vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

465 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, maprix, dallaskdp, bloodlessz, komos

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #990 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:03 »
Κι εμένα μου αρέσει ο Skyline. Πολύ! Σ' αυτόν βρήκε το σπίτι του το lemon tart το αυθεντικό!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #991 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:07 »
Μπορω να πω οτι ξεκαθαρα μεχρι στιγμης δεν εχω ατμισει πιο γεματη smooth τζουρα απο αλλον ατμο.Εχει υπεροχο ατμισμα ισως και πανω απο iatty :lipssealed:
...ειχα μερες που ηθελα να το πω, αλλα φοβομουν το placebo... ;) (ισως να ειναι ιεροσυλια κιολας)
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #992 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:12 »
καλημέρα συνατμιστές

Επειδή (όπως είπα παραπάνω) με ανάψατε και είπα ας ψάξω που μπορώ να βρώ τον skyline (κλώνο) στην Ελλάδα δεν πρόσεξα αν το προσπέρασα και το λέτε αλλού στο νήμα.

1η ερώτηση . πουλιέται σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα?

Το βρήκα μόνο στο nexxton με την ένδειξη (out of stock) και την πολύ ¨ενδιαφέρουσα" ένδειξη παρακάτω :

To συγκεκριμένο προϊόν αποσύρεται λόγω αιτήματος του κατασκευαστή του αυθεντικού ατμοποιητή.

2η ερώτηση. Εγώ αυτό δεν το χω δεί άλλη φορά (ίσως είναι νόμιμη η απαίτηση απόσυρσης) και ρωτάω είναι έτσι ? και εγώ αν θέλω skyline πρέπει ή ναβρώ 160 + ή υποχρεωτικά να παρανομίσω (αγορά από έξω ?) Αναρωτιέμαι γνωρίζει κανείς κάτι ?
Το συγκεκριμένο περιστατικό το έχω συζητήσει προσωπικά με τον κατασκευαστή και όντως η απαίτηση απόσυρσης αντιγράφου (κλεψιτύπου, ιμιτασιόν, μαϊμού όπως θέλει το λέει ο καθένας) είναι νόμιμη εντός της ΕΕ και αναλόγως των διατυπώσεων κατοχύρωσης που έχει κάνει ο κατασκευαστής, και εντός άλλων χωρών. Από όσο γνωρίζω, δεν ενεπλάκη σε νομικές διαδικασίες αλλά ήρθε σε συνεννόηση με το κατάστημα το οποίο τον διέθεσε. Αν το εργοστάσιο κατασκευής ήταν σε άλλη χώρα πλην της Κίνας, θα μπορούσε να ζητήσει και διακοπή κατασκευής. Σίγουρα αν ήταν εντός ΕΕ το εργοστάσιο ή η έδρα του κατασκευαστή.
Το ότι δεν έχει προβεί άλλος κατασκευαστής σε αυτή την απαίτηση, Έλληνας ή όχι, είναι καθαρά προσωπικό τους θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #993 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:45 »
Προφανώς πουλήθηκαν οι κλώνοι με τον έναν η τον άλλο τροπο.

Στα γλυκά ο ατμοποιητής τα σπάει, ισως παίζει ρόλο και το ultem drip tip, το οποίο κάνει διαφορετική την ροή του αέρα (μάλλον έχει μικρότερη ταχύτητα :dontknow:).

Στα τριμπεκοειδή δεν έχω βρει ακόμη το τέλειο στήσιμο. Μέχρι στιγμής παίζω με κανθαλ και το αποτέλεσμα δεν είναι ξηρό και ψιλοπικρο αλλά μάλλον υγρό και ψιλογλυκό. Περιμένω ακόμα και τα υπόλοιπα airdisk για να δοκιμάσω όλες τις δυνατότητες...

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #994 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:48 »
Συμφωνώ για τα τα τριμπεκοείδη . Βγαίνουν πολυ πιο γλυκά απο οτι τα θελω... κατι κάστρα όμως τα απογειώνει


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #995 στις: Αυγούστου 06, 2017, 15:22 »
Προφανώς πουλήθηκαν οι κλώνοι με τον έναν η τον άλλο τροπο.

Στα γλυκά ο ατμοποιητής τα σπάει, ισως παίζει ρόλο και το ultem drip tip, το οποίο κάνει διαφορετική την ροή του αέρα (μάλλον έχει μικρότερη ταχύτητα :dontknow:).

Στα τριμπεκοειδή δεν έχω βρει ακόμη το τέλειο στήσιμο. Μέχρι στιγμής παίζω με κανθαλ και το αποτέλεσμα δεν είναι ξηρό και ψιλοπικρο αλλά μάλλον υγρό και ψιλογλυκό. Περιμένω ακόμα και τα υπόλοιπα airdisk για να δοκιμάσω όλες τις δυνατότητες...
Θα σε στενοχωρήσω αλλά αν θες απογείωση τριμπεκοειδών, θα πρέπει να κάνεις καμιά τυμβωρυχία και να ανακαλύψεις κανένα Dual Coil Carto από τα παλιά...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #996 στις: Αυγούστου 06, 2017, 15:38 »
Βεβαια εαν δεν επιθυμει να βυθιστει τοσο βαθια στον μεσαιωνα ,

προσωπικα με το σφιχτο Φαινο εχω δει εξαιρετικη αποδοση,μετα με Εβιβα και επειτα με τον tiny.


Εαν δεν θελουμε-εχουμε επισκευασιμο και ο εξαιρετικος Ναυτιλακος νομιζω μπορει να αποδοσει ταμαλα.


ΟFF TOPIC(finito)

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #997 στις: Αυγούστου 06, 2017, 16:03 »
Με ναυτίλο παίζω τα τριμπεκοειδη τώρα (και με σισκο παλιότερα cruiser79), και στον k4 μια χαρά έπαιζαν αλλά τεσπα με λίγο πείραγμα στο μαγείρεμα κάτι θα κάνουμε για να γίνει καθημερινός ο σκαι (είναι πανέμορφος ρε γμτ !)

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #998 στις: Αυγούστου 06, 2017, 19:32 »

Νομίζω πρέπει να καταλήγει σε μύτη το βιδακι γτ και αυτές που δοκίμασα από Μέρλιν ήταν επιπεδες

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #999 στις: Αυγούστου 06, 2017, 19:43 »
Αν βγάλεις τελείως την βίδα κ βάλεις ένα πολυ μικρό κομμάτι απο αρκετά λεπτό σύρμα μέσα στην τρύπα που βιδώνει η βίδα, κ απο πάνω την βίδα , δεν θα ειναι ουσιαστικά σαν να προεκετεινεις την βίδα ;;; μπορεί να λέω κ βλακείες !!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1000 στις: Αυγούστου 06, 2017, 20:58 »
το διπλο συρμα το προτεινα κ χθες, αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω πολυκαταλαβει τι παιζει.
ειναι κοντο το βιδακι στα σπειρωματα? ειναι χαλασμενο το σπειρωμα στο θηλυκο?
δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταλαβει. :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 21:09 από drum »

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1001 στις: Αυγούστου 06, 2017, 21:19 »
Εγώ από ότι κατάλαβα δεν έχουν ανοιχτεί οι βόλτες μέχρι μέσα με αποτέλεσμα το κεφάλι της βίδας να μην τερματίζει εφάπτεται.

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος papcris

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1002 στις: Αυγούστου 06, 2017, 22:33 »
Ακόμα και αν έλειπαν σπείρες στη φωλιά, θάπρεπε η βίδα να κατεβαίνει κανονικά και να ακουμπάει το σύρμα στηριζόμενη στις προηγούμενες σπείρες. Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει που δεν μπορούμε να το καταλάβουμε. Πρακτικά αυτό το πρόβλημα το συναντάμε μόνο όταν έχουμε παρασφίξει για μια φορά τη βίδα και κλώτσησε το σπείρωμα με αποτέλεσμα στη συνέχεια να μη σφίγγει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 22:40 από papcris »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1003 στις: Αυγούστου 06, 2017, 22:37 »
Αν έλειπαν σπείρες δεν θα κατέβαινε η βίδα γιατί θα έβρισκε εμπόδιο στο σημείο που δεν έχουν δημιουργηθεί.
Όπως και λέει δηλαδή.
Η μόνη λύση είναι να "φάει" το κάτω μέρος της βίδας (τις βόλτες-σπείρες της) ώστε να περνάει άνετα από αυτό το σημείο.
Το πως... Θέλει δουλειά και προσοχή.

EDIT: Να την κάνει κάπως έτσι ώστε να περνάει από αυτό το σημείο (αν δεν είναι τελείως κλεισμένο)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 22:45 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος papcris

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #1004 στις: Αυγούστου 06, 2017, 22:44 »
Gipsy, λογικό και αυτό που λες όμως αν έλειπαν σπείρες και στην προσπάθεια να βιδώσουμε θα έτρωγε την κάτω σπείρα της βίδας οπότε θα είχαμε σαφή ένδειξη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364