vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

480 επισκέπτες, 5 χρήστες
zamploutos, dkostas, antiklitos140, camber, bloodlessz

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1710 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 14:17 »
Tem, με τι στησιμο εισαι?
αυτο το πινει πολυ δεν μπορω να το καταλαβω...
απλα πιστευω οτι ασυναισθητα ατμιζουμε πιο πολυ, λογω καλης αποδοσης αναλυσης κτλ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1711 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 15:02 »
Αντίσταση 1.2-1.5 ohm (με σύρμα kanthal 28awg). Watts όχι περισσότερα από 12, σε κάθε περίπτωση low profile.
Σήμερα το πρωί γέμισα τον doggy και αυτή τη στιγμή είμαι στη μέση περίπου του tank. Mε την ίδια ακριβώς ατμιστική συμπεριφορά με τον sky θα ήμουν ήδη στο δεύτερο tank. Πάντως αυτό που αναφέρεις με την απόδοση μπορεί να ισχύει.
Αν και μια χαρά με καλύπτει ο μικρός ;)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1712 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 15:10 »
αν δίνει πιο πολύ ντουμάνι σε κάθε τζούρα σε σχέση με τον doggy λογικό είναι να εξατμίζει και περισσότερο υγρό
και ο skyline τουλάχιστον με τα δικά μου στησίματα έχει περισσότερο ντουμάνι από άλλους ατμό
αλλα με κάποιο τρόπο μάλλον ασυναίσθητα κοντρολάρω το ατμισμα μου και δεν έχω περισσότερη κατανάλωση η ίσος έχω ελαφρώς περισσότερη κατανάλωση αλλα αμελητέα ποσότητα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1713 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 15:11 »
ναι... λιγο πολυ καταλαβαινω τι εννοεις.
θα σου πω... τις πρωτες μερες ειχα κ εγω την ιδια αισθηση..οτι ειναι μπεκρας.
στην πορεια, επαιζα ιδιο υγρο ιδια συρματοπλεγματα, ιδια ολα μαζι με τον κλαουντ..
να δω ετσι απο περιεργεια ποσο αλκολα ειναι...  δεν... οτι πινει ο κλαουντ επινε κ ο σκαΥ.
απλα εγω τον πηγαινα κοσα, γιατι επαιζα καλη μπαλα κ του δινα κ καταλαβαινε.
το πιστοποιησε κ η καταναλωση ρευματος.. ετρωγα για πλακα μια μπαταρια..
τωρα πλεον εχει ισορροπησει, μετα την αρχικη πιπιλα...  καταναλωνω νορμαλ, αναλογα με την ορεξη το υγρο κτλ.

για τον ντογκυ δεν εχω ¨στανταρ" αποψη... τον κρατησα λιγες ωρες...


συμφωνω κ με την αποψη του Κωστα. ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1714 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 15:12 »
Σκοτωστε με αλλα ο Doggy εχει ισως για μενα ανωτερη τροφοδοσια και χωρις πολλα γkλιν γκλον απο τον Sky.

Αλλα δεν ειναι τοσο απολαυστικος στο ατμισμα του.

Αν ο Hussar εχει αναλυστη στα ιδια επιπεδα με τον Sky,παρομοια ποιοτητα ατμισματος και καταναλωνει λιγοτερο,

τοτε σιγουρα ο Sky εχει χοντρο κατασκευαστικο λαθος και ισως και καποιο spell απο τον δημιουργο να εξαφανιζει το υγρο.Ειμαι σιγουρος για το τελευταιο  :DontWorry: :ninja_hide:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1715 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 16:29 »
εγώ που δεν λέω ψεματα και υπερβολές....σας λέω οτι πίνει...
το θέμα όμως είναι πόσο πίνει....
λέει ο άλλος πχ 2 τανκάκια τη μέρα, 2,5 τανκάκια τη μέρα...
δεν μου λέει τίποτα....πες πόσα ml ρε φίλε?
μπορείς? ....δεν μπορείς.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1716 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 16:34 »
Παιδιά με έναν γνήσιο και έναν κλώνο δεν βολεύομαι...Θέλω τουλάχιστον άλλον έναν ή ίσως και δυο...λες να γίνομαι ο CP του skyline... μάλλον με αγχώνει η κάβα στο υπόγειο...Ας πίνει όσο θέλει...η ευκολία του και οι επιλογές που σου δίνει μαζί με την υγρή, απαλή τζούρα του είναι αχτύπητος συνδυασμός. Πέρνει και 4gr υγρό :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1717 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 21:02 »
 Μετά από δύο βδομάδες παιξίματος με τον Sky δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με το post 1688 του Arathongor.Οσοι σκέφτεστε αν και γιατί να τον αποκτήσετε,διαβάστε το.Mε την διαφορά ότι πετρελαιοκίνητη λιμουζίνα είναι ο Hussar ενώ ο Sky είναι ηλεκτροκίνητη λιμουζίνα.Και κάτι που το βλέπω πρώτη φορά.Ενώ μέχρι τώρα όλοι οι ατμοποιητές μου έβγαζαν τις φυσαλλίδες σε ένα συγκεκριμένο σημείο,αυτός κατά περίπου 50% τις βγάζει σε ένα σημείο με το άλλο 50% να είναι τυχαίο γύρω γύρω από την καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1718 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 21:47 »
οι φυσαλιδες δημιουργουνται  απο τον αερα που υπαρχει μεταξυ εσωτ. και εξωτ. καμπανας, που συμπιεζεται οταν ανοιγουμε τα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1719 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:18 »
Μετά από δύο βδομάδες παιξίματος με τον Sky δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με το post 1688 του Arathongor.Οσοι σκέφτεστε αν και γιατί να τον αποκτήσετε,διαβάστε το.Mε την διαφορά ότι πετρελαιοκίνητη λιμουζίνα είναι ο Hussar ενώ ο Sky είναι ηλεκτροκίνητη λιμουζίνα.Και κάτι που το βλέπω πρώτη φορά.Ενώ μέχρι τώρα όλοι οι ατμοποιητές μου έβγαζαν τις φυσαλλίδες σε ένα συγκεκριμένο σημείο,αυτός κατά περίπου 50% τις βγάζει σε ένα σημείο με το άλλο 50% να είναι τυχαίο γύρω γύρω από την καμπάνα.
το σημείο από το οποίο φεύγει ο αέρας για να μπει υγρό στην καμπάνα δεν έχει καμιά σημασία ή επίδραση στον τρόπο που ατμίζει, συνεπώς ας κάνει μπουρμπουλήθρες απ΄ όπου θέλει :)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1720 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:33 »
Σκοτωστε με αλλα ο Doggy εχει ισως για μενα ανωτερη τροφοδοσια και χωρις πολλα γkλιν γκλον απο τον Sky.


Αν ο Hussar εχει αναλυστη στα ιδια επιπεδα με τον Sky,παρομοια ποιοτητα ατμισματος και καταναλωνει λιγοτερο,

Έχω στον sky εδώ και 10 τανκάκια (δηλαδή ακριβώς ?? ml) υγρό με 87% vg. Με το ίδιο βαμβάκι τροφοδοτεί άψογα με ανοικτά στο 1/4 τα υγρά (για οικονομία). Σε πόσο δυσκολότερη δοκιμασία να τον υποβάλω? Ανάλυση όντως στα ίδια αλλά η ποιότητα ατμίσματος του sky είναι αρκετά ανώτερη: Ατμός πολύ περισσότερος, πυκνότερος & υγρότερος με 0,32mm kanthal. Κατανάλωση ένα 10% περισσότερο ο sky.
Το χοντρότερο πρόβλημά του είναι το γέμισμα: Ξεβίδωσε από το μοντ γιατί το δακτυλίδι αέρα δεν κλείνει βιδωμένο, βίδωσε (δύσκολα) drip tip, ξεβίδωσε καπάκι, βγάλε drip, ρίξε, βάλε drip, βίδωσε καπάκι, ξεβίδωσε drip (δύσκολα), ξαναβίδωσε 2-3 φορές καπάκι ταυτόχρονα γιατί το παρασέρνει το drip. Άει σιχτίρ...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1721 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:36 »
κακως... δε χρειαζεται κλεισιμο ο αερας.
ποτε δεν τον κλεινω.

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1722 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:37 »
Ποιός ο λόγος να κλείσεις τον αέρα για να γεμίσεις;

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1723 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:40 »
Άν δέν έχεις βάλει βαμβάκι, μπορώ να σου πώ έναν....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1724 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2017, 22:42 »
Με 87 γλυκερινη δεν θελει τιποτα. Κατευθειαν ανοιγμα καπακι και γεμιζεις. Ουτε υγρα κλειστα ουτε αερα...



*Με σωστο στησιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171954 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364