vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

477 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, bloodlessz, john67, mathimatikos1966, zamploutos, gfilip

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3495 στις: Μαρτίου 26, 2018, 22:17 »
Αν θα είναι ο πρώτος σου επισκευάσιμος καθυστέρησε λίγο την αγορά του , αν έχεις λίγο εμπειρία προχώρα. Προσωπικά νομίζω οτι θέλει αρκετά προσοχή στο στήσιμο για να δουλέψει σωστά.
[member=16791]armadoran[/member], για το παραπάνω παλιότερο σχόλιό σου ρώτησα, όχι για αυτό που μου απάντησες. Για το στήσιμό του μιλάμε που σίγουρα είναι απλούστερο και από doggy & prime (τους έχω) & από berseker. Ο αρχάριος μπορεί απλά να πάρει έτοιμες βαμβακωμένες αντιστάσεις και να τις περάσει στα ποστ του σαν να περνάει κλωστή και βελόνα! Πόσο πιό εύκολο από αυτό;
Για το αν έρχεται καθαρός ή όχι, αν χρειάζεται βρασίματα με γάλατα και γαργάλατα, αν φταίει αυτό η όχι έχω και εγώ γράψει σεντόνια λίγο παραπάνω και είμαι από αυτούς που μέχρι στιγμής, δεν....
Αυτό όμως, δεν έχει σχέση με το "Αν θα είναι ο πρώτος σου επισκευάσιμος καθυστέρησε λίγο την αγορά του , αν έχεις λίγο εμπειρία προχώρα", σωστά; Εγώ ο αρχάριος που θα τον διαβάσω θα καταλάβω πως είναι "δύσκολος" και να καθυστερήσω την αγορά του μέχρι να αποκτήσω εμπειρία.
Η αλήθεια όμως είναι πως είναι πάναπλος ατμο. Αλλού ψαχνόμαστε με αυτόν. :)

[member=19479]dinos_74[/member], ποιά είναι "όλα αυτά τα καλά του sky που θα μπερδέψουν τον νεοεισερχόμενο";
Με 2 airdisks έρχεται όλα κι όλα στην συσκευασία του, μην τα μπερδεύεις με τα άλλα που αγόρασες έξτρα. Σιγά το μπέρδεμα δηλαδή. Θέλει αεράτο; ααααυτό με την σχισμή. Θέλει σφιχτούτσικο; αααυτό με τις 3 τρυπούλες. 
Να κάνω κι ένα μίνι συγκριτικό (ευκολίας πάντα) με τον αγαπημένο μας γαβγαβ; Τα ποδαράκια των αντιστάσεων περνάνε μόνα τους στα ποστ (σαν αρχάριος με ταλαιπώρησε το σύρμα που συνέχεια μου γλυστρούσε από τα κατά τα άλλα ευμεγέθη βιδάκια του τσιουάουα) , ανοίγει από πάνω (όπως και να το κάνουμε είναι ευκολία) χωρίς τσιμπιδάκια στο airflow  και χωρίς άγχος αν στραβοβιδώσει το πλαστικό τανκάκι ή αν θα έχω πρόβλημα σε όξινα υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2018, 22:38 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3496 στις: Μαρτίου 26, 2018, 22:20 »
Εγώ πάλι, σε κάθε νέο που συναντώ του λέω όσο πιο γρήγορα να φύγει από τις προβαμβακωμένες και προστριμμένες αντιστάσεις και να μπει να κολυμπήσει στο πραγματικά επισκευάσιμο κομμάτι. Δεν είπαμε να πάρει κανά ατμοποιητή γρίφο για έμπειρους λύτες, αλλά κάτι που να μαθαίνει και κάτι.

Βέβαια, αυτό που λέω προϋποθέτει ότι στο σχολείο δεν πετάνε απλά χαρταετούς, οπότε έχω κάνει λογικό άλμα, αλλά ας είμαι ρομαντικός :P

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3497 στις: Μαρτίου 26, 2018, 22:23 »
Με τόσα βίντεο κ τόσο φωτογραφικό υλικό, λίγο να κόβεις χρειάζεται.
Από εκεί κ πέρα έχει παιχνίδι. Όρεξη να έχεις για δοκιμές κ σίγουρα θα σε ικανοποιήσει. 
Άλλωστε η φιλοσοφία του κατασκευαστή αυτή ήταν. Ένας ατμοποιητης που να καλύπτει πολλά γούστα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3498 στις: Μαρτίου 26, 2018, 22:47 »
Μακάρι να είναι έτσι. Από χτες τον έχω σε πυκνό διάλυμα νερού με οδοντόκρεμα. Αν και δεν νομίζω πως το χρειαζόταν. Κανείς άλλος ατμο μου δεν έχει κάνει τόσα μπάνια όσο αυτός.
* Αύριο παραλαμβάνω τον Hussar. Ο 2ος Copervape κλωνατμο μου. Μπας και φταίει η εταιρεία; Στο νήμα του που μελετάω από χτες δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3499 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:22 »
Σοβαρά τώρα...

Τελευταία υπόδειξη πριν την εφαρμογή των
κανονισμών περί offtopic & αγνόησης υποδείξεων συντονιστών

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3500 στις: Μαρτίου 26, 2018, 23:53 »
2€ πήρα προχτές 100ml ισοπροπυλικής αλκοόλης από το φαρμακείο. Βούτα τον εκεί μέσα κανα 3ωρο, χωρίς τα orings και τα μονωτικά και τρίψτον μετά με οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα. Λογικά θα καθαρίσει.
σου έπιασε τον (_)_) ο φαρμακοποιός Γιώργη.  ;D
Με 8 ευρώ παίρνεις ένα λίτρο.
βρε σεις ! απορώ. Πως τα καταφέρνετε και δεν καθαρίζουν οι ατμοποιητές σας με Ava και καυτό νερό;


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3501 στις: Μαρτίου 27, 2018, 00:00 »
Ειναι Skyline

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3502 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:06 »
Η συζήτηση άρχισε απο τον συνατμιστή που έψαχνε ένα καλό ''σφιχτό'' ατμοποιητή, και ύστερα από 3 μήνες με 2 κλώνους συν το drop kit που απόκτησα τελευταία,  ακόμα πιστεύω οτι η σφιχτή τζούρα του skyline δεν είναι το δυνατό του σημείο.
Αυτή είναι και η δική μου άποψη και την έχω εκφράσει πολλάκις. Αν έψαχνα σφιχτό ατμοποιητή θα στρεφόμουν αλλού. Σφιχτός sky είναι σαν να έχεις moto gp με κόφτη στα 200χλμ που μπορεί κι έτσι να ξύνεις μαρσπιέδες, να έχεις κρατήματα, φρένα και κορυφαία τεχνολογία στο πακέτο αλλά δεν παύει να είναι ευνουχισμένο το εργαλείο. Ωστόσο πολλοί τον απολαμβάνουν μ' αυτό τον τρόπο, οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Πως τα καταφέρνετε και δεν καθαρίζουν οι ατμοποιητές σας με Ava και καυτό νερό;
Ρε μάστορα, δύο κλωνοsky έπεσαν στα χέρια μου και η λαδίλα τους δεν έφευγε με τίποτα, τι να κάνουμε τώρα, να μην το πούμε? Βλέπεις να το έχω γράψει και για άλλους ατμοποιητές? Εδώ ο imeo και συστήνει στους χρήστες να βράσουν τον ατμοποιητή του σε γάλα για να φύγει η γλίτσα, γιατί σου κάνει εντύπωση?
Μπορεί εσύ να ήσουν τυχερός και να έπεσες σε καθαρό κομμάτι ή να νομίζεις ότι είναι καθαρός και στην πραγματικότητα να ατμίζεις μηχανόλαδα και μετά να γράφεις ότι έχει χάλια γεύση. Το έχουμε δει κι αυτό, όπως έχουμε δει και αντιστάσεις σχεδόν κολλημένες στο airdisk και να ατμίζουν πλαστικό σαν να μην τρέχει τίποτα και στο καπάκι να απορούν όταν βλέπουν αλλοιωμένο δισκάκι. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3503 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:16 »
Πάντως ένας καλός ατμοποιητής που κοστίζει και σεβαστά χρήματα, θα έπρεπε να έρχεται πλυμένος, σιδερωμένος και μυρωδάτος και όχι να ζητάμε από τους χρήστες να τον βράσουν σε γάλα για να φύγει η λαδίλα.
Εγώ έχω λύσει το θέμα καθαρισμού με ultrasonic cleaner και υγρό καθαρισμού για μπιμπερό. Με 35€ πήρα τον cleaner της UD και σε 2 κύκλους μου καθάρισε μέχρι και τον χαντάλι που είχε ποτίσει από net λατάκια.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3504 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:18 »
Ο καλός ατμοποιητης  με τα σεβαστά χρήματα είναι ο γνήσιος ,που έρχεται πεντακάθαρος..μην μπερδευομαστε...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3505 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:19 »
Κι ο TAE γνήσιος είναι αλλά το θέλει το γαλατάκι του :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3506 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:27 »
Δεν μπορώ να σου απαντήσω τώρα...είμαι Κυρία..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3507 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:31 »
[member=13664]Ribot[/member], θυμήσου στου Άι Γιώργη να σου κάνω δώρο έναν ΤΑΕ. Είμαι σίγουρος ότι θα το εκτιμήσεις  ;D

Πέρα από την πλάκα, συμβαίνει. Εμένα μια χαρά καθαρός ήταν από την αρχή, αλλά και να μην ήταν δεν θα είχα απαιτήσεις από τον κινέζο. Έτσι κι αλλιώς λεφτά δεν του έδωσα ιδιαίτερα.

Πάντως, σαν γενικότερη τοποθέτηση, να πω κι εγώ ότι για σφιχτό δεν τον επιλέγω. Για τα σφιχτά έχω δύο Pheno που δεν τους αλλάζω. Ο Skyline για μένα παίζει άριστα με το δισκάκι με τις δύο τρύπες τις μεγάλες και 26ga Νi200 που στο πρώτο άναμα φτάνει και 35 - 40W. Εκεί κελαηδάει, για μένα, ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3508 στις: Μαρτίου 27, 2018, 11:37 »
Άμα δε φουμαρεις λίγο μηχανολαδο...  :heat:

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3509 στις: Μαρτίου 27, 2018, 12:00 »
Σοδα με ξυδι για μερικες ωρες.
Καλο πλησιμο με ΑVA.
Για ψυχολογικούς λογους μετα σε ζεστο γαλα.
Πετρος  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10151 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364