vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

492 επισκέπτες, 4 χρήστες
noe, dkostas, camber, vasim

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #315 στις: Ιουνίου 22, 2017, 00:38 »
Εγώ δεν ξέρω αν άλλαξε το βήμα του σπειρώματος της καμπάνας, αλλά για να το διαπιστώσει κανείς αυτό , δεν πρέπει να συγκρίνει δύο γνήσιους από τις δύο παρτίδες? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #316 στις: Ιουνίου 22, 2017, 00:41 »
To ultem ταιριάζει στον skyclone?


Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 22, 2017, 01:22 »
Ναι ταιριάζει το δοκίμασα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #318 στις: Ιουνίου 22, 2017, 01:42 »
 Eυχομαι να βελτιωθηκε η coop και να δουμε σε ολλα τα κομματια καλη ποιοτητα γιατι ο gt3 ηταν για πολλες κλωτσιες.
Tελικα τον παραγγειλα μολις απο 3f.Τωρα τελευταια εχω 2 στα 2 σε κλωνους  με απολυτη επιτυχια χωρις προβληματα και ποιοτικο ατμισμα ευχομαι να τριτωσει το καλο  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2017, 01:54 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #319 στις: Ιουνίου 22, 2017, 07:12 »
Ο δικός μου ήταν καθαρός, αν και έφαγε ένα καλό πλύσιμο όπως γίνεται με όλους, γνήσιους ή κλώνους. Δεν ξέρω πώς είναι ο γνήσιος ή αν έτυχε στον δικό μου, αλλά η εσωτερική καμπάνα γυρίζει δύσκολα και βελτιώνεται μόνο με τη χρήση λιπαντικού (όχι απλά PG). Το επιστόμιο είναι χαλαρό και όταν βάζω δύναμη για να κλείσω ή ανοίξω τα υγρά, φεύγει κι αυτό, αν και δεν επιρρεάζει σε κάτι, απλά το ξαναβάζεις ή χρησιμοποιείς μεγαλύτερα o-rings. Τα o-rings είναι γενικά πιό χαλαρά και αλλαχθήκαν με τα γνήσια. Συνολικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και ψήνομαι για τον γνήσιο (από άποψη) ;)

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #320 στις: Ιουνίου 22, 2017, 09:30 »
καλημέρα παρέλαβα και εγώ χθες τον σκαι, τα σπειρώματα βούτηρο όλα δουλεύουν άψογα, η ποιότητα πολύ καλή αλλα θα διαφωνήσω ως προς γεύση και χτύπημα με αυτά που γράφονται, πιστεύω ότι για τέταρτος με πέμπτος καλα είναι να υπάρχει στην συλλογή.ο χουσαρ καλύτερος ο αρμ καλύτερος ο κάλιξ καλύτερος, ακόμα και ο ούμπερτουτ του ρίχνει σε γεύση και χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #321 στις: Ιουνίου 22, 2017, 09:42 »
καλο αυτό που δεν είναι ακριβώς ίδια η χάραξη στο λογότυπο και θα μπορούνε τα άτομα που ενδιαφέρονται για τον original να τον καταλάβουν και να μην πέσουν σε παγίδες

έφυγε προχθές από fasttech και σήμερα από 3fvape
θα τους κάνω ένα συγκριτικό όταν με το καλο έρθουνε για να δούμε αν έχει καμια άλλη διαφορα τις ft εκτος από τα λογότυπα

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #322 στις: Ιουνίου 22, 2017, 09:52 »
Και εγώ έχω παραλάβει εδώ και 2 μέρες αλλά ακόμα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα .Σπειρώματα,orings,drip tip μια χαρά.Ενα  στήσιμο του έχω κάνει και έχω δοκιμάσει 2 υγρά όλα και όλα.Χτύπημα σίγουρα είναι γατάκι με το αir disk με τις 3 μικρές τρύπες αλλά γεύση μπορώ να πω στο lemon tart και το κλωνόκαστρο μου πάρα πολύ ωραίος.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #323 στις: Ιουνίου 22, 2017, 10:05 »
καλημέρα παρέλαβα και εγώ χθες τον σκαι, τα σπειρώματα βούτηρο όλα δουλεύουν άψογα, η ποιότητα πολύ καλή αλλα θα διαφωνήσω ως προς γεύση και χτύπημα με αυτά που γράφονται, πιστεύω ότι για τέταρτος με πέμπτος καλα είναι να υπάρχει στην συλλογή.ο χουσαρ καλύτερος ο αρμ καλύτερος ο κάλιξ καλύτερος, ακόμα και ο ούμπερτουτ του ρίχνει σε γεύση και χτύπημα.
Καλημέρα,
πολύ χρήσιμη η παραθεσή σου,
να υποθέσω οτι αναφέρεσαι σε κλώνους στο συγκριτικό σου,
επίσης να υποθέσω οτι εφόσον ο coop skyline, όπως αναφέρουν οι κατέχοντες του γνήσιου και του κλώνου,
ατμιστικά (γεύση - χτύπημα) δεν έχει ή έχει απειροελάχιστη διαφορά απο τον γνήσιο,
οι κλώνοι που αναφέρεις έχουν καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα απο τον γνήσιο skyline ;


Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #324 στις: Ιουνίου 22, 2017, 10:06 »
τα δυο υγρα που περιεγραψες καστρο και ταρτ ειναι φουλ στο αρωμα, αλίμονο να μην έδινε γεύση εκει.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ο κάλιξ και αρμ γνήσιοι ο χουσαρ και ουμπερ κλώνος 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2017, 10:14 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #325 στις: Ιουνίου 22, 2017, 10:54 »
Οσοι έχετε τον Skyline στα χέρια σας δοκιμάστε αυτό το στήσιμο σύμφωνα με αυτό το πόστ του BABIS1098. Προσωπικά το φτιάχνω με 28awg Kanthal βγαίνει στα 0,3Ω και παιζει εξαιρετικά στα 15-16W

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2017, 13:28 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #326 στις: Ιουνίου 22, 2017, 10:54 »
τα δυο υγρα που περιεγραψες καστρο και ταρτ ειναι φουλ στο αρωμα, αλίμονο να μην έδινε γεύση εκει.
Στον armed και τον calix όμως το lemon tart χάνει πολύ,καμία σχέση.Τους έχω και τους 2 γνήσιους.Βασικά χάνουν πολύ στα γλυκά υγρά αυτοί οι 2.Αλλά για καπνικά άπαιχτοι και σε γεύση και σε χτύπημα.Ειδικά το χτύπημα του armed δεν το έχω συναντήσει πουθενά.
Πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο τον κλώνο.Γι αυτό τον ήθελα βασικά.Για τα γλυκά και γκουρμέ υγράκια.Ήθελα έναν τανκάτο που να αποδίδει καλά τα γλυκά υγρά που θέλουν μπόλικο αέρα και νομίζω τον βρήκα.Δεν νομίζω βέβαια να προβώ στην αγορά του γνήσιου καθότι χρησιμοποιώ ελάχιστα πλέον τανκάτους (με έχει κερδίσει το squonking αυτή την περίοδο)άτμο και δεν είναι κάτι συγκλονιστικό ο συγκεκριμένος κατά την άποψη μου αλλά σίγουρα τον κλώνο τον προτείνω ανεπιφύλαχτα,αξίζει να υπάρχει στην συλλογή μας.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #327 στις: Ιουνίου 22, 2017, 11:44 »
Παίδες όσοι κάνετε παράλληλες αντιστάσεις στον skyline πρέπει όλο τα σύρμα να έχει ίση απόσταση μεταξύ σπειρών η ανά δύο;Δε το έχω καταλάβει;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #328 στις: Ιουνίου 22, 2017, 11:49 »
Οτι βλεπεις στην φωτό. Θεώρησε οτι τα 2 συρματακια, που ειναι κοντα, είναι σαν ενα. Δηλαδή η σπείρα αντί να είναι ενα συρμα, είναι διαιρεμένη στα 2.

Αλλο παράδειγμα στον Taifun GTIII


Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #329 στις: Ιουνίου 22, 2017, 12:49 »
Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης



οποτε ειτε ακουμπανε οι 2 σπειρες (το σετ δλδ της καθε στροφης) ειτε οχι ενα και το αυτο ειναι? στην πανω φωτο δεν ακουμπανε ενω στον gt ακουμπανε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2017, 13:14 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172017 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364