vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 10 χρήστες
aenaos, aoratos, antiklitos140, dkostas, Jorge, TasMan, Lazy Dog, camber, lagoudakis, Milarepa

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1740 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:21 »
εγώ πάλι γιατι δεν βλέπω πουθενά τις εκπτώσεις?... :hmmm:

Κανε log in και μετα θα δεις το 39% σε αρωματα και βασεις. Στα ετοιμα νομιζω δεν εχει. Εχει τα FA απο 1.80 μεχρι 2.15 τα 7μλ. Πολυ καλη τιμη!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1741 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:23 »
ναι το ειδα .....οκ τσαμπα τα αρωματα....τα άλλα αρώματα που λέτε που ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1742 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:30 »
Τι εννοεις τα αλλα αρωματα; Δεν σε πιανω  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1743 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:31 »
λίγα πόστ πιό πάνω καποιος ειπε για αρώματα της ue .... τι ειναι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1744 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:34 »
αν μπεις και πατησεις "κατασκευαστης" θα τα δεις..
τα ποιο πολλα ειναι..

το τι ειναι δεν ξερω. αυτο ρωτησα. ποιας ετιαριας ειναι τα ue...

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1745 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:45 »
Καλησπέρα,

Καινούργιος και εγώ στο forum ! Πάρα πολύ ευχαριστημένος επειδή βρήκα πολλές πληροφορίες που με βοήθησαν.

Έχω κάνει και εγώ παραγγελία τα παρακάτω.

TABACCO GOLD DUCAT E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO 3 FIVE - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO SYMPHONY - Volume : 5 ml   
TABACCO NUTTY PRINCESS E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
CHOCOLATE, 10 ml   
BANANA, 10 ml   
VPG base, 12 mg/ml - Volume : 100 ml   
CANADIAN MAPLE, 7 ml   
STRAWBERRY, 10 ml   
BOTTLES 30 ml, 5 pcs   
BOTTLE 100 ml for bases   


Μιας και δεν έχω καταλήξει ακόμα τι προτιμάω vg/pg πήρα μια 50/50 βάση. Ερώτηση : έχω πάρει ότι χρειάζεται για να δημιουργήσω το δικό μου υγρό ; ή ξέχασα κάτι ; Και επειδή δεν έχω ιδέα από μίξεις και τα σχετικά μπορεί κάποιος εαν δε βαριέται να μου πει τι μπορώ να κάνω με τα παραπάνω ; μία demo συνταγή δηλαδή για να πειραματιστώ ;

(Επίσης θέλω να δημιουργήσω ένα νέο θέμα στο υπο-forum Νέα Μέλη αλλά δε μπορώ, μάλλον δεν έχω δικαιώματα;)

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1746 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 13:59 »
λίγα πόστ πιό πάνω καποιος ειπε για αρώματα της ue .... τι ειναι αυτό?

Μηπως ρε παιδια μπερδευεστε εκει που λεει "produced in eu" δηλαδη ευρωπαικη ενωση; Αυτο μαλλον σημαινει οτι ειναι τα δικα τους αρωματα.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1747 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:00 »
Καλησπέρα,

Καινούργιος και εγώ στο forum ! Πάρα πολύ ευχαριστημένος επειδή βρήκα πολλές πληροφορίες που με βοήθησαν.

Έχω κάνει και εγώ παραγγελία τα παρακάτω.

TABACCO GOLD DUCAT E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO 3 FIVE - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO SYMPHONY - Volume : 5 ml   
TABACCO NUTTY PRINCESS E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
CHOCOLATE, 10 ml   
BANANA, 10 ml   
VPG base, 12 mg/ml - Volume : 100 ml   
CANADIAN MAPLE, 7 ml   
STRAWBERRY, 10 ml   
BOTTLES 30 ml, 5 pcs   
BOTTLE 100 ml for bases   


Μιας και δεν έχω καταλήξει ακόμα τι προτιμάω vg/pg πήρα μια 50/50 βάση. Ερώτηση : έχω πάρει ότι χρειάζεται για να δημιουργήσω το δικό μου υγρό ; ή ξέχασα κάτι ; Και επειδή δεν έχω ιδέα από μίξεις και τα σχετικά μπορεί κάποιος εαν δε βαριέται να μου πει τι μπορώ να κάνω με τα παραπάνω ; μία demo συνταγή δηλαδή για να πειραματιστώ ;

(Επίσης θέλω να δημιουργήσω ένα νέο θέμα στο υπο-forum Νέα Μέλη αλλά δε μπορώ, μάλλον δεν έχω δικαιώματα;)
εχεις οτι χρειαζεται αλλα εκανες ενα λαθος,επειδη οπως ειπες δεν εχεις καταληξει αν θελεις vg ή pg επρεπε να παρεις 2 βασεις... 1 vg κ 1 pg.

τωρα περι δημιουργιας υγρων.
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml
BANANA, 10 ml
STRAWBERRY, 10 ml
τα εχω παρει κ εγω κ μου αρεσουν κ τα 4.
βαλε 5ml βαση σε ενα μπουκαλακι κ ριξε 3-4 σταγονες απο το αρωμα που θελεις να φτιαξεις.
εγω τα ατμισα αμεσως μολις τα εφτιαξα αλλα καποιοι λενε πως ειναι καλυτερα να τα αφησεις μια μερα για να δεσουν οι γευσεις.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1748 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:02 »
Καλησπέρα,

Καινούργιος και εγώ στο forum ! Πάρα πολύ ευχαριστημένος επειδή βρήκα πολλές πληροφορίες που με βοήθησαν.

Έχω κάνει και εγώ παραγγελία τα παρακάτω.

TABACCO GOLD DUCAT E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
TABACCO 3 FIVE - Volume : 5 ml   
TABACCO TABACCO SYMPHONY - Volume : 5 ml   
TABACCO NUTTY PRINCESS E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml   
CHOCOLATE, 10 ml   
BANANA, 10 ml   
VPG base, 12 mg/ml - Volume : 100 ml   
CANADIAN MAPLE, 7 ml   
STRAWBERRY, 10 ml   
BOTTLES 30 ml, 5 pcs   
BOTTLE 100 ml for bases   


Μιας και δεν έχω καταλήξει ακόμα τι προτιμάω vg/pg πήρα μια 50/50 βάση. Ερώτηση : έχω πάρει ότι χρειάζεται για να δημιουργήσω το δικό μου υγρό ; ή ξέχασα κάτι ; Και επειδή δεν έχω ιδέα από μίξεις και τα σχετικά μπορεί κάποιος εαν δε βαριέται να μου πει τι μπορώ να κάνω με τα παραπάνω ; μία demo συνταγή δηλαδή για να πειραματιστώ ;

(Επίσης θέλω να δημιουργήσω ένα νέο θέμα στο υπο-forum Νέα Μέλη αλλά δε μπορώ, μάλλον δεν έχω δικαιώματα;)

Φιλε μου αν θελεις παρε και μερικα μικροτερα μπουκαλακια των 5μλ και δοκιμασε:
5μλ την βαση που πηρες με 3 σταγονες tobacco symphony!!! Τρομερη γευση.
Την επομενη φορα παρε την Dirty neutral base και δοκιμασε το. Δινει πιο τσιγαρισια γευση στα αρωματα και τα αναδεικνύει απιστευτα !!!

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1749 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:11 »
Μηπως ρε παιδια μπερδευεστε εκει που λεει "produced in eu" δηλαδη ευρωπαικη ενωση; Αυτο μαλλον σημαινει οτι ειναι τα δικα τους αρωματα.
οχι Tegian στα 5ml πχ ειναι μονο 2 αρωματα απο inawera,τα αλλα ειναι EU κ FA.
στην λιστα που βλεπεις τα αρωματα αναμεσα απο το ονομα του αρωματος κ την τιμη λεει κ τον κατασκευαστη.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1750 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:12 »
Παιδια το ειχα ξαναρωτησει αυτο πιο παλια αλλα δεν ελαβα απαντηση.

Ξερει κανεις κανενα αρωμα το οποιο μπορουμε να προσθετουμε στα αρωματα μας για να τα κανουμε να εχουν πιο τσιγαρισια γευση; Tobacco και Tobacco C δεν κανουν τα εχω δοκιμασει.

Καμια ιδεα κανεις; Πιστευω αξιζει να πειραματιστουμε και να λεμε τις ιδεες μας.

Αποσυνδεδεμένος thanosv

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
    • mixed.gr
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1751 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:18 »
Μα πόσο γρήγορη εξυπηρέτηση :)

nikolakis26, είπα να δοκιμάσω μία έτοιμη μιξαρισμένη βάση για αρχή, επειδή είναι ο πρώτος πειραματισμός και δεν ήθελα να μπλέξω με vg και pg και προσμίξεις (επίσης δεν ήθελα να ανεβάσω πολύ το κόστος και προτίμησα αρώματα παρά βάσεις για αρχή) . Σίγουρα η επόμενη αγορά θα είναι ξεχωριστών βάσεων για να καταλήξω.


Tegian το σκεφτόμουν για dirty base γιατί διάβασα σχόλια εδώ στο forum, αλλά κάποιοι την παρομοίασαν με τασάκι  ;D και να σου πω πως τρομοκρατήθηκα λίγο. Πιο πολύ επειδή κανείς δε ξέρει τι είδους χημικά περιέχει :)

Οπότε είναι απλό ! βάση και 3-5 σταγόνες απο κάθε άρωμα και πειραματισμός ! Καιρός να ξαναρχίσω μου φαίνεται το breaking bad !

Αποσυνδεδεμένος kjimk

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1752 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:18 »
http://www.inaweraflavours.com/en/flavourart-flavours/346-bitter-wizard-5-ml.html
Δεν ξέρω αν κάνει αυτό - Στη περιγραφή λέει "Professional ingredient for you own liquid." - Κάτι σαν ενισχυτικό μου κάνει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1753 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:25 »
Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση, αλλα αποτι ξερω αυτο ειναι προσθετο για να φευγει η "γλυκαδα" απο τα αρωματα που φτιαχνουμε.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1754 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 14:25 »
H dirty είναι σχετικό αν θυμίζει "τασάκι". Αλλοι συμφωνούν, σε εμενα θυμίζει ένα απροσδιόριστο άρωμα που κουκουλώνει τις γεύσεις, δεν μου αρέσει καθόλου.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238833 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos