vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

441 επισκέπτες, 5 χρήστες
Alexis7, white varadero, dkostas, manoslykos, camber

Twitter

Διά βίου Άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 13:49 »
Το δια βίου μπορεί να το κόψω, το άτμισμα ΟΧΙ!

Εξάλλου αν είχα σκοπό να το κόψω, δεν θα συμμετείχα σε φόρουμ για το άτμισμα.
Είπαμε, και το  :idiot1:  έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 13:54 »
Βασικα εγω θα πω οτι δεν εχω σκοπο να το κοψω βεβαια  ποτε μην λες ποτε  αλλα βλεποντας και κανοντας που λεμε :D

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 14:23 »
τι τι να το σταματήσω ? να το κόψω?
ρε πατε καλα μονο για τα λεφτα που εχω ακουμπήσει τα 6 τελευταία χρόνια δεν υπάρχει περιπτωσει. :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 14:37 »
Το δια βίου μπορεί να το κόψω, το άτμισμα ΟΧΙ! Εξάλλου αν είχα σκοπό να το κόψω, δεν θα συμμετείχα σε φόρουμ για το άτμισμα. Είπαμε, και το :idiot1: έχει όρια.

Αυτό είναι σπόντα για τον papoys κι εμένα ή μου φάνηκε;:angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:09 »
Σου φάνηκε.

Ένας από τους ορισμούς της παράνοιας είναι να συμμετέχεις σε φόρουμ για το άτμισμα και να δηλώνεις ότι θέλεις να σταματήσεις να ατμίζεις, ότι είσαι καπνιστής, ότι είσαι εξαρτημένος, ότι οι φόροι θα σε σώσουν από την καταναλωτική σου μανία κ.λ.π.
Για παράδειγμα, στα φόρουμ για καφέ που συμμετέχω, δεν έχει γράψει ποτέ κανένας κάτι αντίστοιχο για τον καφέ.
Το ίδιο σε φόρουμ για κρασιά.

Εσύ  :respect_hat: και ο papoys :respect_hat:δεν παρουσιάζετε παραβατική συμπεριφορά.   :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:23 από microchip »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:33 »
Δεν είναι παρανοϊκό δηλαδή να συμμετέχεις σε ατμιστικό φόρουμ ενώ έχεις σταματήσει το άτμισμα, αλλά είναι παρανοϊκό ενώ είσαι ατμιστής, να μη θες να βλέπεις τον εαυτό σου ως ατμιστή ως τα βαθιά γεράματα!
Εσύ που ατμίζεις 2ml την ημέρα μπορεί να μην είσαι εξαρτημένος, εγώ που ατμίζω 15 όμως είμαι. Να μην το δηλώσω?
Αν θες, μας εξηγείς την "παρανοϊκή" για μένα λογική σου.

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:58 »
ΔΕΝ θα το κόψω ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ !

Η άνωθεν δήλωση μπορεί να χρησιμοποιηθεί απο τον CHIP ως εχει για πάσαν νόσο και ασθένεια.

Επίσης ανερεί κάθε προηγούμενή μου ,για εστω και φευγαλέες σκέψεις ,περι STOP.
Τέρμα τα STOP.
Σταθερές σχέσεις πλέων με τον ατμό και μόνο.

Και να σκεφτόμουν οτι υπάρχει μιά ελαχιστότατη περίπτωση ,και εντελώς συμπτωματικά να το κόψω ,μετά τις δηλώσεις του CHIP ,οτι αυτό εστί παραβατικότητα εγώ τέλος τα : Και ισως ........,και δεν ξέρω ακριβώς αλλά ..............,και αναλόγως........

Και να τα κακαρώσω καλού κακού συντάσσω διαθήκη , στην οποία θα αναφέρω ρητά ,να με ενταφιάσουν με ενα Μενιο ,οπα γκανμαν Style ,και μιά νταμιτζάνα nikotbeca.

.........ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΣΕΕΕΕΕΕ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩΩ !
Ειναι "τρελλό " αυτό το αγόρι ,και εχει  "διασυνδέσεις " ,μην με στείλει σε κανα παράδεισο ,και " Πεθάνω " ο ταβλαρωμένος απο αννοία.

Ασε που θα μου κρατήσει και μουτρα ,και δεν θα το αντέξω....

Οπότε και στον ύπνο ατμισμα ,δια βίον βιώσιμον.

Η παραβατικότητα τώρα να έρθει να μου πεί πώς θα ζήσει πλέων χωρίς εμένα...

ΑΘΩΟΣ Ο κατηγορούμενος !

Υ.Γ Chip ...Αγκαλίτσα ? ( 364 μέρες την γιορτάζω την παγκόσμια μέρα ,με μόλις ενα ρεπό .Δύο τα δίσεκτα ...Η άλλοι δεν το ξέρουν .. ).
Τα γεγονότα με ξεπερνούν.Μού αρέσει να βλέπω να παίζουν πόκερ ,αλλά εγώ δεν παίζω ποτε !
Το δηλώνω για να απελευθερωθώ απο τήν τυχαία αποκάλυψη ,και μετέπειτα διασυρμό του πάθους μου.....
ΕΙΜΑΙ Ποκεροβλεψίας !..........

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2017, 19:56 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος argo

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 19:26 »
  Από τύχη άρχισα το άτμισμα το 2013, είχα μείνει από τσιγάρα και χρησιμοποίησα κάτι carto της συζύγου μου ώστε να βγάλω το βράδυ. Για την ιστορία να αναφέρω πως εκείνη γύρισε στον καπνό σχεδόν αμέσως. Το έκανα χόμπυ (πιστεύω αυτό με κράτησε) και συνεχίζω.....μέχρι πότε;  ... όσο το κάνω κέφι...όσο με ευχαριστεί.....

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 19:45 »
Για οσο με κραταει μακρυα απο τα τσιγαρα και ας μου σπαει τη μυτη η μυρωδια του καπνου....
Για οσο αναπνεω τοσο καθαρα οπως παιδι......
Για οσο το σπιτι μου δεν βαφεται αυτοματα απο μερικες χιλιαδες τζουρες........
Για ολα αυτα που δεν μπορω να περιγραψω με λεξεις και μυριζουν τοσο ομορφα οπως παλια.........

Θα ατμιζω........αν μπορεσω καποια στιγμη θα το κοψω....εχουμε ολοι μας τοσα προβληματα και εκει ισως να ξεσπαμε αλλα μεχρι τοτε .......υπομονη !!!!


Keep Vaping!

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 20:08 »
Ξεκίνησα το άτμισμα το Νοέμβριο του 2011, όντας 40 χρόνια καπνιστής.
Και από την πρώτη ημέρα μέχρι και σήμερα, δεν άναψα ούτε ένα κανονικό τσιγάρο.
Δεν μου λείπει καθόλου το Κ.Τ. Αντιθέτως με ενοχλεί ο καπνός, αλλά δεν κάνω καμία παρατήρηση σε όσους καπνίζουν δίπλα μου.
Έχοντας βολευτεί πολύ στο άτμισμα και έχοντας κατέβει στα 3mg νικοτίνης, δεν βλέπω κάποιον λόγο για να το σταματήσω και αυτό. Το όλο "σχήμα" μου αρέσει. Η ασχολία με τα σύρματα, τα βαμβάκια, τις δοκιμές, το ψάξιμο, συνιστούν ενα είδος χόμπυ το οποίο σε κρατάει και μέσα σε παλιές συνήθειες. Καφές, τσιπουροπαρέα, στενοχώριες, χαρές, κρύο, ζέστη, κ.λπ.
Όσο δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα υγείας, θα ατμίζω.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 16:29 »
Το δια βίου μπορεί να το κόψω, το άτμισμα ΟΧΙ!

Εξάλλου αν είχα σκοπό να το κόψω, δεν θα συμμετείχα σε φόρουμ για το άτμισμα.
Είπαμε, και το  :idiot1:  έχει όρια.
Το δικό μου απολιθωμένο-αποβλακωμένο τέκνο είναι ένα. Το “διά”, δισύλλαβο ή μονοσύλλαβο; (αιώνια μάχη κι αυτή...)
Πάω τώρα, (σε φόρουμ καυτών ατμιστών, να τσατάρω τ' άπαντα για το μπόι μου). 

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 03:11 »
Κοιμάμαι !
Κοιμάαααααααααααμαι !

Πετάγομαι αλαφιασμένος ....
Ενα τεράνημα με κυνηγά....

Τρέχω ,τρέχω να ξεφύγω αλλά πού.

Τσιτά ειναι το άτιμο , και με προλαβαίνει.
Με βάζει κάτω ,και εκεί που ανοίγει το στόμα του το τεράστιο ,και αρχίζω να λέω το πάτερ ημών , περιμένοντας την πρώτη δαγκωματιά του , αυτό ΔΕΝ με δαγκώνει ,αλλά με ρωτά .
Θά μου απαντήσεις μπρεσύ παλικάριμ ,αν θα ατμίζεις δια βίου ,Or not .

.....Εχω επιλογές (ρωτάω )?
Πώς αμέ !
Να απαντήσεις !
.....Λίσαααααα
ΔΕΝ.
Εχω κάνει αντιτετάνικους άτμιστους.
......Οκ. Σύ οτι πείς .
......Ασε με να σηκωθώ ,και πήγαινέ με σε ένα εύκαιρο καταψύκτη   ( αυτούς τα ..μπαούλα ) ,βγάλε από μέσα τα αφάγωτα ψυχρά ,και οσα ειναι ανάποδα ,και βάλε με για κανα 15αλεπτο ,γυμνό σαν την Αλήθεια.

Γιατί μπρεε ? ( με ρωτάει το τέρας )

.....Γιατί αμα με βάλεις κεί μέσα ,σε στάση πρόβας τάφου ,ή αν ειναι μικρότερος απο φέρετρο ,σε στάση εμβρύου μονάχους μονάχους ,λίγο πρίν μελανιάσω οριστικώς και αμετακλήτως , με βγάζεις ,εγώ αρχίζω να πηγαίνω σαν κομπρεσέρ μπουσταρισμένο ,( χέρια ,πόδια ,και δόντια σε στύλ Ταγκανίκα ).

ΕΕΕ καί τί θα καταφέρεις με αυτό ?

........Προσομοίωση !

Τι ειναι αυτό,και τί εννοείς?

........Προσομοίωση τερατέτοιο μου , γκαγκαούκα !
........Θα προσομοιώσω το τρέμουλο του γήρατος ,του Αλτς τι σι ,κύριε Τσχάιμερ ,εδώ πρακτορείο Σρόιτερ.

ΕΕΕΕΕ   καιιιιιιιιιιιιι ( με ρωτά φρικαρισμένο ,το φρικιό ? )

.......Και καί καικαίξυνος να πάθεις του λέω ,(και δεν καταλαβαίνει γρί το ακατοίκητο του ).

.......Γιά δώσε μου μετά την ώρα του κομπρεσαρισμού ,να φτιάξω αντίσταση ,και να την περάσω στα βιδάκια ,τα οποία ειναι σαν @@ ( μάτια ) ψύλλου ,του Καιφούνι φόρ !
.......Γιά δώσε μου ,κατά την ώρα του ταρατατζούμ ,να του χώσω και gkamitson βαμβάκι ...

Μπρεσύ θα γελάσωωω .

......Δεν σου μιλάω καν για την ώρα ,του διαβρεχτισμού .
Σαν να κατουρά ο Ντίρλα Ντά και πάνω τούρλα μεθυσμένος σε λεκάνη.
.....Σαν να εχεις βάλει αυτόματο ποτιστικό τσούπα τσούπα το μέρος θα γίνει.

Γελάωωωω μπρεεεε μόνο που το φαντάζομαι  σταμάτα !

......Ρεεε τέρας, εδώ και τώρα, θέλω γυαλιά σε καπέλο που παίρνουν φακούς ενόρασης ( μέχρι και φαντάσματα βλέπω )  ποιό ισχυρούς και απο Τελεσκόπιο διαγαλαξιακό ( το τέλε για ξεψάρωμα μπήκε ,να δείξει οτι βλέπει πολύυυυ μακριά )..

......Με φαντάζομαι να είμαι παρέα με μερικούς απο εδώ, σε καφενείο για χούφταλα, να παίζουμε πιτσικουλιές ,και να σταματάμε ,για σετάρισμα ατμό...
ΟΡΕΕΕΕΕΕΕΕ γλέντι που θά κάνουν οι νεαροί και οι νεαρές .
ΟΟΟΡΡΡΕΕΕ το γέλιο τής αρκουδόφογκρας ...

Ορρεεε που σε εχω και που σε βάζω...

Το έπιασες τώρα Κουασιμοδάκι μου καλό?

Αν μέχρι τότε , βγει εργαλείο ιδικόν για παρταλιασμένους ,γεροντοκόρους , ( που μάλλον κάτι θα σκεφτεί ο foynmatsoytsoy ) ,έχει καλώς..
Αν οχι τότε σε κάθε πάτημα του Fire θα βλέπουμε το Firmware του ατμό ..20 πατήματα το δευτερόλεπτο ,και βάλε ,σύν οτι μέχρι να βρούμε στόχο( το στόμα ) ισα με μισά απο τα δόντια τής μασέλας τίς χαμογελαστής ,θα μας απομένουν.

Διά ποιού Δια βίου τότε θά λέμε ?

ΔΙΑ Τσίου η φάση θά ειναι....
ΔΙΑ Τσίου..............

Υ.Γ Τσιρ τσιρρρρρ! Κοιμάμεεεεεεε !  




Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διά βίου Άτμισμα
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 10:10 »
ato εισαι θεουλης !!!
respect ,
στο θεμα τωρα , 
....να χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε ....
με βλεπω χουφταλο με dripper και τρελα ντουμανια ,να πειραζω τα πιπινια 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279360 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias