vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

469 επισκέπτες, 8 χρήστες
zamploutos, dkostas, eurogod, Doubt, antiklitos140, fratz8, protergia, camber

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #510 στις: Ιουλίου 03, 2017, 16:48 »
Βλέπω αρκετές διαφορές. Δεν φαίνεται να ανοιγοκλείνει την τροφοδοσία με ξεχωριστό κομμάτι (όπως ήδη έχει ειπωθεί), αλλά σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς ίσως διαφορετικά ενιαία ανταλλακτικά για άλλο σχήμα ή μέγεθος drip tip. Το δεύτερο που βλέπω είναι η αλλαγή στο δακτυλίδι του airflow και το τρίτο είναι το μεταλλικά deck. Φοβάμαι ότι θα είναι και πάλι 2ml λόγω κανονισμών. Αν η φωτογραφία είναι ακριβής στο τί σκοπεύει να βγάλει, δεν με πολυτρελαίνει, αλλά περί ορέξεως...
Βρε Ribot, μην αρπάζεσαι, δεν το είπα με κακή πρόθεση. Αυτό που είπες και συ λέω, ότι ένα πρωτότυπο μπορεί να μη βγει ποτέ στην αγορά και το "ράδιο αρβύλα" το έληξες με την φωτογραφία που ανέβασες. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #511 στις: Ιουλίου 03, 2017, 16:59 »
Έτσι είναι αυτός παιδί μου. Ειρωνικός και εριστικός. Τελευταία μαθαίνω πως έχει ξεφύγει και σχολιάζει posts που έχουν κάνει δημόσια άλλοι, χωρίς την έγγραφη συγκατάθεση τους.

Αλλά τι τα θες, υπάρχουν και τέτοιοι ενοχλητικοί στα φόρα...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #512 στις: Ιουλίου 03, 2017, 18:30 »
Βλέπω αρκετές διαφορές. Δεν φαίνεται να ανοιγοκλείνει την τροφοδοσία με ξεχωριστό κομμάτι (όπως ήδη έχει ειπωθεί), αλλά σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς ίσως διαφορετικά ενιαία ανταλλακτικά για άλλο σχήμα ή μέγεθος drip tip. Το δεύτερο που βλέπω είναι η αλλαγή στο δακτυλίδι του airflow και το τρίτο είναι το μεταλλικά deck. Φοβάμαι ότι θα είναι και πάλι 2ml λόγω κανονισμών. Αν η φωτογραφία είναι ακριβής στο τί σκοπεύει να βγάλει, δεν με πολυτρελαίνει, αλλά περί ορέξεως...
Βρε Ribot, μην αρπάζεσαι, δεν το είπα με κακή πρόθεση. Αυτό που είπες και συ λέω, ότι ένα πρωτότυπο μπορεί να μη βγει ποτέ στην αγορά και το "ράδιο αρβύλα" το έληξες με την φωτογραφία που ανέβασες. :thumpup:
Δεν βλέπεις ότι το άνοιξε κλείσε των υγρών γίνεται περιστρέφοντας το ντριπτιπ, το οποίο είναι ενιαίο με τον ρυθμιστή? Δεν πειράζει, το είδα εγώ και το ανοιγόκλεισα κιόλας. Διαφορά στο δαχτυλίδι αέρα δεν υπάρχει! Το ατσάλινο κουστούμι υπάρχει ως πρωτότυπο από το Γενάρη και μάλλον δε θα βγει στην παραγωγή. Αυτό που θα βγει από Σεπτέμβρη πλέον, είναι ένα σετ καμπάνα-τανκ στα 2ml που θα τον κάνει πιο κοντό και προορίζεται για ήδη κατόχους. Δε θα βγει δηλαδή όλος ο ατμοποιητής σε κοντή βερσιόν. Όλα υπό την αίρεση ότι στο μεταξύ δε θα αλλάξει πλάνο ο κατασκευαστής
Η φωτογραφία δεν είναι ακριβής, την επεξεργάστηκα στο ιδιωτικό μου στούντιο!
Δεν αρπάζομαι αλλά αν έχεις αμφιβολίες και θες να το σιγουρέψεις γράψε μου εκείνα τα χάπια που λέγαμε! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #513 στις: Ιουλίου 03, 2017, 18:32 »
Οπως τα λεει ο ribot για τα καινουργια extraδακια. (Με τον οποιο δεν γνωριζομαστε αλλα σεβομαι την γνωση του στο αντικειμενο και την διαθεση του να τη μοιραζεται εδω μέσα, οχι μονο αυτουνου αλλα και πολλών αλλων ασχετως αν συφωνώ ή διαφωνώ πάντα).
Aπο Σεπτεμβρη ενιαιο πολυγωνο - ρυθμιστής υγρου και drip tip απο ultem, mini kit (καμπανες-tank) κ ενδεχομενος  νεα tank ss-ultem. Τα παραπάνω δεν αποτελουν κανενα επτασφραγιστο μυστικό. Εχουν αποκαλυφθεί αλλωστε απο τελευταια εκθεση και αποτυπώνονται στο βιντεο του bushardo με τον Βασίλη. Επαληθευονται και με μια ερωτηση στον κατασκευαστή.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #514 στις: Ιουλίου 03, 2017, 18:36 »
Δώστε καμία ιδέα για στήσιμο (ότι θεωρείτε ότι δίνει ωραία γεύση) ανοιχτό κλειστό δεν με απασχολεί.
Ότι σύρματα θέλετε από όλα έχει ο μπαχτσές.
Δυστυχώς ο ατμό θέλει χρόνο και δεν προλαβαίνω για πολλά πειράματα.
Thxxxxx!


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #515 στις: Ιουλίου 03, 2017, 21:30 »
Μου δάνεισε φίλος ένα airdisk του κλώνου με slot σε διάσταση που δεν έχω για να το δοκιμάσω στον γνήσιο Skyline. Για πρώτη φορά προστέθηκε μια άσχημη γεύση στο υγρό που κάνω καιρό στον Sky και ναι, είμαι σίγουρος ότι προέρχεται από το κλωνο-disk αφού η επανατοποθέτηση ενός γνήσιου εξαφάνισε την άσχημη γεύση από την πρώτη κιόλας τζούρα. Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλους αλλά θα συνιστούσα μια προσοχή με αυτά τα πλαστικά.. όλο το παραπάνω στα 15 watts με kanthal 27ga, όχι κάτι εξωτικό δηλαδή. ;)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #516 στις: Ιουλίου 03, 2017, 21:40 »
δεν παίζει να πάθει κανένας τίποτα με το κινεζικο airdisk αλλα αν έχει όντως διαφορα στην γεύση θα κουφαθώ
φυσικά είναι μικρό το κακό αφού με 6 ευρώ μπορείς να τον σώσεις τον κλώνο
τώρα με μπριζοσες να αγοράσω αυθεντικό airdisk

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #517 στις: Ιουλίου 03, 2017, 21:49 »
Ναι ρε makis τι το θελες τωρα αυτο ακομα δεν ηρθε θα τρεχουμε για airdisk...

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #518 στις: Ιουλίου 03, 2017, 22:02 »
Ρε παιδια τα πλύνατε τα airdisk του κλωνου; δεν εχω παραλαβει ακόμα, αλλά ακουγεται κουλο το ολο σκηνικο. Μηπως εχουν καταλοιπα που θέλουν ενα μπανιαρισμα σε υπερηχους για να στρωσουν; 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #519 στις: Ιουλίου 03, 2017, 22:21 »
Εννοείται ότι δεν θέλω να σπείρω τον πανικό αλλά πιστέψτε με παιδιά, και το έπλυνα καλά το airdisk (όχι στο μπάνιο υπερήχων για να είμαι ειλικρινής ) και το αισθάνθηκα έντονα αυτό που είπα. Όταν τον δουλεύω τόσο καιρό με τα γνήσια airdisks και με το ίδιο ακριβώς υγρό (500αρι μπουκάλι κλωνο-boss reserve έχω ) ξέρω καλά πως το αποδίδει ο ατμοποιητής. Η πλαστικο-καμενο-γεύση προστέθηκε λίγα ml μετά που τοποθέτησα το κλωνο-disk, μέχρι τότε είχα κάνει πολλές φορές περισσότερα και συνεχόμενα ml με τα γνήσια. Έβαλα το γνήσιο πάλι και η πλαστικίλα εξαφανίστηκε. Έπλυνα πάλι το κλωνο-disk και κάποια αλλοίωση πάνω του (κάψιμο απ' το σύρμα για παράδειγμα ) δεν είδα πάντως.
Δεν ξέρω, δοκιμάστε και πείτε κι εσείς. Απλά θα συνιστούσα μια παραπάνω προσοχή σε όσους χρησιμοποιούν μεγαλύτερα σύρματα και περισσότερα watts για αρχή. :)

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #520 στις: Ιουλίου 03, 2017, 22:25 »
Αμαν βρε μακη και εσυ.Και δεν παραλαβαμε ακομα... :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #521 στις: Ιουλίου 03, 2017, 22:33 »
@makis206 προφανώς αλλαξες και την αντίσταση οχι μόνο το airdisk, σωστά ?
Και σίγουρα έβαλες διαφορετική διάσταση airdisk ...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #522 στις: Ιουλίου 03, 2017, 22:48 »
Ribot: Δεν αρπάζομαι αλλά αν έχεις αμφιβολίες και θες να το σιγουρέψεις γράψε μου εκείνα τα χάπια που λέγαμε!

Έφτασεεεεε :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #523 στις: Ιουλίου 03, 2017, 23:27 »
Ο Ribot λοιπόν που θα έχει στα χέρια του και τον αυθεντικό και τον κλώνο θα μπορέσει να επιβεβαιώσει αυτό που λέει ο Μάκης και φαίνεται να είναι η μόνη λογική εξήγηση της χάλια γεύσης που έχουν πάρει ο Κώτσος και οι άλλοι. Και αν θυμάμαι καλά Μάκη, πριν κάνα-δύο χρόνια πάλι είχες βρει πως ένα μονωτικό ευθυνόταν για την κακή γεύση ενός ατμοποιητή. Νομίζω ήταν ο expromizer αλλά δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά...

ΥΓ. Βέβαια ο αυθεντικός του Γιώργου είναι από την πρώτη φουρνιά οπότε δεν θα έχει και τα airdisks για να τα δοκιμάσει στον κλώνο... :WhatHeMeans:

ΥΓ2. Θα βουτήξουμε ένα αυθεντικό airdisk από τον pugsang για το καλό της επιστήμης! :yes:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #524 στις: Ιουλίου 03, 2017, 23:31 »
δεν παίζει να πάθει κανένας τίποτα με το κινεζικο airdisk αλλα αν έχει όντως διαφορα στην γεύση θα κουφαθώ
φυσικά είναι μικρό το κακό αφού με 6 ευρώ μπορείς να τον σώσεις τον κλώνο
τώρα με μπριζοσες να αγοράσω αυθεντικό airdisk
....εισαι κ δυσκολος, στο "βουρ" στον πατσά.  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364