vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

474 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, chara22, Sergios, camber, kon95, zamploutos, eurogod

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3315 στις: Μαρτίου 11, 2018, 00:05 »
Εγώ να πω κάτι ρε παιδιά γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια :dontknow: :dontknow:...
Εαν βρίσκεται το ορινκ εκεί,όπως βρίσκεται και το δικό μου....ποιο το πρόβλημα??
Γιατί σας βλέπω 2 μέρες τώρα τουλάχιστον για αυτό το ορινκ αλλά δεν έχω καταλάβει τον λόγο??
Συγνώμη κιόλας δηλαδή.........

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3316 στις: Μαρτίου 11, 2018, 00:16 »
Κάποιο comment επί του θέματος ;;; Πιο πολύ βαμβάκι ;;; Πιο ανοιχτές σπείρες ;;;; Λόγω cb prime φοβάμαι μη φουσκώσει πολύ και φρακαρει μέσα στον πυρήνα ...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3317 στις: Μαρτίου 11, 2018, 00:24 »
Ένα 30% παραπάνω βαμβακάκι, άφοβα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3318 στις: Μαρτίου 11, 2018, 00:25 »
Εγώ να πω κάτι ρε παιδιά γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια :dontknow: :dontknow:...
Εαν βρίσκεται το ορινκ εκεί,όπως βρίσκεται και το δικό μου....ποιο το πρόβλημα??
Γιατί σας βλέπω 2 μέρες τώρα τουλάχιστον για αυτό το ορινκ αλλά δεν έχω καταλάβει τον λόγο??
Συγνώμη κιόλας δηλαδή.........
κανένα πρόβλημα
είχε ένα θέμα ο CP με το drop kit και δεν του έκλεινε καλά μέχρι τέρμα το tank και από εκεί ξεκίνησε
εγώ δεν μπορώ να έχω περιττά oring και το έχω βγάλει από την αρχή και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και γι αυτό πρότεινα και στον CP να το βγάλει
για μένα είναι άχρηστο αλλα για κάποιους όπως φαίνεται είναι χρήσιμο  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3319 στις: Μαρτίου 11, 2018, 00:36 »
Ευχαριστώ ρε Κώστα...
Έ μα λέω και εγώ :dontknow: :dontknow:...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3320 στις: Μαρτίου 11, 2018, 02:23 »
Επειδή αυτή η ερώτηση σου σηκώνει κουβέντα η οποία έχει γίνει όμως άπειρες φορές σε άλλα νήματα, σου απάντησα λιτά λίγο παραπάνω. Ελπίζω να έγινα κατανοητός,χωρίς παρεξήγηση όμορφα και ωραία.
[member=12432]rexakos[/member], φοβάμαι πως σου έδωσα την εντύπωση ότι παρεξηγήθηκα. Με την καμία. Απλά είχα (και έχω) άλλη οπτική για το off topic. Τίποτα παραπάνω και με όλη μου την εκτίμηση και σεβασμό. :thumpup:

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3321 στις: Μαρτίου 11, 2018, 09:22 »
Πάντως επειδή δεν υπάρχει λογική στο να κάνει βραχυκύκλωμα ακουμπώντας η καμπάνα στο ντεκ εκεί που λείπει το oring , νομίζω ότι είναι πιο πιθανό να ακουμπάει η καμπάνα από την πάνω μεριά, εκεί που δένουμε την αντίσταση.
Ειδικά στο drop kit που είναι και πιο κοντό . Εκεί αν ακουμπήσει έχει λόγο να το κάνει,

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3322 στις: Μαρτίου 11, 2018, 09:26 »
ναι εκεί ακουμπάει
απλά το oring την σταματάει πιο ψιλά και δεν ακουμπάει
αλλα τελικά όχι πάντα
ο tem έχει βραχυκύκλωμα και με το oring
και μιλάμε μονο για το drop kit αφού μέχρι τώρα δεν είχε ακουστεί κάτι με το κανονικό tank

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3323 στις: Μαρτίου 11, 2018, 11:21 »
Δύο φωτογραφίες.....χίλιες λέξεις τελικά  :D

Στην πρώτη βλέπουμε την εσωτερική καμπάνα του κανονικού κλώνου που έρχεται σε επαφή με το o ring. Ίσως κατά τη φωτογράφιση να έχει ανασηκωθεί λίγο η καμπάνα αλλά η ουσία είναι ότι εφάπτεται πλήρως με το o ring.
Στη δεύτερη απλά δεν υπάρχει ποτέ επαφή και επομένως όπως αποδεικνύετει, το o ring είναι εντελώς διακοσμητικό. Φυσιολογική  επομένως η ένδειξη "atomizer short" αφού με το κλείσιμο των υγρών η εσωτερική καμπάνα του κλωνο-dropkit έρχεται σε επαφή με τους πόλους. Aυτό βέβαια συμβαίνει στο δικό μου kit και δεν είμαι βέβαιος ότι συμβαίνει γενικότερα.




Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3324 στις: Μαρτίου 11, 2018, 11:50 »
@kotsos75

Ναι, το βραχυκύκλωμα στο Drop kit ισχύει, και το επίμαχο o-ring δεν σχετίζεται. Υπεύθυνη είναι η "κοντή" εσωτερική καμπάνα, η οποία ( κλείνοντας για την αναπλήρωση ) βρίσκει σε σημείο ή σημεία που δεν θα έπρεπε. Και αυτό είναι κάτι που θέλει προσοχή!

Στο μεν ηλεκτρονικό mod ( ή σε "υβριδικό" με προστασία ), μικρό το κακό - ανοίγεις καμπάνα, ξεβιδώνεις τον ατμοποιητή, ξαναβιδώνεις, ατμίζεις ). Στο καθαρόαιμο μηχανικό, όμως; Αν έχεις τον νου σου, και οι συνάψεις των νευρώνων σου πάνε με γκάζια ακόμη, θα θυμηθείς να μην δώσεις ρεύμα πριν ανοίξεις την καμπάνα. Στην αδόκητη περίπτωση, που για τον χ/ψ λόγο ( πχ, τηλέφωνο! - η μικρή θα είναι, σήκωσέ το γρήγορα! ) δεν καταφέρεις να ολοκληρώσεις τη διαδικασία ασφαλείας, αρχινάνε τα ντράβαλα...

Έχοντας την εντύπωση πως το ίδιο συμβαίνει και στο αντίγραφο και στο γνήσιο Drop kit, νομίζω πως η κατασκευή χρήζει σχεδιαστικής μέριμνας.


Edit: Tem, έγραφα χωρίς να έχω δει το post σου. 😊
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2018, 11:58 από 30SmokingYears »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3325 στις: Μαρτίου 11, 2018, 11:58 »
Και γιατί να μην συμβαίνει; Δεν είναι 1:1 το αντίγραφο; 🤔

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3326 στις: Μαρτίου 11, 2018, 12:01 »
Βαριέμαι να τον λύσω (τον γνήσιο) για να το δω, αλλά σε 2 skydrop δεν είχα ποτέ atomizer short. Αν συνεχίζει πάντως το θέμα, όταν τον λύσω για πλύσιμο θα το δω και θα το φωτογραφίσω.

[member=10748]30SmokingYears[/member] Και ο doggy και ο Kayfun Prime 1:1 είναι, κι όμως έχουν διαφορές ακόμα και οι κλώνοι μεταξύ τους!

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3327 στις: Μαρτίου 11, 2018, 12:07 »
Για τον Prime, δεν έχω προσωπική άποψη. Για τον Doggystyle, όμως, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι γνήσιος και κλώνος sjmy, είναι πανομοιότυποι ( έχω και τους δύο ).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3328 στις: Μαρτίου 11, 2018, 12:12 »
Βαριέμαι να τον λύσω (τον γνήσιο) για να το δω, αλλά σε 2 skydrop δεν είχα ποτέ atomizer short. Αν συνεχίζει πάντως το θέμα, όταν τον λύσω για πλύσιμο θα το δω και θα το φωτογραφίσω..................

Θα ήταν πολύ χρήσιμο αν μπορέσεις κάποια στιγμή  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #3329 στις: Μαρτίου 11, 2018, 16:23 »
για κοιταξτε κ την πιθανοτητα να ακουμπαει η εσω καμπανα, σε κακοκομενα συρματακια που πειρισσευουν απο τους πόλους.  :sfyrigma:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 171997 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364