vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

474 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, eurogod, dkostas, Aoratix, chara22, Sergios, camber

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #630 στις: Ιουλίου 07, 2017, 01:22 »
Μετα το ποστ του φριτεζα, ως δια μαγειας, εξαφανισθηκε η λαδιλα.
Μπραβο ρε φιλε, μου ανοιξες τα ματια.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #631 στις: Ιουλίου 07, 2017, 07:15 »
Λύσιμο χθές για καθάρισμα και νέα αντίσταση - βαμβάκι. Λύσιμο; Αμ δε! Η εσωτερικη καμπάνα γυρίζει αλλά από τη στιγμή που το εξάγωνο έρχεται μάγουλο με την εξωτερική καμπάνα, δεν κυνείται καθόλου όταν προσπαθείς να την γυρίσεις με το δάκτυλο από κάτω. Ας πάει το παλιάμπελο, θα το πλύνω όλο μαζί (ξέπλυμα με νερό, υπέρηχοι). Στέγνωμα, αντίσταση Kanthal AWG28, 7σπείρες στα 2,5mm - 1,3Ω και δέσιμο του υπόλοιπου. Δέσιμο; Αμ δε! Το τζαμάκι του τανκ αφήνει γύρω στο 1mm κενό. Ευτυχώς το o-ring είναι λίγω πιό κάτω, οπότε δε έχει διαρροές. Ευτυχώς σήμερα παρέλαβα τελικά τον γνήσιο, οπότε δεν τα πήρα τελείως, αλλά μάλλον ο κλώνος θα πάει συρτάρι (αφού τον λύσω όπως λυθεί και τον δέσω όπως δεθεί) :wall:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #632 στις: Ιουλίου 07, 2017, 10:59 »
έχει δοκιμάσει κανεις το 2 x 1mm + 1 x 1.5mm?  :tongue_smilie:




θα το δοκιμάσω σε λίγο και θα σας πω αν είναι πάρετε τα τρυπάνια και να αρχίσετε τα μαστοριλικια

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #633 στις: Ιουλίου 07, 2017, 11:53 »
ελαφρώς πιο αεράτος με την νέα τρυπα και καλύτερα από πριν και σε θέμα γεύσεις (για την ώρα) κατά την άποψη μου

κάτι ακόμα
αυτά τα 2 ο-ring αφαιρέθηκαν



το πάνω από την στιγμή που το αφαίρεσα πρέπει να προσέχω να μην κλείνω τέρμα τα υγρά επειδή χάνι την επαφή το πάνω κομμάτι με την καμινάδα και γυρίζει χωρίς τέλος
μόλις δω ότι έκλεισαν i τρύπες τις εξωτερικής καμπάνας κάνω άλλη μια γύρα και σταματάω
το κάτω ο-ring μου κόπηκε και δεν το αντικατέστησα αλλα διαρροή δεν είδα ακόμα ούτε σταγόνα

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #634 στις: Ιουλίου 07, 2017, 12:26 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια απαξίωση για τον κλώνο? Στο κάτω κάτω όταν αγοράζεις κάποιο κλώνο είσαι στο 50-50 να πετάξεις τα λεφτά σου (20ευρώ) η να ευχαριστηθείς. Εγώ προσωπικά την πάτησα με κλώνους -επόνυμους - του καυφουν 5, του squape X κλπ. Πρόσφατα πήρα τον τηλέμαχο armed από coppervape και έπαθα πλάκα πόσο καλός βγήκε. Τον δοκίμασα με τον γνήσιο και δεν βρήκα καμμία διαφορά. Αργότερα όταν παρήγγειλα τον skyline από coppervape είπα να πάρω και ένα δεύτερο τηλέμαχο. Καμμία σχέση με τον πρώτο. Τα πάσα του μάπα θέλει πολύ δύναμη να βιδώσεις την καμπάνα και το πιο σοβαρό είναι που τα pin από κάτω βιδώνουν στραβά και όταν τερματίζουν βραχυκυκλώνει και θέλει δύο τουλάχιστον ορινκ εκεί κάτω. Τώρα για τον Skyline (ήμουν από τους πρώτους που τον παρέλαβαν) έχω πει και τότε το πόσο μου άρεσε. Το λέω γιατί έχω και τον γνήσιο που τον έβαλα στο κουτί του μπάς και κάποτε τον πουλήσω χωρίς να χάσω πολλά ευρώ. Ακούω για λαδίλα ...και διάφορα τέτοια. Τι να πώ 10 λεπτά σε σαπουνόνερο στέγνωμα φύσιμα με αέρα και τέλος. Τα airdisks ίσα ίσα κατω από τη βρύση λιγο νεράκι και στέγνωμα. Εδώ και ένα μήνα τον δουλεύω συνέχεια αλλάζω αντίσταση κάθε τρείς μέρες και όλα καλά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος πολύ πιο πάνω από τις προσδοκίες για κλώνο των 19ευρώ. Τώρα σκέφτομαι να πάρω άλλους δύο, είναι ρίσκο να βγουν και αυτοί άψογοι σαν τον πρώτο. Είδομεν!

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #635 στις: Ιουλίου 07, 2017, 12:40 »
Eχθες αφαιρεσα τα οριγκακια που ερχεται και εβαλα από το σακουλακι (αφου τα επλυνα καλα).
Ειχε μεγαλη βελτιωση αλλα δεν εξαλειφθεί το πρόβλημα.
Ειμαι σε καλο δρομο όμως και μπορω να ατμισω.

Κωτσο, το κατω οριγκακι δεν είναι σημαντικο ως αναφορα την διαρροη προς τις τρυπες afc?
Και γενικα δηλαδή, γιατι τα αφαιρεσες?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #636 στις: Ιουλίου 07, 2017, 12:46 »

όσο δεν μου κάνει διαρροή το θεωρώ ασήμαντο
αν μου κάνει διαρροή και διαπιστώσω πως φταίει αυτό θα το ξαναβάλω

μου κόπηκε όταν τον άνοιξα στην δουλειά και δεν είχα ανταλλακτικό μαζί μου
έτσι το άφησα χωρίς ο-ring

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #637 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:45 »
διαπλεκομενε? τον εχεις ατμισει καθολου, ή ολο στο τραπεζι του χειρουργείου τον έχεις?  :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #638 στις: Ιουλίου 07, 2017, 14:48 »
Ατμίζει παιδιά!!!
Ναι αλήθεια!!! ατμίζει!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #639 στις: Ιουλίου 08, 2017, 09:49 »
Αρχικα σακατευει!!! Δευτερον δεν κλεινει! Στηθηκε με 3αρι πυρηνα σε κανθαλακι με cotton bacon! Λαδιλα αυτυχως δεν πηρα αλλα ουτε κ γευση μεχρι στιγμης! Smooth ατμισμα δε λεω κ αθορυβος με καλο χτυπημα! Πειτε μου ομως τι να κανω για να κουμπωσει το πανω oring? Αυτα τα oring κι εγω νομιζω πως δεν τα χρειαζεται ολα...  Να ευχαριστησω θερμα Φραγκισκο κ Μανο για την παραδοση!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #640 στις: Ιουλίου 08, 2017, 09:58 »
αφού είδες ότι δεν έκλεισε σωστά γιατί τον γέμισες?
δεν κλείνει εύκολα είναι πολύ σφιχτά τα ο-ring και θέλουν πέρασμα με υγρό πριν το βάλεις
για να σιγουρευτείς πως δεν έχει πρόβλημα και είναι από τα oring βίδωσε την καμπάνα χωρίς το τζαμι
μετά βάλε το τζαμι από το πλάι να δεις αν έχει βιδώσει κανονικά

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #641 στις: Ιουλίου 08, 2017, 09:59 »
Χθες δοκίμασα κι εγώ πρώτη φορά τον κλώνο (όχι τον δικό μου που κάνει διακοπές, του Χρόνη) και τον βρήκα μια χαρά. Ίσως λοιπόν να θέλει λίγο στρώσιμο πρώτα. Βέβαια ο unfollow ήταν από την πρώτη τζούρα ένα ποίημα... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #642 στις: Ιουλίου 08, 2017, 10:01 »
επίσης παίζει να είναι και λίγο πιο κοντό το τζαμι
με έναν χάρακα μπορείς να το μετρήσεις
θα πρέπει να είναι 2.7cm ακριβώς

CP τουλάχιστον στην δικη μου περίπτωση έφταιγε το 3 x 1mm airdisk
με το μεγαλύτερο που δοκίμασα ήταν μια χαρά
επίσης μετά το τρύπημα που έκανα στο σφιχτό airdisk από εχθές δεν έχει καμια αλλοίωση η γεύση και είναι καλή

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #643 στις: Ιουλίου 08, 2017, 10:11 »
Ναι, με το 3x1mm ήταν κι αυτός. Χωρίς πατέντες όμως... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #644 στις: Ιουλίου 08, 2017, 10:12 »
Καλά τον γέμισα γτ δεν άντεχα ήθελα να δοκιμάσω κι επειδή είμαι σε χώρο που δεν έχω κατάλληλα εργαλεία και με σακάτεψε το άφησα έτσι!!
Ναι όταν ήρθε το τζάμι καθόταν ακριβώς κι είναι όντως 2.7!
Το δαχτυλίδι αναπλήρωσης πάλι φαίνεται να μην κουμπώνει εντελώς!
Και κάτι ακόμα για να ανοιγοκλείσεις υγρά πρέπει να ξελασκάρεις λίγο το δαχτυλίδι σωστά?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364