vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

467 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, vasim

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1890 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 13:25 »
dimspy. μηπως μπορεις να μου εξηγησεις με ποια λογικη καιει παραπανω? 
αν σου ειναι ευκολο ε.. ;)

Αποσυνδεδεμένος ampelift

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1891 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 14:06 »
Παιδιά η κατανάλωση δεν έχει να κάνει με το στήσιμο?, και με τον τρόπο που ατμιζει ο καθένας?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1892 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 14:23 »
...όχι στον skyline.Υπάρχει paranormal activity εδώ..χαμός,άσε μην το ψάχνεις 

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1893 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 14:46 »
ο δικός μου sky πάντως μάλλον μου βγήκε φλώρος... αφού ( ΣΕ ΙΔΙΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ) πίνει όσο και ο "σούπερ οικονομικός" keras.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1894 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 15:28 »
Επιμένω και εγώ ότι η ίδια αντίσταση, στα ίδια W και με τον ίδιο αέρα, δεν ειναι δυνατόν να κάψει παραπάνω αν μπει σε άλλο ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος GnF

  • **
  • 345
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1895 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 16:58 »
μην τους το χαλάτε ρε. πίνει θέλουν, πίνει θα λέτε. τι διαλα. γιατί χαλάτε την ζαχαρένια των παιδιών? Εμένα πάντως με το ίδιο στήσιμο καταναλώνει 93ml παραπάνω απο όλους τους άλλους. Τρύπιο μέταλλο

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1896 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 18:59 »
dimspy. μηπως μπορεις να μου εξηγησεις με ποια λογικη καιει παραπανω?
αν σου ειναι ευκολο ε.. ;)
πολυ ευκολο....

δεν φευγει απο το στομα λογω πρωτογνωρης απολαυσης με οτι κ να γεμισεις.... που συνεπαγεται με τρομακτικη αυξηση της καταναλωσης ..... 8)


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1897 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:06 »
Στη φωτό βλέπουμε 2 ατμοποιητές με το ίδιο ακριβώς στήσιμο και τα ίδια w στο μοντάκι (για την ακρίβεια 0,1w παραπάνω στον sky). Τον sky τον γέμισα το πρωί ξέχειλα και τον doggy το πρωί της Κυριακής μέχρι τη μέση της στενής καμπάνας. Αυτό φαίνεται και με το μάτι αφού το υγρό έχει χρωματιστεί από την μακρά παραμονή του στο τανκ.
Τζούρες περίπου 1/1 και αέρας τέρμα ανοικτός στον doggy και 1,5Χ2 δισκάκι στον sky με τέρμα ανοικτές τις τρύπες. Τζούρα 2,5sec στον sky & 2,4 στον doggy.
Πωτς γιένεν ατό αφού έχουν το ίδιο στήσιμο και τα ίδια w??

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1898 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:15 »
Ρε παιδια γιατι ψαχνεται τι και πως; σας αρεσει; προφανώς ναι τώρα αν καει μισο ml παραπανω απο τον doggy ή οχι δεν εχει να λεει τπτ.. Παιζει μεγαλο ρολο ποσο ανοιχτα εχεις τα υγρά σου στην κατανάλωση και μην ξεχνάτε ο skyline ειναι ατμοποιητης που γινεται και σφιχτος και αερατος οποτε θελει καποια παραπανω τροφοδοσια αν του βαλει κανεις clapton

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1899 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:17 »
Γιατί προφανώς δεν είναι το στήσιμο ακριβώς ίδιο ή απλά άτμισες τον σκαι περισσότερο από τον σκύλο :)
Σκέψου το απλά, μια αντίσταση μπορεί να ατμοποιήσει μια συγκεκριμένη ποσότητα υγρού σε σταθερά W ([member=10440]microchip[/member] που είσαι, βοήθα...)
Δεν είναι δυνατόν η ίδια αντίσταση να ατμοποιήσει περισσότερο υγρό σε νορμάλ συνθήκες. Δεν αλλάζουν οι ηλεκτρικές της ιδιότητες από τανκ σε τανκ.

Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1900 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:24 »
Σας έχει τύχει το ίδιο στήσιμο τα ίδια watt σε έναν ατμο να βγάζουν πιο πολύ ντουμανι από ότι σε άλλο?
εμένα ναι. και αυτός που βγάζει πιο πολύ ντουμάνι έχει κατανάλωση. Από την πολύ πολύ μικρή προσωπική χρήση είδα ότι η κατανάλωση συνδέεται πιο πολύ με το ντουμάνι παρά με το στήσιμο(σύρμα αέρα κτλ) και τα watt. Και δεν νομίζω να μπορούμε να πούμε ότι ο τάδε άτμο έχει τον ίδιο αερα με τον άλλο. Μα ακριβώς αυτό κάνει μοναδικό τον κάθε ατμο, το πόσο χώρο δίνει στην περιοχή ατμοποίησης, πόσο ροη αφήνει να βγεί από εκεί, πόσο ροή αέρα αφήνει να μπει εκει, κτλ κτλ. γιαυτό και κάθε άτμο με το ίδιο στήσιμο (σύρμα, βαμβάκι, watt) είναι λογικό να έχει διαφορετική κατανάλωση.

ΑΑΑΑΑ ;D και για να μην ξεχνιώμαστε... ο σκαι τρωει πολύ βενζινη :idiot1: 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1901 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:25 »
πολυ ευκολο....

δεν φευγει απο το στομα λογω πρωτογνωρης απολαυσης με οτι κ να γεμισεις.... που συνεπαγεται με τρομακτικη αυξηση της καταναλωσης ..... 8)
εμ τωρα συννενοηθηκαμε. :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1902 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:35 »
Σας έχει τύχει το ίδιο στήσιμο τα ίδια watt σε έναν ατμο να βγάζουν πιο πολύ ντουμανι από ότι σε άλλο?
εμένα ναι. και αυτός που βγάζει πιο πολύ ντουμάνι έχει κατανάλωση. Από την πολύ πολύ μικρή προσωπική χρήση είδα ότι η κατανάλωση συνδέεται πιο πολύ με το ντουμάνι παρά με το στήσιμο(σύρμα αέρα κτλ) και τα watt. Και δεν νομίζω να μπορούμε να πούμε ότι ο τάδε άτμο έχει τον ίδιο αερα με τον άλλο. Μα ακριβώς αυτό κάνει μοναδικό τον κάθε ατμο, το πόσο χώρο δίνει στην περιοχή ατμοποίησης, πόσο ροη αφήνει να βγεί από εκεί, πόσο ροή αέρα αφήνει να μπει εκει, κτλ κτλ. γιαυτό και κάθε άτμο με το ίδιο στήσιμο (σύρμα, βαμβάκι, watt) είναι λογικό να έχει διαφορετική κατανάλωση.

ΑΑΑΑΑ ;D και για να μην ξεχνιώμαστε... ο σκαι τρωει πολύ βενζινη :idiot1:
νομίζω ότι σε αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι το ντουμάνι πιο πολύ αλλά λόγω του μικρότερου θαλάμου βγαίνει πιο μαζεμένο και πυκνό.

Αποσυνδεδεμένος spyvas

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • Newbie
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1903 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:40 »
ωραια άρα αυτό που γίνεται το υγρό είναι ατμός. αρα οσο πιο πολύ ατμός τόσο πιο πολύ κατανάλωση. αλλά τα ίδιο στήσιμο σε κάθε άτμο βγάζει διαφορετικό ατμό γιατί είναι διαφορετική η αρχιτεκτονική και ο τρόπος(ταχύτητα, ποσότητα, πυκνότητα, θερμοκρασία) που ρέει ο αέρας, λόγω αυτής της αρχιτεκτονικής. Έγω έτσι τουλάχιστον το καταλαβαίνω, γιατί έκανα και μέτρηση και ο σκαι είχε μεγαλύτερη κατανάλωση με ίδιο στήσιμο ίδια ισχυ, αριθμο τζουρες διαρκεια τζουρας από τον Α ατμο και λιγοτερη από τον Β ατμο

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1904 στις: Οκτωβρίου 02, 2017, 19:45 »
Ναι αλλά η αντίσταση μπορεί να ατμοποιήσει Χ του ml σε συγκεκριμένα W.
Αν πάρω δηλαδή μια αντίσταση 1Ω  με ψιλό σύρμα από τον kayfun lite+ και την βάλω σε ένα 24άρη dripper θα πάρω ντουμάνια επειδή έχει πιο πολύ αέρα και τροφοδοσία?
Δέχομαι ότι μπορεί ο skyline να έχει πετύχει την τέλεια αναλογία αέρα, θαλάμου ατμοποίησης και τροφοδοσίας. Αλλά διαφορές του στυλ διπλή κατανάλωση μου φαίνονται άτοπες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172016 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364