vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

467 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, Ηρακλης, Doubt, stratoz, SEB

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1920 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 11:43 »
Εγώ να επιβεβαιώσω πάλι μετά από ένα μήνα χρήσης του ατμοποιητή για MTL και χτες τον γύρισα σε dtl με NiCrome 80A ,7 σπείρες,3αρι πυρήνα,0.75 Ohm στα 23 watt μετά από τρία γεμίσματα δεν υπάρχει ίχνος επιστροφής βρώμικο υγρού

Και επίσης στον goblin v3 με το ίδιο στήσιμο παίρνωπολύ καλύτερη γεύση(λόγω πιο κοντής καμπάνας; )
Νομίζω του Skyline του πάει πιο πολύ το mtl στήσιμο

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1921 στις: Οκτωβρίου 03, 2017, 13:47 »
Εγώ να επιβεβαιώσω πάλι μετά από ένα μήνα χρήσης του ατμοποιητή για MTL και χτες τον γύρισα σε dtl με NiCrome 80A ,7 σπείρες,3αρι πυρήνα,0.75 Ohm στα 23 watt μετά από τρία γεμίσματα δεν υπάρχει ίχνος επιστροφής βρώμικο υγρού

Και επίσης στον goblin v3 με το ίδιο στήσιμο παίρνωπολύ καλύτερη γεύση(λόγω πιο κοντής καμπάνας; )
Νομίζω του Skyline του πάει πιο πολύ το mtl στήσιμο
goblin mini v3 (και κοντό και με το extension) άτμιζα και εγώ και η σύζυγος.
Με το ίδιο στήσιμο και φουλ αέρα και σε αυτόν και στον σκαι δεν υπάρχει καμία σύγκριση (υπέρ του σκάι) φυσικά.
Βέβαια αν ατμίσω mtl με οποιονδήποτε ατμοποιητή, απλά δεν παίρνω γεύση...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1922 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 13:21 »
(προσωπικη διαπιστωση)  ;)

εχθες στον sky επαιξε ενα υγρο που εχει πολλες ιδιαιτεροτητες γευστικα..
ενα υγρο απο τα παλια..πολυ αγαπημενο, το οποιο ομως το ειχα σταματησει γιατι μπουκωνε απιστευτα τις αντιστασεις κ τα καρτο εκεινης της εποχης.. συν την τσουχτερη τιμη του. μιλαω για τον Μινωταυρο της el toro.
αρκετα αραιωμενο, μιας κ εδω κ πολυ καιρο ειμαι μεταξυ σκετης βασης κ φουλ αραιωμενου divino...
η αναλυση της γευσης ηταν απιθανη...  μιλαμε για ενα υγρο που εχει φουλ καπνο, κ μαζι βανιλια κ κανελα.
πραγματικα επαθα πλακα...
επιμενω οτι μετα την εποχη Ιαττυ, ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει αποκτησει σε ατμοποιητη.
:respect: στον κατασκευαστη του!

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1923 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:55 »
Σας ζηλευω κ σας χαιρομαι οσους τον ευχαριστιεστε, αλλα μετα απο 2 μηνες προσπαθειας με στησιματα κ συρματα, παντα mtl, δεν παιρνω την γευση που αβιαστα πηρα σε χουσαρ κλωνο κ γνησιο φαινομενο απο την πρωτη μερα. Γιαυτο κ τον εβαλα αγγελια, να δουμε ποτε θα εγκριθει  ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1924 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 16:32 »
[member=7533]drum[/member] πού βρήκες μινώταυρο??????????????
[member=19364]johnny_suede[/member] νομίζω οτι ο sky παίζει καλύτερα με χοντρά σύρματα και φουλ αέρα, παρά με ψιλα :)

Αποσυνδεδεμένος dimitris296

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1925 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 19:07 »
O skyline από coppervape  έχει μπει  παραγγελία.. Στο θέμα αέρα  τζουρας  θα τα βρούμε  μια χαρά... Από θέμα γεύσης ακόμα  δεν έχω βγάλει άκρη  εδώ... άλλος λέει  μέτρια.. άλλος λέει γευσαρα.. Άλλος λέει κάτω του μετρίου ... Άκρη  δεν έχω βγάλει.. Ξέρω ότι το θέμα γεύση  έχει παραμέτρους από το σύρμα  την διατομή του.. Τις σπειρες αν είναι ανοιχτές η κλειστές την διάμετρο  του πυρήνα.. το βαμβάκι  κλπ.. Σεβαστες όλες οι απόψεις.. Συμπερασματα .. Σε έλεγχο  θερμοκρασίας θα παίζει  μια χαρά  λόγω  ντεκ.. Ανοιχτές σπειρες σε όλο το εύρος της τρύπας αέρα  που θα επιλέξουμε...  αρκετές επιλογές  αέρα..δεν κάνει για πολύ χοντρά  σύρματα..  δεν είναι για σύννεφα ατμού  και φουλ πνευμονικες..Το θέμα γεύση θα παραμείνει  ένα αίνιγμα για μένα μέχρι να πέσει  στα χέρια  μου...

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1926 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 19:15 »
Γούστα ειναι αυτά ! Σε άλλους κάθεται σε άλλους όχι .


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1927 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 22:05 »
ήρθε ο sxk  :dance2: (επιτέλους)
έχει λογότυπα κανονικά (αν και τον πήρα από ft) και 3 airdisk μέσα
έχει το περίσσιο σπείρωμα στην καμπάνα
νομίζω πως έχουν πετύχει πιο σωστά ο-ring αφού φαίνεται να βιδώνουν-ξεβιδώνουν όλα πιο εύκολα

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1928 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 08:41 »
Απο λαδιλα πως πάει Κωστα; 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1929 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 09:35 »
φαίνεται πολύ καθαρός
δεν θα τον βράσω για την ώρα
θα του κάνω ένα πλύσιμο με σαπουνάδα και θα τον στήσω 
άμα δεν δείξει καλή συμπεριφορά θα πέσει βράσιμο κάπου μέσα στο σαββατοκύριακο

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1930 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 09:47 »
Οπτικά και μένα ο sxk πεντακάθαρος φαινόταν αλλά την μπόχα που μου έβγαλε στο πρώτο στήσιμο δεν περιγράφετε παρόλο που είχε κάνει πολύ καλό μπάνιο πριν. Χρειάστηκε μήνας και ότι συνηθισμένη και ασυνήθιστη διαδικασία καθαρισμού έχω διαβάσει για να χάσω την αίσθηση μια ξένης γεύσης κατά το άτμισμα.

Στο σακουλάκι με τα ανταλλακτικά θα βρεις το o-ring που δεν έχει τοποθετηθεί στο sky deck.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1931 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 09:50 »
Πρόσφατα πήρα άλλους δύο skyline από Copper. Πεντακάθαροι καμμία σχέση με τον πρώτο που πήρα πρίν από μήνες. Τι εννοώ? Καλύτερα ορινκς, απαλότερο  βίδωμα του τάνκ στη βάση, μαλακή η περιστροφή του δακτυλιδιού του αέρα, και φυσικά μηδέν σταγόνες. Λες και διαβάσανε το φόρουμ με τα προβλήματα που λέγαμε και τα διόρθωσαν στις επόμενες παρτίδες.  Τά έβαλα για καμιά ώρα σε ένα μπολάκι με άβα και νερό. Τα μοντάρισα πάντα με λίγο VG στα ορινκ και λειτουργούν άψογα. Χωρίς αντικατάσταση των orings όπως έκανα στον πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1932 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 09:54 »
true story...Και εγώ 2 που παρέλαβα την Παρασκευή που πέρασε για φίλους ήταν άψογοι.Καμία σχέση με τους πρώτους με τα χάλια orings που ήθελαν ένα νούμερο μικρότερα σχεδόν όλα

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1933 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 10:21 »
Σχεδόν πάντα, οι πρώτες εκδόσεις έχουν bugs που διορθώνονται στις επόμενες...
Πληρώσατε το τίμημα του early adopter  :laugh1:

ΥΓ.
Ο δικός μου παρ΄ ότι ήταν από την πρώτη φουρνιά δεν έχει βγάλει θέματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2017, 11:01 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1934 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 21:36 »
...το αυτο κ οι δικοι μου.. ουδεν προβλημα.
αλλα δυο κομματια τα περιμενω εδω κ κανα μηνα... ααααφαντα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10200 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364