vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

465 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, tony1976, Xameno_Skli, camber, bloodlessz, zamploutos

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2595 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:20 »
Θα συμφωνήσω ότι κάτι πρέπει να κάνεις λάθος, εγώ έχω γίνει λίγο nerd μεταξύ απόδοσης σε δισκάκια με 3 τρύπες και σε αυτά με 2. Νομίζω αυτά με τα 2 είναι ακόμη πιο τούμπανο.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2596 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:44 »
Ότι είναι υπέρ εκτιμημένος κατά την γνώμη μου είναι γεγονός. Αλλά από αυτό μέχρι ότι τον κατατασσεις τελευτεο σε γεύση απέχει πολύ. Δες κανα βιντεάκι και βρες τι κανεις λάθος στο στήσιμο 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2597 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:50 »
Τα έχουμε ξαναπεί ..μην παιδεύεστε ..είναι ο χειρότερος όλων..υπερεκτιμημένος ,και εκτός συνόρων..δωστε τον να πάει στο διάολο να μην ζορίζεστε κιόλας... ::)
prime prime prime prime :P

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2598 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:56 »
Από τους ατμοποιητες κατατασσω τον skyline στην τελευταία θέση σε γευση: Phenomenon lite, merlin mini, Kayfun light, ares. Τους έχω όλους, σφιχτες τζουρες, κάνω γλυκά υγρά. Δεν θα τον αγαπησω ποτέ μου φαίνεται..... Ίσως κάνω κάτι λάθος στο στήσιμο....
Δεν κανεις κατι λαθος στο στησιμο.Μεχρι και αλιεν σιρμα δοκιμασα μπας και παρω φουλ γευση αλλα δεν...μετριος και αρκετα συχνα εβγαζε μια περιεργη ασχημη γευση μεταξυ καμενου και κατι σαν αρωμα.Με μερικες τζουφιες επανερχονταν αλλα η ξενερα ηταν μεγαλη.Βεβαια απροβληματιστος ο κλωνος της coop χωρις διαρροες,υπερτροφοδοσιες κτλπ.Οσο για τα 180 που ζητανε για τον γνησιο,μαλον η πανεμορφη θηκη θα κοστιζει κανα 50ρικο δεν εξηγειται αλλιως.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2599 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 22:59 »
Ναι όντως, όλοι που τον έχουμε για τη "θήκη" τον πήραμε... :yes:

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2600 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 23:13 »
Μπορεί να ναι κ απλά γούστα, πχ εγώ ακόμα παλεύω να απολαύσω τζούρα από τον gt3 (γνήσιο) την στιγμή που οι περισσότεροι είναι εντυπωσιασμένοι.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2601 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 23:18 »
Δεν κανεις κατι λαθος στο στησιμο.Μεχρι και αλιεν σιρμα δοκιμασα μπας και παρω φουλ γευση αλλα δεν...μετριος και αρκετα συχνα εβγαζε μια περιεργη ασχημη γευση μεταξυ καμενου και κατι σαν αρωμα.
Όταν σας έλεγα ότι μερικοί κλώνοι είναι τόσο βρόμικοι που θέλουν τρομερά σχολαστικό και επίμονο πλύσιμο με κάθε μέσο, δεν ακούγατε. Όποιος έχει πέσει σε τέτοιο κομμάτι είναι λογικό (αλλά άδικο και για τον γνήσιο) να βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2602 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 23:48 »
Εχω 3 lite plus γνήσιους. Με τα χρόνια και τις αλλαγές σε ορινγ μονωτικα κτλ έχουν ποια σχετικά αξιοσημείωτες διαφορες μεταξύ τους στην απόδοση και στην γεύση. Τον ποιο "καλό" τον είχα για καθημερινή χρήση και τους άλλους για εφεδρια. Κάθε φορά που ετοιμάζομαι να χαρακτηρισω κάποιον "τρελό" γιατί επαινει η κατηγορεί κάποιο ατμιστικο προϊόν θυμάμαι τους 3 καυφουν. Μπορεί να αναφερόμαστε σε προϊόντα με το ίδιο όνομα, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι μιλάμε για το ίδιο προϊόν. Ειδικά για κλώνους.
Ο Skyline ( εχω ένα γνήσιο και 3 κλώνους) σίγουρα δες μπορεί να καταταγει στην τελευταία θέση απο γεύση.
Να αναφέρω ότι ο ένας κλώνος είναι χάλια, δεν ατμιζεται. (Αυτός είναι χωρίς λογότυπο αλλά δε νομίζω να παίζει ρολο). Ίσως έπεσες σε παρομοιο σκαρτο κλωνο. Τους άλλους δύο όμως τους προτιμώ από τον γνήσιο. Ο λόγος είναι ότι ο γνησιος είναι της πρώτης παρτιδας με το σφιχτο ντεκ που για μένα είναι αερατο. Προτιμώ τον κλωνο που με τα μικρά δισκάκια που βγάζει ποιο σφιχτη τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2603 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 00:10 »
Όταν σας έλεγα ότι μερικοί κλώνοι είναι τόσο βρόμικοι που θέλουν τρομερά σχολαστικό και επίμονο πλύσιμο με κάθε μέσο, δεν ακούγατε. Όποιος έχει πέσει σε τέτοιο κομμάτι είναι λογικό (αλλά άδικο και για τον γνήσιο) να βγάζει λανθασμένα συμπεράσματα.
Απο το καλοκαιρι τον εχω.Ακομα βρωμικος ειναι??

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2604 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 00:20 »
....δεν αποκλειεται.

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2605 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 00:21 »
Αδερφε φιλικα, αμα δεν το τρίψεις το μηχανολαδο δεν φεύγει. Εκτος και αν στους υπερήχους βάλεις διαλυτικο που μπορεί να το διαλύσει. Στον δικό μου κλώνο , από την στιγμή που τον πέρασα 3 ωριαία μπανάκια με καθαρό αλκοολ, του έβαλα καθαρά ορινγκ και πεταξα το κινέζικο μαύρο ντριπ τιπ, παίζει όπως ο γνήσιος. Απλά τέλεια για τα δικά μου γούστα. Ναι δεν έχει την γεύση του insane αλλά είναι κοντά και μπορώ να τον κουβαλάω και στην τσέπη ;)

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2606 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 01:17 »
Παιδες ισως ειναι ο πεντηκοστος κλωνος που εχω παρει.Ειναι αδυνατον εγω και οι υπολοιποι που αναφεραμε σε αυτο εδω το νημα κριτικη για την γευση του να κανουμε τοσο λαθος.Τον εχω στησει πανω απο 50 φορες και καθε φορα τον εκανα κομματια και τον επλενα.Οrings γνησια απο την πρωτη μερα.4 διαφορετικα βαμβακια cb v2,vcc,cotton candy,kgd, καμια 30αρια διαφορετικα στησιματα,σιρματα ολων των ειδων.Απο κλαπτον μεχρι alien.H γευση του εκει στο μετριο.Επισης εχουν αναφερθει και προβληματα με την τροφοδοσια του.Το ιδιο διαπιστωσα και εγω.Αυτο δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα διοτι με μερικες κουφιες ξαναερχονταν το αρωμα.Επισης συγκριτικο τεστ σε παρεα με το ιδιο αρωμα την ιδια βαση παρομοια στησιματα μεταξυ v4.v5, tilemaxos v2 και εγω με τον sky και οι 4 μας διαπιστωσαμε ατονια στον sky.Δεν γινεται να κανουμε ολοι μας τοσο λαθος.Εγω προσωπικα τον κατατασω καπου στη μεση απο θεμα γευσης στα ιδια στανταρ με τον tayfun gt3 που ειχα και εδωσα για τον ιδιο ακριβως λογο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2607 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 01:26 »
στειλτον τοτε να ησυχασεις.
θα βρεις αγοραστη ανετα. ;)

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2608 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 01:37 »
Φίλε μου τα πράγματα είναι πολύ απλά.. Δεν τα βρίσκετε.. Δεν είναι όλα για όλους.. Τόσο απλά..
Η μεγάλη μου απορία διαβάζοντας το ποστ σου είναι η εξής,γιατί τέτοια επιμονή με έναν ατμο που δεν σε ικανοποιεί;
Γιατί παιδεύεσαι τόσο καιρό; Τι είναι αυτό που σε κρατάει και δεν τον στέλνεις;
Υπάρχει τόσος κόσμος που δεν πρόλαβε να τον αποκτήσει και ξημεροβραδιάζεται στις αγγελίες μήπως και..
Μην τους τον στερείς λοιπόν..

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #2609 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 01:42 »
Καμια επιμονη και κανενα αγχος.Την γνωμη μας λεμε και συζηταμε.Αν σας ενοχλει η κριτικη ειναι δικο σας προβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171951 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364