vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

484 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, Ποντικός, Ηρακλης, SAGITARIUS

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1215 στις: Αυγούστου 15, 2017, 00:50 »
Με αυτό το ξανα πλύσιμο με χάλασε λιγο αλλα θα το κανω
Ας πιάσει τουλάχιστον τόπο η υπομονη μέχρι να φτάσει 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1216 στις: Αυγούστου 15, 2017, 00:53 »
λυσε κ τη βαση. 
πολυ πιθανο εκει μεσα να εχει κρατησει λαδιλα.

Αποσυνδεδεμένος Batzio

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • που κοσεβς
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1217 στις: Αυγούστου 15, 2017, 00:57 »
Την έλυσα στο πρωτο πλύσιμο κάθε κομμάτι που υπήρχε και μπορεί να λυθεί
Ένα ακόμα μπανακι κακο δε θα κάνει παντως 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1218 στις: Αυγούστου 15, 2017, 07:13 »
Καλού κακού μέχρι να φύγει η φαρμακίλα βάζε σκέτη PG (αραιή και φτηνή) και αντίσταση με λίγες σπείρες και λεπτό σύρμα για να γίνεται γρήγορα. Όσο βγάζει κάποια μυρωδιά, λύσιμο - πλύσιμο - χαζοστήσιμο και ξανά. Με σκέτη βάση θα καταλάβεις και πιό εύκολα αν έφυγε η μυρωδιά και δε θα σου κοστίσει ο κούκος αϊδόνι.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1219 στις: Αυγούστου 15, 2017, 13:32 »
Φανατικός cloudάκιας τα τελευταία 2 χρόνια (πάντα αυθεντικούς) είχα κάποιες ατυχίες φέτος το καλοκαίρι, έχασα τα καλύτερα μου εργαλεία, τους 2 cloud μου και τα μοντάκια μου σε ένα ταξίδι που ήμουν μέσα στη βιασύνη και ξέχασα το τσαντάκι μου.

Ευτυχώς σαν παλιός ατμιστής είχα κάτι kayfun lite plus στην άκρη και κάτι ξεχασμένα μοντάκια και έκανα τη δουλειά μου.

Είπα μετά από 2 χρόνια με cloud να μην πάρω πάλι ξανά τα ίδια και βγήκα στην αγορά για γνήσιο skyline. Δυστυχώς δε βρήκα πουθενά. Διαβάζοντας για τον κλώνο της coppervape είπα να τον δοκιμάσω.

Παρέλαβα από ατμιστή που δε του κάθισε (είναι της πνευμονικής) , τον έπλυνα, έβαλα το airdisk με τις 3 τρυπούλες, 35άρι σύρμα, 5 σπείρες ανοιχτές, cotton bacon (μου κάθισε αρκετούτσικο αλλά χώρεσε στο deck μια χαρά).

Το αποτέλεσμα σε σκέτη βάση VG pink pule (χρόνια κάνω σκέτη) είναι απερίγραπτο. Είχα να πάρω τέτοια τζούρα από τους genesis που έκανα παλιά. Απροβλημάτιστο άτμισμα προς το παρόν και όλα αυτά σχεδόν τσάμπα. Κατασκευαστικά δε διαπίστωσα κανένα απολύτως ψεγάδι, τα o-rings δουλεύουν όπως πρέπει ίσως γιατί ο φίλος που το πήρα τα είχε δουλέψει καλά, συνολικά τίποτα το μεμπτό προς το παρόν. Τώρα πρέπει να δω και σε βάθος χρόνου πώς τα πάει αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι απροβλημάτιστος.

Μου άρεσε τόσο πολύ ο αέρας, η τζούρα, η ποιότητα του κλώνου, που θα επιβραβεύσω τον κατασκευαστή στο επόμενο bunch και θα πάρω τον γνήσιο με κλειστά τα μάτια, όχι γιατί πιστεύω ότι θα δω διαφορά στο άτμισμα με τον γνήσιο αλλά γιατί 1 ατμοποιητή χρησιμοποιώ, σκέτη βάση κάνω, το άτμισμα με έχει γλιτώσει σε βάθος χρόνου πάρα πολλά χρήματα και τα χρήματα μου θα πάνε και σε Έλληνα κατασκευαστή που μετράει για μένα.

Μέχρι τότε απόλαυση ο συγκεκριμένος...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1220 στις: Αυγούστου 15, 2017, 13:49 »
καλως ορισες στο κλαμπ.
θα τον καραευχαριστηθεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1221 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:06 »
Παιδιά υπάρχει σαν ανταλλακτικό του γνήσιου το μικρό μονωτικό από το οποίο περνάει το 510 pin;

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1222 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:07 »
λογικα ναι. στο καταστημα διαθεσης του γνησιου.

Αποσυνδεδεμένος thanostonia

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1223 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:13 »
Έχω ένα θεματικό.Μολις πήρα τον κλώνο τα υγρά άνοιγαν και έκλειναν τελεια.Μετα το τελευταίο πλύσιμο-στησιμο έχουν σφίξει υπερβολικά πολύ σε σημείο που ξεβιδωσω και η βάση από την καμπάνα πολλές φορές όπως περιέγραψε ο συνατμιστης παραπάνω.Να συμπληρώσω ότι φοράει τα γνήσια οrings και τα έχω λιπανει σχολαστικά από την πρώτη μέρα.Μια βοήθεια?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1224 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:21 »
οταν εχεις λυμενο τον ατμοποιητη η καμπανα γυριζει ευκολα?
θελει λιπανση κ στα σπειρωματα της εσω καμπανας.
αλλαξε το πανω ορινγκ, στο μηχανισμο που τη γυριζει.. καλη λιπανση κ αρκετο δουλεμα να στρωσει.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1225 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:30 »
@Projectoras υπάρχει, αλλά είναι κλειστά για κάποιες μέρες.
@thanostonia το μόνο προβληματικό σημείο του κλώνου. Καλή λίπανση με vg, πολύ δούλεμα μέχρι να μπορέσεις να το βιδώνεις - ξεβιδώνεις βάζοντας το μικρό δάκτυλο στην καμπάνα και στην ανάγκη λίγο λείανση του σπειράματος με 500άρι γυαλόχαρτο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1226 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:36 »
Γιατρε διαφωνω λιγο. δεν εχει θεμα στο ανοιξε κλεισε.
αν μπορουσα να σου δειξω πως γυριζει η καμπανα κ στα 3 κομματια που εχω θα καταλαβαινες.
οπως γυριζει κ του γνησιου..ανετα.
απλα δε χρειαζεται τερμα σφιξιμο στο κλεισιμο η στο ανοιγμα. να μην σκαλωσει δλδ.
τα ορινγκ θελουν καλο ποτισμα κ παιξιμο δουλεμα να στρωσουν.
κ σωστο καθαρισμα οπως ειπες, στα εσω σπειρωματα της καμπανας.. με ενα βουρτσακι κ καποιο απορρυπαντικο.

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1227 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:46 »
@Projectoras υπάρχει, αλλά είναι κλειστά για κάποιες μέρες.
@thanostonia το μόνο προβληματικό σημείο του κλώνου. Καλή λίπανση με vg, πολύ δούλεμα μέχρι να μπορέσεις να το βιδώνεις - ξεβιδώνεις βάζοντας το μικρό δάκτυλο στην καμπάνα και στην ανάγκη λίγο λείανση του σπειράματος με 500άρι γυαλόχαρτο.
Φίλε redortho καταρχήν σ' ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Στο site βλέπω μόνο το δισκάκι γι' αυτό ρωτάω. Το άλλο το μονωτικό δεν πωλείται on line;
 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1228 στις: Αυγούστου 15, 2017, 14:53 »
υπαρχει λογικα σαν ανταλλακτικο.
το εχασες? να ταιριαζες κατι απο καποιον αλλο?

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1229 στις: Αυγούστου 15, 2017, 15:00 »
Η υποστήριξη του συγκεκριμένου κατασκευαστή είναι υποδειγματική...υπάρχουν τα πάντα και άμεσα ..όταν με το καλό πάρεις τον γνήσιο θα το διαπιστώσεις ο,τιδήποτε και αν χρειαστείς... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172036 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364