vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

483 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, dkostas, camber, john67

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #210 στις: Ιουνίου 15, 2017, 21:05 »
Πολύ HYPE ρε παιδιά με αυτόν τον Skyline...θα με βάλετε να τον πάρω παρόλο που περιμένω άλλους 2 ατμο και μετά τον kayfun4 έχω πει να μην ξαναασχοληθώ με άτμο που έχει 20 κομμάτια για να τον συναρμολογήσεις...Τόσο καλός είναι??!!!

Μην αγχωνεσαι, δεν χρειάζεται να λυσεις πολλα κομματια

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Από coppervape έχει κανένας νέα στο tracking με παραγγελίες γύρω στις 25/5; Σεπτέμβριο με βλέπω ! :) Sent from my siPhone

Εγω τον εχω ηδη

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Τα disk ειναι χρησιμα για αυτους που θελουν να ρυθμισουν κυριως σφικτες τζουρες. Τον φερνεις στα μετρα σου με την βοηθεια του airflow, σε ολα του ειναι εξαιρετικος.
Για οποιον τον θελει αερατο τωρα παει κατευθειαν στα disk slot ή ακομα και καθολου disk.
Εγω που τον θελω αερατο πρεπει δυστυχως να περιμενω ολο το σετ... :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2017, 21:14 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #211 στις: Ιουνίου 15, 2017, 21:18 »
Εγώ λέω να περιμένω τον Σεπτέμβρη που θα έχει γίνει το beta testing του κλώνου v1, για να πάρω τον v2 :P

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #212 στις: Ιουνίου 15, 2017, 22:33 »
Paloukare, o Armed ειναι ο ατμοποιητής που εβαλα πιο γρήγορα από όλους πάλι στο κουτί του.
Τον ζηλευω τον Skyline όταν τον βλέπω αλλα πρώτα πρώτα εχω βαρεθεί να δοκιμάζω ατμοποιητες, βασικότερο όμως ειναι ότι αυτοι που εντέλει μου κάθονται καλά ειναι οι απλοί.
Τέλος πάντων, για μια φορά θα περιμενω εντυπώσεις και αν υπάρξει συνέχεια στα καλά σχόλια, βλέπουμε. Ειλικρινά δεν εχω και χώρο πλέον να τα ποστιάζω.
Είναι ο μόνος που ταιριάζει η τζούρα του,τα build και οι επιλογές του αέρα.O ένας αέρα με τα διαφορετικά pins ο άλλος με τα airdisks.O armed με το 3,5 pin και χωρίς το split reducer ειναι ακριβώς ίδια τζούρα με τον skyline με το οβάλ airdisk με την μία τεράστια τρύπα.Εννοείται ίδιο build μέσα.To χτύπημα ρόπαλο του armed φυσικά και δεν το έχει ο skyline λόγω καμπάνας εννοείται αλλά στα κρεμώδη και γλυκά ο skyline τα πάει καλύτερα σε ανάλυση κατά την άποψη μου.Ο armed πιστεύω είναι για καπνικά υγρά πιο πολύ και να παίρνεις το χτύπημα που χρειάζεσαι.Πραγματικά τα 3mg κλωνο tribeca μου τα κάνει να φαίνονται τουλάχιστον 6άρια στο χτύπημα.Τον skyline δεν τον αγόρασα γνήσιο ακόμα για να τον έχω σπίτι και να τον λιώσω στις δοκιμές.Γι αυτό και πήρα τον κλώνο.Γενικά είμαι πολύ επιφυλαχτικός με τα over hyped πράγματα στο άτμισμα γιατί έχω φάει μεγάλες φόλες

Παράθεση από: Chronisb στις Ιούνιος 15, 2017, 16:51
Παράθεση
Ακόμα ταξιδεύουν!
Ελπίζω paloukare να μην έχεις δίκιο γιατί ο armed όπως ήρθε έφυγε (για τα δικά μου γούστα πάντα).

Τι να σου πω ρε αγορίνα.Εμένα τιγκα αεράτοι και οι δύο πραγματικά ίδιοι μου φαίνονται,δεν ξέρω στα ενδιάμεσα airdisks και λεπτότερα σύρματα τις διαφορές τους γιατί δεν έχω τον γνήσιο skyline στην κατοχή μου για να παίξω μαζί του και να πειραματιστώ.Όσες φορές τον έχω τραμπάρει με τον κολλητό που τον έχει ή χωρίς airdisk ή έχει το μεγάλο με την οβάλ τεράστια τρύπα.Μια φορά είχε μόνο αυτό με τις 2 μικρές και ξενέρωσα απο την ζωή μου.Είχε red astaire μέσα  

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2017, 01:07 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #213 στις: Ιουνίου 15, 2017, 23:20 »
Θα ξοδέψω ένα καρούλι σύρμα ss αλλά που θα πάει θα τον βρώ το airdisk. Μέχρι στιγμής βρήκα το 1χ1,5 και 3χ1 λίγο σφικτά και κατέληξα στο 2χ1,5. Νομίζω είναι ίδιος ο αέρας με το 2mm πιν του armed που με βόλεψε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #214 στις: Ιουνίου 15, 2017, 23:22 »
Βασικά θα διαφωνήσω ορίζοντα και κάθετα. Δεν έχουν καμία απολύτως σχέση ο Armed με τον skyline. Βέβαια όλα εξαρτώνται από το συνολικό στήσιμο. Περισσότερα το πρωί.

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #215 στις: Ιουνίου 15, 2017, 23:26 »
Kάνε μας κανένα συγκρητικό και εσύ ρε pugsang .Πραγματικά όσο είμαστε στην αναμονή θα βοηθούσε πολύ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 15, 2017, 23:27 »
αστονα τωρα. νυσταζει. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #217 στις: Ιουνίου 16, 2017, 00:01 »
paloukare μου έδωσες ελπίδες!!
1. Είμαι του πολύυυυ σφιχτού άρα μάλλον θα τα δω διαφορετικά τα πράγματα.
2. Λες ότι του armed του πάνε τα καπνικά άρα μάλλον γι' αυτό δεν μου έκανε! ;) Τα (ελάχιστα) καπνικά και μάλιστα στυλ supreme που κάνω τα έχουν κατ' αποκλειστικότητα οι bellus μου! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #218 στις: Ιουνίου 16, 2017, 00:05 »
Τι θα γίνει να ουμ;  Να σας κάμω ενα ριβγιού χωρίς δισκάκια  και αντιστάσεις πάνω.

εστάλη.
Άγνωστο αν παραδόθηκε..


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #219 στις: Ιουνίου 16, 2017, 08:49 »
Ημουν εκτός εκείνη την ωρα και δεν μπορούσα να γραψω περισσότερα σχετικά με το ζήτημα Armed - Skyline.

Να ξεκαθαρίσω οτι έχω κλώνο Armed (Coppervape με λογότυπα) και ορίτζιναλ Skyline. Αναμένω και εγώ τον κλώνο Skyline της Coppervape.

Ο Skyline αγοράστηκε με το DTL deck του 1ου batch που δεν είχε τα λαστιχάκια εσωτερικά της βάσης. Αυτό το deck ητάν αρκετά αεράτο και το δούλευα στη μια από τις 2 οπές του AFC. Στη συνέχεια αγοράστηκε το Skydeck και ολη η σειρά των M/DTL & DTL Airdisks πλήν του 1,8Χ6 το οποίο ξέχασα για κάποιον ανεξήγητο λόγο εκτός της παραγγελίας και δεν πήγα ποτέ να πάρω. Αφού δοκιμάστηκαν ΟΛΑ κατέληξα με το 1,8Χ4 και το AFC τέρμα ανοιχτό. Εκεί ο ατμοποιητής είναι για μένα ο ορισμός του M/DTL. Ανετη, αβίαστη, ήσυχη τζούρα και ποιοτικός ατμός (πλούσιος). Το στήσιμο που κάνω στον Skyline είναι πάντα με 2,5 πυρήνα, 26awg Kanthal, 6-7 σπειρες από 18-20W με Cotton bacon. Σαν λειτουργία o Skyline εχει την τάση να τονίζει την γλυκιά πλευρά των υγρών. Ενα γλυκό υγρό θα το κάνει σορόπι. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ για τα καπνικά μου (RY-GR / LAMDA) γι αυτό ακριβώς τον λόγο. Από την αλλη το Vanilla Sabroso δεν έχει βγει από μέσα.

Ο κλώνος Armed δυστυχώς δεν δούλεψε σε μενα ΠΟΤΕ. Εχει μια αγρια τζουρα με αρκετό θόρυβο και είναι εξαιρετικά αφαιρετικός στις γευσεις με το ανοιχτο πιν και αρκετα "αχρωμος" με το σφιχτό. Μπορεί να φταίει ο κλώνος, μπορέι έτσι να λειτουργεί ο ατμοποιητης. Δεν το ξέρω αυτό, δεν εχω δοκιμάσει ποτέ οριτζιναλ.

Από αυτή τη σκοπιά λοιπόν θελω να πω οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΤΗΣΙΜΑΤΑ, οι 2 αυτοί ατμοποιητές δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση και ξεκάθαρος νικητής είναι ο Skyline ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2017, 15:09 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #220 στις: Ιουνίου 16, 2017, 09:32 »
Kαλημερούδια,σε περίμενα :))
Καταρχήν ο coppervape armed είναι ο χειρότερος κλώνος που έχω δοκιμάσει το '17.Πολύ κακή υλοποίηση.Μόλις δοκίμασα σε ατμοσυνάντηση τον γνήσιο απο τον Imeo η διαφορά ήταν χαώδης.Τον πρότεινα στον αδερφό μου που τα γούστα του είναι προς MTL και αμέσως τον πήραμε και κέρδισε μια θέση στο rotation μας.Πραγματικά σε χτύπημα και καπνικές γεύσεις πυροβολάει ο γνήσιος.
Πάμε στα δικά μας τώρα.Όπως είχα γράψει και πριν ναι ο skyline στα γλυκά υγρά είναι πάρα πολύ καλός και είναι αρκετά πιο αναλυτικός στην γεύση .Ξεκάθαρα κερδίζει εκεί.Eπειδή και εγώ είμαι γλυκατζής πιστεύω οτι θα τα βρούμε σίγουρα αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα πάρω τον γνήσιο βλέπω τις τιμές σε τζαμάκια και επιστόμια και πραγματικά γελάω.Και αυτό που σε ένα batch άλλαξε το deck και ήδη ετοιμάζει αλλαγές στο top cup ασχολίαστο...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #221 στις: Ιουνίου 16, 2017, 09:46 »
Θα ξαναπώ οτι δεν έχω δοκιμάσει τον original Armed. Μονο τον κλώνο, δυστυχώς. Αυτό που δοκιμασα δεν με έπεισε. Βασικά προτιμώ πρωτα να πέρνω τον κλωνο και μετά τον οριτζιναλ αν και εφοσον μου κάτσει. Η μοναδική φορά που έγινε ανάποδα ήταν με τον Skyline.

Στα του Skyline τώρα δεν θα υπερασπιστώ τον κατασκευαστή, δεν έχω λόγο άλλωστε. Για τις τιμές στα τζαμάκια και στα επιστόμια θα διαφωνήσω ομως και απλά θα πω οτι δεν είσαι υποχρεωμένος να τα αγοράσεις. Δουλευει εξαιρετικά και χωρις τα ultem. Οποιος τα παρει τα θέλει ο ποπός του (μαζι με αυτούς και εγώ). Από την αλλη ολα τα ultem επιστόμια & τανκ σ αυτη τη τιμή είναι (βλεπε Simply Tips - Cloudone) ή ακόμα χειρότερα

Για το ντεκ έχεις εν μέρη δίκιο. Ναι ήταν αλητεία που αλλαξαν ολα μεσα σε 1-2 παρτίδες, αλλά και παλι δεν είσαι υποχρεωμένος να αγοράσεις το Skydeck. Υπάρχουν πολλοί που δεν χρειαστηκε να το αγοράσουν γιατί ηταν μια χαρά με το παλιό, το οποιο ουτε διαρροες είχε ούτε προβληματα τροφοδοσίας. Προσωπικά θεωρώ το λαστιχάκι στο ντεκ παντελως άχρηστο. Οι πιο τυχεροί φυσικά είναι οι κάτοχοι του κλώνου που με 20 ευρουλάκια πήραν το τελευταίο update. Να τα λέμε κι αυτά. :))

Οπως και να ο ατμοποιητής είναι μια χαρά, απροβλημάτιστος και οσοι τον αγορασαν θα τον καταευχαριστηθούν. Ηδη τα παιδια που εχουν παραλάβει δεν εχουν αναφερει προβλήματα, αρα θεωρώ οτι τουλαχιστον για τον κλωνο της coppervape δεν θα υπάρχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 16, 2017, 09:52 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #222 στις: Ιουνίου 16, 2017, 10:10 »
Και εγώ στα πολύ ακριβά κομμάτια προτιμώ να παίρνω κλώνο πρώτα για την εμπείρια και μερικές φορές μπορεί να είναι και καλύτερος(πχ. magma,kayfun v5,velocity) αλλά στους Ελληνικούς άτμο συνήθως οι κλώνοι είναι πολύ κατώτεροι.

Στα του skyline είμαι και εγώ πολύ αισιόδοξος για τον κλώνο.Πιστεύω θα αποδίδουν το ίδιο.Δυστυχώς ομως μέχρι αρχές Οκτώμβρη δεν θα μπορώ να κάνω σύγκριση με τον γνήσιο γιατί ο κολλητός είναι για σεζόν σε νησί που τον έχει.Θα βασιστώ σε δικιές σας απόψεις και γνώμες και είσαι σίγουρα απο τα άτομα που φαίνεται οτι ταιριάζουν τα ατμιστικά προφίλ μας.Ειδικά των πρωινών ωρών που είμαι αναγκασμένος στην δουλειά να χρησιμοποιώ τανκάτους ατμο και μέχρι ημιπνευμονική τζουρίτσα .

Τώρα για τον γνήσιο όταν κατασταλάξει και ο κατασκευαστής στην τελική μορφή του θα το σκεφτώ σοβαρά.Αλλά βλέπω αγγελίες στο facebook αβέρτα τώρα τελευταία γιατί με τις συνεχείς αλλαγές χάνει αρκετή αξία αυτός που έχουν στα χέρια τους μαντεύω.Το ultem πάντως είναι αρκετά φθηνό υλικό και σίγουρα δεν δικαιολογεί αυτές τις τιμές.Αλλά προσφορά και ζήτηση πάντα...Εμάς που μας τρώει αργά ή γρήγορα θα τα σκάσουμε :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #223 στις: Ιουνίου 16, 2017, 10:20 »
Τώρα για τον γνήσιο όταν κατασταλάξει και ο κατασκευαστής στην τελική μορφή του θα το σκεφτώ σοβαρά.Αλλά βλέπω αγγελίες στο facebook αβέρτα τώρα τελευταία γιατί με τις συνεχείς αλλαγές χάνει αρκετή αξία αυτός που έχουν στα χέρια τους μαντεύω.

Βασικά για να έχεις μια εμπεριστατωμένη αποψη πρέπει να εξετάσεις τα ατμιστικά προφιλ αυτων που τον πουλάνε. Αν μετά τον Skyline αγορασαν TVF8 τοτε ο Skyline δεν ήταν ποτέ γι αυτούς και απλά τον πήραν για το hype. Μπορέι να είναι σαν τους πιτσιρικάδες που δουλευουν σε catering 22 ωρες τη μερα με 50 ευρω μεροκάματο μόνο και μόνο για να πάνε να τα σκασουν για το καινούριο iphone.

Νομίζω καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου. Δεν νομίζω οτι χανει αξία ενας ατμοποιητής λόγω των αναβαθμίσεων, από τη στιγμή που και χωρίς αυτές μια χαρά δουλευει. Στο κατω κατω αν θελεις να τον κρατήσεις γιατί να χάσεις πχ 100 ευρω και να μην δωσεις το 1/3 για το νεο ντεκ και αυτομάτως να κρατήσεις ψηλα την μεταπωλητική αξία, αφού θα δίνεις ολα τα ντεκ μαζι οταν θα τον πουλήσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #224 στις: Ιουνίου 16, 2017, 10:41 »
Στο κατω κατω αν θελεις να τον κρατήσεις γιατί να χάσεις πχ 100 ευρω και να μην δωσεις το 1/3 για το νεο ντεκ και αυτομάτως να κρατήσεις ψηλα την μεταπωλητική αξία, αφού θα δίνεις ολα τα ντεκ μαζι οταν θα τον πουλήσεις ;)
Πάλι δίνεις λεφτά που δεν θα τα πάρεις πίσω.Είναι σαν το αυτοκίνητο...Ποτέ δεν παίρνεις πίσω αυτά που βάζεις.Να ναι καλά πάντως αυτά τα παιδάκια έχουν εμπλουτίσει τις συλλογές μας με πολλά διαμαντάκια σε ξυφτίλα τιμή.(πρόσφατα Calix v3 ενός μηνός ένα πενηνταράκι :thumpup: )
Στα του κλώνου τώρα πραγματικά θα ήθελα να μάθω αν παίρνει τα γνήσια ultem τζαμάκια πάνω και τα γνήσια drip tip το συντομότερο δυνατόν...Εχω βρεί μια καλή ευκαιρία και δεν θέλω να πάει χαμένη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171965 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364