vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 10:01 »
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση ειναι τροφοδοσία της Dirty στον Α2.

Το ίδιο και σε cartos CE2 R4 με dirty base. Δεν θυμάμαι να έχω ατμίσει με ένα carto περισσότερα από 20ml υγρό κι ακόμα να αντέχει. Μου φαίνεται απίστευτο αλλά η dirty είναι φοβερή.



Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 22, 2011, 19:58
Ατμίζεται και σκέτη - την έχω δοκιμάσει χωρίς προσθήκη αρώματος - και έχει μια πολύ ελαφριά μυρωδιά και γεύση αποτσίγαρου που προσωπικά μου αρέσει και φαίνεται ότι δίνει μια πιο τσιγαρίσια γεύση σ' όλα τα αρώματα. Αυτό είναι μάλλον καλό για τα "καπνικά" , πιθανόν όμως όχι και για τις πιο γλυκές γεύσεις. Προσωπικά πάντως , μιας και οι γλυκές γεύσεις δεν είναι από τις αγαπημένες μου, η dirty μ' έκανε να ατμίσω το black cherry μετά μανίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 19:58 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #286 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 10:34 »
πολύ ελαφριά μυρωδιά και γεύση αποτσίγαρου ...
Η γνωστή σε όλους μας αποκρουστική μυρωδιά του αποτσίγαρου ή μυρωδιά του καπνού;;;


Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος blackjack

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #287 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 10:47 »
Καθόλου δυσάρεστη. Όσο πρέπει για να δώσει τον τόνο που πρέπει. Και απ' ότι διαβάζω και από τους υπόλοιπους συνατμιστές φαίνεται να συμφωνούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 19:59 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #288 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 10:53 »
Το χουμε πει εδω και καιρο η dirty ειναι λουκουμι!! :) :) Ορμααατεεεε.. :laugh1: :laugh1:
  Ακομα και η χωρις νικοτινη ατμιζεται πολυ καλα,και αν θες ριχνεις και 2-3 σταγονες αρωμα.
Ατμιζα μια μερα μεχρι το μεσημερι σκετη χωρις να το εχω καταλαβει ειχα ξεχαστει με τη δουλεια και νομιζα οτι φταιει ο Α2 που δεν ειχα καλο χτυπημα :)) :)) :)) :))

    Για αρωματα αν βρητε καποια καλα προτεινετε τα γιατι οπως βλεπω στο τελος θα τα εχω αγορασει ολα για δοκιμη :)

Εγω προτεινω να δοκιμασετε οπωσδηποτε, (με dirty βαση τα εχω φτιαξει) τα παρακατω΄΄

   GREEN TEA
   TABACCO C
  VIRGINIA IT (της fa)
  BLACK CHERRY
  DON HILL
  MORNING RAIN
  CAPPUCCINO
  TABACCO-TABACCO C
  MILK CHOCOLATE
  MIX MINT  (πολυ εντονο)

   
 


Αποσυνδεδεμένος gteri

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #289 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 01:44 »
Καλησπερα...μπορειτε να μου προτεινετε καποια γευση απο την εταιρια αυτη που να φερνει σε Tribecca της Halo;

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #290 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 02:53 »
Δεν υπαρχει φιλε!Ουτε απο αυτη την εταιρια,ουτε και απο αλλες :nope: :nope:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 20:00 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #291 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 07:11 »
Καλησπερα...μπορειτε να μου προτεινετε καποια γευση απο την εταιρια αυτη που να φερνει σε Tribecca της Halo;
Ευκολο  :D  Παιρνεις ενα οποιασδηποτε γευσης μπουκαλακι της INAWERA , το αδειαζεις και το ξεπλενεις πολυ καλα . Μετα παιρνεις λιγο τριμπεκα και το ριχνεις μεσα  ;) . Αυτος ειναι ο μονος τροπος , πιστεψε με  8) . Δυστυχως , αν και οι βασεις ειναι σχετικα καλες για τα γουστα μου , οι γευσεις που πηρα  ειναι .... τελειως απογοητευτηκες ( φουντουκι-western blend-coffe paradise-little space drop και dark fire )

Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 30, 2011, 07:55
Και για να μην παρεξηγηθω , γουστα ειναι αυτα  :) Σ,αλλους αρεσει ο πατσας και αλλοι ξερνανε μονο με την ιδεα . Ο ασφαλεστερος τροπος ειναι μονο η δοκιμη . Οτι και να πω εγω η οι αλλοι ΠΟΤΕ μην το παιρνεται της μετρητης .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2011, 07:55 από nassos33 »

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #292 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 11:33 »
Παίδες καλημέρα κι από μένα!

Να πω με τη σειρά μου ότι τα αρώματα (βάση δεν δοκίμασα) δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο...

Να πω ότι το little space drop, ουδεμία σχέση με tribeca έχει..έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ  :dontknow:

Η καραμέλα δεν...

Τobacco symphony,παρουσιάζει ενδιαφέρον θα το ξαναδοκιμάσω!

Έχω πάρει αρκετά,όταν τα δοκιμάσω θα επανέλθω..πάντως απογοητεύτηκα λίγο, να πω την αλήθεια  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #293 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:01 »
Παίδες καλημέρα κι από μένα!

Να πω με τη σειρά μου ότι τα αρώματα (βάση δεν δοκίμασα) δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο...

Έχω πάρει αρκετά,όταν τα δοκιμάσω θα επανέλθω..πάντως απογοητεύτηκα λίγο, να πω την αλήθεια  :confused1:

Το ιδιο ειχα παθει κι εγω παλιοτερα με υγρα της madvapes , σκετη απογοητευση στην αρχη και μετα κολλημα.

Αυτο διαπιστωνω και με τα συγκεκριμενα, δηλ . ελαχιστα μου καναν κλικ με την πρωτη δοκιμη .

Μετα απο 2 μηνες περιπου τα περισσοτερα τα βρισκω τελεια για τα γουστα μου.

Τελικα πιστευω οτι η ωριμανση στα DIY ειναι απαραιτητη και αποτελεσματικη.

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #294 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:05 »

Τελικα πιστευω οτι η ωριμανση στα DIY ειναι απαραιτητη και αποτελεσματικη.

Μα δεν αναφέρετε στα DIY αλλά στα έτοιμα υγρά της INAWERA. Τελικά τι ισχύει; Θα δώ και μόνος μου, πιστευω αυτή την εβδομάδα( τα αναμένω..) αλλά η περιέργεια με τρώει...

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #295 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 12:08 »
Αναφερθηκε στα αρωματα κι εγω το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #296 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:43 »
παρέλαβα πέμπτη , 3 έτοιμα στα 12 mg , 11 αρώματα , 3 βάσεις, 12άρα pg , 18άρα pg , 12άρα dirty base.

θέλω να είμαι σίγουρος πριν προβώ σε κρίσεις και σχόλια και ότι γράψω είναι δοκιμασμένο για αρκετές ώρες και για αυτό ξεκινάω με λίγες γεύσεις .
οι δικές μου μίξεις έγιναν πέμπτη βράδυ και οι δοκιμές ξεκίνησαν χθες.
επίσης , όλες οι δοκιμές έγιναν με καινούρια κάρτο και με φρέσκες μπαταρίες.

απολογισμός μέχρι τώρα  :
στα έτοιμα,
καπουτσίνο, πολύ έντονο για τα δικά μου γούστα , γεύση πραγματικού καπουτσίνου , μέτριο χτύπημα αλλά υπαρκτό. θα δοκιμαστεί και αραιωμένο σίογυρα.
555 εξαιρετική γεύση, ελαφρώς γλυκίζον, αλλά καθόλου χτυπήμα , κάτι που είναι πολύ σημαντικό για μένα.

στις δικές μου μίξεις που δοκίμασα και έφτιαξα για πρώτη φορά   :D έβαλα τις συνιστώμενες ποσότητες αρώματος στις 12άρες βάσεις -db & pg.
chocomint με dirty base ,  αρκετά έντονο , ενδιαφέρουσα γεύση που ομοιάζει αρκετά με αυτό που θέλει να είναι , σοκολάτα - μέντα. μηδενικό χτύπημα .
old havana επίσης με τη 12άρα dirty base. έχει ακριβώς τη γεύση αμυγδαλωτού γλυκού.  ξανά μηδενικό χτυπημά.

να επιβεβαιώσω επίσης ότι η βάση dirty base καπνίζεται και μόνη της -σόρρυ, ατμίζεται εννοούσα- και δεν χρειάζεται κανένα άρωμα ενώ έχει και κάποιο σχετικό χτύπημα.

έκανα κάτι λάθος με τις μίξεις και δεν έχω καθόλου χτύπημα ?   :confused1:
από τη βάση δεν εξαρτάται το χτύπημα ? η σκέτη βάση έχει κάποιο χτύπημα .
οι μίξεις γιατί δεν έχουνε ?

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #297 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:03 »
Καλησπέρα.
Να ρωτήσω στο site της εταιρείας γιατι σε κάθε προιόν που βάζεις στο καλάθι σου χρεώνει μεταφορικά;
Δεν είναι μία αποστολή δέκα προιόντα πχ.

Αποσυνδεδεμένος deathst

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #298 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:05 »
Καλησπέρα.
Να ρωτήσω στο site της εταιρείας γιατι σε κάθε προιόν που βάζεις στο καλάθι σου χρεώνει μεταφορικά;
Δεν είναι μία αποστολή δέκα προιόντα πχ.
νομιζω ειναι επειδη το 95% των αντικειμενων ειναι υγρα και σε μεγαλες ποσοτητες, βλεπεις χρεωνεται(ο πωλητης) τα μεταφορικα με τα, πχ, 500 γραμμαρια. δεν ειναι σα να πουλαει μονο ατμοποιητες και μπαταριες για να εχει ενα στανταρ ποσο για μεταφορικα(αφου για να παραγγειλεις μισο κιλο ατμοποιητες πρεπει να εισαι αρρωστος). νομιζω πως αυτο ειναι, διορθωστε με αν κανω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #299 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:06 »
ειναι αναλογος το βαρος τα κιλα δηλαδη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos