vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

460 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, maprix, lidbab, bloodlessz

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1575 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2017, 17:19 »
και σε μενα συνεβει δυο φορες. και τις δυο δεν ειχα κλεισει καλα τη καμπανα ροη του υγρου. οταν κλεινω κανονικα δεν μου συμβαινει κατι τετοιο

το ιδιο ισχυει και γι αυτο που αναφερει ο [member=16293]arxiloxos[/member]

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1576 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 13:16 »
Tον εχω στην κατοχή μου μολις μια εβδομαδα αλλα κανοντας περι τα 15ml την ημερα και ατμιζοντας μονο με αυτον ειπα να γραψω τις εντυπώσεις μου.
Καταρχην προτιμησα να τον παρω ''δευτερο'' χερι επειδη επιθυμούσα να ειναι ''στρωμενος'' δλδ να εχει φυγει η οποια μεταλιλα και με στρωμενα τα o-rings του.Βεβαια μου παραηρθε ...στρωμενος,δλδ με υγρο μεσα -οχι καθαρος-και με χρησιμοποιημενη αντισταση η οποια δεν ειχε αφαιρεθει! 
Τελος παντων παρεκαμψα την πρωτη αρνητική εικονα και αφου τον έπλυνα σε μπανιο υπερήχων ξεκίνησα για το πρωτο στήσιμο .Έχοντας στην κατοχη μου μεσα σε αλλους και αυθεντικους pfenomenon, eviva, rose v3,-oπως κτλβνετε κυνηγώ την γευση- ειχα βαλει τον πήχη πολυ ψηλα ειδικά διαβάζοντας τοσα θετικά για αυτον εδω.

Ξεκίνημα λοιπόν με 25ρι συρμα 5 σπειρες cotton bacon βαμβακι στα 1.7 Ω 12w με μια τρύπα ανοιχτη στο airflow  απο τον αερα  το συνηθισμένο μου δλδ και με το 1.5mm με την μια τρυπα ξεκίνησα να ατμιζω .Άρχισα στα 9wκαι σιγα-σιγα ανέβαινα.
Η πρώτη εντύπωση της στιγμής αρκετα φτωχή...Δουλεύοντας κυριως τον zest μου φανηκε αρκετα πιο πισω στην γευση.Δεν ενθουσιαστηκα.Στην πορεία βεβαια ανακάλυψα αλλα χαρισματα,αλλα την γευση του zest ακομα και τωρα μια εβδομαδα μετα δεν την εχω παρει
Αυτο που παρατήρησα ειναι τα αρκετα φθαρμένα ριγκακια του και μια μικρη διαρροή ενοχλητική παντως που κανει μεσα απο το air flow και που δεν μπορω να την καταπολεμήσω ακομη τουλάχιστον .Παροτι ποτε δεν μου εχει πεσει κατω ατμοποιητης ο συγκεκριμενοσ επεσε 2 φορες απο υψος 1.5 μετρο,με αποτελεσμα 2 σημαδάκια και μια δυσκολια στις βολτες στο καπακι.
Στα του αγωνα τωρα.Ο Ατμο ειναι πολυ smooth και πολυ γευστικος .Το ανοιγμα κλείσιμο της καμπανας γίνετε πολυ ομαλα.Πινει πολυ,ατμιζω και πολυ βεβαια .εχει πολλες δυνατότητες να παιξεις με πολλα στησίματα και μπορει να γινει απο πολυ τσιγαρισιος μεχρι αερατος,.Εχει ομορφο design .

Αρνητικά δεν μπορω να του προσαψω εκτός και αν κρίνω σαν αρνητικό το οτι κατα την γνωμη μου την γευση του zest δεν την πιανει.Βεβαια ο zest εχει αλλα κουσουρια που δεν εχει ο sky.
Bεβαιως και θα τον πρότεινα για αγορα και μακάρι να υπήρχε και η οικονομική δυνατότητα να έπαιρνα και τον αυθεντικό.

Συνεχίζω με αυτον βαζοντας προς το παρών στην ακρη pfenomenon και eviva και και τα ξαναλέμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1577 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 14:16 »
Αυτό που κατάφερε ο κατασκευαστής του ειναι να φτιάξει έναν ατμοποιητη που να μπορεί να παίξει από πνευμονικος αερατος εως τσιγαρισιος σφιχτος.
Το κατάφερε, κ του αξιζουν συγχαρητηρια.
Στο θεμα γευση τωρα. Η αποψη μου ειναι οτι αποδιδει αριστα με πιο χοντρά συρματα κ με πολλές δοκιμές.
Δεν θα τον συγκρινω με κανεναν απο τους αγαπημένους μου κλαουντ κ φαινόμενο.
Θα πω απλα, οτι τετοια ικανοποιηση ειχα παρει μόνο απο Ιαττυ κ Εβιβα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1578 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 16:24 »
papilion, the dripper, sofia, eviva & phenomenon θα δυσκολευτούν πολύ οι υπόλοιποι ατμοποιητές να πιάσουν τη γεύση τους.
Λογικα σε 2-3 μέρες θα τον έχω στα χέρια μου και βλέπουμε, δεν περιμένω θαύματα :)

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1579 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 19:00 »
Tον εχω στην κατοχή μου μολις μια εβδομαδα αλλα κανοντας περι τα 15ml την ημερα και ατμιζοντας μονο με αυτον ειπα να γραψω τις εντυπώσεις μου.
Καταρχην προτιμησα να τον παρω ''δευτερο'' χερι επειδη επιθυμούσα να ειναι ''στρωμενος'' δλδ να εχει φυγει η οποια μεταλιλα και με στρωμενα τα o-rings του.Βεβαια μου παραηρθε ...στρωμενος,δλδ με υγρο μεσα -οχι καθαρος-και με χρησιμοποιημενη αντισταση η οποια δεν ειχε αφαιρεθει!
Τελος παντων παρεκαμψα την πρωτη αρνητική εικονα και αφου τον έπλυνα σε μπανιο υπερήχων ξεκίνησα για το πρωτο στήσιμο .Έχοντας στην κατοχη μου μεσα σε αλλους και αυθεντικους pfenomenon, eviva, rose v3,-oπως κτλβνετε κυνηγώ την γευση- ειχα βαλει τον πήχη πολυ ψηλα ειδικά διαβάζοντας τοσα θετικά για αυτον εδω.

Ξεκίνημα λοιπόν με 25ρι συρμα 5 σπειρες cotton bacon βαμβακι στα 1.7 Ω 12w με μια τρύπα ανοιχτη στο airflow  απο τον αερα  το συνηθισμένο μου δλδ και με το 1.5mm με την μια τρυπα ξεκίνησα να ατμιζω .Άρχισα στα 9wκαι σιγα-σιγα ανέβαινα.
Η πρώτη εντύπωση της στιγμής αρκετα φτωχή...Δουλεύοντας κυριως τον zest μου φανηκε αρκετα πιο πισω στην γευση.Δεν ενθουσιαστηκα.Στην πορεία βεβαια ανακάλυψα αλλα χαρισματα,αλλα την γευση του zest ακομα και τωρα μια εβδομαδα μετα δεν την εχω παρει
Αυτο που παρατήρησα ειναι τα αρκετα φθαρμένα ριγκακια του και μια μικρη διαρροή ενοχλητική παντως που κανει μεσα απο το air flow και που δεν μπορω να την καταπολεμήσω ακομη τουλάχιστον .Παροτι ποτε δεν μου εχει πεσει κατω ατμοποιητης ο συγκεκριμενοσ επεσε 2 φορες απο υψος 1.5 μετρο,με αποτελεσμα 2 σημαδάκια και μια δυσκολια στις βολτες στο καπακι.
Στα του αγωνα τωρα.Ο Ατμο ειναι πολυ smooth και πολυ γευστικος .Το ανοιγμα κλείσιμο της καμπανας γίνετε πολυ ομαλα.Πινει πολυ,ατμιζω και πολυ βεβαια .εχει πολλες δυνατότητες να παιξεις με πολλα στησίματα και μπορει να γινει απο πολυ τσιγαρισιος μεχρι αερατος,.Εχει ομορφο design .

Αρνητικά δεν μπορω να του προσαψω εκτός και αν κρίνω σαν αρνητικό το οτι κατα την γνωμη μου την γευση του zest δεν την πιανει.Βεβαια ο zest εχει αλλα κουσουρια που δεν εχει ο sky.
Bεβαιως και θα τον πρότεινα για αγορα και μακάρι να υπήρχε και η οικονομική δυνατότητα να έπαιρνα και τον αυθεντικό.

Συνεχίζω με αυτον βαζοντας προς το παρών στην ακρη pfenomenon και eviva και και τα ξαναλέμε  ;)
Δοκίμασε με 0,35mm kanthal ή ss και πυρήνα από 2 και πάνω. Θα δεις καλύτερη γεύση και γενικότερη απόδοση όσο για τη διαρροή προσπάθησε το βαμβάκι σου να μη γλύφει το δισκάκι ανεβάζοντας την αντίσταση ταυτόχρονα λίγο πιο ψηλά για να το πετύχεις!
Προσωπικά μου αρέσει στα πιο αερατα του καθώς έχω αλλά εργαλεία να απολαύσω τις σφιχτές τζούρες.. Κατά τα άλλα είναι δυνατό κομμάτι

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1580 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2017, 19:57 »
Εχω δοκιμάσει και 40ρι και ο πυρηνας ειναι παντα στα 2.5.Παντως εχω μια εντυπωση και εγω, οτι του ''πανε'' πιο πολυ οι αεριδες...Επισεις επειδή δουλεύω σχεδον σε ολους τούς ατμο το  drip tip του v4 νομιζω οτι και σε αυτον του δινει το κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1581 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 18:31 »
Καποιος που εχει παρει τζαμακια να με βολέψει παιδιά, εσπασα δυο σε δεκα λεπτά
Aν και δεν είχα μέχρι σήμερα θέμα τελικά έσπασα κι εγώ δύο μέσα σε λίγες ώρες. Τα ανταλλακτικά του cleito μου φαίνονται καλύτερα. Και χωρίς να ζορίζονται από τα orings.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1582 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 19:02 »
Λίγο πιο πίσω γίνεται συζήτηση για τα 2 o-ring που μπαίνουν στο skydeck  και για το βραχυκύκλωμα με κατεβασμένη τελείως την καμπάνα.

Ο κλώνο της sxk έρχεται μόνο με το 1 o-ring τοποθετημένο στο skydeck. Ευτυχώς υπάρχουν άλλα 3 στα ανταλλακτικά. Χωρίς το πάνω o-ring η εσωτερική καμπάνα μπορεί να κατέβει τόσο κάτω που ακουμπάει τα posts.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1583 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 19:13 »
Έτσι ακριβώς. Κάτι που δεν συμβαίνει με τον κλώνο της coppervape αφού σε αυτόν είναι τοποθετημένο και το δεύτερο oring.

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1584 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 19:42 »
Επισης αμα παρασφυξεις την καμπανα παρασερνει το o-ring(μπορει να ειναι προβληματικο το δικο μου) και γινεται παλι βραχυκυκλωμα(για τον copper μιλαω)

Οποτε γενικα δεν χρειαζονται σφυξιμο μεχρι να κακαρωσει,στην πρωτη αντισταση που θα βρουμε καθως σφιγγουμε το αφηνουμε και δε χανει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος TasmanR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1585 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 20:57 »
Μπορείτε να τα βγάλετε και τα δύο ορινγκ χωρίς πρόβλημα διαρροών εγώ έτσι τον έχω γιατί τα ορινγκ με το που ζεσταινόταν έβγαζαν άσχημη μυρωδιά παρόλα τα πλυσίματα υπερήχων κ.τ.λ..Ετσι δοκίμασα να τα βγάλω και οι μυρωδιά εξαφανίστηκε.Ξαναλέω διαρροή καμία αφού τα σπειρώματα είναι άψογα και το κλείσιμο της καμπάνας πέρα από το οπτικό σου δίνει και στην αίσθηση το κλείσιμο της χωρίς να ακουμπήσει της βίδες του ντεκ.Επίσης να πω ότι στην αρχή είχα και βραχυκυκλώματα γιατί την βίδωνα περισσότερο απόσο έπρεπε.Με το πάνω ορινγκ είχα και το εξής θέμα:παρασυρόταν από την καμπάνα και ανέβαινε επάνω στις οπές τροφοδοσίας με αποτέλεσμα αρκετές φορές να πάρω καμμένο.Ελπίζω να βοήθησα αν κάποιος έχει τα ίδια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1586 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 21:03 »
Έρχομαι..

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1587 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 21:51 »
εχω και εγω μια περιεργη μυρωδια ειτε απο τα μεταλλα ειτε απο τα oring ,πλυσιμο με κορεγκα θα τον στρωσει η να βγαλω τα orings απως ειπωθηκε πριν ?

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1588 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2017, 22:01 »
Μην το παιδευετε το κινεζικο ορινγκ. Δινεις 5 ευρω παιρνεις τα γνησια και ξεμπερδευεις. Κατα τα λοιπα ο copper clone ειναι αψογος. 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1589 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 03:11 »
εχω και εγω μια περιεργη μυρωδια ειτε απο τα μεταλλα ειτε απο τα oring ,πλυσιμο με κορεγκα θα τον στρωσει η να βγαλω τα orings απως ειπωθηκε πριν ?
Φιλε μου εγω τα εκανα ολα. Εκανα περισσοτερα απο π....να στην Συγγρου. Θελει λιγο(?) χρονο να στρωσει. Κανε τα δικα σου (βρασιμο, πλυσιμο, οριγκακια, ντριπακια, whatever) και δοκιμασε σκετη βαση για μερικες μερες.
Θελει κανα μηνα περιπου. Αποψη δικια μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364