vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #495 στις: Νοεμβρίου 15, 2011, 23:50 »
Φουγαρο περιμένω εντυπώσεις για το almond.
Αν ειναι οπως το φανταζομαι σε συνδυασμο μπορει να δωσει καπνικο και καλο :hmmm:
Καμία σχέση με αυτά που ξέρουμε. Εγώ θα το χαρακτήριζα ... αηδία. Πιο πολύ μου θυμίζει λικεράκι εποχής παρά ξηρά καρπά
Μέχρι 5 σταγόνες στα 10ml υποφέρεται

Εγώ πάντως τους έχω απορρίψει για αρώματα. Θα παίρνω μόνο έτοιμες βάσεις (VPG και dirty) στην νικοτίνη μου

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #496 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 00:05 »
Πλάκα πλάκα κ εγώ από τα 7 αρώματα που έχω δοκιμάσει μόνο 3 ήταν υποφερτά... δοκίμασε την Universal τους πάντως... η οποία όσο περνάει η ώρα γίνετε καλύτερη, η πρώτη βάση που θέλει μάλλον ωρίμανση :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 00:08 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #497 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 00:55 »
Όντας 5 ημέρες ατμιστής, ερχόμενος από καπνό drum μπλέ, έχω την εξής εμπειρία:

- Virginia 11-12 από nobacco και Decadence, γεύση που μου ταιριάζει απόλυτα
- RY2 11 από nobacco, γεύση που μου φάνηκε αποκρουστική

Έχω κάνει μέχρι τώρα μια αγορά από το εν λόγω e-shop, αλλά μην μπορώντας να καταλάβω ποιο έτοιμο e-liquid είναι κοντύτερα στη γεύση του virginia, ψάχνοντας κάτι καπνικό χωρίς ιδιαίτερο άρωμα, αγόρασα tobacco C και deluxe tobacco.

Δεδομένου ότι θέλω να αποφύγω αποκρουστική εμπειρία όμοια με του RY2,  και επειδή προλαβαίνω ακόμα να ακυρώσω την αγορά και να αλλάξω τα υγρά, θεωρείτε την επιλογή μου σωστή, δεδομένης της προτίμησής μου στη γεύση του virginia;

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #498 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:15 »
Αφού μου την έδινε η αίσθηση στο λαιμό, δοκίμασα απόψε τη 12άρα dirty σκέτη. Ίσως να θέλω κάτι μεταξύ 12 και 18, αλλά και πάλι άψογη, δε μπουκώνω, δε με ενοχλεί ο λαιμός μου καθόλου και απορώ γιατί δεν το είχα κάνει εξαρχής.
Συμπεραίνω λοιπόν, τουλάχιστον με τα δικά μου γούστα, ότι τα καπνικά αρώματα θέλουν ουδέτερη βάση και τη dirty θα την ξαναμείξω μόνο με σκέτα αρώματα (άντε ταχυδρόμε μου, κουνήσου...)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:53 από manton »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #499 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:20 »
Φουγαρο περιμένω εντυπώσεις για το almond.
Αν ειναι οπως το φανταζομαι σε συνδυασμο μπορει να δωσει καπνικο και καλο :hmmm:

Έντονο με μια πικρίλα... μία σταγόνα almond και 4 καραμέλα και η πικρίλα του αμυγδάλου είναι η γεύση που μένει...

Για συνδιασμό που είχες κατα νου!

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #500 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 01:32 »
Συμπεραίνω λοιπόν, τουλάχιστον με τα δικά μου γούστα, ότι τα καπνικά αρώματα θέλουν ουδέτερη βάση και τη dirty θα την ξαναμείξω μόνο με σκέτα αρώματα (άντε ταχυδρόμε μου, κουνήσου...)
συμφωνώ

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #501 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 10:33 »


Εγώ πάντως τους έχω απορρίψει για αρώματα.

Και τωρα να φανταστεις παω να παρω την παραγγελια απο το ταχυδρομειο, εχω παραγγειλει εκτος απο βασεις και καμια 15αρια αρωματα.
Ξενερωσα....

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #502 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 10:45 »
Μολις παρελαβα κ εγω την δευτερη παραγγελεία μου και μου εβαλαν και 10ml απο
την νεα τους βαση universal η οποία ανετότατα ατμίζεται κ σκετη έχει γευσή προς πολυ
καπνική θα ελεγα κ ενθουσιαστικα....οπως κ το desert ship blend που μυρισα απο το
μπουκαλακι μου φερνει προς RY4.τα υπόλοιπα ακόμα προς δοκιμή

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #503 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:48 »
ειναι καλυτερη απο την dirty?γ@μωτο εχω δωσει παραγγελια για dirty :'(

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #504 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 11:58 »
και η dirty ατμιζεται μια χαρα από οτι λένε οι υπόλοιπο
την παρελαβα και αυτη σήμερα αλλα δέν την εχω δοκιμάσει ακόμα
είπα να ξεκινήσω με την universal που μου την καναν δωρακι σε
μπουκαλακι των 10ml κ την ατμιζς κατευθειαν χωρις κανενα
αρωμα κ είναι μια χαρα για μένα απολύτως καπνική χωρις
την πολύ γλυκάδα..

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #505 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 12:02 »
Παιδια και η dirty ατμιζεται μια χαρα απλα στο τελος αφηνει μια διακριτικη "γλυκαδα" που σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι!Εγω παντως την ατμιζω αρκετα ευχαριστα μονη της!

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #506 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 12:35 »
τελικα προτείνετε τα αρωματα να μην τα αναμειγνύουμε με την dirty ή την universal;
Χαλάει το αποτέλεσμα;
Επίσης η universal τι ποσοτητα PG-VG έχει;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #507 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 13:13 »
δεν εχω δοκιμασει την dirty ακομη αλλα για την universal
θα προτεινα σκέτη καθώς οτι άρωμα θα την χαλάσει.
Οσο για το τι περιεκτικοτητας ειναι περιμένω mail για να
μου απαντήσουν

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #508 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 14:21 »
στο να σου απαντησουν αυτο ειναι ενα θεμα γιατι ειναι με τις μερες τους
αλλα μην ανησυχεια θα ερθει η παραγγελεια σου η μπορει να ειναι οπως
λες in progress και να εχει φυγει

Ο βασικότερος λόγος που ήθελα την επικοινωνία ήταν για να προσθαφαιρέσω προιόντα. Έχω πάρει τα tobacco c και tobacco deluxe, και ήθελα να μου πουν κάποιες λεπτομέρειες(αν είναι πχ virginia based ή όχι, αν γλυκίζουν κλπ).

Το κακό με αυτούς μέχρι στιγμής είναι οι μηδενικές πληροφορίες που δίνουν για τα προιόντα τους. Θα έπρεπε να έχουν μια στοιχειώδη περιγραφή. Μακάρι να το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #509 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 15:05 »
Λοιπον αφου περασανε λιγες μερες ατμισματος με τα συγκεκριμενα υγρα,να πω κι εγω την αποψη μου.(Να πω οτι σαν νεος δεν εχω και τρελη εμπειρια απο δοκιμες εε  :-[ ;D )
1)Πηρα μονο βασεις Dirty,καθως ειχα ακουσει πολυ καλα λογια και οντως ατμιζεται πανευκολα μονη της,πολυ ισως την κανουν και μια απο τις κυριες γευσεις τους.Εχει μια πολυ μικρη "στυφιλα" που λεμε και στο τελος σου αφηνει μια ωραια γλυκια γευση,λιγο.

2)Απο αρωματα ειχα παρει 5,virginia it,tabbaco c, little space drop,black cherry, cappuccino.
To virginia it να πω οτι μου ταιριαζει απολυτα με την dirty,κανει γευση λιγο πιο εντονη απλα. Πολυ καλη!
Το tabbaco c ειναι ενα αρκετα γλυκο αρωμα με σοκολατομοκαδενξερωτιαλλο γευση.Ειναι αρκετα γλυκο,με μπουκωνει ευκολα,παρολα αυτα ειναι καλο.
Το  little space drop δεν το θυμαμαι αρκιβως γιατι το ατμισα μπαμ μπαμ :fight_hammered2: :)) Παντως θυμαμαι οτι μου αρεσε :tongue_smilie:
Το black cherry ειναι ακριβως αυτο που λεει!Ωραιο, γλυκο,σαν "λικερογλυκοτουκουταλιου" :o ;D Αρκετα καλο μπορω να πω!
Και τελος το cappuccino ηταν η απογοητευση μου,τουλαχιστον για μενα....δεν... ;)

Στην επομενη παραγγελεια,θα παρω αρκετες βασεις για τα απαραιτητα τεστ παντως!!! :bye: :bye:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos