vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, paiktaras, GeorgeGTS, dkostas, ZoeM, Jorge, Lazy Dog, Milarepa

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #555 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 21:30 »
μολις ανοιξα το μπουκαλακι που ειχα αφησει για ωριμανση
βαση Vg κ desert ship blend και μπορω να πω πως θα ειναι
μια απο τις γευσεις μου :thumpup: εμενα μου αρεσε πολυ

Αποσυνδεδεμένος gteri

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #556 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 21:36 »
Βασιλη αναλογια ml και σταγονες που εβαλες?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 21:54 »
για τα 10 ml εγω κ αναλογως το ποσο εντονο ειναι το αρωμα
βαζω απο 7 εως 12 σταγονες...τωρα εδω εβαλα 10

Αποσυνδεδεμένος gteri

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 21:58 »
 :hmmm: θα το δοκιμασω  κι εγω και θα σου πω.....

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 02:18 »
Αφού διάβασα πρώτα τις προτάσεις σας δοκίμασα κάποια από τα αρώματα της εν λόγω εταιρίας σε VPG 50-50. Συγκεκριμένα:

Τα μέτρια:
Tobacco C: (4 σταγ. / 5μλ) Κάτι με χαλάει. Σαν να με μπουχτίζει. Σε κάποιους θα αρέσει.
Tobacco Black Cherry: (4σταγ / 5μλ) Είναι όπως περιγράφεται. Δεν τρελαίνομαι. Θα το προτιμούσα πιο μεστό.

Τα κακά:
Tobacco Turkish: (2σταγ. / 5μλ) Δε μου αρέσει. Δε θα έλεγα ωραία τη μυρωδιά του. Ξέρω τι μου θυμίζει, αλλά καλύτερα μην το πω. Ατμίζεται αλλά δε θα έλεγα ευχάριστα.
Tobacco Tuscan Garden, Tobacco Western Blend.
Είναι τα μόνα που τα καταχώνιασα σε άλλο δωμάτιο (αποθήκη) γιατί έχουν πολύ έντονη μυρωδιά και όχι ευχάριστη.
Από αυτά δεν τόλμησα ακόμη να δοκιμάσω το Western Blend.
Tobacco Tuscan Garden (1 σταγ /3μλ): Αν και δε μου άρεσε εννοείται, πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να ενθουσιαστεί αν είναι φανατικός των φτηνών πούρων. Βαριά, μεστή, ξηρή γεύση πούρου, όχι πάντως εκλεπτυσμένη.

Τα αξιοπρεπή:
Desert Voyager, Little Space Drop. Πιστεύω ότι μοιάζουν στη γεύση αν και παράξενο γιατί δε μυρίζουν καθόλου το ίδιο. Η διαφορά βρίσκεται στο γαρύφαλλο κατά τη γνώμη μου που περίεχει το Voyager.
Συγκεκριμένα:
Desert Voyager (2 σταγ. / 6μλ + 1 σταγ καραμέλα) Ωραία μυρωδιά. Χρησιμοποίησα λίγο καραμέλα για να σπάσω τη γέυση του "γαρύφαλλου"(κατά τη γνώμη μου). Ατμίζεται αξιοπρεπώς.
Little Space Drop: (2 σταγ / 6μλ + 2 σταγ καραμέλα) Καταλαβαίνω τον Pano που λέει ότι του φέρνει σε Tribecca -άλλωστε μέτα από δικό του ποστ παρήγγειλα το συγκεκριμένο- , καταλαβαίνω και τον VirusPlus που λέει ότι του αποπνέει μια χλωράδα. Συμφωνώ και με τους δύο. Και σε αύτο χρησιμοποίησα καραμέλα αυτή τη φορά για να σπάσω τη χλωράδα. Και αυτό περιέχει γαρύφαλλo πιστεύω, άλλα ελάχιστο σε σχέση με το Voyager.

Από όλα αυτά προχώρησα σε παρασκευή μεγαλύτερης ποσότητας μόνο για το Little Space Drop σύμφωνα με την παραπάνω αναλογία και λογικά θα προχωρήσω και για το Desert Voyager. Δεν είναι super, αλλά τα ατμίζω με ευχαρίστηση.

Παρατήρηση: Σε μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα με το Turkish Tobacco (και να χαθούν σταγόνες δεν πειράζει) έχω την εντύπωση πως 1 μλ αντιστοιχεί σε 26-28 σταγόνες. Θα την ξανακάνω τη δοκιμή να σιγουρευτώ.

Ερώτηση: Το Virginia Flavourart και Desert Ship Blend είναι τα αυθεντικά της Flavorart ή ισχύει ότι έχει γραφτεί σε προήγουμενα ποστς? Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και από τις δύο εταιρίες.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 02:46 από marios28 »

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #560 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 03:31 »
μολις ανοιξα το μπουκαλακι που ειχα αφησει για ωριμανση
βαση Vg κ desert ship blend και μπορω να πω πως θα ειναι
μια απο τις γευσεις μου :thumpup: εμενα μου αρεσε πολυ
τελικα δεν εχω καταλαβει,η ωριμανση πρεπει να γινει με κλειστο ή ανοιχτο μπουκαλι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #561 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 04:23 »
Απ την ώρα που ανοίγεις ένα σφραγισμένο μπουκάλι ξεκινά και η ωρίμανση.
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #562 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 10:35 »
Tελικά παρέλαβα σήμερα την παραγγελεία (ας όψεται ο τρόμπας ο ταχυδρόμος με τον οποίο έχω μπλέξει  :angry_orange: :angry_orange: Από τις 15 ήταν το δέμα στην Κομοτηνή)

TABACCO TURKISH - Volume : 5 ml  1   
TABACCO MENTHOL E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml  1
MOCCO, 10 ml  1   
VG base, 36 mg/ml - Volume : 100 ml  1 
BOTTLE 100 ml  2 
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 5 ml - Volume : 5 ml  1 
APPLE WG - Volume : 5 ml  1

Πρώτες εντυπώσεις από απλά το άνοιγμα των μπουκαλιών. Το μήλό και η μέντα πολύ δυνατό άρωμα. Αμά κάτσουν θα ατμίζω αβέρτα τουλάχιστον το μήλο. Το turkish μου έφερε μια ...... ποδαρίλα, αλλά άμα δεν το φτιάξω γνώμη δεν μπορώ να εκφέρω. Η μόκα όντως να την πιεις από το μπουκάλι (ευχαριστώ SEB)Μου στείλαν και 10ml universal βάση για δοκιμή την οποία θα ατμίσω σκέτη μήπως και μου κάτσει πιο "τσιγαρίσια". Το ΣΚ θα έχει πειράματα. Το tobacco c θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #563 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 10:49 »
To Turkish αυτή την ποδαρίλα την αφήνει στον χώρο με το ατμισμα...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #564 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 11:02 »
Τα τούρκικα (oriental δηλαδή) καπνά κάπως έτσι μυρίζουν στο χώρο δυστυχώς (οπότε να πω ότι είναι επιτυχημένη η προσέγγιση της Inawera?).
Στον κανονικό καπνό τα τουρκικα αναμιγνύονται σε κάποια αναλογία με Virginia, Burley, Latakia κτλ. και τότε δίνουν καλή γεύση.
Μήπως αν αναμιχθεί με άλλες βάσεις δώσει κατι καλύτερο?

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #565 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 11:32 »
Κοιτάξτε το κιρέ τσιλέρ το θυμάστε? Την έβγαζε αύτην την μυρωδιά. Σ' άλλους αρέσει σ' άλλους όχι. Αν την αφήνει αυτήν την μυρωδιά στο χώρο την έκατσα. Ουτε δουλειά, ούτε στο σπίτι το βλέπω να ατμίζω  :wall: :wall: Τώρα ξαναλέω θα γίνει το μιξάζ το ΣΚ, θα το αφήσω να "κάτσει" και βλέπω. Βασικά προσπαθώ να βρώ τσιγαρίσια γεύση πικρή και όχι γλυκιά, μήπως και δεήσει και η γυναίκα μου να ατμίσει.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #566 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 11:51 »
Τα τούρκικα (oriental δηλαδή) καπνά κάπως έτσι μυρίζουν στο χώρο δυστυχώς (οπότε να πω ότι είναι επιτυχημένη η προσέγγιση της Inawera?).
Στον κανονικό καπνό τα τουρκικα αναμιγνύονται σε κάποια αναλογία με Virginia, Burley, Latakia κτλ. και τότε δίνουν καλή γεύση.
Μήπως αν αναμιχθεί με άλλες βάσεις δώσει κατι καλύτερο?

Έτσι ακριβώς είναι... και να προσθέσω στο κιριτσέλερ που ανέφερε το tzistam (επικό τσιγάρο!), τα καρέλια και άσσο φίλτρο ήταν επίσης (τρίτης διαλογής) ανατολικά καπνά.. .και άφηναν μια μυρωδιά στο χώρο...

Συμφωνώ ότι η πιο πετυχημένη χρήση του ανατολικού καπνού ήταν σε συνδιασμό με άλλα... βλέπε το περίφημο American Blend (Marlboro, Camel, GR, κλπ) είναι Virginia (γλυκό), Burley (πουρίσιο) και Oriental (ελαφρύ και αρωματικό).... Αν κάποιος πετύχει κάποια καλή συνταγή ας την μοιράσει!!

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #567 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 17:30 »
Βασικά προσπαθώ να βρώ τσιγαρίσια γεύση πικρή και όχι γλυκιά, μήπως και δεήσει και η γυναίκα μου να ατμίσει.

  Δοκιμασε το RY4
  Καπνικη γευση χωρις να γλυκιζει.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #568 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 18:09 »
Θα το δω και αυτό λίγο αργότερα, διότι τώρα έχω αρώματα για δοκιμές. Ευχαριστώ πάντως. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 04:20 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος gteri

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #569 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 18:22 »
Εγω επειδη τελικα το Little Space Drop δε μπορω να το ατμισω μονο του(νομιζω οτι κανω γκαζον :)) :)))προσθεσα δυο σταγονες Tobacco C.
Σε 10ml vg 18αρα 5 σταγονες Space και 2 Tobacco C.
Ε σημερα δε ξεκολλησε απο το στομα μου.. :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2011, 18:44 από gteri »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos