vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

461 επισκέπτες, 1 χρήστης
dkostas

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1245 στις: Αυγούστου 16, 2017, 13:03 »
Tις τελευταίες μέρες παρατηρώ μικροδιαρροές. Πιο συγκεκριμένα αν τον αφήσω σε πλάγια θέση κατά τη διάρκεια της νύχτας το πρωί βλέπω υγρό το οποίο έχει βγεί προφανώς από τις τρύπες εισαγωγής αέρα. Δοκιμάζω πλέον με λίγο περισσότερη ποσότητα βαμβακιού αναμένοντας καλύτερο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1246 στις: Αυγούστου 16, 2017, 13:12 »
πως το κατάφερες αυτό βρε Θέμη?
αυτός είναι θεοστεγνος
πραγματικά αυτός και ο hussar είναι οι δυο πιο στεγνοί ατμό που έχω δουλέψει
το βραδυ που τον αφήνεις ξάπλα καλύτερα κλείνε τα υγρά

επειδή κάποια στιγμή είχα πει και εγώ ότι βλέπω λίγο υγρασία κάτω από το afc ring, από τότε που το είπα τον παρακολουθώ συνεχώς και δεν υπάρχει καθόλου υγρασία
κάποιο λάθος είχα κάνει

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1247 στις: Αυγούστου 16, 2017, 13:23 »
αγγελια κ σκοτωμα...  ;)
υπαρχουν πολλοι που περιμενουν να τον βρουν, να τον στησουν σωστα κ να τον απολαυσουν.
Σύγγαυρε, μπορούν να τον προμηθευτούν όπως όλοι μας. Για 20 ευρώ δεν βάζεις αγγελία. Άν είχα τον αυθεντικό, είχε φύγει ήδη... Μην τρελένεσαι πάντως, χαλαρά.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1248 στις: Αυγούστου 16, 2017, 13:24 »
..................................το βραδυ που τον αφήνεις ξάπλα καλύτερα κλείνε τα υγρά

επειδή κάποια στιγμή είχα πει και εγώ ότι βλέπω λίγο υγρασία κάτω από το afc ring, από τότε που το είπα τον παρακολουθώ συνεχώς και δεν υπάρχει καθόλου υγρασία
κάποιο λάθος είχα κάνει

Πάντως η αλήθεια είναι ότι τον αφήνω με ανοιχτά τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1249 στις: Αυγούστου 16, 2017, 13:54 »
[member=7533]drum[/member] Το είπα εγώ ότι κάποιος παλιός θα πει διάφορα όπως mm, σύρματα, κλπ. Λοιπόν για να το ξεκαθαρίζουμε. Εγώ τον στήνω με kanthal 0,32mm σε πυρήνα 2,5mm (7 σπείρες ανοικτές) γύρω στο 1,4 Ohm στα 16 - 17W. Βαμβάκι cotton bacon ίσα που να ακουμπάει στο deck. Υγρά στο 1/3 ή μέχρι να βγάλει φυσαλίδες και λίγο ακόμα. Εντάξει; Σ' αρέσει το στήσιμο; Λοιπόν, μέχρι τώρα το καλύτερο άρωμα το βγάζει όταν κάνω το παραπάνω στήσιμο ανάποδα, κρεμασμένος απ' το ταβάνι. Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει πιό φυσιολογικός τρόπος :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Για το πούλημα, είναι μόνο για ανταλλακτικά γιατί έχει καταστραφεί η εξωτερική καμπάνα και δε με παίρνει να πάω στον Βασίλη να μου βάλει καινούγιο original σε κλώνο. Το στήσιμο που λέω (ανάποδα απ' το ταβάνι) είναι στον γνήσιο αλλά δε νομίζω να έχει διαφορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 13:59 από redortho »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1250 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:00 »
Γιατρε μου υποθετω οτι το παλιος το λες χαριτολογωντας ε?
δε συνηθιζω να πουλαω πνευμα.. καποιες γνωσεις εμπειρικες μοιραζομαι συχνα πυκνα σε οσους συνατμιστες θελουν να ακουσουν. (κλεισιμο παρενθεσης)

καλο στησιμο κανεις.. θα σου προτεινα να δοκιμασεις σε ιδια διατομη κ ss με μια σπειρα λιγοτερη, πλουσιο βαμβακι, κ περιπου στα 18-20 βατ. :)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1251 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:03 »
εγώ που δεν είμαι παλιά θα πω ...kanthal 32 mm , 2.5 πυρηνα, 5 φούρλες , cotton bacon, αλλά αρκετό και "ξεμαλλιασμένο" καλά..βγαίνει 1 Ω .. :yes:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1252 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:10 »
[member=7533]drum[/member] Εννοείται ότι αστειεύομαι. Αν δεις, σε κανένα ποστ δεν ήμουν ειρωνικός ακόμα και αν είχα προκληθεί. Απλά το άφηνα και κάπου εκεί τέλειωνε... Στα σοβαρά τώρα. Το SS το χρησιμοποιούσα αρκετό καιρό λόγω και καλά μεγαλύτερης ασφάλειας και στη συνέχεια ζιρκόνιο για τον ίδιο λόγο. Αρκετοί στο forum είναι υπέρ του kanthal, οπότε επειδή είχα πάρα πολύ σε διάφορες διατομές είπα να το ξαναδοκιμάσω. Η διαφορά στο άρωμα ήταν εντυπωσιακή υπέρ του kanthal. Έτσι άρχισα να το ξαναχρησιμοποιώ για όλους τους άτμο μου, σε σημείο που άφησα στο συρτάρι τα springs (ss & zirconium) του Τηλέμαχου και για πρώτη φορά τον έστησα με diy αντίσταση. Θα δείξει... Σε κάποιους μπορεί να πηγαίνει άλλο στήσιμο με άλλο υλικό.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1253 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:17 »
[member=7533]drum[/member] Εννοείται ότι αστειεύομαι. Αν δεις, σε κανένα ποστ δεν ήμουν ειρωνικός ακόμα και αν είχα προκληθεί. Απλά το άφηνα και κάπου εκεί τέλειωνε... Στα σοβαρά τώρα. Το SS το χρησιμοποιούσα αρκετό καιρό λόγω και καλά μεγαλύτερης ασφάλειας και στη συνέχεια ζιρκόνιο για τον ίδιο λόγο. Αρκετοί στο forum είναι υπέρ του kanthal, οπότε επειδή είχα πάρα πολύ σε διάφορες διατομές είπα να το ξαναδοκιμάσω. Η διαφορά στο άρωμα ήταν εντυπωσιακή υπέρ του kanthal. Έτσι άρχισα να το ξαναχρησιμοποιώ σε σημείο που άφησα στο συρτάρι τα springs (ss & zirconium) του Τηλέμαχου και για πρώτη φορά τον έστησα με diy αντίσταση. Θα δείξει...
μα παντα με δοκιμες βρισκεις αυτο που σου αρεσει.
για αυτο κ ποτε δεν επιμενω  για τη δικη μου αποψη ανεξαρτητα απο εμπειρια κτλ.
δοκιμασα προσφατα με κανθαλ κ ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα...βεβαια ηταν σε dani mod, οποτε εκει απλα αγγιζεις το ιδανικο...
δεν ξερω βεβαια αν εχω ακομα μιας κ εχω κολλησει εδω κ μηνες με το tc κ τα dna.
να σαι καλα!.. ;)

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1254 στις: Αυγούστου 16, 2017, 14:28 »
[member=7533]drum[/member] dicodes no6 σε TC μέχρι πριν λίγο. Τώρα Watt μέχρι να ξαναλλάξω σύρμα (έχω και πολύ ss btw).

Αποσυνδεδεμένος tegonik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1255 στις: Αυγούστου 16, 2017, 16:32 »
Παιδιά επειδή έχω ψηθεί, από που τον ψωνίζουμε τον skyline?Δεν παίζει τελωνείο από τα γνωστά κινεζομάγαζα?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1256 στις: Αυγούστου 16, 2017, 16:52 »
Όπως κάτσει...

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1257 στις: Αυγούστου 16, 2017, 17:05 »
3 ευρώ είναι η χρέωση, η καθυστέρηση όμως φτάνει και το μήνα...

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1258 στις: Αυγούστου 16, 2017, 17:14 »
Ήταν 3€. Πέρνα μια από το Δασμοί και τελωνεία να ενημερωθείς για τους νέους τιμοκαταλόγους ;)

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1259 στις: Αυγούστου 16, 2017, 22:02 »
Έχω να πω ότι μετά από 3 πλυσίματα η άσχημη γεύση που είχε έφυγε.ευχαριστω τα παιδιά για τις συμβουλές τους
Στο δια ταύτα
Με το πιο ανοιχτό air disc δε βρήκα τον αέρα που έψαχνα βρήκα όμως γεύση
Αποφασισμένος να βρω τον αέρα που ήθελα εβγαλα το δισκάκι στήνω ατμιζω εδώ είμαστε λεω αλλα κατι έλειπε ακομα.Και αυτό το κάτι ήταν η γεύση που για μενα χάθηκε.
Δοκιμάζοντας τουλάχιστον τα 5 δισκάκια κατέληξα σε αυτό με τις 3χ1.5(δεν ειμαι σίγουρος.αυτο με τις μικρες)αν και δεν τοσο του ατμιστικου μου προφίλ το ευχαριστιέμαι με τον αέρα σχεδόν κλειστό ειχα πολυ καιρο να ευχαριστηθώ τσιγαρισια τζούρα και η γεύση πολυ ικανοποιητική (μου φαίνεται ότι γλυκιζει λιγο περισσότερο ο Σκάι το  άσπρο κάστρο στα σφικτά του,ειδωμεν στην πορεία για παιρετερω)
Κατι ακομα ειναι σε κάποιον ακομα καπως άγρια τα σπειρωματα που βιδωνει η καμπάνα με το ντεκ?
Edit:τα εχω περάσει όλα με VG
Επίσης παρατήρησα υγρασία στο δαχτυλίδι του αέρα(έπαιξε με διάφορα βαμβακωματα και αυτό επιμένει να φταίει το juice control?)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2017, 22:09 από Batzio »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364