vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Nikrom, TasMan, Jorge

Twitter

ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 20, 2015, 22:33 »
καποια αρωματα ειναι εντονα μεχρι να ξεθυμασουν ...  αλλα 2ml βαση ? μονο και 2ml  καρπουζι ?  μπας και το μπουχτησες και το εχασες εκει ?  τοσο δυνατο σιγουρα θα το μπουχτησες και ισως εκει ειναι το θεμα σου .. βαλε μονο 10% στην αρχη αλλα σε 10 μλ βαση .. και βλεπεις .. αυτο που εκανες δεν το συνηστω

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:05 »
Το συνολο των αρωμάτων στο τελικο ήταν 13%. Το καρπούζι στα 5%, η φραουλα 8% και η καρύδα μερικες σταγόνες, 5-6.
 Το 2+2 ήταν η αρχική βάση του καρπουζιου, που χρησιμοποίησα από αυτο τα 2 ml για να έχω το ένα ml καρπουζιου που ηθελα. Αυτό εκανα και στην φράουλα έβαλα 6+6 και πήρα τα 3,2 για να έχω τα 1,6ml άρωμα φραουλα.
Το ξέρω ότι ειναι κάπως μπερδεμενα αυτα, αλλα τι να κάνω, ετσι πάει ο εγκεφαλος μου  ;D
Σκεφτηκα να κάνω το διπλο για να μην περιμενω πάλι μερες να ξανακάνω την αρχική ωρίμανση. Θα δειξει τι έχω κατασκευασει...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:16 »
επρεπε να βαλεις την καρυδα και το καρπουζι μαζι αλλα πως .. σε 3 μλ βαση ολο το ποσοστο και των δυο αρωματων δηλαδη το 5% καρπουζι και τις σταγονες της καρυδας .. γιατι? η καρυδα θελει λιγο καιρο να ωρημασει καλα και οπως και το καρπουζι να νοστημισει με την καρυδα και θελει τις ιδιες μερες ωρημανσης  μια εβδομδα
μετα την φραουλα μονη της σε 1 ml  βαση ή και σε 2 καλα ειναι μιας και θελεις να εχεις και απο αυτη  στο σωμα του υγρου σου ... και αστην και αυτην μια εβδομαδα μονη της ...

μετα βαλτα μαζι και ανακινησε τα καλα και αστα ακομα μια εβδομαδα απο κει και περα εσυ θα κανονισεις ποτε θα ειναι ετοιμο ετσι οπως το θελεις το υγρο σου ....


τωρα βεβαια καποιοι θα λενε γιατι τοσο περιπλοκα ...  οπως θελει ο καθενας ...

η κλασικη  μεθοδος ... βαλε σε 10 μλ βαση ολα τα ποσοστα των αρωματων και αστο να ωρημασουν ... μια εβδομαδα ή αμεσως ... εσυ κανονιζεις ... η δικη μου μεθοδος ειναι η πιο πανω  ;D

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:25 »
Κοιτα, ήταν η πρώτη αποπειρα και δεν ηθελα να αναμίξω υγρα που ενδεχομενως δεν θα ταιριαζαν. Οπότε τα εκανα χωριστα, τα έβαλα μετα από 2 μερες για μια μερα μαζι. Η καρύδα αυτες τις τρεις μερες ήταν μονη της και αυτη σε βάση. Δεν περίμενα να ωριμασουν όλα μαζι παρα μια μερα. Χτύπησα 15 ml σε 2 μερες σαν νεογέννητο σε βυζί. Αν αυτο το πράμα γινει καλύτερο σε μια βδομαδα κλειστό, τι να πώ...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 20, 2015, 23:30 »
θα γινει και πολυ καλυτερο .. δοκιμασε το και ετσι οπως σου ειπα αλλα αστες τις ομαδες για μια εβδομαδα πριν τα ενωσεις μαζι ...  και μετα αλλη μια εβδομαδα ολα μαζι να δεσουν ... ανακινηση καθε μερα αν μπορεις ... θα δεις αλλο χαρακτηρα ...

παντως μια χαρα τα πηγες και ετσι :thumpup: :thumpup: .. τα ποσοστα να προσεχεις ομως να τα βαζεις οπως λεει η συνταγη που βρηκες ... και απλα να βλεπεις διαφορες στο steeping  ..

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 21, 2015, 01:16 »
Σε μια δοκιμή της συνταγής 6% Tiger's Blood με
Coconut (TPA), Strawberry (TPA), Watermelon (AtmosLab),
ωρίμανση χωριστα το καθένα για δυο μερες, μετα μίξη των καρπουζιου και φραουλας, και πρόσθεση του Coconut μετα απο μια μερα, το υγρό ήταν ότι καλύτερο εχω ατμισει για 2 μερες. Μετα, μετα.. κάτι έγινε και ήταν σαν να πηρε κάποιος τη νυχτα το 70% των αρωματων και της γευσης. Παλι καλα που κατανάλωσα τα 15 ml απο τα εικοσι.
Το καρπούζι πάντως δυνατό και γευστικο, αλλά χάθηκε πρώτο, μετα η φράουλα, και έμεινε μόνη η καρύδα ακομα και τωρα μετα απο 10 μερες.
...


Μιμη, επειδή είδα και το μηνημα σου με το καρπουζι που εχασες τη γευση όπως και στο Tiger Blood, πιστευω ότι δεν ανακάτεψες τα αρώματα όσο έπρεπε.
Όταν τσιμπαγες μερικα μλ για να ατμίσεις, επαιρνες παραπάνω άρωμα και στο τέλος ειχε μείνει πολύ λίγο.
Οι ημέρες που το αφησες στο συνολο πριν το ατμισεις αν καταλαβα καλα ήταν 5-6 που σημαίνει ότι παρότι φρουτένια αρωματα, σίγουρα δεν ειχαν δεσει οσο επρεπε.
Τελος για να γίνει κατανοητο, γιατί χρειάζεται αναδευση δες την εικονα παρακατω. Καθε υγρό και καθε αρωμα που χρησιμοποιούμε έχει διαφορετικό ειδικό βάρος/πυκνότητα. Η VG είναι πιο βαριά (1,26), η PG πιο ελαφριά (1,038) και τα αρώματα εξαρταται (coconut 1,022, strawberry 1,041, watermelon 1,037), κοντά στην PG (αφου σε αυτη δυαλύνονται συνηθως) αλλά όχι ίδια. Αν δεν γίνει αναδευση το αποτέλεσμα ειναι το παρακατω...



Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 00:40 »
γεια. ποια εταιρια εχει καλο αρωμα ροδακινο?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 02:34 »
atmoslab.
Προσοχή όμως, η μυρωδιά δεν φεύγει εύκολα, ενώ δύσκολα συνδυάζεται με άλλα αρώματα, τουλάχιστον σε ίσες αναλογίες, αφού τα "σκεπάζει" λόγω ισχύος.

Αποσυνδεδεμένος skelos

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 13:52 »
υπαρχει κανενα DIY που να μοιαζει στο lιcorice της liqua?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 11:27 »
Τα περισσότερα αρώματα licorice που κυκλοφορούν στο εμποριο, είναι αρκετά πιστά. Αν θες να είναι σαν το liqua, βάλε 60-70%pg.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 08:28 »
blackberry9

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 12, 2018, 18:28 »
Δινω ζωη στο νημα:))

Εχει δοκιμασει καποιος πιστος το green mile απο gprov? :HelpSDS:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12