω και έχω βολευτεί όπως prime και berserker, έχει πολύ αέρα ρε σεις. 
Φτιάχνει αυτό με τα airdisks ? 

Και τέλος μια ερώτηση που μπορεί να είναι και λίγο off-topic. 
Ο Doggystyle πως συγκρίνεται με τον sky και τους prime, berserker από θέμα τζούρας και χτυπήματος? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171930 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364