vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

242 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, Jorge, camber

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #615 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 03:20 »
Εχθές έφτιαξα με βάση VPG τα ακόλουθα (αναλογία 4ml βάση και 3 σταγόνες άρωμα): tabacco C, black cherry, vanilla tahity, morning rain, latakia κλπ... Τα δοκίμασα σήμερα (συμπληρωμένες 24 ώρες)
Λοιπόν, ΟΛΑ μα ΟΛΑ ήταν σκέτος ατμός. Παρόλο που ειδικά το black cherry και η vanilla tahity μοσχοβολούσαν μόλις άνοιξα το αναμεμιγμένο μπουκαλάκι, στο carto ήταν ατμός. Άγευστα όλα, εκτός από το latakia που πίκριζε.
Σημειωτέον ότι είχα δοκιμάσει στην ίδια αναλογία με dirty το black cherry και το tobacco C και η γεύση ήταν ιδιαίτερα αισθητή.

Τί έχω κάνει λάθος;;;

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #616 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 13:35 »
Σε πόσες μέρες ήρθε η παραγγελία σας?

Εγώ έκανα παραγγελία στις 17 του μήνα και σήμερα 24 μου ήρθε το χαρτί... οπότε μια βδομάδα.  Το ίδιο και η προηγούμενη παραγγελία μου :)

TURKISH TOBBACO όχι όμως μόνο του. Σε μείξη με TOBBACO SYMPHONY και TUSCAN GARDEN. Θα έλεγα ότι το TUSCAN GARDEN είναι μείξη TURKISH TOBBACO και TOBBACO SYMPHONY.

Και εγώ το έχω διαπιστώσει αυτό... το τούρκικο είναι καλό σε συνδιασμό με άλλα αρώματα... Έχω βρει πως 8 ml βάση dirty (24mg) με 3 σταγόνες τούρκικο και 2 σταγόνες καραμέλα κάνει ωραίο συνδιασμό

Από την εμπειρία μου δεν πρέπει να το παρακάνουμε με την ποσότητα των αρωμάτων. Τις περισσότερες φορές
μικρότερες ποσότητες από αυτές που αναφέρει η εταιρία αναδεικνύουν καλύτερα τα αρώματα.

Συμφωνώ!  Και να προσθέσω πως θέλουν 48 ώρες ωρίμανση και όχι 24... λίγη υπομονή κάνει μεγάλη διαφορά!

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #617 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:34 »
Παιδιά εγώ θα διαφωνήσω στο θέμα γεύσεων. Θεωρώ ότι οι γεύσεις της inawera δεν είναι τόσο καλές. Π.χ. ατμισα tobacco c και μου ήρθε γεύση κεράσι με παστουρμά. Αν θεωρούν την γεύση παστουρμά καπνική πάω πάσο. Σε φρουτώδες γεύσεις τα πάνε μια χαρά αλλά σε καπνικές δεν ...... Η universal εφυγε στο νιπτήρα, χιλιες φορές dirty. Ποιο καπνική μου κάνει (γνώμη μου πάντα). Γενικά είναι μεν φθηνή, αλλά χίλιες φορές αρώματα από flavourart παρά από κει

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #618 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 15:10 »
Εχθές έφτιαξα με βάση VPG τα ακόλουθα (αναλογία 4ml βάση και 3 σταγόνες άρωμα): tabacco C, black cherry, vanilla tahity, morning rain, latakia κλπ... Τα δοκίμασα σήμερα (συμπληρωμένες 24 ώρες)
Λοιπόν, ΟΛΑ μα ΟΛΑ ήταν σκέτος ατμός. Παρόλο που ειδικά το black cherry και η vanilla tahity μοσχοβολούσαν μόλις άνοιξα το αναμεμιγμένο μπουκαλάκι, στο carto ήταν ατμός. Άγευστα όλα, εκτός από το latakia που πίκριζε.
Σημειωτέον ότι είχα δοκιμάσει στην ίδια αναλογία με dirty το black cherry και το tobacco C και η γεύση ήταν ιδιαίτερα αισθητή.

Τί έχω κάνει λάθος;;;
μηπως οι 3 σταγονες ηταν λιγες? μια σταγονα σε τετοια μικρη ποσοτητα κανει την διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #619 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:19 »
Λοιπόν παρέλαβα το πακετάκι μου σήμερα και το άνοιξα. Πρώτη εντύπωση πολύ θετική από τα αρώματα τα οποία ακόμα και κλειστά μυρίζουν, πέρασα όμως κα στο πρώτο τέστ…..
Του οποίου τα αποτελέσματα μου αφήνουν ανάμικτες εντυπώσεις…… καταρχάς η βάση Dirty καπνίζεται πολύ άνετα μόνη της και πιστεύω ότι θα ικανοποιήσει τους περισσότερους (να σημειώσω εδώ ότι κάπνιζα Prince μαλακό περίπου 2 πακέτα την ημέρα)   η Dirty 18 mg λοιπόν μου άρεσε αρκετά μόνη της. Το πρώτο mix που έκανα ήταν Dirty 100 σταγόνες και Vanilla Bourbon 5 σταγόνες το αποτέλεσμα δεν ήταν κακό όμως το άρωμα αποδείχτηκε ‘λίγο‘  για τα δικά μου γούστα.. έτσι στο επόμενο τεστ έβαλα τη νέα βάση τους UNIVERSAL η οποία έχει αρκετά ιδιαίτερο άρωμα από μόνη της πάλι με 100/5 αναλογία με exotic fruit δυστυχώς το αποτέλεσμα πάλι ήταν πολύ ήπιο άρωμα….. συνεπώς για μένα προσωπικά το ποσοστό που προτείνουν 5% για το άρωμα είναι πάρα πολύ λίγο……   έτσι ανέβασα στο 2πλο την αναλογία του αρώματος στις 10 σταγόνες και πρόσθεσα και 1 μίγδαλο.. (το οποίο στο μπουκαλάκι μυρίζει ακριβώς όπως το πικραμύγδαλο live. To το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό αλλά και πάλι θεωρώ ότι 3 – 5 σταγονίτσες άρωμα τις αντέχει άνετα το υγρό μου….


Αρώματα  που δοκίμασα

Vanilla Bourbon : στο 5% δεν μου άφησε  τίποτα για να θυμάμαι… υπό επανεξέταση
Exotic Fruits :  στο 5% δεν μου άφησε  τίποτα για να θυμάμαι… επανεξετάσθει στο 10% όπου και κάτι πήγε να πει αλλά σίγουρα δεν σε ρωτάει κανείς τι άρωμα είναι αυτό?, όταν ατμίζεις δίπλα του.
Αμύγδαλο : σε συνδυασμό με Exotic Fruits στο 1% πολύ καλές εντυπώσεις άφηνε αίσθηση σε όλες τις ρουφιξιές, θεωρώ όμως ότι δεν θα πρέπει να υπερβαίνει αυτό το ποσοστό.

Εν κατακλείδι

Τη dirty την προτείνω ανεπιφύλακτα ακόμα και μόνη της σε όποιον θέλει μια ‘ γεμάτη‘  καπνική γεύση.
Τα αρώματα αν και εντυπωσιάζουν στο μπουκάλι – Θέλουν τη σωστή αναλογία για να δώσουν ‘αίσθηση‘  στο άτμισμα την οποία ακόμα ψάχνω αλλά σίγουρα δεν είναι 5% - 10%  ίσως να πρέπει να κυμαίνεται κοντά στο 15% ανάλογα φυσικά το άρωμα και τα γούστα του καθενός…

Δωράκι ΔΕΝ είχα σε σχέση με άλλα παιδιά που παρήγγειλαν  :(

Στα αρνητικά να βάλω μόνο ότι τα μπουκαλάκια έχουν πολύ χονδροκομμένο στόμιο  το οποίο βοηθά στο μέτρημα των σταγόνων στη μίξη αλλά δεν βοηθά στον ανεφοδιασμό των ατμοποιητών.

Έχω ακόμα αρκετές γεύσεις και πολλά τεστ να κάνω οπότε και θα επανέλθω.  :thumpup:

Θέλω μόνο για να μην είμαι άδικος, να ρωτήσω κάτι…. Διάβασα σε κάποιο ποστ για ωρίμανση των υγρών μετά την μίξη. Είναι προϋπόθεση  :confused1: και πόσο πρέπει να το αφήσω αν ισχύει κάτι τέτοιο προκειμένου να έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα?
Και κάτι ακόμα αν τη βάση την προσμίξω  50-50 με φαρμακευτική βρώσιμη γλυκερίνη θα μπορέσω με αυτό τον τρόπο να την κάνω 9 ρα από 18 που είναι ? Γιατί για μένα είναι οκ… αλλά η γυναίκα μου δεν αντέχει.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος giangosgr

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #620 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:50 »
παιδια καλησπερα
 εχω παρει VPG power smoke baza 18mg και VG Bio Baza 0mg και τη DIRTY Neutral 18mg θελω να μου πει καποιος που ξερει αν μπορω να κατεβω με αυτα που εχω στα 12mg-13mg η εστω να ελαττώσω το χτυπημα  ενημερωτικά όλα είναι υγρά της INAWERA FLAVORS
ευχαρηστω ......
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:56 από giangosgr »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #621 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:56 »
Θα συμφωνησω οσον αφορα τα αρωματα οτι δεν  :nope: :nope:
Οι βασεις ειναι καλες αλλα τα αρωματα συμφωνα με τα υγρα που εφτιαξα κοντευω να αδειασω τα 5 ml αρωματος σε 15 ml βασης :wall: :wall: :wall:
Εκτος απο την mocca τα υπολοιπα καπνικα που πηρα χανονται δια μαγειας την δευτερη μερα και αρωμα και γευση.
Ανεξηγητο και ομως αληθινο :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #622 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:56 »
παιδια καλησπερα
 εχω παρει VPG power smoke baza 18mg και VG Bio Baza 0mg και τη DIRTY Neutral 18mg θελω να μου πει καποιος που ξερει αν μπορω να κατεβω με αυτα που εχω στα 12mg-13mg ενημερωτικά όλα είναι υγρά της INAWERA FLAVORS
ευχαρηστω ......

ναι μπορεις να κατεβεις κανοντας την αναλογη πραξη
θελουμε 12 δια την βαση που πηρες Χ τα ml που θες
π.χ 12:18x10μλ=6,67ml βασης κ το υπολοιπο σκετη
vg η pg η και τα δυο μαζι υπάρχει κ αναλογο θεμα
στα υγρα

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1907.0.html

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 24, 2011, 17:58
Θα συμφωνησω οσον αφορα τα αρωματα οτι δεν  :nope: :nope:
Οι βασεις ειναι καλες αλλα τα αρωματα συμφωνα με τα υγρα που εφτιαξα κοντευω να αδειασω τα 5 ml αρωματος σε 15 ml βασης :wall: :wall: :wall:
Εκτος απο την mocca τα υπολοιπα καπνικα που πηρα χανονται δια μαγειας την δευτερη μερα και αρωμα και γευση.
Ανεξηγητο και ομως αληθινο :yes: :yes:

βαγγελη συμφωνω μαζι σου...πλεον μονο βασεις μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο
απο γευσεις τωρα κοιταω απο αλλου..δεν εμεινα ουτε εγω ευχαριστημενος
μονο με μια tobacco c...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #623 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:19 »
Βασιλη γενικα για ολα τα αρωματα (4 στον αριθμο ) που πηρα ολα δεν εχουν καμια σχεση με τα αρωματα τις flav. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #624 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:24 »
αρα μαλλον ενας συνδυασμος μας δωσει καποια καλυτερη εικονα μαλλον...
δοκιμασε με καμια βαση της inawera?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #625 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:28 »
Με αυτες δοκιμασα Βασιλη.............με dirty και vpg που υποτιθεται η pg ειναι πιο συνεργασιμη με τα αρωματα. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #626 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:30 »
ok..

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #627 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:34 »
Απο τσιγαρισια μονο το Desert ship blend και το Tobacco C μου αρεσαν.
Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει περα απο αυτα τα 2 ειναι τα:
Cowboy Blend(απαισιο),Latakia(σα να μην υπαρχει αρωμα ή γευση),Tobacco(Μετριο) και Dark Vapure(δεν μου αρεσε).
Απο μη τσιγαρισια ομως μονο το Red Bull και η μπυρα δεν μου αρεσαν.Η μπυρα δεν εχει αλκοολ κι αυτο αρκει  :tongue_smilie: ,οχι οτι θυμιζει κιολας.Και το Red Bull δεν εχει καμια σχεση με Red Bull.Ουτε καν οταν το μυριζεις.
Μεχρι στιγμης περα απο αυτα τα 2 εχω παρει:
Σοκολατα(τελειο!!!),φουντουκι(εχω δοκιμασει και καλυτερα αλλα γενικα ειναι καλο),καρυδα(μου αρεσε πολυ),Cola(για τα γουστα μου τελειο!Μυριζει και θυμιζει παρα πολυ Κοκα Κολα),μπανανα(αν σας αρεσει η μπανανα θα το λατρεψετε) και Cool Mint(για συμπληρωμα το εχω για μια φρεσκαδα.Καλο ειναι παντως).

Ολα δοκιμασμενα με βαση VG φυσικα αγορασμενη απο INAWERA.

Αποσυνδεδεμένος Φουγάρο

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #628 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:19 »
οι βάσεις λένε όλες , πήρα και τις 3. Τα αρώματα κατα γενική ομολογία  :thumpdown: τώρα για αρώματα τι μπορούμε να κάνουμε που βρίσκουμε καλά (ποιοτικά) ?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #629 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:21 »
εχει ειπωθει κατι πιο πανω για δεσ το κ δοκιμασε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12