vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

442 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, panoskapa, camber, Jorge

Twitter

ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 13:16 »
Το λουκούμι είναι ότι πρέπει για τους φαν του γλυκού τριαντάφυλλου με ολίγη από λιβάνι.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 14:24 »
....ιδιάιτερα αν του βάλεις 80 μπισκότο / 20 λουκουμάκι  , γίνεται
μπισκοτολούκουμο τέλειο!!!


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2014, 14:27 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 15:25 »
βανιλια-συκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!απο ατμος!μπορειτε να βαλετε και black vanila αλλα βγαινει πιο γλυκο το αποτελεσμα στην μυρωδια που αφηνει στον χωρο!εγω προσθετω και μερικες σταγονες τζινα και το αρωμα γινετε σαν τον craven τον καπνο στρυφτου που κυκλοφορει.δοκιμαστε το!!!στα 10 μλ 6 σταγονες τζινα,3 σταγονες συκο και 1-2 βανιλια!!!αν δεν θελετε το τζινα,τοτε 6 σταγονες συκο και παλι 1-2 βανιλια

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 13:42 »
Ψάχνω ένα αρωμα καρπούζι που να έιναι αρκετά γλυκό (περίπου όπως αυτό απο umami frosty summer). Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα της holy juice αλλά μου φέρνει πιο πολύ στο άσπρο μέρος του καρπουζιού παρά στη γλυκιά του γέυση!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 19:04 »
Έχω την εντύπωση ότι βγάζει και η Atmos Lab καρπούζι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να εκφέρω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 21:04 »
Ναι το ξέρω, αλλά επειδή με έχουν φάει οι δοκιμές στα τυφλά και παιζει ένα σίγουρα της flavourart και ενα της tpa,  έλεγα αν τυχον εχει δοκιμάσει κάποιος να ρίξει καμια ιδέα.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 15, 2015, 13:50 »
Μπορεί να έχει αναφερθεί κάπου στο νήμα αλλα οςο εχω διαβάσει δε μπορω να βρω κάτι. Χρησιμοποιώ 2 σοκολάτες της atoms lab (αρώματα), τη black η οποία δε μου δίνει καθόλου τη γεύση σοκολάτας, περισσότερο ταιριάζει με κάποια καπνικα, και την elegant η οποία ομολογώ ότι έχει απίστευτη γεύση, αλλα... Ακομα και με 3% βγάζει άχρηστη την αντίσταση σε 4ml. Τρομερά κατάλοιπα.
Έχετε να μου προτείνετε καμία άλλη σοκολάτα με καλη γεύση και λιγότερα κατάλοιπα στην αντίσταση; Ευχαριστω για τη βοήθεια σας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 15, 2015, 14:16 »
Αν ψάχνεις σε άρωμα, δυστυχώς δεν έχω κάτι δοκιμασμένο να σου προτείνω. Αν ψάχνεις σε έτοιμο υγρό, μπορείς να δοκιμάσεις την σοκολάτα της Innovation Flavors, η οποία κατά γενική ομολογία είναι φοβερή.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 15, 2015, 17:23 »
Ναι το ξέρω, αλλά επειδή με έχουν φάει οι δοκιμές στα τυφλά και παιζει ένα σίγουρα της flavourart και ενα της tpa,  έλεγα αν τυχον εχει δοκιμάσει κάποιος να ρίξει καμια ιδέα.

της tpa το καρπούζι το περιμένω αύριο, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 16, 2015, 11:10 »
Δοκίμασα το καρπούζι της flavourart, το οποιο αν και πιο κοντα στη γευση που εψαχνα ειναι αρκετα αδυναμο. Περιμένω και νεα απο της tpa ;-)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 16, 2015, 11:15 »
περιμένω να χτυπήσει το κουδούνι σήμερα.Βέβαια να σου πω ότι το frosty summer τη μία φορά που το είχα πάρει,μετά το melondic που το λάτρεψα, δε μου είχε βγάλει και πολύ καρπούζι.Πιιο πολύ σαν φράουλα μου ερχόταν  :dontknow: Ενιωθα πιο έντονα τη γεύση της μενθόλης και όχι του φρούτου.Οπότε δε θα το συγκρίνω απλά θα δω τη γλυκύτητα και την πιστότητα με το φρούτο.Για μένα το ξαναλέω το πιο απολαυστικό καρπουζάκι ήταν δυστυχώς έτοιμο υγρό.Της liqua.Αμα το πετύχω σε άρωμα που να μοιάζει θα είμαι πανευτυχής!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 20, 2015, 19:39 »
Λοιπόν δοκίμασα το καρπούζι της tpa και δυστυχώς δεν ήταν αυτό που αναζητούσα.Αρχικά η μυρωδιά από το μπουκάλι ήταν άρωμα τσιτρονέλας!Ευτυχώς μετά από ωρίμανση λίγων ημερών αυτό υποχωρεί και από το άρωμα και από τη γεύση, αλλά -στο 8% που το έκανα εγώ- το υγρό είναι αρκετά υποτονικό και κάπως τεχνητό.Καμία σχέση με το ωραίο ελληνικό καλοκαιρινό μας καρπουζάκι...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:04 »
Σε μια δοκιμή της συνταγής 6% Tiger's Blood με
Coconut (TPA), Strawberry (TPA), Watermelon (AtmosLab),
ωρίμανση χωριστα το καθένα για δυο μερες, μετα μίξη των καρπουζιου και φραουλας, και πρόσθεση του Coconut μετα απο μια μερα, το υγρό ήταν ότι καλύτερο εχω ατμισει για 2 μερες. Μετα, μετα.. κάτι έγινε και ήταν σαν να πηρε κάποιος τη νυχτα το 70% των αρωματων και της γευσης. Παλι καλα που κατανάλωσα τα 15 ml απο τα εικοσι.
Το καρπούζι πάντως δυνατό και γευστικο, αλλά χάθηκε πρώτο, μετα η φράουλα, και έμεινε μόνη η καρύδα ακομα και τωρα μετα απο 10 μερες.




Ακόμα..
Δοκίμασα και τα Frosty, summer, tart, cookie, cucu.
Οι περιγραφες του Συντοπίτη μου απόλυτες. Μονο το cucu ήταν σαν ρέγγα βουτηγμένη σε νερο που ξαλμύριζε μπακαλαρος για 12 ωρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2015, 20:11 από mimis »

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:44 »
Λοιπόν δοκίμασα το καρπούζι της tpa και δυστυχώς δεν ήταν αυτό που αναζητούσα.Αρχικά η μυρωδιά από το μπουκάλι ήταν άρωμα τσιτρονέλας!Ευτυχώς μετά από ωρίμανση λίγων ημερών αυτό υποχωρεί και από το άρωμα και από τη γεύση, αλλά -στο 8% που το έκανα εγώ- το υγρό είναι αρκετά υποτονικό και κάπως τεχνητό.Καμία σχέση με το ωραίο ελληνικό καλοκαιρινό μας καρπουζάκι...


οπότε άκυρο και της tpa!  :'(  Θα τσεκάρω και το ατμος λαμπ και βλέπουμε!

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΛΥΚΕΣ - ΦΡΟΥΤΩΝ, ΠΟΤΩΝ, ΓΛΥΚΩΝ
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:57 »
ενημέρωσε και μένα ναι;γιατί κι εγώ ψάχνω κανα καλό καρπουζοπεπονάκι γενικά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364