vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, karasarinis

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2100 στις: Μαρτίου 05, 2012, 17:51 »
Τέλεια! Ρε σεις πολυ φθηνα ειναι...τζαμπα  8)
;)

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2101 στις: Μαρτίου 05, 2012, 20:35 »
Έτοιμα τα δειγματάκια μου!

Μου άνοιξε η όρεξη με όλες αυτές τις μυρωδιές...

Άντε τώρα αναμονή... μερικές μέρες για την ωρίμανση... Πφφ...  ::)

Παντελή μένω έκπληκτος από το επίπεδο οργάνωσης σου. Άψογος. :bravo_encouragements:

Η ερώτηση προς τους πιο έμπειρους. Τα καπάκια από τα φιαλίδια δεν έπρεπε να είναι ανοιχτά κατά την φάση της ωρίμανσης; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2102 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:36 »
Να 'σαι καλά! Μόνο σε όσα αρώματα περιέχουν αλκοόλη πχ. της FlavourArt αφήνουμε ανοιχτό καπάκι κατά τη διάρκεια της ωρίμανσης.
 
Δεν άντεξα στον πειρασμό... έσκασα άλλα 100 ευρώ για καινούργια παραγγελία από inawera...
Ελπίζω τα αρώματα να αντέχουν για κανένα χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2103 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:47 »
Παιδια και αλλη μια τρομερη συνταγη.

Στα 5μλ Dirty βασης, 4 σταγονες Tobacco Symphony, 2 σταγονες 3 Fives και 1 σταγονα Madagascar Vanillia.

Τελειο !!! Οποιος εχει καμια καλη καπνικη ας την δημοσιευσει !!!

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2104 στις: Μαρτίου 05, 2012, 22:05 »
7 σταγονες αρωμα σε 5ml βαση;;;;;
Χωρις παρεξηγηση φιλε μου, αλλα εσενα δεν σου λειπει το τσιγαρο, οι τσιχλες σου λειπουν  :tongue_smilie:
Γενικα εχω ακουσει κι αλλους φιλους που βαζουν πολλες σταγονες αρωμα.
Εγω πηρα 13 αρωματα να δοκιμασω και στα 5 ml βαση, βαζω 2-3 σταγονες αρωμα το πολυ.
Τα δοκιμαζουν μαλιστα κι αλλοι οταν τα φτιαχνω και συμφωνουν μαζι μου.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2105 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:05 »
Προσωπική άποψη του καθενός και από την άλλη δεν είναι όλα τα αρώματα το ίδιο έντονα. Άσε που και εμείς οι καπνιστές κ.τ. δεν αντιλαμβανόμαστε στον ίδιο βαθμό τη γεύση σε σχέση με έναν μη καπνιστή. Για αυτό σιγά σιγά να το αραιώνουμε το ρημάδι.

Κατά τα άλλα ο καλύτερος τρόπος για μένα είναι να χρησιμοποιούμε σύριγγα 1ml για το άρωμα, να μετράμε τα πάντα σε όγκο και όχι σε σταγόνες λόγο διαφορετικού μοριακού βάρους.

Προσωπικά μου αρέσουν οι έντονες συγκινήσεις. Espresso IT και RY4 από FA, σε αναλογία 4% ... δεν έχω λόγια να περιγράψω την ευχαρίστηση μου! Δε πα να βγουν τα υπόλοιπα μάπα (που σιγά μη βγουν δηλαδή).

Οπότε... Inawera +1 από 'μενα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2106 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:12 »
Να 'σαι καλά! Μόνο σε όσα αρώματα περιέχουν αλκοόλη πχ. της FlavourArt αφήνουμε ανοιχτό καπάκι κατά τη διάρκεια της ωρίμανσης.
 
Ναι αλλά το αρωμα ειναι που εχει την αλκοολη ή η βάση? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2107 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:17 »
Το άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2108 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:23 »
..μετα απο 7 δειγματα που εκανα .. βλεπω απουσια αισθησεις αλκοολης ..και πολυ Λαδιλα !! τι μπορω να βαλω ωστε να φιγει η λαδίλα-λιπαροτητα

αν γινεται καποιος εμπειρος που εχει ασχοληθεί αρκετα με τα inawera .. να μας δωσει μια λιστα με 5-10 πετυχημενες μιξεις ..γιατι εχουμε χασει την μπαλα ?

Υ.Σ. υπαρχει καποιο προσθετικο ωστε να δοσουμε ενα υποβαθρο αλκοολης ?   :bye:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2109 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:24 »
Το άρωμα.
δηλαδη αν φτιαξω υγρο από inawera όπου η βαση ειναι δικη τους και το αρωμα fa πόσες μερες πρεπει να μεινει ανοιχτο το μπουκαλάκι να ωριμασει?

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2110 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:29 »
Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω, κάποιος έμπειρος κάνει λόγο μέχρι και για 1 μήνα προκειμένου να γίνουν ίδια με τα έτοιμα της FA. Οπότε φαντάζομαι μέρα με τη μέρα θα γίνονται ακόμη καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2111 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:40 »
Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω, κάποιος έμπειρος κάνει λόγο μέχρι και για 1 μήνα προκειμένου να γίνουν ίδια με τα έτοιμα της FA. Οπότε φαντάζομαι μέρα με τη μέρα θα γίνονται ακόμη καλύτερα

αν περιμενουμε ενα μηνα ..και μετα κανουμε και αλλαγες ... θα μας παρει 2-3 χρονακια χαλαρα  :idiot1:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2112 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:43 »
7 σταγονες αρωμα σε 5ml βαση;;;;;
Χωρις παρεξηγηση φιλε μου, αλλα εσενα δεν σου λειπει το τσιγαρο, οι τσιχλες σου λειπουν  :tongue_smilie:
Γενικα εχω ακουσει κι αλλους φιλους που βαζουν πολλες σταγονες αρωμα.
Εγω πηρα 13 αρωματα να δοκιμασω και στα 5 ml βαση, βαζω 2-3 σταγονες αρωμα το πολυ.
Τα δοκιμαζουν μαλιστα κι αλλοι οταν τα φτιαχνω και συμφωνουν μαζι μου.

Την ίδια απορία έχω και εγώ διαβάζοντας το νήμα sothoms  :hmmm:

Σε 30 μλ Dirty 24άρα, έβαλα 8 σταγόνες Tobacco Symphony (wera garden). Το αποτέλεσμα είναι απόλυτα καπνικό, το άρωμα αναδύεται πολύ διακριτικά.
Ίσως κάποιος άλλος να ήθελε περισσότερο άρωμα.  Ίσως κάποιο απλό της inawera να ήθελε κάτι παραπάνω.
Εγώ δεν μπορώ τα έντονα & γλυκά αρώματα, με μπουχτίζουν.

Είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα στην τελική.

Και κάτι που παρατήρησα με έτοιμα Capuccino & 555 που πήρα 18άρια.
Ενώ μου άρεσαν σαν αρώματα / γεύσεις απο την αρχή, δεν τα μπορούσα για πολύ λόγω του ότι μου έβγαζαν μία υπερβολική γλυκύτητα. Πρώτιστα το capuccino αλλά και το 555.
Έτσι έπινα ελάχιστα απο το καθένα κάποια βράδυα.
Πέρασαν καμμιά 10αριά ημέρες και τα υγρά έχουν στρώσει πολύ, δε με μπουχτίζουν ούτε με λιγώνουν όπως στην αρχή. Πλέον τα ατμίζω ευχάριστα για κάμποσες ώρες, τα παίρνω και το πρωί μαζί μου για ολημερίς.
 
Επειδή αλλάζω γεύσεις στη διάρκεια της ημέρας δεν είναι θέμα συνήθειας, είμαι απόλυτος. Για παράδειγμα, το Captain Jack της Halo ενώ μου αρέσει, επίσης δεν μπορώ να το πιώ για ώρα γιατί φέρνει μιά υπερβολική για τα γούστα μου γλύκα.

Τεσπα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα παιδιά, το θέμα είναι να καταλήξει κάποιος σε γεύσεις που να τον ικανοποιούν - αν και το συνεχές ψάξιμο έχει κι αυτό τη γλύκα του και το κόστος του  ;D

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2113 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:50 »
Τι μήνες και μέρες και εβδομάδες ωρίμανσης λέτε ρε παιδιά? Δεν είναι κρασί ...την τρέλα μου!
Ο χημικός "kallitexnis" έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν τίθεται θέμα ωρίμανσης σε διάφορα thread. Άντε κάντε τα αρώματά σας και ατμίστε τα και αφήστε τις ωριμάνσεις για τους έφηβους και τα κρασιά.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2114 στις: Μαρτίου 05, 2012, 23:54 »
Τι μήνες και μέρες και εβδομάδες ωρίμανσης λέτε ρε παιδιά? Δεν είναι κρασί ...την τρέλα μου!
Ο χημικός "kallitexnis" έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν τίθεται θέμα ωρίμανσης σε διάφορα thread. Άντε κάντε τα αρώματά σας και ατμίστε τα και αφήστε τις ωριμάνσεις για τους έφηβους και τα κρασιά.

 :respect: :respect: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12