vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 8 χρήστες
Christos Z, Harris, george kotsopoulos, bloodlessz, Jorge, I.P, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Skyline RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #615 στις: Ιουλίου 06, 2017, 16:49 »
Λοιπον κοπέλια μου.
Εχθες τον εβρασα ένα μισαωρο σε ρακι.
Μετα ένα 3ωρο σε διπλη κορεγκα.
Καπακι ξανα βρασιμο σε ρακι.
Διπλη κορεγκα ολο το βραδυ.
Το πρωι ξανα βρασιμο σε ρακι.
Επειτα τον αφησα μεσα σε pg για 2 ωρες.
Μετα βρασιμο σε ρακι.
και τελος ένα βουρτισμα με σαπουνι.
Τον εστησα και μετα 3ωρες...
Μαντεψτε...





Η λαδιλα ηταν ακομα εκει ελαφρως πιο ατονη :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Επίτηδες δεν εβαλα το δισκακι μεσα με την προσμονη να καταλαβω αν φταιει αυτό.
Δεν τα παραταω όμως γιατι μεχρι να βγαλει αυτή την λαδιλα, η γευση ηταν εξαιρετικη αν και φουλ αερατος με στησιμο για πιο σφιχτες καταστασεις.
Θα περιμενω να φυγει από μονη της όπως ειπε και πιο πανω ο Μιμης.
Φτάνει ,μη χαλάς τη ρακή   :(  να πώ μια ιδέα που δεν εχω δοκιμάσει ακόμα σε ατμό , αλλα το προϊον αν και κοινο καθαριστικό ηταν το τελευταίο καταφύγιο οποτε ηθελα να καθαρίσω γράσα λάδια και τέτοια γλοιώδη μετά απο δουλειά , BIONOL ,  υπαρχουν και εξειδικευμενες κρέμες για αυτη τη δουλια αλλα ας μην μας απασχολήσουν , αν σου βρίσκεται η θές να δοκιμάσεις λέω να μην το διαλύσεις σε νερο λιγάκι μονο να κανεις πιο αραιή την πάστα και ρίξε ενα καλό τρίψιμο με βούρτσα , και μετά καλό ξέπλυμα , 
Ε άμα μετά ολα αυτα δεν γίνει τίποτα πας για το τελευταίο στάδιο που αποκλείεται να μείνει τίποτα , βρίσκεις ενα καμίνι και το πετάς μέσα να λιώσει το μέταλλο  :))

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #616 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:00 »
Αντωνη αδερφε μου. Αν ειναι να χαλασεις ενα λιτρο αγιασμα, στειλτον μου με χρεωση δικια μου μαζι με τον αγιασμο να σου τον μπανιαρω στις υπερηχοι σε διαλλυμα με οινοπνευμα καθαρο. Τον ανφολλοου που ειχα και μου εδινε τα λαδια αβερτα έτσι τον καθαρισα τον φουκαρα. 1 μλ μηχανολαδο εβγαλε. 
Κλωνοσκαιλαιν δεν παρελαβα ακομα.
Υ.γ. Βαλτου ενα αλιεν κουμπωσε και 40 50 βαττ χωρις δισκακια και μ...ιες  και βαλε λεμον ταρτ. Τζουρα και ευρω παει....

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #617 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:04 »
Eιχα ένα λιτρο ρακι που δε πινεται (δωρο από φιλο) και αυτην εβαλα.
Δεν πατε καλα εκει πανω
Σιγα μην εβαζα από την καλη :lotpot:
Μας βλεπει και Θεος

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #618 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:11 »
μου φαίνεται λιγάκι απίστευτο να σου βγάζει λαδίλα μετά από όλα αυτά και χωρίς airdisk
μήπως τελικά τα παίρνεις από τον guru?  :tongue_smilie:  :laugh1:
εγώ πάντως συνεχίζω ακάθεκτος με το 1.8mm x 4mm και δεν μου έχει βγάλει άσχημη γεύση
μάλιστα μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλή i γεύση που παίρνω και όχι απλός υποφερτή όπως στις αρχές

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #619 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:29 »
να κανω κι εγω την χαζη ερωτησουλα μου... :idiot1:
για ποιο λογο θεωρεις οτι η ρακη θα διωξει το οποιο μηχανολαδο?


Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #620 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:30 »
Δεν πολυκατάλαβα βρε παιδιά, με ultrasonic δεν καθαρίζει; Μου φαίνεται απίστευτο γιατί σε αυτο βάζω όποιο ατμοποιητή παίρνω και βγαίνουν λες και τα καθάρισε η θεία Ολγα.
Μεχρι και νομίσματα έβαλα και βγήκαν σαν καινούργια, παράξενο. Ισως τα λάδια που διαθετουν να ειναι πολύ λαδερά. :)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #621 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:35 »
Γιατι η ρακι θεραπευει από την πλατυποδια μεχρι και τον καρκινο :))
Διαπιστωμενο. Ρωτα οποιον (Κρητικο) θες 8)

Διαλυτης είναι γιατι περιεχει οινόπνευμα.

pugsang, σημειωσε και ένα μπανακι υπερηχων...

Αποσυνδεδεμένος redfantomas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • υγεια κ@υλα κι επανασταση!!!
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #622 στις: Ιουλίου 06, 2017, 18:43 »
βρε κι εγω κρητικος ειμαι (ρεθυμνο city ) αλλα μπορει να περιεχει αλκοολ απλα θεωρω οτι δν εχει την δυναμη να κανει αυτο που πρεπει, εγω θα κατεφευγα σε αλλο συστατικο, εχεις αλλαξει ορινγκ?η ποιοτητα των κινεζικων ειναι αθλια ( το 1° σετ τα εκλ@σε απο το ξυδι ξεχειλωσε) σημερα θα του βαλω τα γνησια να τελιωνει η φαση αν και αυτα στο σακουλακι ηταν σε καλυτερη κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #623 στις: Ιουλίου 06, 2017, 21:26 »
Mιας και θιγεις το θεμα οριγκακια.
Εχετε αλλαξει οσοι εχετε πρόβλημα παρομοιο με το δικο μου?
Αυτά που φοραει από μαμα τα εχω καθαρισει σχολαστικα αλλα μου γεννησε την αμφιβολια ο φιλος από πανω :hmmm:
Αλλαζω και ενημερωνω.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #624 στις: Ιουλίου 06, 2017, 21:56 »
με τοση ρακη που τον εχεις ποτισει επομενο ειναι να ξερναει. ντιρλα τον εκανες.  :tongue_smilie:
αυτα τα λαδια που μενουν δεν ειναι μηχανολαδα. ειναι σαπουνολαδο αυτο που ψυχει τα κοπιδια στον τορνο. ατιμο υλικο. τρομαζει να ξεβρωμισει. αρα το αλκοολ δεν κανει κ πολλα πραγματα.
μια φορα σε παρομοια περιπτωση αφησα κανα δυωρο τον ατμοποιητη μεσα σε ενα ποτηρι με οινοπνευμα μπλε. καλο ξεπλυμα φυσημα κ ξανα καμμια ωρα σε απορυπαντικο.
πρωτο τανκ σκετη pg κ καργα βατ.. να καψει καλα...   ηρθε κι εστρωσε.
αν θυμαμαι καλα ενας κλαουντ απο ft ηταν.

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #625 στις: Ιουλίου 06, 2017, 23:31 »
Πάντως αυτό με τα oring το είχα προτείνει και εγώ κάπου 2-3 σελίιδες πίσω, αλλα ο makis206, είχε πολύ εύστοχα, απαντήσει πως η "πλαστικούρα" είχε φύγει με την αντικατάσταση του airdisk με original.

Αποσυνδεδεμένος arci

Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #626 στις: Ιουλίου 06, 2017, 23:44 »
πως μπορούμε να βρούμε τα γνήσια ορινγκς? ταιριάζουν?

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #627 στις: Ιουλίου 06, 2017, 23:51 »
Στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Έλληνα κατασκευαστή του ατμοποιητή (όταν ξαναειναι διαθέσιμα) 
Ε ναι.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #628 στις: Ιουλίου 07, 2017, 00:51 »
Kotsos στήσιμο ftw. 1.8x4
0.85 19watt lemon tart remix ούτε λαδιλες ούτε τίποτα
Γεύση επιτέλους ανθρώπινη.
Παίζει καλά γιατί το υγρό ξέρω πως αλλάζει ανάλογα τα watt.  Χαμηλά λεμόνι πιο πάνω τάρτα.

Ps καλά mirage δεν είναι :)
Αύριο θα μπει το ίδιο στο hussarito

Sent from my siPhone

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Skyline RTA Clone
« Απάντηση #629 στις: Ιουλίου 07, 2017, 01:00 »
Διαβάζω και διαβάζω και διαβάζω..Έχετε διυλίσει τον κώνωπα.Μια χαρά παίζει ο άτμο/της.Ένα απλό πλύσιμο,2-3 δοκιμαστικά set up και έφυγες.Πραγματικά δε καταλαβαίνω γιατί δυσκολεύετε τη ζωή σας με orings,airdiscs και λοιπά μέλη του Καράμπελα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem