vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Hussar RTA Clone

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1935 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 13:38 »
Δέν είναι ατμοποιητής, ανταλλακτικό είναι, οπότε θα κάνω μια παραγγελία και ΑΝ έρθει θα ενημερώσω. Επειδή ζούμε στην Ελλάδα την λέξη "λογικά" δεν μπορώ να την πώ.
https://www.fasttech.com/product/9213200


:thumpup: :thumpup: :thumpup:

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2017, 13:43 από valerou »

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1936 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 13:51 »
Ξερει κανεις σε ποιο Ελληνικο κατάστημα θα βρω τα γνήσια orings του ατμοποιητή?

Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1937 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 14:00 »
Για τον φίλο που ρώτησε τα υγρά τα αφήνουμε ανοιχτά όσο ατμίζουμε. Επιτρέπουν το βαμβάκι να ποτίζει με υγρό. Τα κλείνουμε (θεωρητικά) για να γεμίσουμε. Τον κουβαλάω πάντα με ανοιχτά υγρά και ποτέ δεν είχα την παραμικρή υποψία διαρροής.

Βέβαια οι εραστές του κινδύνου και της περιπέτειας σε εξωτικά μέρη έχετε δοκιμάσει εννοείται να γεμίσετε με ανοιχτά υγρά και ανοιχτό καπάκι. Δεν κάνει κιχ ο χαζάρος.

Επίσης έχω και στους δύο χαζάρους μου εδώ και μέρες τσάτρα πάτρα βαμβάκι. Το ήξερα την ώρα που το έβαζα. Ίσα ίσα που μπαίνει στις τρύπες. Πάλι δεν κάνει κιχ ο χαζάρος.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1938 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 18:37 »
Παιδιά 2.5mm είναι το max που δίνει ο αέρας του ή παίζει και pin για παραπάνω?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1939 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 21:38 »
Ηρθε και ο δικός μου. Μια μέρα νωρίτερα λόγω εντοπιότητας :)
Σαπούνι κορέγκα και στήσιμο
Δεν ήταν ιδιαίτερα βρώμικος, στο μισό τανκ άρχισε να βγάζει γεύση, αλλά ακόμα έχει λίγη εργοστασιακή γεύση όπως όλοι οι κλώνοι στα 2-3 πρώτα τανκ

.32  0.96 ωμ ανοιχτές σπειρες
Στήσιμο με το μικρό τανκ με τη μία ( δε ξέρω πόσα μλ χωράει αλλά είναι γερό ποτήρι, βλέπεις τη στάθμη να κατεβαίνει σε κάθε τζούρα, ο σκαιλαιν μπροστά του φαίνεται οικονομικός και ο καυφουν τσιγκουνης).

Αρχικά έβαλα  τον 1.3 πόλο, άλλα δεν....
Μετα με τον 2 μμ πόλο, άνετη τζουρα, πολύ άνετη για τα γούστα μου, σαν την τζούρα του σκαιλαιν στα μικρά ντεκ που για μένα παραείναι αεράτη για  μτλ. Με σχεδόν κλειστό τον αερα στο δαχτυλίδι πλησιάζει κάπως στα γούστα μου.
Αν και διάβασα το ΣΚ όλο το θρεντ κόντεψα και γω να χάσω τα μονωτικά του πόλου, κακώς δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, θέλει μεγάλη προσοχή
Δεν μπορώ να τον κρίνω με το πρώτο πρόχειρο στήσιμο, άλλα αν τα βρούμε στη τζούρα μπορεί να τα πάμε καλά.
Το άνοιγμα κλείσιμο υγρών δεν παίζει αν δεν ξεσφιξεις καπάκι, και το γέμισμα από την τρύπα δεν παίζει γιατί δεν χωρά η μύτη, αρα πρέπει να ξεβιδώσεις καπάκι. Γενικά στο γέμισμα είναι λίγο μπίχλας σε σχέση με καυφουν σκαι , τη χαρτοπετσέτα του τη θέλει.

Ερώτηση στους διακορευτές του 1.3 πόλου: Ο 2.5 και ο 2 φαίνεται να είναι τρύπιοι από άκρη σε άκρη. Ο 1.3 οπτικά φαίνεται πάνω να έχει κάτι σαν κάλυμμα, σαν καπάκι και να είναι κούφιος μέσα. Είναι έτσι, ή είναι ιδέα μου? Θέλει τρύπημα - φάγωμα σε όλο το μήκος η τα πάνω και τα κάτω του είναι ουσιαστικά καπάκια που απλά μεγαλώνεις τις τρύπες τους? Τρυπάνι ότι ναναι ή κάποιο ειδικό?


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1940 στις: Δεκεμβρίου 11, 2017, 22:07 »
Μη βιαστείς να διακορεύσεις το 1.3 pin. Με τέρμα ανοιχτό τον αέρα έχει πιο σφιχτή τζούρα από το 2άρι pin με σχεδόν τέρμα κλειστό τον αέρα. Έτσι μπορεί να έχεις διαφορετικές επιλογές σφιξίματος τζούρας για κάποια καπνικά υγρά (αν χρησιμοποιείς τέτοια) που θα σου δώσουν διαφορετική αίσθηση ατμίσματος. Δοκίμασε τα πρώτα μερικές μέρες και μετά κανονίζεις... "χειρουργείο".
Το 1.3 pin είναι όπως το λες.
Στην τρύπα αναπλήρωσης χωράνε οι μύτες των μπουκαλιών (μόνο το σταγονόμετρο με "μπίλια" έχει θέμα).

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1941 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 02:26 »
Ένα μικρό update για τον δικό μου.Δε μου άρεσε η γεύση του στην αρχή γιατί άτμιζα λαδίλα.Μετά από 12 ώρες μπάνιο με υγρό πιάτων ήρθε στα ίσα του που ήταν μια πολύ καλή γεύση ως προς την ανάλυση και απλά καλή ως προς την ένταση.Μετά από λίγο πειραματισμό κατέληξα στο εξής στήσιμο με 2αρι pin.0,40 mm σύρμα 6 σπείρες 2,5 διάμετρο αλλά η αντίσταση ανάποδα,όπως κοιτάζουμε την αντίσταση όταν τη  βιδώνουμε τα πόδια της να είναι από τη πάνω μεριά.Έτσι είναι πιο κοντά στην εισαγωγή του αέρα.Απλά μόνο σήκωμα λίγο προς τα πάνω αφού τη βιδώσουμε.Η τζούρα με αυτό το τρόπο με τέρμα τον αέρα  είναι  λίγο πιο αεράτη από  το τέρμα του prime.Επίσης βαμβάκι λίγο,ίσα ίσα για να κρατιέται μέσα στην υποδοχή για το βαμβάκι,χωρίς να φράζει την είσοδο του υγρού,και άπλωμα καλό για να καλύπτει όσο δυνατόν την υποδοχή.Μπορώ να πω πλέον ότι από γεύση είναι μπόμπα!

Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1942 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 21:42 »
Σημερα πήγα να τον καθαρισω και βλέπω αυτο; παει για πέταμα; δεν εχει χρησιμοποιεί καθολου. Μια δυο φορες το πολυ. 

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1943 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 21:48 »
Τι ακριβώς είναι? Σκουρια? Δε Φαίνεται καλά η φωτογραφία

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1944 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 22:16 »
Έσπασε ο πόλος που είναι μαζί με το πλαίσιο που μέσα του βιδώνει το pin;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1945 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 01:33 »
Αυτή τη τρυπούλα για την είσοδο των υγρών σας τριγυρνάει κι εσάς μια μανία να την ανοίξετε μερικά τετραγωνικά ή να το κοιτάξω;
Αν δεν με εξυπηρετούσε ως προς το εύρος του βατάζ θα την ειχα μπουμπουνίσει.. ΄
Εγώ βέβαια δε λέω "ποτέ" να με κυνηγάει μετά ο Σκοτσέζος..
(για τον Σερίφη δε το συζητάω καν)

Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1946 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 12:03 »
Έσπασε ο πόλος που είναι μαζί με το πλαίσιο που μέσα του βιδώνει το pin;
Έτσι φαίνεται. Τι κάνω τώρα; Πάει για πέταμα; Δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε για 10 τζούρες.
:(

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1947 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 12:17 »
Βιδωσε την βιδουλα απο κατω... Αυτη που ακουμπα στον πολο του μοντ... .. Δεν εχει σπασει απλα εχει βγει απο την θεση του γιατι εχει ξεβιδωθει. 

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1948 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 12:47 »
Έχει στήσει κάνεις με ribbon;
 Στο 2.5mm pin πάντα.

Επίσης ψήνομαι να ανοίξω λίγο το 2.5αρι για να τον κάνω πιο αεράτο,τι λέτε;

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Hussar RTA Clone
« Απάντηση #1949 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 13:17 »
Σημερα πήγα να τον καθαρισω και βλέπω αυτο; παει για πέταμα; δεν εχει χρησιμοποιεί καθολου. Μια δυο φορες το πολυ.
την έβαλες την βίδα του πόλου απο την κάτω μεριά για να το κρατάει?

EDIT:Μήπως έσφιξες δυνατά και έκοψες τα σπειρώματα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz