vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

478 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, bonhamas, liabovas, grag

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #975 στις: Αυγούστου 06, 2017, 07:48 »
καλημέρα συνατμιστές

Επειδή (όπως είπα παραπάνω) με ανάψατε και είπα ας ψάξω που μπορώ να βρώ τον skyline (κλώνο) στην Ελλάδα δεν πρόσεξα αν το προσπέρασα και το λέτε αλλού στο νήμα.

1η ερώτηση . πουλιέται σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα?

Το βρήκα μόνο στο nexxton με την ένδειξη (out of stock) και την πολύ ¨ενδιαφέρουσα" ένδειξη παρακάτω :

To συγκεκριμένο προϊόν αποσύρεται λόγω αιτήματος του κατασκευαστή του αυθεντικού ατμοποιητή.

2η ερώτηση. Εγώ αυτό δεν το χω δεί άλλη φορά (ίσως είναι νόμιμη η απαίτηση απόσυρσης) και ρωτάω είναι έτσι ? και εγώ αν θέλω skyline πρέπει ή ναβρώ 160 + ή υποχρεωτικά να παρανομίσω (αγορά από έξω ?) Αναρωτιέμαι γνωρίζει κανείς κάτι ?








Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #976 στις: Αυγούστου 06, 2017, 08:02 »
Δεν θα το βρεις από Ελλαδα ,μιας και για ηθικούς κυριως λογους(είναι Ελληνικης κατασκευης) δεν πωλουν τα καταστήματα.
Αν η μονη σου παρανομια είναι αυτή ,τοτε κανε αγορα απ εξω.(οσοι γραφουν σ αυτό το νημα ,το ιδιο εχουν κανει).
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος V2g

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #977 στις: Αυγούστου 06, 2017, 08:16 »
Και εγώ τον έψαχνα αρκετό και και τίποτα. Αν έχεις ιδέα από αγορές εξωτερικού παρτον από εξω

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #978 στις: Αυγούστου 06, 2017, 09:24 »
Σας ευχαριστώ όλους. Δοκίμασα και βιδακι από Μέρλιν που είναι πιο στιβαρό και πιο μικρό αλλά τπτ. Θα βρω κάποιον να μου το σενιαρει σε μηχανουργείο όπως είπε ένας φίλος παραπάνω .

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #979 στις: Αυγούστου 06, 2017, 10:25 »
Και εγώ τον έψαχνα αρκετό και και τίποτα. Αν έχεις ιδέα από αγορές εξωτερικού παρτον από εξω
Υπάρχει φυσικά και η επιλογή αναζήτησης στα θέματα ανταλλαγών-πωλήσεων. Δεν είναι λίγοι οι ατμιστές που αγοράζουν από το εξωτερικό και αγοράζουν συχνά περισσότερα από όσα χρειάζονται ή αγοράζουν απλά για δοκιμή. Επομένως και εκεί μπορείς να κάνεις μια αναζήτηση για να βρείς κάτι που ενδεχομένως χρειάζεσαι άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #980 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:01 »
Δοκίμασε αν έχει κάποιος γνωστός σου τον γνήσιο τα βιδάκια του γιατί στο τέλος είναι επίπεδα για να πιάνουν καλύτερα το σύρμα και ίσως κατεβαίνουν και λίγο πιό κάτω. Αν σου κάνει, πάρε ένα σετ o-rings του γνήσιου που θα τα χρησιμοποιήσεις κάποια στιγμή. Επίσης δοκίμασε να στρίψεις λίγο μήκος στην άκρη του σύρματος (2 ή και 3 φορές) ώστε να γίνει πιό χοντρό και όσο πιό συμπαγές γίνεται. Τέλος, πέρνα την μία άκρη κάθετα στον πόλο διαμέσου της τρύπας μπας και την πιάσει η βίδα πιό πάνω. Κολαούζο σ' αυτή τη διάμετρο (χωρίς να %^%##&* τον πόλο) το βρίσκω λίγο δύσκολο γιατί αν ατυχήσει τελειώνει και ο πόλος, ενώ για τις λύσεις μηχανουργείου πρέπει να είναι πολύ κολητός σου για να ασχοληθεί με τέτοιο πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #981 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:55 »
Αν εχω καταλάβει σωστά, το πρόβλημα εντοπίζεται στό ότι δεν ειναι το σπείρωμα του πόλου μεχρι το τέλος; Δηλαδή η βίδα δεν εμφανίζεται καθόλου στην τρύπα που μπαίνει το σύρμα, ενω υπάρχει από πάνω περιθώριο για βίδωμα;
 


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #982 στις: Αυγούστου 06, 2017, 12:52 »
Οι δοκιμές με τα airdisks συνεχίζονται.....απίθανη η αίσθηση με τη σφιχτή επιλογή της μίας τρυπούλας (διαμέτρου 1.5mm).
Πολύ καλή αίσθηση ατμίσματος προσφέρει και το κλωνο-ultem drip tip.




Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #983 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:12 »
και εγώ τον έχω τώρα μερικές μέρες με το airdisk 2x1.5mm και είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα
αεράτο όσο πρέπει για άνετες τσιγαρισιες


είχα πει σε ερώτηση κάποιου ότι θα κάνω σύγκριση με τον hussar όταν βάλω καπό airdisk και έρθει πιο κοντά στην τζούρα
τώρα νομίζω ότι είναι πολύ κοντά 
θα έλεγα ότι i τζούρα του skyline είναι λίγο πιο smooth αλλα και πιο παραμετροποιήσιμη
τους ατμίζω συνεχώς με διαφορετικά υγρά και μου αρέσουν και οι δυο
αν έπρεπε να διαλέξω έναν από τους δυο θα διάλεγα τον skyline
προσωπική εκτίμηση

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #984 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:18 »
Εγώ αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε hussar και skyline θα διάλεγα ...unfollow!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #985 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:23 »
Aντε βρε Κωστη ριξε κανενα mini review,με ενδιαφερει πολυ η συγκριση των δυο γιγαντων στα RY-Tribeca-Smoke,στο σφιχτο τους,δεν με ενδιαφερει το boost στη γευση παρα μονο η αναλυση των αρωματων.

Zηταω πολλα:))

Hussar δεν εχω και δεν ξερω αν θα παρω..ακομα...Περιμενω να ερθει ο Sky πρωτα.

Παράθεση
Εγώ αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε hussar και skyline θα διάλεγα ...unfollow!  :laugh1:
Really??!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 13:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #986 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:32 »
Θοδωρή ξέρω πως θα πρωτοτυπήσω πάλι αλλά τα τριμπεκοειδή ούτε να τα ακούω δεν θέλω. Να ρωτήσεις τον Λαγουδάκη που τα γουστάρει πολύ και μόλις απέκτησε και καινούργιο unfollow. Τι απέκτησε δηλαδή; Από τα χέρια μου τον βούτηξε... >:(


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #987 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:38 »
με έχει πιάσει βαρεμάρα και δεν έχω όρεξη για δοκιμες
δεν έχω κανενα τριμπεκοειδή έτοιμο αυτή τι στιγμή αλλα και να είχα δεν θα έβαζα και στους δυο για να συγκρίνω
είναι και οι δυο πολύ καλοί
αν σε κάτι υπερισχύει ο skyline είναι i πολλές διαφορετικές τζούρες που μπορείς να πάρεις με τα airdisk και είναι και πιο όμορφος (για μένα)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #988 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:56 »
 :yes:  αυτο που λεει ο μωβ....

μεγαλο του πλεονεκτημα το παιχνιδι με τα δισκακια. δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις τη τζουρα που ζαχαρωνεις.
κ ομορφια ναι... ειναι ωραιο κομματι. 
μου θυμιζει παρα πολυ ενα πολυ αγαπημενο μου κομματι, φτιαγμενο απο τον ¨φιλο" Leo... :'(


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #989 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:59 »
Mαζι σου για τις δοκιμες σε καταλαβαινω και εγω αυτο το διαστημα κλεινω ματια και οτι κατσει :))

Κωστη ο Λαγουδακης εχει δικιο για cloud και smoke,συμφωνω οτι ειναι αδερφες ψυχες!

Ξερω δεν τα θες τα τριμπεκικα εσυ εισαι ταγμενος στα καρυδοκαστρα :))Λαθος jesus-λεμονοsomething ηθελα να πω!


Μπορω να πω οτι ξεκαθαρα μεχρι στιγμης δεν εχω ατμισει πιο γεματη smooth τζουρα απο αλλον ατμο.Εχει υπεροχο ατμισμα ισως και πανω απο iatty :lipssealed:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171934 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364