vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, dkostas, Jorge, axilleaspro, Βασίλης Γ, Aoratix, azografos

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #405 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:03 »
Ναι , το εχω σκεφτει κι αυτο.
Λεω να παραγγειλω 100μλ απο καθε βαση για αρχη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:34 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #406 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 13:48 »
Τελικά βρήκα την χρυσή τομή για την Dirty 12mg
Την ατμίζω με 510 E2 XL Clearomizer - Ceramic - v5 2.4-2.6 ohm από Clouds Of Vapor και μπορώ να πώ πως είναι τέλεια.
Βρήκα την γεύση μου τελικά, αν και θα προτιμούσα να την ατμίζω το ίδιο καλά και με τα ego-t & ego-w
Επόμενη παραγγελία 1λίτρο !!! ;) ;)
Επίσης το Nutty Princess καπνικό βγήκε τέλειο με την εξής δοσολογία :
Για 12ml / 12mg :
VPG 18mg 8.0ml
VPG 0mg 3.6ml  (Δικής μου κατασκευής 80%-PG + 20%-VG)
Aroma 0.4ml

Πολύ καλό άρωμα ξηρών καρπών με έντονο φουντούκι , δεν διακρίνω καθόλου καπνό στη γεύση, ελαφρά γλυκύτητα.


Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #407 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 14:23 »
petra και SEB μήπως θυμάστε και εσείς αναλογίες για το little space drop;

Αποσυνδεδεμένος kostas2000

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #408 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:41 »
Εχει τυχει σε κανεναν να κανουν λαθος στην παραγγελια ειχα παρει 2 βασεις + αρωματα διαφορα και την μια βαση αντι για 18αρα μου την εστειλαν 0.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #409 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:15 »
ελα ντε, crisx. καλή ερώτηση. ή 8 ή 10 σταγόνες στα 10 μλ. 

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #410 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:19 »
οκ :thumpup:
κρατάω σημείωση για δοκιμή όταν έρθει η ώρα :)

Edit: Petra θυμάσαι μήπως και αναλογίες σε pg, vg;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 18:06 από crisx »

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #411 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:13 »
Λοιπόν, από το μεσημέρι ατμίζω την πολωνέζικη έκδοση της Perique Black... χωρίς να έχω δοκιμάσει το αυθεντικό της FA για να έχω μέτρο σύγκρισης (βέβαια έχω καπνίσει Perique της Natural American Spirit... πολύ δυνατή καπνική εμπειρία!)...

Ετοίμασα 5 ml στα 14,4mg
3 ml Dirty 24mg
2 ml VG 0 mg
2 σταγόνες Perique Black

4 μέρες ωρίμανσης

Καπνική γεύση, αρκετά περίπλοκη, καθόλου γλυκιά... με μια επίγευση περίεργη... μισή μέρα το ατμίζω για να καταλήξω επιτέλους ότι έχει μια επίγευση από πιπέρι!!  Και θαρρώ πως είναι πιπέρι κόκκινο τύπου πάπρικας!

Οπότε μιλάμε για ένα καθαρό καπνικό και μάλιστα πιπεράτο  ;D άρωμα...

Δεν με γέμισε για καθημερινή χρήση αλλά ούτε με χάλασε κιόλας.. απλά είναι ιδιαίτερο το άρωμα του.

Η αναζήτηση συνεχίζεται :) στην επόμενη θα μπει το space drop και μερικά μη καπνικά (μιας και πιστεύω πως σε καπνικό άρωμα δε πρόκεται να καταλήξω, η τουλάχιστον όχι χωρίς να την αναμείξω με κάτι άλλο)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #412 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:37 »
οκ :thumpup:
κρατάω σημείωση για δοκιμή όταν έρθει η ώρα :)

Edit: Petra θυμάσαι μήπως και αναλογίες σε pg, vg;

έβαλα μηδενική βάση dirty, 36ρα μισή vg-μισή pg από e-cig

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #413 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 21:53 »
Τι είναι αυτό το χαρμάνι που έκανες ρε συ;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:18 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #414 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 22:12 »
Δεν εκανα τίποτα το ιδιαίτερο. Την 36ρα την αγόρασα έτοιμη μισή μισή. Αγόρασα και μια ντέρτι μηδενική και τα ανακάτεψα για να βγάλω 18ρι.

(Τώρα βέβαια, έπεσες και στην περίπτωση, αν μου είχαν δώσει άλλα χημικά να παίξω, θα ανατίναζα το σύμπαν.
τις τελευταίες δυο μέρες, ενώ είχα φτιάξει έτοιμο μείγμα στα 18 για να μν ανακατεύω 2-2 τα μλ ξεχάστηκα και έριξα μηδενική βάση νομίζοντας ότι στο μπουκαλάκι είχα αναραίωτο 36ρι.
Μετά πήγα να το πυκνώσω με 40ρα από το FA και κατά λάθος την έριξα στο μπουκαλάκι με το ενέσιμο νερό.
σήμερα τσάκισε η μύτη της πλαστικής βελόνας κι αντί να πάει το υγρό στο τραποτάνκ, εφυγε όλο πάνω μου... )

ηθικό δίδαγμα: μη βάλεις σκέτη vg, μην κάνεις μεγάλες ποσότητες, δοκίμασε σε μικρά μπουκαλάκια, μην με πλησιάσεις αν με δεις να κρατώ μπουκαλακια και σύριγγες. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #415 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:00 »
Καλησπέρα παιδιά!
Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ την πρώτη μου παραγγελία, και ξεκίνησα τις μείξεις. Έχουμε και λέμε:
(όλα είναι σε 5ml μπουκαλάκια)

σε βάση dirty 12mg
TABACCO CAPPUCCINO E-FLAVOUR, 4 σταγόνες
TABACCO BLACK CHERRY E-FLAVOUR, 4 σταγόνες
TABACCO AROMA US RED MIX, 4 σταγόνες
MILK CHOCOLATE, 4 σταγόνες

σε βάση dirty 18mg
TABACCO TABACCO C E-FLAVOUR, 4 σταγόνες
LITTLE SPACE DROP, 2 σταγόνες
TABACCO CANADIAN TYPE E-FLAVOUR, 4 σταγόνες
TABACCO MORNING RAIN, 4 σταγόνες
TABACCO TABACCO E-FLAVOUR, 4 σταγόνες

Δοκίμασα σκέτη την dirty στα 18mg, καλή είναι αλλά κάτι μου λείπει...
Να περιμένω 24 ώρες ή περισσότερο;

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #416 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:12 »
manton νομιζω οτι εχεις κανει ενα σημαντικό λαθος :-[
η dirty εχει ηδη αρωμα μεσα που αυτοι ονομαζουν astray(τασακι).κατα τη γνωμη μου παντα δεν ειναι και η καλυτερη ,εχει ομως και φανατικους θαυμαστες.
τωρα αν εσυ ηθελες να τη βελτιωσεις προσθετοντας αλλα αρωματα ειναι αλλο πραμα.αν ομως θελεις να ατμισεις τα αρωματα σου οπως θα πρεπει να ειναι πρεπει να αλλαξεις βαση :)
και απο οσο ξερω δεν χρειαζεται ωριμανση η dirty οποτε και την αλλη βδομαδα ιδια θα παραμεινει :'(

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #417 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 01:10 »
Δοκίμασα σκέτη την dirty στα 18mg, καλή είναι αλλά κάτι μου λείπει...
Να περιμένω 24 ώρες ή περισσότερο;

Ωραία είναι η dirty δίνει μια υποψία τσιγαρίλας στα υγρά που φτιάχνεις.

Απ'ότι είδα λίγο είναι οι 24 ώρες.... αλλά μπορείς να κάνεις το εξής:

Δοκίμασε το πρώτο σου υγρό σε 24 ώρες, και κάθε μέρα ένα άλλο... έτσι τα περισσότερα υγρά σου θα τα δοκιμάσεις με σωστή ωρίμανση ;)  Αφού τελειώσεις το κύκλο σου, ξαναδοκίμασε τα πρώτα που είχες φουμάρει να δεις αν άλλαξαν....

Ένα πράγμα που έχω διαβάσει σε αρκετά ξένα site είναι πως η ωρίμανση θέλει κ λίγο χρόνο με ανοιχτό το μπουκαλάκι... το πρώτο βράδυ μπορεις να τα αφήσεις ανοιχτά και το άλλο πρωί τα κλείνεις ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #418 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:41 »
Τις τελευταίες μέρες άτμιζα άλλα αρώματα, οπότε είπα να ξαναδοκιμάσω. Τελικά η σωστή συνταγή ήταν 50% βάση 36ρα (μισή pg μισή vg) 50% PG μηδενική για αραίωση (έβαλα της FA) και 1 σταγόνα space drop ανά μλ. Εκανα 5μλ χτες βράδυ, το δοκίμασα μόλις το έφτιαξα και ήταν ξερατό, αψυ, με γεύση από οινοπνευμα, οπότε το έβαλα στην άκρη. Το πρωί, που είχε πάρει αέρα στον κάρτο, ήταν πολύ κοντά στο φρίντομ. Το ίδιο και όταν συμπλήρωσα από το μπουκαλάκι, που το είχα αφήσει κανα 5ωρο ανοιχτό.
Μετά θυμήθηκα ότι είχα κάνει 2 μείγματα. ένα με σκέτη pg για αραίωση και ένα με dirty base για αραίωση. Το πρώτο το κατανάλωσα, το δεύτερο όχι. Τελικά το δεύτερο δεν θύμιζε φρίντομ. Μόνο αυτό με την καθαρή pg για αραίωση. Οπότε, η τελική συνταγή είναι 75%pg 25%vg. 1 σταγόνα άρωμα ανά μλ. Αν σου φαίνεται δυνατό, βάλε 4 σταγόνες για κάθε 5μλ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 21:19 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #419 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 18:01 »
Ωραία είναι η dirty δίνει μια υποψία τσιγαρίλας στα υγρά που φτιάχνεις.

Απ'ότι είδα λίγο είναι οι 24 ώρες.... αλλά μπορείς να κάνεις το εξής:

Δοκίμασε το πρώτο σου υγρό σε 24 ώρες, και κάθε μέρα ένα άλλο... έτσι τα περισσότερα υγρά σου θα τα δοκιμάσεις με σωστή ωρίμανση ;)  Αφού τελειώσεις το κύκλο σου, ξαναδοκίμασε τα πρώτα που είχες φουμάρει να δεις αν άλλαξαν....

Ένα πράγμα που έχω διαβάσει σε αρκετά ξένα site είναι πως η ωρίμανση θέλει κ λίγο χρόνο με ανοιχτό το μπουκαλάκι... το πρώτο βράδυ μπορεις να τα αφήσεις ανοιχτά και το άλλο πρωί τα κλείνεις ;)

Αφού μου είπε ο sim ότι δε θέλει ωρίμανση η dirty, δοκίμασα εχθές βράδυ το black cherry...Ωραίο ήταν , απολαυστικό, ένιωσα μια διακριτική αίσθηση σα να έπινα λικεράκι. Σήμερα θα δοκιμάσω κι άλλες γεύσεις και είδομεν. Πάντως ο άντρας μου που θέλει μόνο τσιγαρίσια γεύση του άρεσε η dirty 18mg σκέτη μιά χαρά, αλλά θα του δώσω να δοκιμάσει κι από don hill, tobbaco, tobbaco c και space drop.
Ακόμη κάνουμε δοκιμές, δεν έχουμε κόψει το κτ, πιστεύω ότι ως το Σαβατοκύριακο θα έχουμε καταλήξει και θα κάνουμε το μεγάλο βήμα :)

Για τα ανοικτά μπουκαλάκια που λες, δε θα το κάνω γιατί έχω παιδάκια στο σπίτι και τα έχω σφιχτά κλεισμένα γιατί δεν ξέρεις καμμιά φορά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 200 42430 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos